یازده افزونه کاربردی در گوگل کروم

/
/
/

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با افزونه‌هایی که در گوگل کروم نصب می‌شوند
و کار وبگردی را برایتان راحت‌تر می‌سازند آشنا کنیم.

PullQuote
در حالی که دارید مقاله‌ای می‌خوانید یا موضوعی را بررسی می‌کنید به نکته جالبی برمی‌خورید که دوست دارید به اشتراک بگذارید. در توییتر هم ۱۴۰ کارکتر بسیار کم است. حالا با کمک این افزونه می‌توانید تا جایی که دوست دارید محتوا را افزایش دهید. حتی لینک اصلی مقاله را هم می‌توانید در این توییت قرار دهید. این امکان را دارید که لینک را در وبلاگ‌تان به اشتراک بگذارید و منبع را هم قرار دهید. برای عکس‌ها هم کارایی دارد و می‌توانید همه عکس‌ها یا بخشی از آن‌ها را در سایتی دیده و ارسال کنید.

SmartVideo for YouTube
افزونه‌ای که وقتی سرعت اینترنت پایین یا بسیار کند است به کارتان می‌آید. با کمک آن می‌توانید یوتیوب را طوری تنظیم کنید که وقتی ویدیویی کاملا دانلود شد، پلی شود. حتی می‌توانید مشخص کنید که برای ویدیوهای مشخصی یا همه ویدیوها کار کند.
ZenMate
در خانه، محیط کار و مکان‌هایی که به وای‌-فای وصل شده‌اید با «ZenMate» می‌توانید مطمئن باشید که ارتباط شما رمزگذاری شده و امن است. امنیت اینترنت‌گردی را برایتان تامین می‌کند و نیاز به هیچ تنظیم خاصی هم ندارد. از تعقیب شما توسط ابزارهای دیگر و یا جاسوسی جلوگیری می‌کند. وقتی که در نوار ابزار کروم نصب می‌شود به راحتی مسیر شما و آدرس آی‌پی را تغییر می‌دهد. نصب آن در حال حاضر مجانی است اما شرکت تولیدکننده اعلام کرده که تا چند وقت دیگر کاربران برای کار با آن باید پول بپردازند.
پاندا
طراحان و توسعه‌دهندگان از این افزونه استقبال زیادی می‌کنند. پاندا سایت‌های مربوط به طراحی را جستجو می‌کند. می‌توانید اخبار تکی جدید را در این افزونه پیگیری کنید. در حالی که روی صفحه (tab) موردنظرتان قرار دارید روی پاندا کلیک کنید و اخباری که به آن علاقه‌مند هستید را ذخیره کنید. پاندا ابزار بسیار خوبی برای جستجو در محتوای تصویری و لینک‌های مختلف است.

MailTrack
ایمیلی را به دوستی فرستادید و دوست دارید وقتی آن را باز کرد مطلع شوید. این افزونه وقتی کسی ایمیل‌تان را باز می‌کند در کنار موضوع ایمیل دو تیک می‌زند. «MailTrack» برای استفاده در جی‌میل طراحی شده است و به دسک‌تاپ و اینباکس شما نوتیفیکیشن هم ارسال می‌کند. فعال‌سازی آن بسیار راحت است و کافی است روی دکمه جدید شبیه پاکت نامه کلیک کنید و فورا به کار می‌افتد.
Point
این افزونه در وضعیتی که ده‌ها لینک برای یک تحقیق اینترنتی باز کردید استفاده می‌شود. می‌توانید یافته‌ها را با اعضای لیستتان به بحث گذارید. برای استفاده از آن به صفحه موردنظرتان بروید و  @ (Shift+2) را تایپ کنید. در این حالت می‌توانید یادداشت‌هایی کوتاه اضافه کنید یا بخش‌هایی از یک متن را هم انتخاب و علامت‌گذاری کنید. بعد باید دوستانتان را تگ کرده و در بحث قرار دهید. برای نظم‌دهی بیشتر، یک هشتگ هم در کامنت‌ها بگذارید و بعد به راحتی در افزونه نصب شده بر روی نوار ابزار بحث را پیگیری کنید. این پنل شبیه به «لینک اینباکس» کار می‌کند و حتی نوتیفیکشن هم ارسال می‌کند. پس وقتی صفحات جدیدی به اشتراک گذاشته می‌شود یا بحثی آغاز می‌شود، نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید.

Panel Tabs
افزونه‌ای جالب که تب‌های مورد نظرتان را در یک لیست مشخص قرار می‌دهد و دسترسی را آسان می‌سازد. با کمک آن می‌توانید بدون اینکه میان تب‌های مختلف سرگردان شوید، ویدیو تماشا کنید یا به لیست کارهایتان نگاهی بیندازید و یا گاهی یادداشت بردارید.
Tab Resize
با کمک این افزونه می‌توانید تب‌های مختلف را به فرمت و سایزی که دوست دارید دربیاورید. امکانی شبیه قرار دادن پنجره‌های مختلف کنار هم در ویندوز فراهم می‌کند اما قابلیت تنظیم بیشتری دارد.
Symplie
آیا نیاز دارید که از موضوعی یادداشت بردارید اما نمی‌خواهید صفحه‌ای که در آن قرار دارید را ترک کنید. این افزونه علامت‌گذاری را بسیار راحت می‌کند و اجازه می‌دهد یادداشت، لیست کارهایتان و یا لینک جدید اضافه کنید.

Voice Clock
دارید کاری را انجام می‌دهید و یا تمام می‌کنید و نیاز دارید نگاهی به ساعت بیندازید. این افزونه زمان را برایتان بلند اعلام می‌کند. حتی می‌توانید آنچه را دوست دارید ساعت اعلام کند بنویسید و به صدا تبدیل کنید. مثلا می‌گوید وقت ناهار در ساعت یک ظهر یا وقت رفتن به خانه ساعت پنج عصر است. صدای آن هم کم یا زیاد می‌شود. نکته خوب افزونه این است که تا وقتی بروزر شما باز است ساعت را اعلام می‌کند.

Shine for Reddit
خوب این افزونه کمی فانتزی است و تنها وقتی به کار می‌آید که از شبکه اجتماعی «Reddit» استفاده می‌کنید. فقط کمی پست‌ها را در نمایی جدید نشان می‌دهد و از به هم خوردن تمرکزتان و اتلاف وقت حین وبگردی جلوگیری می‌کند. کامنت‌ها و پست‌ها را هم در مقابلتان ظاهر می‌کند و همین موضوع سبب می‌شود وقتی دارید پستی می خوانید نیاز نباشد حرکت چشمتان را تغییر دهید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text