ویرایش پیشرفته عکس فتوشاپ میکس

/
/
/

تغییر از نرم افزار دسکتاپ به برنامه های کاربردی موبایل ناشران را به این سمت سوق داده، اما آدوبی پذیرای تغییراتی در نرم افزارهای دسکتاپ بوده است. فتوشاپ میکس به صورت رایگان برای آیپد، آیفون و آیپاد در دسترس است. این نسخه به اندازه فتوشاپ تاچ قابلیت ندارد اما ویژگیهای مهم و اصلی را دارد.
در فضای ابری
ابر خلاق سرویس آدوبی برای برنامه های دسکتاپ آدوبی به شمار می رود اما نام سرویس فاضی ذخیره سازی ابری آن نیز هست. کاربران با پرداخت حق اشتراک می توانند ۲۹GB فضای آنلاین در اختیار داشته باشند اما استفاده از آدوبی آی دی این فضا رایگان است که می توانید از فتوشاپ میکس نیز استفاده کنید.
این برنامه می تواند تصاویر را به دوربین رول دستگاه های iOS انتقال دهد اما ذخیره روی ابر مزایای بسیاری دارد، از جمله پشتیبانی آفلاین و انتقال ساده فایل ها به دسکتاپ. همچنین پروژه ها می توانند با فرمت PSD ذخیره شوند، لایه های جداگانه و ماسک ها برای ویرایش های بعدی حفظ شوند. انتقال با دو روش کار می کند، بنابراین فایل ها می توانند از کامپیوتر رومیزی به ابر بارگذاری و به فتوشاپ میکس دانلود شوند.
با نصب این برنامه، دکمه + را بزنید تا عکس از منبع موجود بار شود؛ حافظه محلی iOS ، ابر، لایت روم (در فضای ابری)، فیس بوک یا دراپ باکس، پروژه های موجود می توانند روی ابر به صورت فایل PSD با استفاده از گزینه save ذخیره شوند. روی آیکن Creative Cloud زیر فایل در مرورگر پشتیبان گیری بزنید و تنظیمات را کامل کنید.
شکل دادن
اولین کار برای بیشتر ویرایش های عکس بریدن عکس است. اگر هیچ ابزار ویرایش تصویر انتخاب نشود، زوم کردن یا چرخاندن عکس را می توانید انجام دهید. این ویرایش بسیاری از ویرایش های دیگر سازنده اند بنابراین پیکسل های بریده صرفاً پنهان می شوند و حذف نمی شوند. با این حال اگر بخواهید دو کپی از یک عکس را روی هم بیندازید بهتر است عکس را نبرید.
حرکت، تغییر اندازه و چرخش زمانی که هیچ ابزار ویرایسوژه انتخاب نمی شود تنها یک لایه را تنظیم می کنند. برای انجام برش معمولی که روی هر دو لایه تاثیر بگذارد، دکمه crop را بزنید. ویرایش می تواند تنها با کشیدن خود عکس انجام شود، اما در اینجا شما می توانید گوشه ها و لبه های عکس را برای تنظیم اندازه و شکل عکس بکشید. نسبت های مختلف از طریق ابزارهای پایین برنامه در دسترس قرار می گیرند.
تصحیح رنگ
با زدن دکمه adjust کنترل رنگ های فتوشاپ میکس نمایان می شود. دکمه auto fix رنگ ها را به صورت خودکار تنظیم می کند اما تنظیم یا پردازش رنگ به صورت دستی نیز بسیار ساده است. تنظیمات با انتخاب کنترل و چرخش به چپ و راست انجام می شوند.
کنتراست و اشباع رنگ نیاز به توضیح ندارند اما کنترل وضوح تصویر کمی فرق دارد. این کنترل کنتراست را با پیکسل های مجاور مقایسه می کند، تا حدی افکت بین کنتراست و تندی رنگ قرار می دهد. این کنترل برای نمایان کردن جزئیات مفید است اما بدون ریسک از بین بردن سایه و نور، کنترل کنتراست این نور و سایه را از بین می برد. این ویژگی اغلب برای تصویر منظره کاربرد دارد.
فتوشاپ میکس فاقد کنترل گاما برای تنظیم روشنایی و تن متوسط است. با این وجود، کاهش کنتراست و افزایش وضوح کار فوق العاده ای برای نمایش جزئیات گمشده در تاریکی و روشن ترین بخش های تصویر نیست.
فیلترها
فیلترهای فتوشاپ میکس افکت های خلاق یک کلیکی در امتداد خط فیلترها هستند. برخی دراماتیک، مانند کنتراست بالا، سایه روشن، و برخی طبیعی یا درخشان می باشند بدون این که تصاویر پردازش شده به نظر برسند.
این فیلترها زمانی جالب تر می شوند که برای زمینه محدودی از فریم استفاده شوند. فیلتر انتخاب شده تنها برای زیمنه ای که انتخاب کرده اید کار می کند. با انجام این کار کنترل هایی برای تغییر زمینه انتخاب شده نمایان می شوند.
انتخاب زمینه ساده یا هوشمند نیز وجود دارد؛ دومی به صورت خودکار از کانترهای شکل در تصویر استفاده می کند. این امر بهترین نتیجه را می دهد اما گاهش شکل ها را در تصویر به درستی تفسیر نمی کند. در این مورد، به حالت ساده بروید، اندازه قم را تعیین و دو فینگری را انتخاب کنید، سپس زمینه را به صورت دستی تعریف نمایید. سوئیچ کردن بین حالت های add و subtract برای انتخاب دقیق مناسب است.
Refine edge لبه های زمینه انتخاب شده را برای از بین بردن مرزهای تیز ملایم می سازد اما به روسوژه هوشمند به طوری که لبه ها تیز و ملایم می مانند مثلاً برای مو بسیار مناسب است. این ابزار بسیار سودمند است. feather edge از هموار ساختن برای لبه های انتخاب شده استفاده می کند و می تواند برای بخش های رنگی ظریف مناسب باشد.
در نهایت، دکمه invert سریع تر زمینه های تصویر را که می خواهید پرداز کنید تعریف می کند. مثلاً، شگرد معمول برای داشتن سوژه اصلی رنگی و تبدیل پس زمینه به سیاه و سفید است. این کار را می توانید با انتخاب فیلتر portrait، انتخاب سوژه اصلی و سپس invert انجام دهید.
فیلترهای به کار رفته در این بخش با تصحیح رنگ در بخش تنظیمات تعامل دارند بنابراین شما می توانید در صورت نیاز به کنترل های adjust باز گردید. در اینجا رویکرد سازنده بودن فتوشاپ میکس خودش را نشان می دهد. زیرا هیچ مجموعه ای از افکت ها برای عکس به صورت دائمی استفاده نمی شوند و شما می توانید آنها را تنظیم یا حذف کنید. شما می توانید تنظیمات را بدون استفاده از فیلتر انجام دهید، زیرا استفاده مکرر از فیلتر کیفیت عکس را کاهش می دهد.
انتخابگر باشید.
فتوشاپ میکس از دو لایه برای ترکیب دو عکس مختلف استفاده می کند. یعنی شما می توانید دو کپی از یک عکس را وارد و هر یک را جداگانه پردازش کنید. با استفاده از ابزار cut out برای حذف بخش هایی از لایه بالایی، شما می توانید دو مجموعه تنظیم تصحیح رنگ و دو نمای مختلف برای بخش های مختلف تصویر داشته باشید.
روی نماد + در بالای صفحه بزنید تا عکس روی لایه بالایی بار گذاری شود. این کاری است که ما برای ابتدای کار می پسندیم زیرا قبل از برش عکس بهترین ابزار است. اگر به هر دلیلی می خواهید ترتیب لایه ها را تغییر دهید- شاید برای دیدن دیدن لایه پایین تر- فقط یک لایه را روی لایه دیگر بکشید.
ابزار cut out همانند ابزارهای انتخاب ساخته شده روی فیلترها است به جز دکمه auto. در برخی موارد می توانید میانبر مفیدی داشته باشید اما اگر خطا زیاد دارید استفاده از undo و انتخاب دستی با قلم ساده یا هوشمند بهتر است. cut out ابزار سازنده دیگری است که پیکسل ها پنهان می شوند نه حذف. یعنی شما می توانید برای تنظیم انتخاب به این ابزار برگردید.
ابزار cut out می تواند برای ترکیب دو عکس مختلف نیز استفاده شود. رسیدن به عکس واقعی ساده نیست و بستگی به نورپردازی و قابلیت ترکیب دو عکس با یکدیگر دارد. ما این کارها را گذاشتن اردک در رودخانه انجام دادیم زیرا هر دو عکس قابلیت ترکیب را دارند.  باز هم باید کمی تلاش کنیم تا رنگ اطراف اردک با تصویر رودخانه هماهنگ شود. با استفاده از فیلتر warm looks و ماسک گذاری اردک فیلتر مورد استفاده تنها برای آب انجام شد.
ویرایش قدرتمند
دیگر ابزارهای فتوشاپ میکس، واقع در زیر دکمه more edits، تنها زمانی قابل دسترسند که دستگاه iOS آنلاین باشد. این ابزارها شامل بارگذاری داده های عکس به فضای ابری برای تحلیل روی سرورهای آدوبی هستند. این یک رویکرد عجیب است اما این کار بدون تاخیر زیاد انجام می شود. اگر ویژگی ها کار نمی کنند، دوباره آدوبی ID را بررسی کنید. ابتدا ما دریافتیم که پیشرفت این برنامه صفر درصد است، اما دوباره آدوبی ID خود را وارد کردیم و مشکل حل نشد.
ابزار upright شبیه اتاق نور آدوبی است. خطوط مستقیم و مورب موازی با لبه های عکس را سناسایی می کند. این امر اغلب ظاهر ساختمان ها را بهبود می بخشد و حس سه بعدی می دهد. همچنین می تواند به بهود ترکیب انواع عکس ها کمک کند.
Shake reduction قابلیتی است که اخیراً به فتوشاپ CC اضافه شده بنابراین پیدا کردن این ویژگی در برنامه رایگان کمی شگفت انگیز است. اساساً تصویر را برای یافتن شکل دقیق تحلیل می کند. این برنامه سه نتیجه برای انتخاب دارد. در آزمون ما هیچ یک از آنها راضی کننده نبودند اما ابزار جالبی برای تجربه کردن است.
Content-aware fill احتمالاً مفیدترین ابزار آنلاین به شمار می رود. اگر چیزی یا کسی هست که شما نمی خواهید در عکس باشد، این ابزار را انتخاب نمایید، موارد ناخواسته را رنگ کنید و روی fill بزنید. این برنامه از بخش های دیگر تصویر برای پوشش این موارد استفاده می کند. این ویژگی برای پس زمینه هایی مانند درخت و چمن بسیار مناسب است. پوشش ساختارهای منظم مانند ساختمان بسیار ساده است. ابازرهای هوشمند زیادی وجود دارد و اغلب نتایج آنها راضی کننده هستند. ما دوست داریم عکس ها ترکیب ساده و قدرتمندی داشته باشند و از اعوجاج و بی نظمی رها شویم.
نتایج ترکیبی؟
روزهای اول فتوشاپ میکس است و چیزهای زیادی هستند که ما می خواهیم در عکسها شامل کنیم از جمله تعدل رنگ سفید و تنظیم گاما، استفاده از بیش از دو لایه و توانایی هماهنگی رنگ ها در لایه های مختلف به صورا خودکار. Undo تنها هنگام تنظیم ابزار خاص قابل دسترسی است. به هر حال این برنامه شروع خوبی است و ما منتظر توسعه بیشتر آن هستیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text