ترفندهای تلفن های هوشمند

/
/
/

چرا نمیتونم ویدئو های خودم و ببینم؟؟
با گوشی گلکسی خودم تعداد زیادی عکس و ویدئو گرفتم اما وقتی اون و به مک(mac) وصل می‌کنم به دلایلی قابل دیده شدن نیستن. تمام عکس‌ها روی گوشی دیده و استفاده می شن اما برخلاف تلاشهای زیاد روی مک دیده نمیشن.
این مشکل کاملاً عادی است و خوشبختانه می‌توانیم آن را برای شما حل کنیم. هرچند که نگفته اید دقیقاً از چه نرم افزاری در مک استفاده کرده‌اید ولی می‌توانیم فرض کنیم که android file transfer یا samsung kies بوده است. البته که زیاد مهم نیست که دقیقاً چه نرم افزاری بوده است چرا که مشکل از خود گوشی است. وقتی به مک وصل می‌شوید برگه اعلانات را پایین بکشید و ببینید هشداری مبنی بر وصل بودن از طریق usb را می‌بینید یا خیر. روی این اعلان ضربه بزنید و MTP را انتخاب کنید چون هر عکس یا ویدئویی را به صورت فایل در مک یا نرم‌افزار مرتبطش نشان می‌دهد. اما با انتخاب PTP ویدئو ها دیده نمی‌شوند چرا که کامپیوتر دستگاه را به عنوان یک دوربین عکاسی شناسایی می کند. حال اگر باز هم با این مشکل رو به رو هستید از نرم‌افزار دیگری روی مک استفاده کنید تا عکس‌ها را ببینید. با توجه به گذشته Android file transfer بسیار نرم افزاری مورد اعتماد و خوب است که همه درایورهایتان را به درستی نصب می‌کند ولی احتمالاً باید samsung kies را حذف کنید تا فعال شود. این دو نرم‌افزار در کنار هم خوب کار نمی‌کنند و مجبورید یکی از آن دو را انتخاب کنید. زمانی که خواستید عکس هایتان را ببینید برگردید و گوشیتان را متصل کنید و تنظیمات را چک کنید.

آیا می‌توانم به دو دستگاه از طریق بلوتوث به طور همزمان وصل باشیم؟
چندبار سعی کردم به دو وسیله دیگر به طور همزمان از طریق بلوتوث گوشی ام وصل شوم اما موفق نشده ام. وقتی به دستگاه اولی وصل می‌شوم بقیه به طور خودکار قطع می‌شود. هیچ ایده ای برای پیدا کردن مشکل ندارید؟
شما هیچکجا خطا نداشته اید بلکه این محیطی گیج‌کننده است و این بحث تا آنجا که به چه چیزهایی اجازه می‌دهید یا نمیدهید ادامه دارد. در تئوری می‌توانید گوشی خود را با چندین وسیله دیگر از طریق بلوتوث جفت کنید چون محدودیتی در تعداد برایش وجود ندارد. مشکل زمانی به وجود می‌آید که سعی می‌کنید با دو وسیله به صورت همزمان مرتبط شوید ولی خروجی ای مناسب دریافت نمی کنید. کاربران اندروید توانسته اند گوشی شان را همزمان به موس و صفحه‌کلید از طریق بلوتوث متصل کنند ولی به سخت افزاری و لوازم جانبی تان نیز بستگی دارد.در حالت استاندارد باید بتوانید به دو وسیله از طریق بلوتوث وصل شوید همانطور که در ایفون نشان داده شده است ولی درمورد اندروید هنوز بسی مشکلات وجود دارد.
می‌توانید کارهای پایه‌ای تری انجام دهید و UDIDهای مختلفی برای هر وسیله که می‌خواهید به آن متصل شوید نصب کنید که به حل مشکل کمک می‌کنند ولی آزمون و خطا و امتحان لوازم جانبی مختلف بهترین راه است. فراموش نکنید که اداپتور OTG در بسیاری از گوشی ها برای اتصال USB استفاده کنید و از شر مشکلات بلوتوث راحت شوید. این بهترین و سریع‌ترین راه است تا زمانی که تکنولوژی مشکل را حل کند.

آیا لازم است سرعت گوشی را افزایش دهیم؟
گوشی من اخیراً بسیار کند شده است و سعی کردم برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند می‌توانند سرعت را از طریق بستن برنامه‌هایی که در پس زمینه باز هستند افزایش دهند امتحان کنم. ولی هیچکدامشان زیاد تأثیری نداشتند. چاره چیست؟
کار بسیاری از مدیریت کارها (task management) این است که برنامه‌هایی که  معمولاً خودشان به طور خودکار باز می‌شوند را ببندند. این یعنی هیچ‌وقت نمی‌توانید دقیقاً بدانید کجا یک برنامه بسته می‌شود و کی دوره ای برای باز شدنش آغاز می‌شود و همه کارهایی که انجام می‌دهید در‌واقع به کم کردن عمر باتری و حتی منابع سیستم منجر می شود. برنامه‌ ای هست اما به نام  Greenify که می‌توانید آن را از google play دریافت کنید. این برنامه می‌تواند برنامه‌ها را فریز کند و آن‌ها را از بازخوانی مجدد باز دارد، که تجربه‌ای بهتر را در اختیارتان می‌گذارد و روی اندروید های قدیمی تر نیز کار می‌کند. بعلاوه به خاطر داشته باشید که می‌توانید به طور دستی نیز هر برنامه‌ای را هر چند دقیقه یک بار ببندید و امکانات اضافی ای که در اختیار می‌گذارد را نیز غیر فعال کنید.

آیا می‌توان یک تماس تلفنی را ذخیره کرد؟
آیا میتوان تماس های تلفنی را روی گوشی htc به عنوان فایل ذخیره کرد؟بارها شده است که با شرکتی معتبر تماس تلفنی داشته‌ام که نیاز داشتم بعداً دوباره گفته‌هایمان را مرور کنم ولی نمی‌دانم چگونه و آیا این کار قانونی است؟
نرم افزارهای زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند و automatic call recorder  که از google play قابل دسترسی است نیز خوب است، که به شما امکان ضبط و ذخیره به عنوان فایل را می‌دهد تا بتوانید آن را به اشتراک نیز بگذارید اما سازنده آن این اخطار را داده است که کیفیت مکالمه به دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید نیز بستگی دارد. اگرچه که درباره قوانینی که شامل ضبط مکالمات می‌شود باید صحبت کنیم ولی اینکه بخواهید مکالمات شخصی خود را بدون اینکه حتی طرف مقابل در جریان ضبط آن باشد ضبط کنید کاری غیر قانونی نیست منتها فقط زمانی که بخواهید فقط برای خودتان نگه داریدش ولی در صورتی که بخواهید آن را به اشتراک بگذارید باید با هماهنگی طریفین صورت گیرد چرا که ممکن است شامل اطلاعاتی شخصی باشد و طرف مقابل مایل به پخش شدن آن‌ها نباشد. در حالت کلی ذخیره مکالمات برای از بین بردن کج فهمی ها خوب است اما باید ملاحظاتی درباره به اشتراک گذاشتن آن‌ها نیز داشته باشید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text