مروری بر Microsoft Office 2016

/
/
/

مروری بر Microsoft Office 2016

 Office 2016 یک بروز رسانی عمده می باشد ، اما نه به گونه ایی که شما در ابتدا تصور می کنید . درست همان گونه که Windows 10 نوت بوک ها ، کامپیوتر های رومیزی ، تلفن ها و تبلت ها را به هم متصل کرد ، و لایه ایی از هوشمندی را به آنها اضافه کرد ، Office 2016 می خواهد تا شما و همکارانتان را به یکدیگر متصل کند ، با استفاده از هوشمندی های جدیدی که در آن تعبیه شده است و شما را در این راستا کمک می کند .

در این مقاله جزئی از Office 2016 را که برای بررسی بازخورد مشتری ها بود ، تست شده است . شرکت Microsoft  نمونه ی آزمایشی Office  را در ماه مارس به عنوان یک پیش نمایش توسعه دهنده با تمرکز بر روی ویژگی های اجرایی ( محافظت در برابر از دست دادن اطلاعات ، اعتبار بخشی چند گانه و غیره ) منتشر کرد ، که ما این ویژگی ها را بررسی نکردیم . Microsoft با استفاده از Microsoft Surface 3 بررسی کننده ها را با استفاده از کد نهایی بر روی آن گروه بندی کرد . این تا حدودی بی معنی بود ، چرا که Office 2016 از برنامه هایی استفاده کرده بود که Microsoft  آنها را با عموم مردم  دارای انتظارات اندک ، تست کرده بود : Outlook با لینک ها و لیست مخاطبین شلوغ از شرکت های مجازی ارائه شده بود تا به بررسی کننده ها احساس Delve ، گروهی از ویژگی های جدید و غیره را القا کند .

کاربران Office 2013 خیالشان از یک چیز راحت است : اپلیکیشن های ۲۰۱۶  در ظاهر و مجموعه ی ویژگی ها تقریبا غیر قابل تمایز از ورژن های قبلی می باشد . برای اپلیکیشن های ابتدایی Office ، Microsoft برای ایجاد محتوی های سبک ، اپلیکیشن Sway و جمع آوری کننده ی جامع اطلاعات Delve ، را اضافه کرده بود .

همکاری بسیار زیاد تفاوت اصلی Office 2016 می باشد . Office اکنون شما را ترغیب می کند تا برنامه ها را به صورت آنلاین در یک محیط دارای همکاری به اشتراک بگذارید . پرینت گرفتن از پرونده و علامت گذاری آن با یک خودکار ؟ بسیار قدیمی . حتی ایمیل کردن کپی ها به عقب و جلو حالا از لحاظ تاکتیکی ناامید کننده است .

Microsoft می گوید گردش کار مشارکتی جدید این شرکت بازتاب دهنده ی این امر است که اکنون مردم در گروه های مطالعاتی در مراکز اجتماعی گرفته تا عوامل فروش شرکت ها ، کارها را چگونه انجام می دهند .اما دنیای شجاعانه ی جدید Microsoft به بهترین گونه بر روی Office 365 ، سرویس اشتراکی Microsoft ، اجرا می شود ، در جایی که هر کسی آخرین نرم افزار را در اختیار دارد که به طور خودکار در طول زمان به روز رسانی می شود . و برای استفاده از تمام ویژگی های پیشرفته Office ، شما باید یک PC دارای Windows داشته باشید .

شما هنوز می توانید Office 2016 را به عنوان یک محصول مستقل خریداری کنید : این قیمت برای Office 2016 خانگی و دانش آموزی ( شامل Word , PowerPoint  و OneNote ) 149 دلار می باشد و برای خانگی و تجاری که Outlook 2016 را اضافه کرده است ۲۲۹ دلار می باشد . Office 365 برای برنامه فردی ( با قابلیت نصب بر روی یک ابزار) ماهیانه ۷ دلار و برای برنامه خانگی  در جایی که می تواند بر روی پنج دستگاه و پنج تلفن نصب شود ، ماهیانه ۱۰ دلار می باشد .

اگر شما مشترک Office 365 شوید ، در اینجا مسئله یی پیش می آید . کاربران Windows 10 از قبل به ورژن نصب شده بر روی ویندوز و کاملا رایگان Office و اپلیکیشن های موبایل Office دسترسی دارند . این ها افرادی هستند که بر سر دو راهی قرار می گیرند – از طرفی راغب به پذیرفتن Office 365 نیستند اما کما کان مردد هستند که آیا Office را خریداری کنند یا نه – که باید تصمیم گیری کنند .

توصیه ی من به افراد ، خانواده ها ، یا دارندگان شرکت های کوچک این است : صبر کنید . اگر شما هرگز دارای Office نبوده اید ، اپلیکیشن های موبایل Office که می توانند از Windows Store دانلود شوند ، بسیار خوب می باشند و شامل بسیاری از هوشمندی ها و قابلیت های اشتراک گذاری قرار داده شده در Office 2016 می باشند . اپلیکیشن های  Microsoft’s Office Web کار مشابهی را انجام می دهند .

شکی وجود ندارد که Office 2016 از بهترین اپلیکیشن های Google می باشد و من office جایگزین و رایگان دیگری را ندیده ام که شما را مجبور کند تا به جای دیگری مراجعه کنید . اما هنوز Microsoft  برای پاسخ به ابتدایی ترین سوال ها مشکل دارد : چرا من باید به روز رسانی را انجام  دهم ؟ این سوالی است که من فکر می کنم Microsoft  می تواند به آسانی به آن پاسخ دهد – و در آخر به شما خواهم گفت که چگونه می تواند .

قبل از آن ، در اینجا چیز هایی از Office که به کار می آیند و چیز هایی که به کار نمی آیند ، ارائه شده اند .

Excel : هنوز هم ضروری ، حالا مفید تر

Microsoft نمی تواند بسیار زیاد در Excel دستکاری ایجاد کند ، که یکی از ضروری ترین اجزای Office می باشد . تمامی حرفه ها لزوما بر پایه ی Excel به عنوان یک ابزار لازم برای هر روزشان اداره می شوند . مشابه اپلیکیشن های حساب گر مدرن ، Excel باید نیاز های گروه متنوعی از افراد را بر آورده سازد : آمار گیران ، تاجر ها ، و دانشمندان داده ها که این ها لیست کوچکی از حرفه های نیازمند این برنامه می باشند . یک ویژگی جدید ( که در PowerPoint و Word  هم در دسترس می باشد ) که برجسته می باشد : یک کادرکوچک در نوار باریکی می باشد که می گوید ، ” به من بگو چه کاری را انجام دهم “. این ویژگی از درون هر گونه سردرگمی در Office 2016 ظاهر می شود .

این جعبه در واقع  یک کادر جستجو گر، مشابه Bing می باشد . اما در حالی که Bing یا هر ویژگی جستجوگر دیگری مفاهیمی را حول عبارت سوال شده اضافه می کند ، این کادر از میان بسیاری از منو ها و زیر منو ها ظاهر می شود . برای مثال اگر شما می خواهید بدانید که چگونه گروهی از سلول ها را در یک مرز قرار دهید شما می توانید با تایپ کردن این عبارت آغاز کنید . Excel شروع به ارائه ی پیشنهاداتی می کند که به موازات تایپ کردن شما تغییر می کنند . شما همچنین می توانید جستجو برای کمک برای یک موضوع خاص را انتخاب کنید ، یا یک جستجوی هوشمند را به جای آن انتخاب کنید . کاری که این کادر انجام می دهد انجام آسان کاری است که شما به آن می گویید .

به عقیده ی من ، این هم خوب و هم بد می باشد . در حالی که این کادر مستقیما شما را به یک دستور هدایت می کند ، این ویژگی به شما نمی گوید که این دستور در کجا واقع شده است . پس اگر شما بخواهید این دستور را دوباره انجام دهید ، شما پیشرفتی نسبت به قبل نداشته اید .

من قبلا به Excel همانند PowerPoint به عنوان یک اپلیکیشن آفلاین فکر می کردم ، که دیگر این گونه نیست . نه تنها این ابزار ایجاد یک لینک به یک محیط کاری که دیگران بتوانند به آن دسترسی داشته و آن را دستکاری کنند ، ملموس تر می کند ، پیچیدگی این برنامه ها به این معنی است که ایمیل کردن آنها در واقع عملی نمی باشد . به جای تعامل داشتن در باره ی یک برنامه ، کاربران Excel اکنون یک محیط کاری مجازی خواهند داشت . من همچنین مقداری شوکه شدم زمانی که متوجه شدم Excel الگو های از پیش ساخته معدودی را ارائه می کند در صورتی که به اینترنت متصل نباشم .

ظاهر و احساسی که از Excel 2016 دریافت می شود به طور عمده ایی بدون تغییر نسبت به ورژن قبلی باقی مانده است .

در درون این برنامه علاقه مندان شدید به اعداد ، چیز های زیادی را در Excel 2016 خواهند یافت ، به همراه جداول محوری که می توانند روز ها را مدیریت کنند ، به علاوه نمودار های جدید که بر روی هوش تجاری تاکید می  کنند ، که این عبارت یک اصطلاح کلیدی جدید برای Excel می باشد . Excel 2016 همچنین توانایی پیش بینی نتایج را اضافه کرده است برای مثال رشد درآمد ، در چندین سال آینده را پیش بینی می کند . شما همچنین ویژگی PowerQuery را خواهید یافت ، یک ویژگی که به شما اجازه می دهد تا  اطلاعات را از منابع به روز از پایگاه های داده ها و وبسایت ها یا داده های تعاملی خودتان ، وارد کنید . من بیشتر ویژگی ایی را دوست دارم که به شما اجازه می دهد تا معادلات را با دست بنویسید ، اگرچه الگوریتم شناختی هنوز کمی ضعیف است .

شما باید معدلات را باکمی دقت بنویسید ( توجه کنید چگونه Excel شماره ۵ را اشتباه دریافت کرده است ) ؛ اما این ویژگی جدید بسیار عالی کار می کند . من مطمئن نیستم چرا ویژگی های  Power Pivot ، Power View ، و Power Map – همه ی ابزار هایی که چشم انداز هوش تجاری Microsoft را تشکیل می دهند به صورت پیش فرض در حالت خاموش قرار گرفته اند . ( شما می توانید آنها را در منوی Setting فعال کنید ) . همچنین این امر واضح نیست که که آیا Microsoft قادر بوده است تا اشکالی را که که مانع از به روز شدن Power Ouery ها در Excel 2013 قدیمی تر می شد ، اصلاح کند . چیزی که احتمالا شما از آن راضی خواهید بود یافتن تعداد زیادی از قالب های تنظیم نشده خواهد بود که به شما اجازه می دهد به آسانی اعداد را در آن وارد کنید ، به جای اینکه یک الگو را از روی چرک نویس ایجاد کنید .

توجه داشته باشید که Excell ( و PowerPoint ) از تعاملات ترتیبی ، نوبت به نوبت ، و شبه زمان واقعی استفاده می کنند . با این وجود به من گفته شده است که تغییراتی در حال اعمال شدن بر روی هر یک از اپلیکیشن هاست تا تعامل زمانی  واقعی به معنای واقعی کلمه را ممکن سازد .

Word : زمینه و محتوی بیشتر ، برای برنامه های قوی تر

Word یکی دیگر از اپلییشکن های کلیدی و اصلی در Office می باشد ، و این نیز برای بیشتر قسمت ها مطمئنا مشابه می باشد . Microsoft مشتاق بوده است تا به کاربر ها یک ویژگی جدید را عرضه  کند : جستجوی هوشمند ( Smart Lookup ) که همچنین با عنوان بینش ( Insight ) شناخته می شود .

بر روی یک عبارت یا کلمه در Word 2013 راست کلیک کنید ، گزینه های محدودی ظاهر می شود : یک پنجره ی کوچک مربوط به فرمت ، همچنین گزینه هایی برای اسپل کردن کلمه ها ، ارتباط دادن عبارت ، و گزینه ایی برای بررسی کردن گرامر ظاهر می شوند . در Word 2016 شما بیشتر از اینها دریافت می کنید  – شامل گزینه هایی برای ترجمه کردن عبارت یا کلمه ، یافتن هم معنی های کلمه ، و غیره .

یک مقایسه بین Smart Lookup و اپلیکیشن Wikipedia . توجه داشته باشید که نسبت ها از طریق Wikipedia  به طور خودکار اضافه می شوند .

در Office 2016 ، Smart Lookup دستور Review> Define را از Word 2013 برداشته و آن را فوق العاده سریع کرده است . در مورد هردو ، دستور Define قدیمی و Smart Lookup جدید ، یک پنجره در سمت راست از اطلاعات اضافی جلوگیری می    کند . اما در حالی که دستور Define از Bing برای توضیح کلمه مورد سوال استفاده می کرد ، Smart Lookup از محتوی غنی تری استفاده می کند : معنی کلمه به علاوه محتوی از Wikipedia ، Bing ، Image Search ( جستجوی تصویری ) ، جستجوی سایتی Bing ، و غیره .

این عالی خواهد بود که Word  به شما اجازه دهد تا راست کلیک کرده و یک متن را از Wikipedia  درون فایل Word خود کپی کنید ، و این حتی بهتر می شد  که اگر این اپلیکیشن آن را به صورت خودکار اضافه کند و حتی یک پاورقی و یا لینک ارجاعی به برنامه ی مبدا را به فایل موجود اضافه  کند .  اما متاسفانه ، هیچ چیزی شبیه این در دسترس نمی باشد .

این تا حدودی عجیب بود که ویژگی Insert> Wikipedia را کشف کنم ، یک اپلیکیشن Wikipedia برای Word که درون نسخه کپی اولیه Word 2016 من از پیش قرار گرفته بود . یک کلمه و یا عبارت را هایلایت کرده و بر روی اپلیکیشن Wikipedia کلیک کنید ، و یک ورژن بزرگ از Wikipedia  باز می شود . و حتی بهتر اینکه هر تصویری که در پنجره ظاهر می شود می تواند با یک بار کلیک به متن اضافه شود ، به علاوه محل الحاق آن ( و اطلاعات لایسنس ) که به طور خودکار اضافه می شود . این همچنین در هر متنی که شما هایلایت کرده باشید جستجو می کند در حالی که شما در حال نوشتن و یا ویرایش کردن هستید . این ها همگی نکته های بسیار خوبی هستند .

پرتال مربوط به محل خرید اپلیکیشن های Office خیلی خوب نمی باشد ، چرا که برای Offfice 2016 به روز رسانی نشده است . فقدان اپلیکیشن ها یا پلاگین ها یک چیز است ، اما چیز دیگر اینکه شما نمی توانید ببینید دیگران در مورد اپلیکیشن ها چه سوال هایی را داشته اند .  همچنین یک دکمه ی “ Trust It “ وجود دارد که اساسا به عنوان یک هشدار برای دانلود پلاگین ها با ریسک خودتان عمل می کند . هیچ شکی نیست که اپلیکیشن ها ی محل عرضه اپلیکیشن ها ی Office اساسا شکست خورده است .

ذخیره کردن برنامه ها در cloud یک ایده ی فوق العاده به نظر می رسد ، تا زمانی که چیز هایی شبیه این ها اتفاق می افتد . زمان آن رسیده بازنگری های دوباره ایی انجام   شود .

توجه داشته باشید که تمامی این ظرفیت ها می تواند به طور جدی هر چیزی مگر یک مانیتور دارای صفحه ی وسیع را ، در تنگنا ی شدید قرار دهد .  شما می توانید به طور بالقوه پنجره های document recovery ، revision ، Insight ، و Wikipedia در حالی که برنامه ی اصلی شما را در بر گرفته اند داشته باشید . در یک مانیتور استاندارد ۱۰۸۰P با این وجود این خوب به نظر می رسد .

Power Point نقاط ضعف را در تعامل و همکاری نشان می دهد .

PowerPoint – ابزار اغلب ارائه ها و سخنرانی های مدرن – یک مکان مناسب برای صحبت درباره ی این می باشد که Microsoft در تلاش برای کامل کردن چه چیزی در زمینه ی همکاری می باشد و در چه جاهایی در کشاکش می باشد .

در گوشه ی راست بالای اغلب اپلیکیشن های Office2016 شما یک دکمه ی جدید تحت عنوان ” share ”  می بینید ، که این جایی است که تعامل اتفاق می افتد . در حال حاضر با این وجود تجربه ی به اشتراک گذاشتن برای اپلیکیشن هایی مثل PowerPoint و Word به شدت تفاوت می کند .

این گونه ایی است که تعامل در زمان واقعی انتظار می رود تا کار کند : همکاران برنامه ی شما را در مدت کوتاهی ویرایش کنند ، به همراه نشانه هایی کوچک که نشان می دهد چه کسی این ویرایش را انجام داده است .

این معنی تعامل کردن در زمان واقعی در Word  می باشد : ویرایش کردن یک برنامه ، زمانی که شما ابتدا آن را در cloud ذخیره کرده باشید . سپس شما یک یا گروهی از افراد را با استفاده از دکمه Share برای ویرایش آن فرا می خوانید ، که درون اپلیکیشن یک کادر پیغام را باز می کند . شما همچنین می توانید به آسانی همه ی آنها را حذف کرده و به آسانی یک لینک را ارسال کنید . ( مجوز ها از پیش درون برنامه تعبیه شده اند ، بنابراین شما می توانید یک لینک را فقط برای مشاهده ی برنامه و یکی را برای ویرایش آن ارسال کنید . ) من استفاده از لینک را برای ویرایش های تصادفی بهتر دیدم ، چرا که ویرایش کننده ها می توانند به آسانی برنامه را به عنوان یک ” guest ” به صورت آنلاین در Word باز کنند ، تا اینکه نیاز داشته باشند تا درون Microsoft خودشان یک کلمه رمز عبور را وارد نمایند . ( در غیر این صورت شما نیاز دارید تا یک حساب در Microsoft داشته باشید تا هویت خود را احراز کنید . )

تا زمانی که همه ی گروه ها Office 2010 یا ورژن های جدیدتر را دارند ، ویرایش در زمان واقعی می تواند اتفاق بیافتد : کاربر های مهمان می توانند اضافه شوند ، ویرایش کنند ، و یا محتوی را در قالب یک کار تعاملی رایگان برای همگان حذف کنند . این می تواند مدیریت شود ، به وسیله ی بعضی محدودیت های نسبتا خوب برای ویرایش کردن ، از قبیل قفل کردن تغییر دادن فرمت برنامه ، و یا محدود کردن یک کاربر تا بتواند فقط تغییرات ثبت شده را اعمال کند ، یا این که یک فرد را به طور کامل از ویرایش کردن منع کنید ( در حالی که به دیگر کاربر ها اجازه می دهید ویرایش های نامحدود و آزاد ایجاد کنند . ) شما می توانید یک پیشنهاد را به خود برنامه اضافه کنید ، یا به قسمتی خاص از متن برنامه     ( که باعث پدیدار شدن یک آیکن می شود ) . شما همچنین می توانید به طور دستی ذخیره را انجام دهید هر زمانی که دوست دارید تا یک تاریخچه ایجاد کنید تا کمک کند برنامه را بیشتر سازمان دهی کنید . حتی اگر شما آفلاین باشید ، شما هنوز هم می توانید با استفاده از Track Changes پیشرفت ها را کنترل کنید .

PowerPoint 2016 تقریبا مشابه Powerpoint 2013 به نظر می رسد .

با استفاده از PowerPoint ، بیش تر اینها از بین می رود . شما می توانید از همکاران بخواهید تا تعامل داشته باشند ، و شما کماکان می توانید برای آنها لینک هایی را ارسال کنید تا آنها بتوانند کار ارائه ایی شما را ویرایش کنند . شما هنوز هم می توانید پیشنهاد بدهید ، و همکاران هنوز هم می توانند آن طور که می خواهند در متن تغییرات ایجاد کنند . اما شما واقعا نمی توانید تغییرات آنها را مدیریت کنید و نمی توانید کار هایی که می توانند یا نمی توانند انجام دهند ، محدود کنید . ( شما می توانید ورژن هایی از یک برنامه مشابه را که یک همکار به طور جداگانه بر روی آن کار کرده است مقایسه کرده و تطبیق دهید ، که به میزان کمی مشابه می باشند . )

در Power Point ، شما هنوز می توانید تغییرات را ایجاد کرده و پیشنهاد هایی را اضافه کنید ، اما تجربه ی کلی تعامل داشتن در مقایسه با Word کمی متفاوت می باشد .

اما و یک امای بزرگ ، هر اصلاحی بر روی برنامه فقط زمانی که که شما بر روی آیکن ذخیره در پایین صفحه ، کلیک کنید ظاهر می شود  ، و این همانند دستور CB-radio-style “ Over” عمل می کند . یافتن چیزی در برنامه تا زمانی که شما دقیقا ندانید به دنبال چه می گردید تقریبا غیر ممکن است . بر روی این کلیک کنید و تغییراتی که به وسیله ی دیگران اعمال شده است ظاهر می شود . زمانی که همکار شما تغییرات دیگری را ایجاد می کند شما باید دوباره بر روی آن کلیک کنید . این یک نقطه ی ضعف می باشد .

دکمه ی بررسی بروزرسانی های موجود ، در پایین صفحه قرار دارد . بر روی آن کلیک کنید تا بروزرسانی های برنامه را مشاهده کنید .

ویرایش تعاملی وعده داده شده در نسخه پیش نمایش Office 2016 که در اوایل امسال منتشر شد ، موجود نبود . و در نوار بالایی و در نیمه ی سمت راست یک فضای خالی بسیار وسیع وجود دارد و شما باید متصور شوید که گزینه های بیشتری برای مدیریت به اشتراک گذاری در این نوار PowerPoint به وجود خواهد آمد . ( Microsoft گفت که به زودی این گونه خواهد شد . )

OneNote

در اینجا ویژگی های جدید OneNote بیان می شوند : یادداشت های مرتبط با OneNote . این ویژگی در واقع از زمان Office 2013 موجود بوده است ، اما این ویژگی به نظر می رسد به طور برجسته تری در زیر نوار Review اپلیکیشن هایی مثل Word نمایش داده شده است .

ارتباط دادن برنامه ها به OneNote آسان است ، اما شما باید منبع اصلی برنامه را به جای دیگر راه های موجود به آن مرتبط کنید (در این مورد PowePoint ) .

یک یادداشت OneNote ارتباط داده شده می تواند گیج کننده باشد . در یک یادداشت OneNote ، شما می توانید یک متن برجسته را که شما را به یک صفحه ی وب ارتبط می دهد اضافه کنید که این به شما اجازه می دهد مستقیما به آن وبسایت وارد شوید . اما کاری که یک یادداشت لینک شده OneNote انجام می دهد ایجاد یک پنجره ی جدا می باشد که به شما اجازه می دهد در حالی که در حال بررسی یادداشت های خود هستید به یک برنامه و یا یک صفحه ی وب دیگرارجاع داده شوید .

از بعضی از جهات ، این محیط کاری شما را دو برابر می کند . تصور کنید رییس شما درباره ی اعطای یک وام در حال بحث کردن است . ( بله ، هنگامی که او این موضوع را گفت درباره این برنامه ی Word صحبت می کرد ) به وسیله ی Linked Notes ، شما می توانید آن فایل Word را باز کنید ،  آن را به یادداشت لینک کنید ، سپس دوباره شروع به تایپ کردن توضیحات کنید . هنگامی که شما در حال بررسی کردن آن یادداشت ها هستید ، OneNote می داند شما در حال اشاره کردن به آن برنامه ی Word هستید و آن را برای شما باز خواهد کرد . اگر سپس رییس شما به یک برنامه PowerPoint اشاره کرد ، شما می توانید آن را هم لینک کنید : تمرکز خود را تغییر می دهید به موازات اینکه رییس شما برنامه ها را تغییر می دهد . ( Excel هنوز توسط این برنامه پشتیبانی نمی شود . )

OneNote به شما اجازه ی هایلایت کردن یک کلمه و یا یک صفحه از یک برنامه را نمی دهد . این  شما را به یک برنامه متصل می کند ، که این برنامه در یک صفحه ی جدید باز می شود و نه در یک پنجره . و البته این عالی بود اگر این ویژگی در همه جای Office  در دسترس بود . اما با نشانه گذاری ، تعامل زنده ، و ارتباط های OneNote ، Office 2016 به یاد آوری قرار های ملاقات قدیمی که در هم گم شده اند ، را آسان تر کرده است .

OutLook یک وظیفه ی جدید دارد : قرار گرفتن در مرکزیت تعامل ها

به طور معمول OulLook در مقایسه با با دیگر اپلیکیشن های درخشان Office کمرنگ به نظر می رسد . در یک زمانی ایمیل هم روش متوسط و هم استعاره ایی از مدیریت روابط تجاری بود . اکنون شبکه های اجتماعی مدرن آن مدل را تهدید می کنند و Microsoft برای این مشکل جوابی ندارد .

با این وجود OutLook به عنوان بافت ارتباطی برای بسیاری از اپلیکشن های Office باقی مانده است ، و حالا این برنامه به عنوان محوریت بینش تعاملی Microsoft می باشد .

Microsoft تسهیلاتی را به OutLook 2016 اضافه کرده است . برای مثال ، اگر شما بخواهید یک فایل پیوست را اضافه کنید ، OutLook یک لیست از فایل های اخیرا استفاده شده و اصلاح شده را در کنار همه ی اپلیکیشن های Office برای شما نمایش می دهد . اگر شما بخواهید یک فایل بسیار بزرگ را ایمیل کنید ( ۷۰۰ مگابایت ) OutLook یک لینک را به محل فایل های ذخیره شده در OneDrive ایمیل خواهد کرد ، به جای اینکه به وسیله ی ایمیل کردن خود فایل شبکه ی شما و فولدر های سرویس ایمیل شما را پر سازد .

Microsoft همچنین یک چیز بسیار مهم تر را اضافه کرده است ، Clutter ، که یک نوع از فولدر هرزنامه ایی سطح دوم می باشد . Clutter که برای ماه ها در OutLook.com در دسترس بود ، کار ایمیل هایی را که غیر ضروری بپندارد بر عهده گرفته و آنها را در یک فولدر تخصیص یافته Clutter قرار می دهد .

Clutter کاملا بی نقص نمی باشد : این ابزار سعی می کند چیز هایی را که شما می خواهید بخواهید و چیزهایی که نامربوط می باشند را ، تشخیص دهد ، اما شما ممکن است که بعضی از ایمیل هایی را که می خواستید بخوانید در فولدر Clutter پیدا کنید . ( شما می توانید اگر انتخاب کنید این ویژگی را کاملا خاموش کنید )

ویژگی پرچم دار OutLook 2016 گروهی جدید از ویژگی ها می باشد که قسمتی کوچک از Outlook را جدا می کند – و به مقدار کمتری Office – و آنها را به مجموعه ایی از تیم های انعطاف پذیر و کوچک تقسیم می کند که شما یا یک همکارتان می توانید به وجود آورید . به جای رد وبدل کردن ایمیل ها ، فرایند دینامیک در اینجا بسیار محاوره ایی تر می باشد . اما این کل ماجرا نمی باشد : گروه هایی که به وسیله ی یک اپلیکیشن Web که Microsoft آن را Planning Hub ( گونه ایی از ورژن آنلاین Trello ) می نامد و همچنین اپلیکیشن جدید آن برای قرار دادن در سطح مفاهیم شرکتی ، Delve ، ارتباط برقرار می کنند .

اما صبر کنید ، راه های تعاملی بیشتری وجود دارد : Outlook Groups ، Office Planner و Delve

اگر شما یک کاربر معمولی OutLook می باشید ، در سمت چپ OutLook شما ترافیکی از فولدر های متنوع وجود دارد : Sent Items ، Deleted Items ، Starred ، و بسیاری دیگر . در پایین آن ، OutLook اکنون گروه هایی را اضافه می کند .

گروه ها می تواند ارائه دهنده ی گروه های موقت برای تشکیل یک ویژگی درخواستی باشند ، یک ساختار فروش کلی باشند ، و یا هر چیزی ما بین این دو گروه باشند . در ورژن قبلی از Office شما می توانستید یک ایمیل با نام مستعار تشکیل دهید مانند ” West Coast Edit ” ، که به جای این گروه ها قرار می گرفت . اما با استفاده از گروه ها ، شما می توانید یک تقویم تقسیم شده و یک OneDrive را ایجاد کنید ، سپس می توانید پیشرفت گروه های مختلف را از طریق Planning Hub بررسی کنید .

چگونگی تشکیل یک گروه در آغاز بسیار واضح نیست . من برای تشکیل یک گروه بر روی برچسب Group راست کلیک کردم . ( یک مدیر سایت می تواند این را برای شما انجام دهد . ) OutLook از شما می خواهد تا یک اسم برای گروه ایجاد کنید ، و در سازمان من آدرس ایمیل مربوطه را مشخص کنید . در حال حاضر ، بیشتر اینها در یک مرورگر در وبسایت OutLook.com اتفاق می افتد . استفاده از این روش از طریق Chrome رییس من را با مشکلاتی مواجه کرد ، اما Edge به خوبی کار کرد .

در کل ، من گروه ها را اگر به گونه ایی مناسب مدیریت می شد ، دوست داشتم . Microsoft درباره ی اینکه چگونه پیغام های  گروه ها رد وبدل می شوند ، اجازه دادن به شما برای ارسال ایمیل های بین گروه ها ( شناخته شده تحت عنوان مکالمه ها ) به داخل صندوق دریافت عمومی Outlook شما و یا درون جریان کاری خود این شرکت ، فکر هایی کرده است . Outlook پیش از این تعدادی از راه ها را برای ارتباط با لیست مخاطب ها از طریق Skype ، ایمیل و یا تلفن ارائه کرده است . بعضی افراد می خواهند تا تمامی این ارتباط ها را در یک محیط تک زمینه ایی ببینند ، در حالی که دیگران می خواهند آن را به مکالمه هایی مجزا تقسیم کنند . گروه ها به شما اجازه می دهند تا هر دوی این کار ها را انجام دهید .

فرایند ایجاد این ها برای من چند دقیقه زمان برد ، و این عالی به نظر می رسید . اما گونه ایی از رسمیت در مورد این ها وجود دارد . شما احتمالا هنوز هم ترجیح می دهید برای برنامه ریزی بیرون رفتن برای ناهار از شبکه های اجتماعی و یا Facebook استفاده کنید ، این در حالی است که گروه ها در یک محیط تجاری بهتر عمل می کنند .

به موازات اینکه شما و هم تیمی هایتان برنامه ریزی می کنید و در پروژه های مختلف پیش می روید ، Delve و Outlook’s Office Planner به شما کمک می کند تا تلاش هایتان را مدیریت کنید . هر دوی اینها اپلیکیشن های وب هستند و از طریق منوی ” waffle ” در گوشه ی بالای Office365.com در دسترس هستند .

Delve گونه ایی از ترکیب متضاد OneDrive و Lync می باشند . یک جزء از آن به برنامه های مرتبط سطحی که شما می دانید جایی در فولدر های OutLook فراموش شده اند ، اختصاص یافته است ، در حالی که جزء دیگر اطلاعات بیشتری درباره ی یک همکار به خصوص ، از قبیل رزومه ی او و جایی که او در سلسله مراتب سازمان دارد ، را به شما نشان می دهد . ( اگر شما یک کارت در لیست مخاطبین را در OutLook باز کنید و پروفایل به اشتراک گذاشته را مشاهده کنید ، این برای شما صفحه ی Delvo را باز خواهد کرد . ) من نمی توانستم به اینکه یک همکار به کدام مدرسه می رفته است ، اهمیت کمتری بدهم . اما در جریان کاری خودم ، Delve به صورت خودکار برنامه هایی را من به بیشترین دفعات استفاده می کنم ، به من نمایش می دهد .

من در مورد مفید بودن Delve مطمئن نیستم . به طور کاملا طعنه آمیزی ، من فکر می کنم باید یک پرونده تشکیل شود که اگر نیاز به وجود داشتن Delve باشد ، آنگاه چیزی در تجارت مدرن ( یا در Office ) مشکل دارد .

Delve برنامه هایی را که من نیاز دارم پیدا می کند و من این را دوست دارم  – اما این طوفانی از برنامه های تست شده را که من ایجاد کرده ام و دیگر هرگز از آنها استفاده نخواهم کرد ، نمایش می  دهد . این خیلی خوب نمی باشد . و من واقعا مفهوم اپلیکیشن Delve برای موبایل را درک نمی کنم   – من می توانم برنامه های مورد نیاز و مرتبط را ردیف کنم ، اما من نیاز دارم تا به یک اپلیکیشن دیگر بروم تا با افراد مرتبط با این برنامه ها در تماس باشم ؟ در آخر ، Delve همچنین برای یافتن برنامه های پیوست شده نیز مناسب می باشد – اگر یک همکار مقدار کمی از اطلاعات ضروری را در یک ایمیل  از قلم بیاندازد ، شما هیچ شانسی نخواهید داشت .

Microsoft همچنین یک اپلیکیشن Web را به ما نشان داده است که ظاهرا کمی بعد راه اندازی می شود : OutLook Office Planner ( که در محیط آزمایشی ما ، با عنوان “ Planner Hub ” به آن اشاره شده است . )

سرانجام Office Planner یکی از گزینه هایی خواهد بود که شما می توانید از طریق منوی ” waffle ” در گوشه ی بالای سمت راست Office365.com  درکناراپلیکیشن های ورژن  Web OutLook ، Word ، Excel ، OneNote ، Delve و غیره به آن دسترسی داشته باشید . در نسخه پیش نمایش ساخته شده که به ما داده شده بود ، من مجبور بودم تا از ایمیل تقلبی که به شخصیت ساختگی من ارسال شده بود ، استفاده کنم .

صفحه ی نمای کلی Office Planner به شما نشان می دهد که چه کسی در حال کار بر روی چه چیزی است ، و تا چه میزانی پیشروی داشته است .

Office Planner ورود Microsoft به پروژه ی مدیریت تعاملی و آسان شده می باشد . شکل بر پایه ی کارت آن مرا مقداری به یاد Trello می اندازد ، اگرچه عملکرد آن احتمالا به Zoho Projects نزدیک تر می باشد . از لحاظ ظاهری ، آن گیج کننده است . در سطح فضای عملکردی من ، من قادر بودم تا پروژه هایی را ایجاد کنم ،  آنها را در تاریخ داده شده به افرادی محول کنم ، و فایل ها و لینک هایی را که به این پروژه مرتبط بودند ، آپلود کنم . من راهی نیافتم تا یک وظیفه را در مرتبه ی بالاتری قرار دهم یا اینکه معیاری را اعمال کنم که این وظیفه ی محول شده با چه کیفیتی انجام شده است .

Office Planner مجموعه ایی از نمودار های واضح و اخباری را فراهم می کند که واقعا وضعیت هر یک از پروژه های داده شده را پیگیری می کند . بر روی هر یک از دسته ها کلیک کنید تا به پروژه ی خاص در دست هدایت شوید . یک نمودار میله ایی همچنین به شما اجازه می دهد تا شماره ی هر یک از وظایفی که به افراد محول شده است را ببینید ، یک راه خوب برای اینکه مطمئن شوید منابع در دسترس به درستی استفاده شده اند . به نظر نمی رسد هیچ محدودیتی برای تعداد پروژه هایی که می توانند در یک زمان خاص مدیریت شوند ، وجود داشته باشد ، و Office Planner رایگان و به همراه Office 2016 می باشد ، در برابر هزینه ی ماهیانه ایی که دیگر سرویس ها نیاز دارند .

این در آغاز واضح نیست که چگونه می توانید Office Planner را با OutLook مرتبط سازید ، این گونه که به نظر می رسد اضافه کردن پروژه ها به Office Planner یک ایمیل را به OutLook به همراه وظیفه ی محول شده ارسال می کند . و البته یک فقدان یکپارچگی کامل برای اپلیکیشن موبایل      Office Planner در حال حاضر وجود دارد ، یک کمبود که Microsoft باید به سرعت آن را بر طرف سازد تا بتواند در فضای این اپلیکیشن ها رقابت کند .

بسیاری از اپلیکیشن های دیگر درون Office به طور یکپارچه با Skype برای تجارت کار می کنند ، اپلیکیشنی که به طور اساسی جایگزین Lync در سال قبل شد . در حقیقت ، به نظر نمی رسید راهی به جز ایمیل وجود داشته باشد تا بتوان با یک فرد درگیر در یک پروژه ارتباط برقرار کرد . Skype به شما یک محیط کاری عالی و تمیز را رائه می کند تا بتوان با یک همکار گفتگو کرد ، فایل ها را به اشتراک گذاشت ، و حتی صفخه نمایش خود را به اشتراک گذاشت . ( اگرچه این ویژگی اندکی تاخیر داشت زمانی که من در حال گفتگو با نمایندگان Microsoft بودم ) . در این زمینه ، Office Planner ناتمام به نظر می رسد – که من فکر می کنم اینگونه باشد .

Microsoft به من گفت که این شرکت Office Planner و Groups را به عنوان راهی برای مکالمات شخصی و بین تیمی و Yammer را به عنوان ابزاری برجسته برای ارتباط برقرار کردن برای بقیه کمپانی های بزرگ می بیند .

از نقطه نظر من ، من می توانم دنیای PC را در حال استفاده از Groups برای دعوت حضار به یک جلسه CES ، به اشتراک گذاشتن تقویم ملاقات ها ، استفاده از یک فولدر به اشتراک گذاشته شده در OneDrive برای عکس ها و موضوعات خبری ببینم ، و زمانی که کارها تمام شد منحل شود . این بسیار سودمند به نظر می آید .

چیزی که من را مقداری نگران می کند ، با این وجود این است که Group ها به نظر می رسد که فرض می کنند که یک فرد برابر با یک کار است . در یک سازمان بزرگ این ممکن است درست باشد . اما بعضی از جاذبه های Group ها توانایی آنها برای تشکیل Group جدید است زمانی که کسی به آن نیاز دارد . در یک تجارت دارای ۶۰ نفر کارمند ، شما می توانید به گونه ایی امکان پذیر تعدادی گروه با ترکیبی مختلف از افراد اندک ولی با تمرکز بر روی وظایف مختلف داشته باشید .

تشکیل تعدادی زیاد و مختلف از رابطه های بین گروهی که تقویم و ایمیل ها و چیز هایی مشابه این را به اشتراک گذاشته اند ، و سپس تلاش برای فهمیدن اینکه با گذشت زمان با آنها چه کاری انجام دهند – خوب این به نظر می رسد که می تواند بسیار سریع خیلی پیچیده شود . و این تازه زمانی شروع می شود که دادن مجوز ها وارد ماجرا می شود : که آیا یک مهندس نیاز دارد که به او مجوز های مناسب داده شود تا بتواند اطلاعات فروش را ببیند ، یا این که شریک ها می توانند برای کمک کردن وارد عملیات بازاریابی شوند .

Sway

ما پیش از این Sway را به عنوان یکی از اولین نسل های ” اپلیکیشن های مخلوط ”  تفسیر کرده بودیم . که اجزایی را از Word ، PowerPoint ، و غیره بر می دارد و آنها را به روشی که نو و جذاب به نظر برسد ، ترکیب می کند . Sway  به شما اجازه می دهد تا طرحی به شکل روزنامه را ایجاد کنید که بر روی گرافیک ها تاکید می کند ، به همراه عکس هایی که به عنوان پیش زمینه استفاده می شوند و جابه جایی های اسلایدی که برای معرفی بخش های جدید استفاده می شوند .

شما Sway ها را به حالت یک داستان یا یک طرح ایجاد می کنید ، در جایی که شما متن ، تصاویر ، ویدیو ها ، توییت ها و نمودارها را به شکلی دکوری بر مبنای کارت وارد می کنید که همه ی اینها برای کسی که عادت داشته از تصاویر و متن ها در قالب Word استفاده کند ، قابل درک نمی باشد . این گونه ایی از فرآیند WYSIWYG می باشد ، چرا که شما می توانید تغییراتی را ببینید که خودشان را بر روی برنامه ی نهایی قابل مشاهده در سمت راست صفحه ی نمایش ، اعمال می کنند . تاخیر و کندی قابل توجهی وجود دارد ، با این وجود من طرفدار انتقال اسلایدی از حالت پیش نمایش به حالت داستانی  نیستم .

خوشبختانه ، شما نیاز به فکر کردن زیاد ندارید ، از آنجایی که Sway خودش چیزی را که فکر می کند برای فونت و یا رنگ زمینه مناسب باشد انتخاب می کند ، و حتی آنها را با تصاویر به خصوصی هماهنگ می کند . شما حتی می توانید ” نقاط تمرکز ” را برای یک قطعه ی هنری داده شده انتخای کنید ، اگرچه من کاملا مطمئن نیستم که این دقیقا چه کاری را انجام می دهد . و اگر شما این را دوست نداشتید ، بر روی Remix کلیک می کنید ، و Sway در زمان بسیار کوتاهی طرح و فونت جدیدی را انتخاب می کند . برای کسانی که دید طراحی خوبی ندارند ، پیشنهاد های اضافی عرضه می شوند .

Sway به اندازه ی کافی آسان آغاز می شود : شما یک عنوان و یک تصویر پیش زمینه را انتخاب می کنید . قرار دادن یک تصویر به آسانی تایپ کردن یک عبارت در کادر جستجو می باشد ، سپس اجازه دهید تا Bing و یا PicSay یک تصویر خلاقانه را برای شما انتخاب کند . اما اگر شما یک عنوان فرعی و یا حتی یک کادر متنی برای نوشتن نام خود در آن ، بخواهید راه مشخصی برای انجام ان وجود ندارد . و دوباره ، اگر شما می خواهید که Sway را به اشتراک بگذارید ، و نمی خواهید که آن را چاپ کنید ، باید به اندازه ی کافی روشن باشد که مولف این فایل چه کسی است .

Sway برای دنیای مدرن Web طراحی شده است ، و گاهی این برنامه از این جنبه کمی متظاهر می شود . من کاملا از ویژگی ذخیره ی خودکار Sway حمایت می کنم – در حقیقت شما Sway را تحت یک فایل دارای اسم ذخیره نمی کنید ، بلکه این به آسانی به شکل یک کار ارائه ایی در My Sway ظاهر می شود . اجرا شدن Sway های افراد و یا شاخصی همچنین چندین ثانیه زمان می برد که این امر آزار دهنده است .

Sway به نظر می رسد که در دنیای تحصیلات آماده و مناسب باشد ، اما این برنامه فاقد ویژگی شمارش تعداد لغات می باشد – یکی از معیار هایی که اغلب معلم ها از آن استفاده می کنند . من همچنین یک حالت   ” print mode ” را به آن اضافه می کردم تا به دانش آموزان اجازه دهم تا بتوانند یک کپی فیزیکی هم از Sway را ارائه کنند . به بیانی دیگر Sway استفاده ی خلاقانه از تلاش های روبه توسعه ی Microsoft می باشد .

Access و Publisher : اپلیکیشن های بسیار فرعی

Sway ممکن است یکی از اولین اپلیکیشن های مخلوط Microsoft باشد ، اما Publisher دقیقا حسی شبیه یک زیر مجموعه از Word را ایجاد می کند ، نه یک اپلیکیشن که شایسته قرار گرفتن در Office365 باشد . در هر حال ، محدوده ی Publisher مورد تجاوز قرار گرفته است . اگر شما می خواهید که یک بروشور ، یا کارت تجاری را تولید کنید ، آنگاه Publisher اپلیکیشن مورد نیاز شما می باشد . حتی یک الگو برای ساخت یک آلبوم برای عکس های بچه وجود دارد . اما شما می توانید ببینید که همه ی این ها می تواند توسط Word ، و یا از طریق یک اپلیکیشن Web و یا دیگر سرویس های آنلاین ساخته شوند .

پایگاه داده ایی Access شبیه Excel می باشد ، همان طور که Publisher شبیه Word  می باشد – یک برنامه ی فرعی که من مطمئن هستم بسیاری از مردم احساس قوی در مورد آن دارند ، با این وجود به نظر می رسد کسی از آن استفاده نمی کند . برای نمونه : این سوال بی پاسخ مانده از طرف پشتیبانی Microsoft که در مورد این که چه چیز جدیدی در Access 2016 وجود دارد سوال می کند – که در کل هفت نفر در مورد آن پیشنهاد داده بودند .

Microsoft همچنین به من گفت که Project و Visio به طور کامل در Office365 منشر شده اند ، اما ما به آنها دسترسی نداشتیم تا آنها را تست کنیم . این قضیه در مورد Office Mix نمی باشد که هنوز در نسخه پیش نمایش شخصی قرار دارد .

من مطمئن هستم تعداد زیادی از افراد وجود دارند که می توانند به طور آگاهانه در مورد اینکه چگونه پایگاه های داده ایی از صفحات گسترده مفید تر هستند ، صحبت کنند ، اما به نظر می رسد Microsoft تمامی تلاش خود را در زمینه ی پیشرفت Excel قرار داده است . من همچنین کمی در مورد این پیغام خطا نگران بودم ، که  در زمان بررسی الگوی نوشته شده توسط Microsoft در زمینه اطلاعات راجع به این ورژن با آن مواجه شدم :

Access 2016 این هشدار امنیتی عجیب را نمایش داد .

منظور من این است که آیا کل نکته ی Office 2016 استفاده فعال و زنده از مفاهیم نمی باشد ؟

یک جایگزین رایگان : Office Mobile ، اپلیکیشن های وب

Office 2016 یک مشکل دیگر هم دارد : اپلیکیشن های Office Mobile . رایگان ، حاضر در هر مکانی ، و آسان برای استفاده کردن ، این اغلب بهتر است که ابتدا اپلیکیشن های موبایل  Excel ، OneNote ، PowerPoint و Word را اجرا کرد ، و بعد اگر لازم بود آنها را به Office 2016 منتقل کرد . با همه ی اینها ، اگر برنامه ی شما در OneDrive ذخیره شده باشد ، شما می توانید به آسانی آن را به WordMobile و همچنین Word 2016 منتقل کنید .

نه ، اپلیکیشن های Office Mobile به اندازه ی امکاناتی که Office 2016 ارائه می کنند ، امکانات ارائه نمی کنند . اما در این اپلیکیشن ها هم برای استفاده کنندگان موقت به اندازه ی زیادی امکانات وجود دارد .

به طور قطعی ، شما چیز های زیادی از پیچیدگی ها و شلوغی های موجود در اپلیکیشن هایی از Office که برای آنها پول پرداخت شده است را نخواهید یافت . اما برای استفاده ی خود من ، من ترجیح می دهم از Mobile Excel به جای Excel 2016 استفاده کنم ، دقیقا به این خاطر که نیاز های من ابتدایی و ساده می باشند . برای مثال جمع زدن یک ستون به طور خودکار صورت می گیرد . در WordMobile ، من می توانم تغییرات را پیگیری کنم ، تلفظ کلمات را چک کنم ، پاورقی ها را اضافه کنم و حتی عملکرد جستجوی هوشمند موجود در نسخه ی پولی Word را انجام دهم .

اگر شما دوست داشته باشید ، شما همچنین می توانید از سایت Office.com دیدن کنید و بعضی از ورژن های بر پایه ی وب Office  را امتحان کنید . بله این یک نسخه ی دیگر از Office می باشد و همچنین به طور عمده ایی از کار افتاده می باشد . اما – این تا حدودی مهم می باشد – اپلیکیشن های Web یکی از اولین سطوح عملکردی برای دریافت ویژگی های جدید خواهند بود ، دقیقا به این خاطر که آنها می توانند در زمان بسیار کوتاهی به روز رسانی شوند . ویژگی هایی مثل Clutter ، که من آن را بسیار دوست دارم ، ماه ها قبل از اینکه بر روی نسخه اختصاصی قرار گیرد بر روی Web عرضه شده بودند . روند مشابهی هم برای ذخیره سازی درون Dropbox طی شد : شما می توانید آن را از طریق اپلیکیشن های وب انجام دهید ، و حتی نسخه یOffice برای iOS و Android ، اما این امکان هنوز برای Office 2016 مهیا نشده است .

شما با انتخاب نسخه ی Mobile اپلیکیشن های Office یک یا دو ویژگی را از دست خواهید داد . شما فقط می توانید در یک زمان بر روی یک برنامه کار کنید . تعامل در زمان واقعی Microsoft دارای محدودیت می شود ؟ نه ، اگرچه شما هنوز می توانید تغییرات را مانند قبل پیگیری کنید . اپلیکیشن OneNote موبایل همچنین فاقد یکی از ویژگی های مورد علاقه ی من می باشد : ضبط کردن صدا . بسیاری از ویژگی ها در نسخه های رایگان وجود دارد ، اما هنوز هم پرداختن برای دریافت نسخه ی کامل Office ارزشش را دارد .

آینده ی Office : چه چیزی این را عالی ساخته است ؟

اگر شما به سرعت از میان این مرور بر Office گذشته باشید ، مطمئن هستم که شما فقط بر روی یک یا دو قسمت تمرکز کرده اید ، چرا که شما از همه ی توانایی های کامل Office استفاده نمی کنید . Office تبدیل به یک جزء ثابت شده است : نویسنده ها از Word به طورمکرر استفاده می کنند در حالی که کسانی که با حجم وسیعی از اعداد سرو کار دارند عمق و ژرفای Excel را می دانند . خرید و فروش و بازار یابی به طور ویژه ایی بر پایه ی PowerPoint زنده هستند . کسی که دارای چندین تخصص است ممکن است قادر باشد با یک صفحه ی گسترده از داده ها کار کند ، اما تکنیک های رویایی از قبیل وارد کردن زنده ی منابع متفاوتی از داده ها برای پشتیبانی کردن از یک طرح پیشنهادی متوقف می شوند .

آینده ی Office365 به این بستگی دارد که تا جای ممکن مشتریان بالقوه ی Office را مجبور کند که بگویند آه  ” من حتی نمی دانستم این اپلیکیشن می تواند این کار ها را انجام دهد ” . Office 2016 به سختی ، به سختی توانسته است به این هدف دست یابد .

من می توانم به شما بگویم چه چیزی در Office 2016 جدید است – و اگر شما با دقت کافی به آن نگاه کنید ، شما خودتان متوجه بسیاری از این ویژگی های جدید خواهید شد . اما آنها چه هستند ؟ و آنها برای چه کاری خوب هستند ؟ این ها دو سوالی هستند که Microsoft می پندارد شما بیش از این متوجه آن شده اید ، و این یک فرض خطرناک برای اداره کردن یک تجارت چندین میلیارد دلاری بر پایه ی آن است .

Word Online به شما می گوید که چه چیز هایی جدید هستند . پس چرا اپلیکیشن های Office این کار را نمی کنند ؟

Microsoft بسیار دوست دارد تا شما اشتراک Office365 را خریداری کنید ، و شرکت قول یک جریان ثابت از پیشرفت های ماهیانه را می دهد که شما را راضی و مشغول نگه دارد . اما آنها چه هستند ؟ Office 2013 هیچ گاه به شما نگفت . شما مجبور هستید تا ویژگی های آینده نگر Office 365 را به سختی جستجو کنید تا متوجه شوید – و چیز هایی که در لیست هستند بسیار ناچیز و بی ارزش به نظر می رسند . Office365 به شما این مجوز را می دهد تا برنامه را بر روی پنج ابزار ، پنج تبلت ، پنج تلفن نصب کنید . همچنین به شما یک فضای ذخیره ایی رایگان ۱ ترابایتی را می دهد . اما این تقریبا در حدود یک سال است از زمانی که Microsoft قول یک فضای ذخیره ایی نامحدود در OneDrive را داده بود ، و این هنوز اتفاق نیفتاده است .

Office 2016 به قرار دادن شما در فضای مبهم درباره ی اینکه چه چیزی را اضافه کرده است ، ادامه داده است ، اگرچه یک داشبورد کمی پیشرفته تر شده  ظاهرا به منظور معرفی پیشرفت های Office به شما ، تعبیه شده است . اما Microsoft نیاز دارد تا Office را به شما بفروشد ، تا اینکه به آسانی فرض کند شما آن را خریداری می کنید .

چگونه ؟ به وسیله ی تعلیم دادن کاربران که چگونه از Office استفاده کنند .

Office 2013 و Office 2016 کار خوبی را در زمینه ی توضیح اینکه آیتم های منوی رندم واقعا چه کاری را انجام می دهند از طریق راهنمای ابزار ها انجام داده است : در Word 2016 ، برای مثال شما می توانید نشانگر ماوس را بر روی ” Theme fonts ” قرار داده و به شما گفته می شود : ” این راهی آسان برای تغییر کل متن شما به یکباره می باشد . برای اینکه این کار عملی شود ، متن شما باید با فونت های ” body ” و ” heading ” فرمت شده باشند . ” سپس یک لینک ” بیشتر به من بگو ” وجود دارد که توضیحات کامل تری را با استفاده از متن و گرافیک ها ، چگونگی تغییر رنگ تم ها ، ایجاد مشخصات مربوط به خودتان و غیره ، فراهم می کند . این فقط یک فایل کمکی می باشد ، اما یک فایل بسیار خوب می باشد .

این ویدیوی آموزشی Microsoft گونه ایی از یک مثال زشت می باشد . اما با ارتقای بهتر کار هایی که شما می توانید با Office  انجام دهید ، پذیرش این برنامه باید افزایش یابد .

من فکر می کنم که Microsoft نیاز دارد تا قدم بعدی را بردارد ، و شروع به نمایش دادن به جای توضیح دادن کند ، اینکه کاربر ها چگونه می توانند از این ویژگی ها با بهترین اثر استفاده کنند . ابزار مشخص البته یک ویدیو می باشد – چه ویدیو های MP4 معمولی باشند و یا چیزی تعاملی تر ، مانند Microsoft ‘s Office Mix . در هر کاری ، من دوست دارم تا لیستی از قالب های کاری را زمانی که Word را باز می کنم ، مشاهده کنم – اما همچنین دوست دارم ویدیوی آموزشی درباره ی اینکه چگونه قالب کاری خود را ایجاد کنم ، وجود داشته باشد .

اگر Office آنلاین و متصل می باشد ، از آن سود ببرید . به من اجازه دهید تا Word را باز کنم و یک لیست از ویدیو ها را در مقابل آن الگو ها مشاهده کنم : اصول اولیه ، از قبیل ” یک pivot table چه می باشد و من چرا باید از آن استفاده کنم ؟ ” برای عنوان های پیشرفته تر از قبیل ” چرا داده های زنده باید در مقاله ی من موجود باشد – و کجا آن را پیدا کنم ؟ ” آنها را بچرخانید . مثال های جدید را اضافه کنید . Microsoft یک لیست با ثبات از ویدیو های how-to دارد _ در اینجا ویدیو های آموزشی Word 2013 ارائه شده است – اما آموزش بسیار کمی درباره ی چگونگی استفاده از ویژگی هایی که در این ویدیو ها توضیح داده می شود ، وجود دارد . به من نشان بده چگونه ، اما همچنین بگو چرا باید از Office استفاده کنم . آن ویدیو ها را در خود Word قرار دهید ، که نشان دهنده ی چیز های جدید و مفید باشد . آن ویدیو ها را به راهنمای ابزار ها متصل کنید . قرار دادن یک نمای بند انگشتی از ویدیو ها در خود اپلیکیشن را هم در نظر داشته باشید .

شما شروع به دیدن این شور و اشتیاق در Delve و Sway کردید . برنامه ها نفس می کشند . اما در اپلیکیشن های موجود – Excel ، PowerPoint ، Word – این نرم افزار های قدیمی حسی شبیه لنگر قایق را ایجاد می کند . Office 27 ساله شده است، مردم ، و این کماکان به همان روش حس می شود .

یک تصمیم سخت برای یک کاربر متوسط

به همین دلیل است که من بی میل هستنم که به شما توصیه کنم تا عجله کنید و Office 2016 را خریداری کنید . Windows 10 تعداد زیادی از توانایی ها را و به صورت رایگان ، ارائه می کند . به این دلیل است که این تصمیم نیاز به فکر زیاد ندارد . Microsoft می خواهد که شما Office 2016 را خریداری کنید ، و شرکت پیش از این یک سری کامل از اپلیکیشن های موبایل  Office را به صورت رایگان فراهم کرده است که این تصمیم را برای کاربر های موقت ، مشکل ساخته است .

اما انتخاب دوم که Microsoft واقعا می خواهد تا شما آن را انجام دهید این است که احتیاط را کنار بگذارید و مشترک Office365 شوید و هر سال پس از دیگری برای بروزرسانی های ادامه دار پرداخت کنید . از نقطه نظر محصول ، این تصمیم سختی برای قضاوت کردن در این باره است ؛ Access و Publisher به آسانی می توان گفت که ارزشش را ندارند ، و من مطمئن نیستم که این ارزش را در ۱ ترابایت فضای ذخیره ایی آنلاین در OneDrive ببینم . اضافه کردن Outlook این را جذاب تر هم می کند .

از لحاظ مالی … خوب Microsoft هر کاری کرده است تا شما را جذب کرده و نگه دارد . صرف کردن ۱۰ دلار ماهیانه برای Office بر روی پنج ابزار معامله ی بدی نیست . افراد می توانند در Office365 Personal برای مدت ۲۱ ماه قبل از آنکه برای ورژن مستقل پرداخت کنند ، مشترک  شوند و یا ۳۲ ماه قبل از اینکه برای نسخه خانگی و تجاری Office 2016 پرداخت کنند . تا آن زمان ، من انتظار دارم که Office 2018 در حال ظهور باشد .

این گونه ایی است که من این را می بینم : ادارات و شرکت ها باید قطعا بر روی Office 2016 و Office365 سرمایه گذاری کنند ؛ تجارت های بزرگ و متوسط هم باید این کار را انجام دهند . تجارت های کوچک تر و کاربر های خانگی باید بررسی دقیقی از نیاز هایشان قبل از خرید Office 2016 انجام دهند . اما به عنوان پاسخ سوال دوم : این که آیا در Office 365 سرمایه گذاری کنید … من مطمئن نیستم . در طول زمان ، شما در حقیقت جریان ثابتی از بروز رسانی ها و پیشرفت ها را که Microsoft قول آن را داده بود ، به دفعات خواهید دید – اما نه حالا .

خریدن Office 2016 به معنای سرمایه گذاری بر روی تعامل و همکاری ، و خریدن اشتراک Office 365 به معنی بیمه کردن خودتان برای آینده است . اگر هر دوی اینها برای شما خوشایند است ، پس کارت اعتباری های خود را خارج کنید . اگرنه ، شاید شما باید نسخه جایگزین رایگان Microsoft ،   Office Mobile را امتحان کنید .

شفاف سازی : در محیط تست کردن ما ، Microsoft اپلیکیشن Office Planner را تحت عنوان  ” Planner Hub ” بر چسب  زده بود . اما ” Office Planner ” برند نهایی می باشد و عبارتی است که شما نهایتا برای یافتن آن استفاده می کنید ، زمانی که این سرانجام به طور عمومی عرضه شود .

 

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text