ترموستات هوشمند Hive و کمپانی AlertMe

/
/
/

شرکت سازنده ترموستات هوشمند Hive اخیراً به قیمت ۶۵یورو توسط شرکت British Gas خریداری شده است. خواهیم فهمید که چرا مدیر عامل اجرایی آن قانع شده است که این شروع ماجرا است، نه پایان ماجرا.
این اتفاق که یک محصول نوپا و ابتدایی تکامل پیدا می کند و به یک محصول حرفه ای تبدیل می شود، که فناوری هم عاشق آن می شود، این تولید فقط به این دلیل اتفاق می افتد که شرکت های بزرگ برای رقابت با رقبای خود، و این که اجازه ندهند دست رقبا به این محصولات برسد، آنها را خریداری می کنند.
از بیرون که نگاه می کنیم، ممکن است این گونه به نظر برسد که خرید جدید شرکت British Gas یعنی AlertMe – شرکت سازنده ترموستات های هوشمند Hive – آخرین مثال از خریدن و استفاده از محصولات، و دور انداختن آنها، است. اما مدیر عامل اجرایی به نام Mary Turner کسی که تصمیم گرفت شرکت را به British Gas بفروشد، اصرار بر این داشت که این شرکت بیش از این نمی تواند از واقعیت فرار کند.
در واقع، او متقاعد شده است که پیدا کردن یک «مالک استراتژیک» برای کمپانی AlertMe، راه حل کافی برای نجات دادن کمپانی نبود، اما این کار به کمپانی AlertMe و دامنه وسیعی از محصولات هوشمندی که تولید می کرد، اجازه می داد که در سطح جهانی به موفقیت هایی برسند. به علاوه، او معتقد است که چیزی که به شرکت British Gas می دهد، هیچ کس دیگری نمی تواند به این شرکت بدهد، در واقع او «مشتری رضایتمند» را به شرکت British Gas فروخته است.

شروع هوشمندانه
خانم Turner در سال  در سال ۲۰۱۰ به کمپانی AlertMe پیوست، که قبل از آن هم شرکت قبلی خود به نام Tiscali که ارائه دهنده پهنای باند بود، را به شرکتی نام TalkTalk فروخته بود. او می گوید در آن زمان، بازار فروش برای محصول هوشمندی مانند ترموستات هوشمند Hive، تقریبا اصلا وجود نداشت. سپس شرکت با یک خوش شانسی خارق العاده مواجه شد : یعنی همان اختراع iPhone .
خانم Turner گفت : «یکی از کاتالیزر های اتصال در خانه، ماشین و … واقعاً گوشی های هوشمند بود. گوشی های هوشمند کنترل کردن اشیاء را به وسیله یک نرم افزار برای مشتریان فراهم کردند و این امر باعث راحتی مشتریان شد، که راحت تر از روشن کردن یک لپ تاپ یا کامپیوتر میزی و پیدا کردن آیکن مورد نظر در آن برای کنترل وسیله مورد نظر، بود.
حتی سپس، با این حال، ایده استفاده از یک گوشی هوشمند برای کنترل سیستم گرمایشی مرکزی افراد، برای خیلی ها احمقانه به نظر می رسید، مانند برخی از اعضای شرکت مورد نظر که برای محصول AlertMe 65 میلیون یورو پول پرداخته بودند. مردم خواهند گفت : « Mary، چرا من باید مجبور باشم که با ترموستاتم در ارتباط باشم؟ نمی خواهم که با لامپ های منزلم رابطه داشته باشم.»  در آن زمان، انگار که گوش مردم کر بود. دقیقاً مانند سال ۱۹۹۲، زمانی که (من به عنوان نایب رییس ارائه دهنده اینترنت از شرکت CompuServe بودم) من اصطلاحات نامفهوم ایمیل، چت روم، گروه های اینترنتی و این جور چیزها را برای مردم می گفتم. ما به مردم می گفتیم که اینترنت روزی انقدر بزرگ می شود که می توانید فیلم را به صورت آنلاین تماشا کنید، اما زمانی که این مثال ها را برای مردم توضیح می دادم، آنها با صدای بلندی به من می خندیدند.
«اگر بخواهم صادقانه بگویم، زمانی که برای اولین بار به شرکتی مانند British Gas نزدیک شدیم، توضیح دادن در مورد مواردی مانند ترموستات های متصل، روشنایی متصل به هم، و … برای آنها خیلی کار سختی بود، و به سختی می شد آنها را قانع کرد که چنین محصولاتی همان چیزهایی هستند که مشتری ها بابت آنها پول می پردازند».
با این حال، در نهایت، AlertMe پا به درهای شرکت British Gas گذاشت. در سال ۲۰۱۰، آزمایشی انجام شد تا مشاهدهشود که مردم چقدر علاقه دارند از کنترل سیستم های گرمایشی مرکزی با استفاده از گوش های هوشمند، به جای استفاده از ترموستات های نصب شده در زیر پله ها که دارای یک جعبه برای تنظیم بود، استفاده کنند. با این فرض که گرمایش و آب گرم، تقریباً ۶۰ درصد هزینه های صورت حیاب یک خانه را به خود اختصاص می دهند، تعجبی ندارد که مشتری ها به سرعت به این ایده که یک با استفاده از یک کنترل، زمان هایی که فراموش کرده اند که قبل از ترک منزل جوشاننده دستگاه های گرمایشی خود را خاموش کنند، از راه دور بتوانند این کار را انجام دهند، علاقه زیادی نشان دادند.
اگر جوشاننده ها در سراسر کشور خاموش شوند، یک چراغ در اتاق فرمان شرکت British Gas روشن می شود. آن مدیرانی که ندیدند چرا باید گوشی همراه شما با ترموستات شما حرف بزند، حالا دیگر از مزایای Hive باخبر شده بودند- حتی باعث شد که مشتریان، صورت حساب های انرژی کمتری را پرداخت کنند.
ناگهان، مردم چنان با شرکت انرژی خودشان، سازگار شدند که انگار قبلاً هرگز این طور نبوده اند. مشتریانی که از Hive استفاده نمی کردند، تقریباً ۳ بار در سال، با واحد کمپانی خود تقابل و جنجال داشتند. ۹۴ درصد افرادی که از Hive استفاده می کردند، حداقل یک بار در هفته به نرم افزار گوشی هوشمند مربوط به این محصول، دسترسی داشتند، و ۵۸ درصد افراد، این دسترسی را هر روز داشتند. فقط Hive نبود که به این اندازه مشهور شده بود، بلکه این محصول شهرتی به شرکت خود داده بود که این شرکت می توانست به راحتی محص.لات دیگر خود را نیز به فروش برساند، مانند عایق و تامیرات جوشاننده ها. خانم Turner گفت :» در چشم اکثر مشتریان، این واحد، یک ارائه دهند خدمات کالایی است که در حقیقت نه آنها را می پسندند و نه دوست دارند که به این خدمات وابستگی داشته باشند. نرخ رضایت یک مشتری فعال Hive، در مقایسه با مشتریان معمولی British Gas، پنج برابر بهتر است.»
شرکت British Gas در حقیقت فقط از مشتری های خوشحال تر، سود نمی برد : این شرکت همچنین اطلاعات بهتری دریافت می کند که به آن اجازه می دهد نیاز مشتری ها را با دقت بالاتر و به صورت تک به تک، پیش بینی کند.
خانم Turner گفت: «پیش بینی نیازهای مشتریان به وسیله ناحیه، و حتی خیابانی که در آن زندگی می کنند نیز، به طور کامل ممکن است، امنیت خدمات رسانی یک هدف اصلی برای UK PLC (یک شرکت تدارکات الکترونیکی در انگلیس است) می باشد. من فکر نمی کنم این توصیه به مردم که از انرژی کمتری استفاده کنید، استراتژی درستی باشد. بلکه باید به آنها ابزاری بدهیم تا بتوانند انرژی به صورت موثر برای خودشان استفاده کنند، پس این روش درست پیش روی ما است.»
پس تعجبی ندارد که شرکت British Gas تصمیم گرفته که AlertMe را برای خودش داشته باشد، و برای به دست آوردن شرکت آن، پیشنهادی را مطرح کرده است. آیا Turner از این می ترسد که مجموعه خودش که دارای ۷۰ کارمند است، در سراسر لندن، کمبریج و ایالات متحده – این مراکز متعلق به Centrica (شرکت مادر British Gas) می باشند و دارای ۳۷۰۰۰ کارمند هستند، پخش کند؟ آیا آن روحیه نوپا که محصول خیلی معروف خود را خلق کرده است، در سایه شرکت های بزرگ، فراموش خواهد شد؟
Turner معتقد است که AlertMe و کارکنانش، به عنوان یک نهاد مستقل، در خطر بزرگی بودند به طوری که منابع م پشتیبانی برای رقابت در مقابل شرکت های قدرتمند رقیب نداشتند. او گفت :»برای من، یک مالک استراتژیک برای این فناوری همیشه و همیشه ضروری بوده است، شما می توانید از طریق سرمایه گذاری، به اولین مرحله ساخت هر محصولی از هر فناوری وارد شوید، اما در نهایت به جایی از کار می رسید که نیاز به یک سرمایه گذاری خیلی عظیم دارید.
این بازار، یک بازار شاب زده است، با بازیگران بزرگی مانند Google (که در سال ۲۰۱۴ شرکت Nest که ترموستات های هوشمند تولید می کرد، را با قیمت ۳٫۲ بیلیون خریداری کرد) و Apple ، به علاوه این که اهداف و آرزوهای AlertMe جهانی بودند.» او همچنین گفت که : « شما نمی توانید با یک جیب کوچک این کار را انجام دهید (منظور این که باید پول داشته باشید) «
خانم Turner ادعا می کند که AlertMe چندین خریدار و خواستار داشت، اما از آنجایی که او می خواست دفاتر کمبریج و ایالات متحده به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه دهند، ترجیح داد که آن را به British Gas واگذار کند، به علاوه با این کار از فرار مغزهای غیر قابل اجتنابی که با انتقال همه مهندسان و توسعه دهندگان به لندن، اتفاق می افتاد، جلوگیری کرد. و اگرچه این را مستقیماً مطرح نکرد، اما منابع شرکت با یک حجم معاملات سالانه به ارزش ۲۹ بیلیون، نیز ممکن است در این تصمیم نقش اساسی بازی کرده باشد.

وسایل جدید
پس آینده برای خانه های هوشمند چه چیزی در آستین دارد؟ AlertMe قبلاً دامنه وسیعی از دستگاه های پیشرفته تر از ترموستات را، نوسعه داده است و امید دارد که این دستگاه ها، به خانه های مشتریان راهی پیدا کنند، از جمله آنها قفل های در، پرده ها، تشخیص دهنده های سیگار کشیدن، تشخیص دهنده حیوانات خانگی، و درهای گاراژ، می باشد. این شرکت بسیاری از این محصولات را در ایالات متحده با مارک Iris به فروش می رساند و می تواند پتانسیل فروش برای جنس مشابه را در بریتانیا هم ببینید،  و اکنون سیستم گرمایشی Hive در بین صدها هزار مشتری، به خوبی جا افتاده است. خانم Turner ادعا می کند:  بیشتر از سه چهارم مشتریان این دستگاه در ایالات متحده، برمی گردند و تمایل به خرید دستگاه هوشمند دیگری در این دامنه دارند، و هر مشتری Iris به طور متوسط، ۸ دستگاه متصل به سیستم هوشمند منزل خود، از این سری محصولات را دارد.
همچنین پتانسیل بالایی برای پیچیده تر کردن Hive و دستگاه های هوشمند دیگر، وجود دارد، مانند اتوماتیک (خودکار کردن) عملکرد آنها، به طوری که مشتری مجبور نباشد با استفاده از یک نرم افزار  گرمایش آنها را خاموش کند : یعنی سیستم زمانی که لازم باشد، این ها را می آموزد. خانم Turner گفت :»اولین نمونه، زمانی که مشتریان این سیستم ها را به دست آوردند، می خواهند که همه چیز را خودشان کنترل کنند، زمانی که به کنترل کردن آنها عادت کردند، قوانینی برای خودشان تعریف می کنند که مجبور نباشند هر دفعه به صورت دستی، سیستم را خاموش یا روشن کنند.»
برای مثال، سیستم گرمایشی مورد نظر می تواند یاد بگیرد که زمانی که دمای هوای بیرون به یک مقدار مشخصی کاهش می یابد، مشتری به صورت طبیعی، سیستم گرمایشی را روشن می کند، یا تشخیص دهد که زمانی که یکی از ساکنین که هوای گرمتری را ترجیح می دهد، و اکنون خانه را ترک کرده است، می تواند چند درجه ترموستات را کم تر کند. Turner گفت: «ما قابلیت اطلاعاتی بزرگی برای شروع یک چنین هوشی را داریم، در نهایت، همان گونه که ماشین ها در داخل خود به صورت خودکار عمل می کنند، خانه ها هم خودکار خواهند شد.»

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text