پرسش و پاسخ ۲۶۴

/
/
/

آیا امکان دارد من برای خدمات اینترنتی که دریافت نکرده  ام، صورت حساب دریافت کنم؟
پرسش: من در ماه فوریه از خانه خود نقل مکان کرده و به ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) خود، یعنی شرکت Fuel اطلاع دادم، و به من گفته شد که انتقال سرویس مشکل خاصی ندارد. اما باوجود دریافت تاریخ های شروع متعدد در ماه مارس، در ماه آوریل هیچ سرویس اینترنتی دریافت نکردم، به همین دلیل قراردادم را با آنها لغو کردم. و حالا یک صورت حساب برای دریافت سرویس در ماه آوریل، به مبلغ ۲۷٫۶۸ یورو دریافت کرده ام. آیا باید پرداخت کنم؟
پاسخ : کمپانی Fuel Broadband هیچ خدماتی به Dennis ارائه نکرده پس او مجبور نیست حتی یک پنی هم برای این ISP(Internet Service Provider) پرداخت کند. ما به او توصیه کردیم که با شرکت تماس بگیرد و همین مساله را دوباره به آنها توضیح دهد و همچنین به این نکته اشاره کند که شرکت به قراردادی که با او بسته (در ماه مارس یک سرویس پهنای باند در خانه جدیدش، پشتیبانی شود)، پایدار نمانده است، پس این فرد این حق را دارد که بدون هیچ جریمه ای قرارداد را لغو کند. اما همچنین باید از شرکت مورد نظر سوال کند که آیا اتهامات تسویه نشده ای از ملک قبلی باقی مانده یا خیر، زیرا درمقابل تمامی آنها مسئول است. اگر کمپانی Fuel از پاسخ دادن به Dennis امتناع کند و به فرستادن صورت حساب برای او ادامه دهد، ما به او گفتیم با ما در تماس باشد و ما موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

آیا برای استفاده رایگان از نقشه های ناوبری-ماهواره ای، باید کامپیوترم را ارتقاء دهم؟
پرسش: در ماه دسامبر، یک نقشهsat-nav  (ناوبری-ماهواره  ای) مدل Garmin  nuvi 2569LMT-D از شرکت Halfords با نقشه های به روز به صورت مادام العمر، خریدم. شنیده بودم که نقشه های جدید برای عمر مفید دستگاه، به صورت رایگان دانلود می شوند. وقتی در ماه آوریل سعی کردم sat-nav را آپدیت کنم، متوجه شدم Garmin دیگر ویندوز XP را  پشتیبانی نمی  کند، پس دیگر نمی توانم آپدیت کنم. آیا از لحاظ قانونی باید جهت به دست آوردن نقشه های به روز، سیستم عامل خود را به روز کنم، یا می توانم از شرکت های Garmin یا Halfords درخواست خسارت کنم؟
پاسخ : این مورد این مشکل را نشان می دهد که کسی انتظار داشته باشد همیشه یک دستگاه با دیگر دستگاه ها، سازگار باشد. Don مجبور نیست سیستم عامل خود را به روز کند اما متاسفانه هیچ مدرکی علیه شرکت های Garmin یا Halfords ندارد. نقشه sat-nav مورد نظر به صورت ذاتی نقصی ندارد، پس Halfords برای کمک به Don مسئول نیست. او نمی تواند از شرکت Garmin برای نقض ضمانت مادام العمر شکایتی کند، زیرا Garmin دیگر از سیستم عامل XP پشتیبانی نمی  کند. یک تولید کننده سوم (شخص ثالث) (در این مورد Garmin) نمی تواند برای تغییراتی که یک تولید کننده یا توسعه دهنده نرم افزار دیگری به وجود آورده، که کنترلی روی آنها ندارد، مسولیتی داشته باشد. حقیقت این است که حتی شرکت مایکروسافت هم دیگر XP را پشتیبانی نمی  کند. به علاوه، ضمانت نامه مادام العمر توسط Garmin شکسته نشده است زیرا Don هنوز می تواند نقشه های به روز را دریافت کند.
ما فقط به Don این توصیه را می  کنیم که از یک دوست یا همکار خود تقاضا کند نقشه sat-nav او را روی یک کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز ۷ یا ۸، که شرکت Garmin هنوز پشتیبانی می کند، به روز رسانی کند.

آیا شرکت کامپیوتری Vibox می  تواند از انجام حقوقی که خودش مقرر کرده، امتناع کند؟
پرسش: من از شرکت Vibox در ماه آگوست ۲۰۱۲ یک کامپیوتر میزی Box-X با قیمت گران خریدم، اخیراً دو بازی کامپیوتری جدید نصب کردم و متوجه شدم که خنک کننده (Fan) بیشتر از حد معمول کار می کند و سرعت بالایی دارد و سیستم من دچار حرارت بالایی می شود. وقتی به صورت آنلاین دنبال رفع مشکل گشتم، فهمیدم که کامپیوتر مورد نظر باید دو Fan داشته باشد اما کامپیوتر من فقط یکی دارد. شرکت Vibox پذیرفت که یک Fan گم شده است اما به علت طول زمانی که من از این کامپیوتر استفاده کرده ام، نمی توانند به من کمکی کنند. کاری هست که من بتوانم انجام دهم؟
پاسخ : بله، ما فکر می کنیم که Peter باید سر این موضوع مبارزه کند. قانون مبنا برای فروش این کامپیوتر تحت قانون فروش محصولات، این است که کامپیوتر آنگونه که گفته شده نبوده است، و حتی شرکت Vibox هم با این موضوع موافق است. با این حال، چیزی که مساله را پیچیده می کند، دلیل Vibox است که Peter باید زودتر به آنها اطلاع می داد. این گونه که به نظر می  رسد، این شرکت، تکیه بر این قسمت از قرارداد SOGA دارد که می گوید : «اگر یک زمان معقول بگذرد، مشتری تا آن زمان وقت کافی داشته تا کالاها را بررسی کرده و مشکل آنها را تشخیص دهد. اگر کالاها در این مدت معین به خرده فروش بازگردانده نشوند، اینگونه تلقی می  شود که مشتریان، محصول را پذیرفته اند». متن قانون را در لینک روبه رو بخوانید. (www.snipca.com/16625) . اساساً این قانون به مشتری اجازه نمی دهد که پس از منقضی شدن زمان مورد نظر، به دنبال شکایت برود. اما ما فکر می کنیم این موضوع Peter متفاوت است، از این نظر که آیا او به منطقی می تواند انتظار داشته باشد که کامپیوتر یک Fan کم دارد. و ما فکر نمی کنیم او باید چنین انتظاری را داشته باشد. دقیقا به همین دلیل است که قرارداد SOGA به مشتریان ۶ هفته (در اسکاتلند ۵ هفته) برای شکایت کردن مهلت داده است، زیرا مشکلات ذاتی و ریشه ای ممکن است برای مدتی قابل یافتن نباشند.
او می تواند کامپیوتر را قبول نکند و به همان نسبت بازپرداخت بگیرد، از Vibox تقاضای خسارت کند (اساساً مقداری از پول قیمت اصلی را تخفیف بگیرد) یا اگر ترجیح می دهد، از شرکت یک Fan برای جایگزینی قبلی که گم شده، درخواست کند.
ما به نمایندگی از Peter با Vibox تماس گرفته ایم و شکایت و دلیل قانونی او را به شرکت مطرح کرده ایم. اگر شرکت به ما پاسخی بدهد شما را نیز باخبر می کنیم.

آیا می توانم HP را وادار به عمل کردن به ضمانتش کنم؟
پرسش: من در نوامبر ۲۰۱۴ یک نوت بوک مدل Envy 17 از دنیای کامپیوتر (PC World) خریدم. من با درایو نوری خود مشکلاتی داشتم، تا این که کمپانی HP یک جایگزین را برایم فرستاد. پس HP یک مشکل دیگر را حل کرد، اما پس از رفع آن به من گفت در آینده باید طبق «قرارداد ویژه برای پشتیبانی ضمانت دستگاه  های HP» در صورت بروز مشکل با PC World تماس بگیرم. در این مورد خوشحال نیستم. آای می توانم کمپانی HP را وادار به عمل کردن به ضمانت نامه اش کنم نه شرکت PC World را؟
پاسخ : این موضوع در کتاب ها نشان داده شده است- اکثر مردم به وسیله جمله قدیمی «با تولیدکننده صحبت کن» دچار سوء تفاهم شده اند (در اشتباهند) حتی اگر مشتری ضمانت نامه نداشته باشد یا ضمانت نامه اش منقضی شده باشد. پس ما بررسی کردیم و دیدیم که PC World واقعاً با HP یک تفاهم نامه ویژه دارد.
کمپانی PC World گفت : «رابطه ما با HP این گونه است که ما در اکثر موارد، در ۱۲ ماه اول دوره ضمانتی، برای لپ تاپ  های HP، خدمات رسانی، تامیرات، و تحقیقات را انجام خواهیم داد.
ممکن است برای Jim دور زدن PC World را مشکل کند. اما او می تواند این گونه استدلال کند که هنگام خرید لپ تاپ از قراردادی که میان دو کمپانی بسته شده، آگاهی نداشته است. او ممکن است به این نتیجه رسیده باشد که باید از خرید لپ تاپ از PC World اجتناب می کرد. بنابراین قرارداد تعمیرات او تحت ضمانت نامه  ای که دارد، که یک قرارداد قانونی است، هنوز با HP باقی می ماند نه با PC World. اگر او تصمیم دارد بر سر این موضوع گفت و گویی کند، از او تقاضا کردیم که اگر موفق شد مارا  نیز با خبر کند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text