سرمقاله شماره ۲۶۱

/
/
/

با سلام خدمت کليه خوانندگان محترم رايانه

بلاخره مايکروسافت حاضر شد که قبول کند پس از ويندوز ۷ و ارائه ويندوز ۸ موفقيتي بدست نياورد به همين دليل ويندوز ۱۰ را ارائه نمود.

پس از ويندوز ۷ ، به دليل پر طرف دار شدن تبلتها و موبايلها ، در يک حرکت انقلابي ، به يکباره مايکروسافت تصميم گرفت که شکل و شمايل سيستم عامل خود را تغيير دهد وآنرا متناسب با صفحه نمايشگر هاي لمسي نمايد،در اين تغيير ، بيشترين تمرکز اين شرکت مبتني بر چنين سيستم هايي بود و کامپيوترهاي PC قديمي را فراموش کرده بود . ديگر در اين حالت از آن منوي سنتي شروع (Start) ديگر خبري نبود و همه چيز به گونه اي طراحي شده بود که با دست و لمس کار نمايد ، اما اشتباهي که اين شرکت در طراحي ويندوز ۸ انجام داده بود ، فراموشي کامل دنياي pc بود ، در حالي که کامپيوتر ها هنوز وجود داشتند و هنوز کاربران به آن منوي قديمي عادت داشتند ، همين دليل ساده ، بسياري از کاربران نسبت به ويندوز ۸ دلسرد شده و عکس العملهاي متفاوتي از خود نشان دادند.برخي حاضر نشدند که از ويندوز ۷ به بالاتر استفاده کنند ، برخي هم ديگر قيد اين سيستم عامل را زدند ، يکسري هم ترجيح دادند که با تغييرپوسته ظاهري آن ، آنرا شبيه ويندوزهاي قبلي نمايند.

به همين دليل مايکروسافت تصميم گرفت که ، ساختار ويندوز خود را در ويرايشهاي بعدي حفظ کند به گونه اي که بتواند پاسخگوي نيازهاي صفحه نمايشگرها ي لمسي باشد و هم کاربران قديمي را پشتيباني کند به همبن دليل در ويندوز ۱۰ تصميم برآن گرفته شد که هر دو حالت کاري پشتيباني شود و هر دو امکان در اختيار کاربران قرارا داده شود.

تا به امروز مايکروسافت نظر خود را به کاربران تحميل مي کرد اما از امروز اين شرکت متوجه شد که ديگران زمان تک قطبي بودن گذشته و هر چيزي که گفته شود همانند قبل ، قابل پذيرش نيست و در برخي موارد بايد کوتاه آمد.

البته که بايد صبر کرد و ديد که در ويندوز ۱۰ چه مشکلات و کم کاستي هايي وجود دارد ( همانند سنوات گذشته.)

 

با تشکر

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text