اپلیکیشن Amazon Instant Video

/
/
/

زمان زیادی طول کشید تا آمازون سرویس ویدیو استریم Amazon Instant Video خود را عرضه کند (با نام قبلی LoveFilm Instant ). این اپلیکیشن که پیش تر بر روی تبلت های Amazon’s Kindle Fire نصب بود، در iOS و تبلت ها و گوشی های هوشمند اندروید عرضه شده است. شما قادر هستید به آسانی این نرم افزار را از Play Store دانلود و نصب کنید. در این مقاله چگونگی انجام این کار را به شما آموزش خواهیم داد.

مرحله اول: نصب اپلیکیشن
در ابتدا اپلیکیشن Amazon App را از سایت Play Store را درگوشی و یا تبلت خود نصب کنید. زمانی که نصب برنامه تمام شد با اکانت آمازون Instant Video و یا Amazon Prime خود وارد برنامه شوید.
مرحله دوم: پخش محتوای ویدیویی
پس از نصب اپلیکیشن، آن را باز کرده و محتوای ویدیویی را پخش کنید. برای انجام این کار می توانید صفحه اپ را به سمت پایین پیمایش کنید و ویدیویی را بیابید و یا دکمه منو (سه خط افقی) در گوشه بالا سمت چپ را انتخاب نمایید ومحتوای Amazon Instant Video را از آن جا انتخاب کنید. ویدیویی را که دوست دارید انتخاب کنید و یا هر ویدیویی که برچسب Prime در گوشه سمت چپ بالای خود دارد.
مرحله سوم: اجازه نصب برنامه های ناشناس
اپ برای نصب Instant Video Player شما را راهنمایی می کند اما پیش از نصب در این مرحله باید موافقت کنید که برنامه های ناشناس را بر روی گوشی خود نصب کنید (برنامه هایی غیر از برنامه های Google Play). آمازون در هنگام نصب  راهنماییتان خواهد کرد اما اگر مشکلی پیش آمد، می توانید تنظیمات را در بخش Settings/ Security گوشی و یا تبلت خود تغییر دهید. برای این کار کافی است تا گزینه Unknown Sources را تیک بزنید.

مرحله چهارم: تماشای ویدیو
در این مرحله اپلیکیشن بر روی دستگاه شما نصب خواهد شد و آیکن جداگانه ای به نام Instant Video بر روی دستگاهتان پدیدار خواهد شد.  شما می توانید محتوای ویدیویی را پخش کرده و بر روی دستگاه خود ببینید. در انتها اگر به امنیت دستگاه خود اهمیت می دهید، به Security Settings برگشته و تیک گزینه Unknown Sources را بردارید.
به اشتراک گذاری فایل ها و فولدرها شیوه ای عالی برای دریافت و دانلود فایل ها با حجم بالا بین افراد است که با استفاده از ایمیل قابل جا به جایی نسیتند.
دراپ باکس از شیوه های متفاوتی برای به اشتراک گذاری فایل ها و فولدرها بهره می برد که به کاربران امکان به اشتراک گذاری فایل ها با اشخاص معینی را فراهم می آورد. ویژگی های پیشرفته دراپ باکس فقط در ورژن های Dropbox Pro و Business قابل استفاده هستند. ویژگی هایی از قبیل لینک های تاریخ مصرف دار و فایل ها و فولدارهای فقط دیدنی (view-only) و غیر قابل تغییر و دانلود، رایگان نیستند. ویژگی های مقدماتی دراپ باکس فقط به کاربران  اجازه به اشتراک گذاری فایل ها و فولدرها را می دهد.
مرحله اول: به اشتراک گذاری فولدرها
آسان ترین روش استفاده از دراپ باکس، رفتن به سایت دراپ باکس به آدرس www.dropbox.com و ورود به اکانت خود می باشد. سپس فولدر موردنظر خود را یافته و بر روی آیکن Share در کنار دکمه Search در گوشه سمت چپ بالا (مانند فولدری است با نقش رنگین کمان) کلیک کنید. در باکس ظاهر شده آدرس ایمیل فردی را وارد کنید که تمایل دارید این فولدر را با او به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید فولدر را با بیش از یک نفر به اشتراک بگذارید، بعد از وارد کردن هر ایمیل در باکس، کلید اینتر را بزنید. همچنین می توانید در زیر این قسمت یک پیام شخصی وارد کنید.
مرحله دوم: مدیریت دستیابی
اگر تمایل دارید که افرادی که فولدری را با آن ها به اشتراک گذارده اید، نتوانند فولدر را با دیگران به اشتراک بگذارند، تیک گزینه Allow editors to manage membership of this folder را بردارید. اگر باکس تیک سمت چپ را داشته باشد، هرکسی که به فولدر دسترسی دارد می تواند آن را با افراد دیگر به اشتراک بگذارد. اگر از ورژن  Dropbox Pro و یا Business استفاده می کنید، می توانید نوع اشتراک گذاری را تغییر دهید و آن را از گزینه can edit به can view تبدیل کنید که فقط اجازه دیدن فولدر را به افراد می دهد. زمانی که از تنظیمات انجام شده رضایت حاصل نمودید، گزینه Share را انتخاب نمایید.
مرحله سوم: فرستادن لینک فولدر
در تنظیمات انجام شده قبلی، باید فردی که فولدری با او به اشتراک گذارده می شود، حتما یک  فولدر دراپ باکس داشته باشد و فولدرهای به اشتراک گذاشته شده حجم فضای ابری (claud storage)  را می گیرند. اگر شما در نظر دارید که افراد فقط بتوانند فولدر را دانلود نمایند، می توانید فقط لینک آن را به  اشتراک بگذارید. به این منظور، در کامپیوتری که دراپ باکس را نصب کرده اید، به Explorer بروید (و یا Finder در سیستم عامل مک) بر روی فولدر موردنظر در فولدر دراپ باکس، راست کلیک کرده و گزینه Share link را از منو دراپ باکس انتخاب کنید. لینک درکلیپ برد شما کپی شده و می توانید آن را در ایمیل خود و یا مسنجر خود پیست کنید.
مشابها می توانید همین کار را بر روی میزبان وب انجام دهید: بر روی فولدر موردنظر راست کلیک کنید و گزینه Share link را انتخاب کنید و یا آن را کپی و در ایمیل خود پیست کنید و یا مستقیما از دراپ باکس استفاده کرده و گزینه Send this link to را پر کنید و در آخر دکمه Send را برای به اشتراک گذاری بزنید.

مرحله چهارم: فرستادن لینک فایل
اگر در نظر دارید اجازه دستیابی به فایل مشخصی را به فردی بدهید، این کار نیز در دراپ باکس قابل انجام است. تمامی دستورالعمل ها مانند مرحله قبل است، فقط کافی ست که به جای فولدر بر روی فایل موردنظر خود راست کلیک کنید. هرکسی با استفاده از این لینک می تواند به فایل مربوطه دسترسی داشته باشد، آن را ویرایش و یا دانلود کند.

مرحله پنجم: توقف به اشتراک گذاری
می توانید لینک دستیابی به هرفایل و فولدر به اشتراک گذارده شده را لغو کنید. به این منظور از منوی سمت چپ دراپ باکس گزینهLinks را انتخاب نمایید. X را کلیک کرده و گزینه Remove link را انتخاب کنید و لینکی که قبلا به اشتراک گذارده بودید، دیگر قابل دستیابی نیست. برای مدیریت فولدرهای به اشتراک گذارده شده قبلی به منوی سمت چپ رفته و گزینه Sharing و سپس Options را کلیک کنید. می توانید اجازه دستیابی هر فرد را به شکل جداگانه لغو کنید برای این منظور، X در کنار ایمیل هر فرد را کلیک کنید و یا کل فولدر مربوطه را با گزینه Unshare folder از حالت اشتراک خارج کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text