مشکلات رایج مربوط به ویندوز ۱۰ را برطرف کنید

/
/
/

مشکلات رایج مربوط به ویندوز ۱۰ را برطرف کنید

با استفاده از نکته های Martyn Casserly به سرعت مشکلات کوچک این سیستم عامل جدید مایکروسافت را برطرف کنید.

مقدار حافظه مجازی (Virtual Memory) که PC شما استفاده می کند را تنظیم کنید

تنظیمات حافظه مجازی در ویندوز ۱۰ کمی پرت هستند. اگر در دستگاه خود RAM های زیادی داشته باشید، مشکلی نخواهید داشت اما برای دیگران ممکن است به تنگنا تبدیل شود و بر عملکرد تاثیر بگذارد. خوشبختانه رفع کردن آن آسان است.

Start Menu را باز کنید، settings را انتخاب کنید و Performance را تایپ کنید. حال مسیر Adjust the appearance and performance of Windows>Advanced>Change را انتخاب کنید. در زیر این پنجره ببینید که مقدار توصیه شده (Recommended Value) چقدر است و آن را با مقداری که برای آن اختصاص داده شده، مقایسه کنید. اگر مقدار توصیه شده کمتر است، بر روی Automatically manage paging file size for all drives >Custom size کلیک کنید و سپس مقدار توصیه شده را در جعبه Initial Size وارد کنید و یک مقدار بزرگتر را در جعبه Maximum size وارد کنید، بر روی OK کلیک کنید، مشکل شما حل شد.

به سیستم خود وارد شوید (Log in)، حتی با یک حساب کاربری مایکروسافت

اگر می خواهید در زمان روشن کردن PC خود با رمز عبور هایی که خواسته می شود گیج نشوید، این فرآیند را خودکار کنید. برای این کار Win+R را فشار دهید، سپس در صفحه ظاهر شده netplwiz را تایپ کرده و Enter را بزنید. در جعبه User Account، حسابی را که می خواهید به طور خودکار وارد آن شوید، انتخاب کنید. اگر در دسترس بود، تیک مربوط به “Users must enter a user name and password to use this computer” را بردارید. روی OK کلیک کنید. سپس در جعبه محاوره ای Automatically Log On، دوبار رمز عبور خود را وارد کنید و OK را بزنید.

برنامه های اولیه را در ویندوز ۱۰ تغییر دهید

زمانی که برای اولین باز ویندوز ۱۰ روی PC شما نصب شد، ممکن است مانند یک غزال بانشاط باشد، اما بعد از مدتی، مدت زمان بالا آمدن ویندوز شما مانند یک لاک پشت لادن که مشکل حرکت دارد، کند می شود. یک منبع اصلی این مشکل، برنامه های زیادی هستند که با روشن و خاموش کردن سیستم شما، شروع به بارگذاری می کنند.

درایور های مربوط به چاپگر را مجدداً نصب کنید

یک شکایت رایج این است که چاپگر بعد از ارتقا به ویندوز ۱۰، چاپ نمی کند. برای حل این مشکل، در قسمت Control Panel با انتخاب  Device and Printers بر روی printer خود کلیک راست کرده و آن را remove کنید. حال جدیدترین درایور مربوط به چاپگر خود را از شرکت سازنده آن دانلود کنید (ممکن است درایورهای ویندوز ۷ یا ویندوز ۸٫۱ باشند و ضرورتی ندارد که حتما درایور ویندوز ۱۰ باشند) و این درایور را نصب کنید، به یاد داشته باشید که اگر این چاپگر، همان چاپگر اصلی شماست، آن را به عنوان چاپگر پیش فرض (default) خود قرار دهید.

موارد مورد علاقه خود (Favorites) را در مرورگر Edge Browser وارد کنید

شرکت مایکروسافت در ویندوز ۱۰، مرورگر Edge Browser را معرفی کرد، که دارای ویژگی های مفید بسیاری است. مشکل رایجی که برای تغییر یک مرورگر وجود دارد و ماهم در مورد آن شنیده ایم این است که چگونه می توانیم bookmark های خود را با خودمان به مرورگر جدید منتقل کنیم. خوشبختانه این مشکل هم به آسانی قابل حل است. برای این کار، Edge Browser را باز کنید، در گوشه بالا سمت راست بر روی سه خط کلیک کنید، سپس Import Contacts را انتخاب کنید. حال لیستی از مرورگرهایی که نصب کرده اید خواهید دید، هر کدام در کنار خود یک جعبه تیک دارند. آنهایی را که می خواهید شامل این import شوند، انتخاب کرده و Import را بزنید.

تبلیغات pop-up در Edge Browser را متوقف کنید

تبلیغات pop-up می توانند بسیار آزاردهنده باشند، بنابراین انجام کاری که بتوان مرورگر را از دخالت آن ها محفوظ کرد، به نوعی ضروری است. برای انجام این کار در Edge Browser بر روی سه نقطه گوشه بالا سمت راست کلیک کنید، سپس به پایین صفحه رفته و Advanced Settings را انتخاب کنید. در این جا یک اسلایدر برای مسدود کردن pop-up ها (Block pop-ups) می بینید. مطمئن شوید که آن را در حالت روشن قرار داده اید تا از تبلیغات سرزده در امان باشید.

اندازه آیکن ها را در ویندوز ۱۰ تنظیم کنید

گزارش شده که خطایی وجود دارد که برخی از کابران با آن مواجه شده اند، که اندازه آیکن ها را در صفحه اصلی بیش از حد بزرگ می کند. تنظیم مجدد این اندازه ها خیلی ساده است. کلیدهای Win+D را فشار دهید تا به صفحه desktop بروید، سپس روی یک فضای خالی راست کلیک کنید تا منوی اصلی ظاهر شود. در اینجا، View را انتخاب کنید، سپس اندازه آیکنی را که ترجیح می دهید، انتخاب کنید.

یک دلیل این مساله می تواند ویژگی های جدیدی باشد که برای درایور صفحه لمسی ویندوز ۱۰ فعال شده است. در Control Panel، به تنظیمات Mouse بروید و تمام ژست ها (Gesture) را مانند pinch-to-zoom غیر فعال کنید.

Windows Store در دسترس نیست

ما شکایت هایی را شنیده ایم که پس از نصب ویندوز ۱۰، Windows Store قابل دسترس نیست. یک مورد مهم برای بررسی، که مطمئناٌ دلیل این مشکل است، این است که شاید زمان و تاریخ صحیح را در کامپیوتر خود وارد نکرده باشید. برای این کار، به مسیر Start Menu > Settings > Time & Language رفته و مطمئن شوید که دستگاه شما مطابق با کشوری که در آن زندگی می کنید تنظیم شده است.

مشکل قفل شدن Start Menu را در ویندوز ۱۰ رفع کنید

کامپیوتر خود را Restart کنید

دلیل وجود دارد که Roy در IT Crowd به خاطر جمله “آیا تابحال تلاش کرده اید که دوباره سیستم را خاموش یا روشن کنید؟” مشهور شده است، در بسیاری از موارد تنها کاری که نیاز دارید برای حل این مشکل در لپ تاپ یا PC خود انجام دهید، همین است. همچنین راحت ترین روش همین است. restart کردن PC خود را امتحان کنید، شاید مجبور شوید چند بار این کار را انجام دهید تا مشکل حل شود. به وضوح شما این کار را مرتباً انجام نمی دهید، اما اگر جواب دهد، دیگر نیازی به این کار نخواهد بود.

یک پرفایل کاربری جدید بسازید

راه حل موقتی دیگر که برای برخی از افراد جواب داده است، ساختن یک حساب کاربری جدید است. بازهم این روش کامل نیست، اما نمی خواهید با خط هایی از دستورهای پیچیده گیج شوید، آنگاه این روش کار شما راه می اندازد. برای این کار Win+R را فشار دهید، در آن control panel را تایپ کنید. حال User Account>Change Account type>Add New User را انتخاب کنید. شما جند گزینه می بینید که به شما اجازه می دهد که کاربران دیگر مثل اعضای خانواده یا کاربران عمومی را اضافه کنید. یکی از اینها را انتخاب کنید و ببینید که مشکل حل می شود یا نه. ID اصلی خود را پاک نکنید، زیرا به آن نیاز خواهید داشت.

از Command Line استفاده کنید

اگر فکر می کنید که کار کردن با کدها شما را تا استخوان منجمد نمی کند، پس یک روش مستقیم برای آدرس دادن به مشکل Start Menu وجود دارد. به Start Menu button رفته و راست کلیک کنید تا منوی متنی برای شما باز شود.

در این جا لیست درازی از گزینه ها را خواهید دید، یکی از آنها Command Prompt (Admin) است. این را انتخاب کنید و پنجره Terminal ظاهر خواهد شد. واژه powershell را وارد کنید، Enter را زده سپس در دستور زیر را ایپ کنید:
Get-AppXPackage-AllUsers|Foreach{Add-AppxPackage-DisableDevelopmentMode-Register”$($_.InstallLocation)\AppXManifest.cml”}

Enter را بزنید و فرآیند شروع به اجرا شدن می کند. اگر خطای قرمزی را احتمالاً مشاهده کردید، فرآیند را قطع نکنید.

این خطا طبیعی است، اگر کمی ترسناک است، ولی پس از اتمام فرآیند خواهید دید که هدف ما در پایین پنل، ظاهر خواهد شد. پنجره مورد نظر را ببندید و امیدواریم که بتوانید یک بار دیگر به طور کامل از Start Menu خود استفاده کنید.

قسمت Action Center از ویندوز ۱۰ را خصوصی سازی کنید

کارهای سریع را خودتان تنظیم کنید

اعمال سریع، مفید ترین ویژگی های Action Center هستند. با وجود آنها، می توانید به راحتی و به سرعت نور صفحه خود را تنظیم کنید، Wi-Fi را روشن یا خاموش کنید، Quiet Hours را روشن کنید (ویژگی هشدار پیام ویندوز ۱۰ در حالت سکوت) و خیلی دیگر از این گونه کارها را انجام دهید. می توانید این قسمت را مخفی کنید، و زمانی که این کار را کنید فقط برای اعمال سریع قابل مشاهد است، اما می توانید یکی از این چهار گزینه را انتخاب کنید.

Settings app را باز کنید، روی System کلیک کنید، و سپس روی Notifications & actions کلیک کنید. در زیر نوار Quick Actions، چهار جعبه را خواهید دید، که هرکدام ارائه دهنده یکی از چهار عملی هستند که همیشه قابل دیدن می باشند. روی جعبه ها کلیک کنید تا یک منو به شما بدهد تا بتوانید از این طریق بتوانید یکی از چهار شکل مورد پسند خود را انتخاب کنید.

گزینه های notification (اطلاع رسانی) را تغییر دهید

در همان صفحه تنظیمات، در زیر سربرگ Notifications، شما گزینه های مفیدی را خواهید دید که می توانند روشن یا خاموش باشند:

Show me tips about Windows: زمانی که این خاصیت فعال شد، ویندوز ۱۰ بعضی وقت ها درباره یک سری ویژگی هایش، به شما اطلاع رسانی می کند.

  • Show app notifications: زمانی که on باشد، اطلاع رسانی هایی را در مورد نرم افزارهایی که روی سیستم خود نصب کرده اید، دریافت می کنید.
  • Show notifications on the lock screen: این یکی، کاملاً بی نیاز از توصیف است، اما اگر نمی خواهید چشمان خود را کنجکاو کنید و ببینید که زمانی که میز کامپیوتر خود را ترک کرده بودید، اطلاع رسانی هایی را دریافت کرده اید، پس این یکی را باید off کنید.
  • Show alarms, reminders, and incoming VoIP calls on the lock screen: اگر نگرانی محیط خصوصی خود هستید، این را off کنید، اگرچه ممکن است می توان از این ویژگی برای دیدن قرار ملاقات ها در یک نگاه کوتاه هم استفاده کرد.
  • Hide notifications while presenting: وقتی که on است، زمانی که شما از طریق یک پاورپوین در حال ارائه دادن یک مطلب هستید، ویندوز ۱۰ به notification ها اجازه نمی دهد که ظاهر شوند.

سکوت نرم افزار های متعصب

آیا شما ترجیح می دهید با هر ایمیلی که دریافت می کنید، هشداری را دریافت نکنید؟ خوشحال می شوید اگر بدانید در هر برنامه، notification (اطلاع رسانی) آن را off کنید. به مسیر Settings>System>Notifications & actions رفته و به پایین صفحه بیایید تا زیر منوی Show notifications from these apps را مشاهده کنید.

برای انجام حالت سکوت برای یک برنامه خاص، حالت مربوط به آن برنامه را به off تغییر دهید. اگر دوست دارید از یک برنامه، برخی از notification ها را دریافت کنید، در question نام آن برنامه را انتخاب کنید. سپس، تنظیمات را به آن گونه که دوست دارید تغییر دهید. در اینجا است که می توانید notification مربوط به banner ها و sound را فعال و یا غیرفعال کنید.

Notification ها را پاک کنید

پس از مدتی ممکن است تعداد زیادی از notification ها در قسمت Action Center کامپیوتر شما، انباشته شده باشند. اگرچه که پاک کردن آنها ساده و سرراست است. قسمت Action Center را باز کنید. از اینجا می توانید notification های شخصی را پاک کنید، کل یک قسمت را پاک کنید، یا اینکه همه چیز را پاک کنید.

برای پاک کردن notification های شخصی، نشانگر ماوس را بر روی آن notification مه می خواهید پاک کنید، قرار داده سپس کلید “X” را فشار دهید.

در نهایت، اگر می خواهید همه notification ها را پاک کنید، در گوشه بالا سمت راست از صفحه Action Center، روی گزینه Clear all کلیک کنید.

مشکل صفحه آبی در ویندوز ۱۰ را برطرف کنید

ویندوز ۱۰ هم نرم افزاری مانند همتاهای قبلی خود می باشد، پس از زمانی به زمان دیگر، برخی چیزها درست از آب در نمی آیند. این گونه مشکلی برای این چنین نرم افزار پیچیده ای بعید نیست، پس ما به کمک هم این راهنما را برای شما قرار داده ایم تا اگر به Blue Screen of Death (BSOD) در ویندوز ۱۰ مواجه شدید، بتوانید از این پشتیبانی بهره ببرید.

هیچ گلوله جادویی برای حل این بیماری وجود ندارد، اما اگر از طریق مراحل زیر پیش بروید می توانید مشکل را تشخیص دهید، و حتی آن را حل کنید. ما فکر می کنیم که ویندوز ۱۰ یک نسخه عالی از یک سیستم عامل است، که دارای تنوع بالا است و همه انواع کارها را در مدت زمان کمی می تواند انجام دهد.

یک backup (پشتیبان) بسازید

ما در کامپیوترهایمان بسیاری از فایل های مهم را ذخیره می کنیم-از عکس ها و فیلم های خانوادگی گرفته تا اسناد مهم تجاری- و اگر از این ها پشتیبان تهیه نکنید، همه آنها در یک چشم به زدن و به راحتی ممکن است پاک شوند. با این که مجبورید این کار را همیشه انجام دهید، به هر حال باید شروع به ساختن پشتیبان ها کنید و زمانی که کامپیوتر شما به مشکلی برخورد کند، آنگاه این کار برای شما به یک اولویت تبدیل می شود. نا امید کننده است که همه فایل های شما، بدون این که از آنها استفاده کرده باشید پاک شوند، و همه این فرآیند پاک شدن در یک مدت زمان خیلی کوتاه اتفاق می افتد. شما می توانید از روش های مخصوص پشتیبان گیری استفاده کنید یا این که از بسیاری از فضاهای ابری رایگان موجود بهره بگیرید.

بازسازی مساله

یادداشت برداری از چیزی که چه کاری کرده اید و زمانی که با صفحه نمایش آبی مواجه شدید، کدام یک از برنامه در حال اجرا بودند، می تواند بسیار کمک کننده باشد. اگر قادر هستید، می توانید فرآیند را تکرار کنید و اختلاف بین اشیا را ببینید، سپس این شانس وجود دارد که یکی از برنامه هایی که استفاده می کنید، دلیل بروز مشکل باشد. در همه موارد، دانستن این که این مساله به صورت تصادفی رخ نداده و به دلیل فعالیت های خاصی رخ داده است، مضنون ها را کمتر می کند. برای مثال، اگر متوجه شوید که هر موقع یک چاپگر را از طریق USB به کامپیوتر وصل می کنید، میی تواندی برای دیدن یک BSOD از Word فایلی را چاپ کنید، اما اگر چاپ را از PDF انجام دهید، غیر قابل دیدن است، سپس اگر مساله را در این جا توانستید ببینید، منطقی است که این چاپگر در این مشکل دخیل است.

بررسی کردن کد مورد نظر

برخی اوقات با بروز مشکل BSOD، ممکن است در قسمت زیر هشدار خطای مربوط به آن، کدی هم نمایش داده شود. این کد را یادداشت کنید، سپس در گوگل در مورد آن جستجو کنید تا بدانید که به چه منظور است. این که بدانید به دنبال چه چیزی می گردید، قطعاً به شما کمک می کند در زمان تشخیص مشکل مورد نظر، همه چیز را شفاف تر ببینید.

شما چه چیزی را تغییر دادید؟

یکی از اولین چیزهایی که باید بررسی کرد این است که چه چیزهایی را در سیستم خود تغییر داده اید. معمولاً این تغییر مربوط یه نرم افزار یا سخت افزار جدید است که بر روی سیستم نصب کرده اید یا اینکه احتمالاً نسخه قبلی آن را آپدیت کرده اید. اگر در زمان استفاده شما از یک برنامه یا در حال باز کردن یکی از برنامه ها، BSOD اتفاق افتاد، پس حذف کردن برنامه مورد نظر و نصب مجدد آن ارزشش را دارد. همچنین می توانید از طریق گوگل افرادی دیگری را که با این نسخه از برنامه مورد نظر، همین مشکل را دارند، پیدا کنید و راه حل آنها را هم برای حل این مشکل استفاده کنید.

به روز رسانی کردن درایورها

ما در گذشته چندین مورد را دیده ایم که درایورهای کات گرافیک خطرناک، کامپیوتر را ویران کرده اند. اگر شما درایور خود را اخیراً ارتقا داده اید، و مشکل BSOD را هم مشاهده کرده اید، پس بهتر است به نسخه قبلی برگردید، یا این که حداقل به گروه های موجود در سایت های سازنده بروید تا پی ببرید که آیا این مشکل برای این نسخه به روز شده شناخته شده است یا خیر. برای حذف کردن یک برنامه یا یک درایور، باید در ناحیه جستجو در Taskbar کلیک کنید، سپس view installed updates را تایپ کرده و گزینه ای را که مربوط به اسم درایور یا برنامه مورد نظر است، انتخاب کنید. آنگاه به Control Panel هدایت خواهید شد که در آنجا می توانید تاریخ های مربوط به درایورها را بررسی کرده و آنهایی را که احتمال دارد این مشکل را به وجود آورده باشند، حذف (uninstall) کنید.

به روز رسانی ویندوز

یک چیز دیگر که به وضوح باید بررسی شود این است که خود ویندوز به روز است. برای این کار، روی ناحیه جستجو در Taskbar کلیک کرده و windows update را تایپ کنید، سپس گزینه مورد نظر که ظاهر شد را انتخاب کرده و در آنجا بر روی check for updates کلیک کنید.

سخت افزار خود را بررسی کنید

اگر از یک کامپیوتر PC استفاده می کنید، بهتر است که آن را باز کرده و مطمئن شوید که همه سخت افزارها به درستی در جای خود قرار گرفته اند. برای مثال، اگر یک کارت به خوبی در شیار خود فرو نرفته باشد، ممکن است همین دلیل وقوع BSOD باشد. البته، اگر به تازگی کارت گرافیک یا RAM خود را جایگزین کرده اید، این هم باید بررسی شود. زیرا سخت افزار جدید هم ممکن است باعث بروز این مشکل شود.

Cortana را برای اجرا روی ویندوز ۱۰ در PC دریافت کنید

ویندوز ۱۰ با برخی از ویژگی های جدید فوق العاده وارد بازار شد، یکی از آنها Cortana است، که به آن دستیار مجازی ویندوز می گویند. با استفاده از این سرویس، می توانید با استفاده از دستورهای صوتی،  PCخود را کنترل کنید، در اینترنت جستجو کنید، و حتی با استفاده از شرکت PA، زندگی خود را سازماندهی کنید. اما اگر Cortana در ویندوز ۱۰ به خوبی عمل نکرد چکار کنیم؟

این دستیار دیجیتالی می تواند با گفتن “Hey Cortana” یا کلیک بر روی قسمت جستجوی Taskbar، آن را فعال کنید، اما اگر در بریتانیا زندگی می کنید، ممکن است با پیام “Cortana is not available in your region” مواجه شوید. این درست نیست، ولی قبل از اینکه این پیام بر روی PC شما ظاهر شود، باید مطمئن شوید که برخی از تنظیمات به درستی انجام شده اند.

مراقب زبان خود باشید

از آنجایی که Cortana برای ارتباط با کاربران و PC ها از فرآیند پیچیده تشخیص زبان، استفاده می کند، باید دقت کند و بداند که چه چیزی می شنود تا همان کار را اجرا کند. اولین چیزی که باید بررسی کنیم، زبان کامپیوتر شما می باشد که در حال حاضر بر روی چه زبانی تنظیم شده است. برای این کار، به Start Menu>Settings>Time & Language>Region and Language رفته و سپس اطمینان حاصل کنید که Country and Region روی زبان UK تنظیم شده است.

در زیر این تنظیمات قسمت Language را خواهید دید. اگر بخواهید که Cortana در بریتانیا بر روی PC شما کار کند، باید از بسته زبان دانلود شده English (United Kingdom) را داشته باشید. اگر نمی توانید آن را ببینید، روی گزینه Add a language کلیک کنید، از لیست مورد نظر خود، بسته زبان را انتخاب کنید و برای نصب بر روی آن کلیک کنید. اگر English (United Kingdom) قبلاً به صورت پیش فرض تنظیم شده بود، به این معنا نیست که بر روی Cortana کار می کند. برای کار کردن آن، باید بر روی آن کلیک کرده و Options را انتخاب کنید.

در اینجا چندین جعبه را خواهید دید که گزینه های دانلود را نشان داده اند. در بالا بر روی Download Language Pack کلیک کنید، و ویندوز آن را بر روی سیستم شما نصب خواهد کرد. مطمئن شوید که گزینه Speech download را هم زده باشید.

تنظیمات Speech را بررسی کنید

زمانی که بسته زبان و ماژول Speech نصب شدند، شما باید زبان جدید را برای استفاده در Cortana انتخاب کنید. برای این کار، باید در پنل Time & Language بمانید، و در قسمت سمت چپ، گزینه ای با برچسب Speech را انتخاب کنید.

در اینجا، یک پنل جدید وجود دارد که شما می توانید زبان سخنرانی را برای استفاده در PC خود، انتخاب کنید. معمولاً حالت پیش فرض آن English (United States) است، اما با کلیک بر روی آن می توانید گزینه English (United Kingdom) را انتخاب کنید. این را انتخاب کرده و سپس در این جعبه زبان، گزینه Recognize non-native accents (تشخیص لهجه های غیر محلی) را تیک بزنید.

کامپیوتر خود را Restart کرده و شروع به حرف زدن کنید

اکنون که همه تنظیمات بر روی UK قرار داده شد، و بسته های زبان نصب شدند، کامپیوتر خود را خاموش و روشن کنید. برای پیدا کردن تنظیمات Cortana از قسمت جستجوی Taskbar استفاده کنید، سپس آن را انتخاب کنید. آن را On کنید و آن در کارهایی که می تواند انجام دهد، صحبت های شما را شنیده و اجرا می کند.

یک تنظیم نهایی که باید فعال کنید، فرمان صوتی “Hey, Cortana” می باشد. برای این کار، روی قسمت جستجوی Taskbar کلیک کرده و آیکن نوت بوک را که با برچسب “Let Cortana respond to ‘Hey, Cortana'” مشخص شده، انتخاب کنید.

تا زمانی که میکروفون شما سازگاری داشته باشد، می توانید هر زمان که بخواهید از Cortana استفاده کنید، و فقط کافی است دستور را با صحبت کردن به آن منتقل کنید.

سمت چپ از Start Menu در ویندوز ۱۰ را خصوصی سازی کنید

ما از برخی از افراد شنیده ایم که دوست دارد Start Menu آنها برگردد، اما دوست ندارند که سمت چپ آن پر از برنامه های “بیشتر استفاده شده” یا “اخیراً استفاده شده” باشد که هر چیزی می توانند باشند. اگر شما هم چنین احساسی دارید، می توانید همه آنها را off کنید و آن مکان را با آیکن هایی پر کنید که بیشتر استفاده می کنید.

برای شروع، Start را بزنید و Settings app را باز کنید. به Personalization > Start رفته و آن را به off برگردانید تا برنامه های بیشتر استفاده شده، و برنامه های اخیراً استفاده شده را ببینید.

زمانی که این کار را انجام دهید می بینید که یک فضای خالی بزرگ در سمپ چپ Start Menu ایجاد می شود. در حالی که نمی توانید آن را به چیزهایی که می خواهید پر کنید، شما چند گزینه دارید. در Settings app، به Personalization > Start > Choose which folder to appear on Start بروید. این صفحه دارای اسلایدر هایی است که از طریق آنها می توان پوشه ها را در Start ظاهر کرد.

همچنین یک سری از تنظماتی وجود دارند که می توانید برخی از برنامه ها، غیر از پوشه ها، مانند دسترسی سریع به تنظیمات Homegroup و شبکه، را به این لیست اضافه کنید. ما با مجموعه ای از پوشه ها شامل اسناد، دانلود ها، موزیک، عکس ها، ویدئو ها، و پوشه های شخصی این کار را انجام دادیم، که در واقع یک اسم تفننی برای اصل پوشه ها، در ویندوز شما می باشند.

همان گونه که در تصویر می بینید، این کار در پر کردن فضای خالی مرده، کارایی خیلی خوبی را دارد. شاید ما مجدداً قسمت برنامه های اخیراً استفاده شده را فعال کنیم، اما اکنون ما به گونه ای که دوست داریم می توانیم آن را خصوصی سازی کنیم.

بازی های DRM را در ویندوز ۱۰ انجام دهید

انتشار ویندوز ۱۰ با ویژگی های هیجان انگیزی برای طرفداران بازی، همراه بود، مانند GameDVR، Direct X12، و توانایی اجرای بازی های Xbox One  بر روی PC . اگرچه، یک گزینه حیرت انگیز، این است که تمام بازی های قدیمی تر که از SecuROM یا SafeDisk DRM استفاده می کنند، برای اجرا بر روی این سیستم عامل جدل دارند.

SecuROM و SafeDisk DRM هردو از شکل های مدیریت حقوق دیجیتال (DRM)، برای جلوگیری از دزدی نرم افزار می باشند. این ها بر روی برخی از بازی ها استفاده شده اند، که برخی از آنها از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸ از آن قوانین استفاده می کنند.

SafeDisk در یک رسوایی بزرگ در سال ۲۰۰۷ قرار گرفت و دلیل آن این بود که هکر ها می توانستند از DRM جهت حملات خود استفاده کنند. این کار آنها را قادر می ساخت که از راه دور، کنترل PC کاربران را در اختیار خود بگیرند، و به اطلاعات قربانی دسترسی کامل داشته باشند. که مایکروسافت مدتی بعد از آن، این نقطه ضعف را برطرف کرد.

SecuROM که توسط شرکت Sony گسترش یافت، همچنین زمانی که در سال ۲۰۰۸ از شرکت Electronic Arts شکایت شد، به زیر آتش انتقادها قرار گرفت، که این شکایت به دلیل این بود که DRM زمانی که بازی Spore از روی PC حذف شده، uninstall نشده است. طرفداران بازی به سرعت از SecuROM DRM متنفر شدند، به طوری که اغلب منجر به نیاز به فعال کردن مجدد بازی ها، کم شدن تعداد استفاده و نصب بازی ها، و درکل فلاکت بار شدن زندگی طرفداران بازی ها شد. هر دو شکل DRM اکنون در حال حاضر از بین رفته اند، و مدتی پیش این اتفاق افتاده است.

جدیدترین نسخه ویندوز تغییراتی را امنیت خود ایجاد کرده است، و نتیجه آن، این است که برنامه های سطح بالا مانند DRM را از دسترسی به ملزومات خودشان، محروم کرد. از خیلی از جهات، این روش برای کارکرد یک سیستم عامل امن تر است، اما به این معنی است که بازی هایی که از SecuROM یا SafeDisk استفاده می کنند، دیگر اجرا نمی شوند. با توجه به این که فناوری DRM دیگر استفاده و پشتیبانی نمی شود، ما انتظار نداریم که بسته هایی به این زودی برای برطرف این مشکل ببینیم.

لیست بازی هایی کع تحت تاثیر قرار گرفته اند، می توانند زیاد باشند، با توجه به این که نرم افزار مورد نظر استفاده وسیعی داشته است، اما سانحه های اصلی که گزارش شده Grand Theft Auto 3، Bioshock،Mass Effect، The Sims، Crimson Skies، و Microsoft Flight Simulator 2004 می باشند. باید گفت که فقط بازی هایی که با دیسک هستند دردسر ساز هستند، به همین دلیل DRM هم از کپی کردن این دیسک ها جلوگیری می کرد.

متاسفانه، جهت کار کردن این دیسک های کپی شده برا روی ویندوز ۱۰، کار زیادی را نمی توانید بکنید، اما به این معنی نیست که نمی توانید این بازی ها را با این ویندوز انجام دهید. اگر از باز کردن بازی Commander Shepard ناامید شده اید، می توانید این بازی را دوباره از Steam یا از Good Old Games (GOG) خریداری کنید، مخصوصاً چشمی هم به فروش های اخیر هر دو سایت داشته باشید. به همین طریق، می توانید دو ویندوز بر روی سیستم خود نصب کنید، و این بازی را با ویندوز ۷ اجرا کنید.

گوشی یا تبلت خود را سریع تر شارژ کنید

ابتدا خاموش کنید، مهم است که بدانیم این فناوری چگونه کار می کند، زیرا همه شارژها به این روند کار نمی کنند. احتمالاً توجه کرده اید که گوشی یا تبلت شما، زمانی که به یک USB از PC متصل است خیلی آهسته تر از زمانی که از طریق شارژر خود به برق اصلی وصل است، شارژ می شود. و شاید به این دقت کرده باشید که زمانی که گوشی شما به شارژ تبلت شما وصل است خیلی سریعتر شارژ می شود. دلیلش این است که شارژر های مختلف، خروجی های متفاوتی دارند.

در حالی که یک پورت USB1.0 و USB2.0، ۲٫۵W است و یک USB3.0 دارای ۴٫۵W است (پس همیشه سعی کنید از بین اینها، از USB3.0 استفاده کنید)، برای مثال، یک شارژر گوشی ممکن است ۵W و یک تبلت ۱۰W باشد.

ما وات مربوط به آنها را با ضرب شدت جریان در ولتاژ به دست آورده ایم. پس، اگر شارژر شما دارای ۵V و ۱A باشد می تواند ۵W را تغذیه کند. اگر دارای ۵V، ۲A باشد، می تواند ۱۰W را تغذیه کند.

شما می توانید از هر USB برای یک گوشی یا تبلت استفاده کنید، و تنها اخطاری که ممکن است به شما دهد این است که قدرت کافی را ندارد، و ممکن است دستگاه شما شارژ نشود. توجه کنید که دستگاه شما تنها مقداری از انرژی را که نیاز دارد، دریافت می کند. اگر یک شارژر ۱۰W را به یک گوشی که نیازمند ۵W است متصل کنید، همان ۵W را دریافت می کند و زودتر از شارژرهای ضعیف تر، شارژ نخواهد شد.

با این حال، بسیاری از گوشی ها و اکثر تبلت ها، ورودی برق بیشتر را هم قبول می کنند. تنظیمات گوشی و شارژر خود را چک کنید تا بدانید که که می توانید از میزان شارژ بیشتری استفاده کنید یا نه.

Qualcomm Quick Charge 2.0 and 3.0

Qualcomm Quick Charge 2.0 یک فناوری شارژ کردن برای نسل بعدی برای گوشی ها و تبلت هایی است که دارای پردازنده های خاص Snapdragon هستند. در آزمایش های خود Qualcomm، فهمیدند که یک دستگاه Quick Charge 2.0 با یک باطری ۳۳۰۰Ah توانست در ۳۰ دقیقه به ۶۰ درصد ظرفیت باطری رسید. با استفاده از یک گوشی شارژر گوشی استاندارد ۵W در همین مقدار زمان، فقط ۱۲ درصد دستگاه شارژ شد. Qualcomm اخیراً Quick Charge 3.0 را معرفی کرده است، که در سال ۲۰۱۶ رونمایی خواهد شد. به این معنی که دستگاه هایی که دارای پردازنده های Snapdragon از نوع ۸۲۰، ۶۲۰، ۶۱۸، ۶۱۷ و ۴۳۰ هستند، از این محصول بهره خواهند برد. Quick Charge 3.0 کارایی شارژ را بالا برده و مدت زمان شارژ را کاهش می دهد به طوری که تا میزان ۸۰ درصد از ظرفیت را در ۳۵ دقیقه شارژ می کند.

جهت استفاده Qualcomm Quick Charge باید از یک شارژر جهت یک پشتیبانی از آن استفاده کنید. آن ممکن است شارژری باشد که همراه خود گوشی شما باشد: ما همچنین چندتا از شارژرهای ماشین Quick Charge و یک Quick Charger power bank را امتحان کردیم.

دستگاه هایی که Qualcomm Quick Charge 2.0 را پشتیبانی می کنند شامل گوشی ها و تبلت های LG G4 و G Flex 2، HTC One M8، One M9 و Desire Eye، Nexus 6، Samsung Galaxy S6 و S6 Edge، Sony Xperia Z3 و Z4، Asus Zenfone 2 و محصول جدید Motorola Moto X می باشند.

معادل بالا بردن سرعت شارژ، این است که باطری هایی را انتخاب کنیم که بیشتر دوام داشته باشند، و هیدروژن می تواند راه حل احتمالی باشد. ما تابحال بانک نیروی Upp Fuel Cell را دیده ایم، اما خیلی گران، بزرگ و غیر عملی بود. حال مبتکران این عرصه به دنبال جای دادن این فناوری درون گوشی ها هستند.

برای مثال، Intelligent Energy نشان داده است که چگونه ممکن است یک هیدروژن را به باطری برای یک iPhone 6 اضافه کرد به طوری که بتواند کاری کند که باطری تا یک هفته دوام بیاورد. سایت Geek.com گزارش می دهد که این شرکت توانسته است یک باطری مکمل را بدون اصلاح کردن iPhone، به آن اضافه کند، اما این کار نیاز به چند دریچه در پشت قاب آن دارد تا گرما و بخار آب را دفع کند.

البته، بعید است که این فناوری را به این زودی ها در iPhone ببینیم. نه حداقل با استفاده از سلول های هیدروژنی که برای مصرف کنندگان گران تمام می شود، اما این باطری نیاز به شیارهای جدید دارد تا به کارتریج های هیدروژنی سوخت رسانی شود و شما به دریچه هایی در پشت قاب پوشی نیاز خواهید داشت.

2 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text