اتاق کار

/
/
/

شناسایی برنامه هایی که کامپیوتر شما را خراب می کنند
آنچه نیاز دارید: System Explorer ، ویندوز XP، ویستا، ۷ ،۸  یا ۱/۸
زمان لازم: ۴۰ دقیقه

Windows Task Manager تمام فرآیندهای اجرایی در کامپیوتر شما را لیست می کند و به شما امکان می دهد تا به اجرای آن دسته از فرایندهایی که نمیخواهید، خاتمه دهید. ابزار رایگان System Explorer یک جایگزین جامع تر برای Task Manager است. با آخرین نسخه آن میتوانید تاثیراتی که این فرآیندها بر منابع کامپیوتر شما در یک دوره زمانی دارند، کنترل نمائید.
شما میتوانید از System Explorer برای شناسایی برنامه هایی که ممکن است منجر به خرابی کامپیوتر شما شوند استفاده نمایید و اجرای آن ها را متوقف نموده یا آن ها را حذف (Uninstall) کنید.
مرحله اول : به www.snipca.com/14616 رفته و به سمت پائین اسکرول کنید و لینک Download System Explorer Installer (6.1.0) را کلیک نمائید. فایل نصب یا Setup که در کامپیوتر شما دانلود می شود و Run را کلیک کنید و Express Installation (1) را انتخاب و سپس Next (2) را کلیک نمائید. قبل از اجرا، System Explorer به شما اعلام می کند تا بررسی امنیتی تمام فرآیندهای موجود در کامپیوترتان را آغاز کنید. Start Security Check را کلیک کنید. اگر پیامی را دیدید که به شما توصیه می کند هرگونه تهدید یا فایل مشکوک را حذف نمائید، مراحل را برای حذف آن ها دنبال نمائید. لینک See the results of the security را کلیک نمائید تا جزئیات اسکن خود را ببینید.
مرحله دوم: بطور پیش فرض، System Explorer در سربرگ Process (1) باز می شود که تمام فرآیندهای در حال اجرا را در کامپیوتر شما لیست می کند. برای این که کامپیوتر شما کار کند، برنامه های مایکروسافت و سرویس های سیستم کامپیوتر لازمند. برای پنهان کردن این فرآیند از لیست روی آیکن Microsoft (2) کلیک کنید و آیکن چرخ دنده (۳) کنار آن را کلیک نمائید. به طور پیش فرض، System Explorer فرآیندهای باز را در یک منوی کرکره ای درختی نشان می دهد. آیکن درخت(سمت راست آیکن Services) را کلیک کنید تا فرآیندها را تک به تک ببینید.
مرحله سوم : سربرگ Performance (1) را برای دیدن خط زمان مصرف منبع پردازنده کامپیوتر خود کلیک نمائید. اگر جرقه های زیادی را در خط زمان Processor Usage می بینید، این یعنی که یک برنامه (برنامه ها) در حال کند کردن کامپیوتر شماست و آن را در معرض خطر خرابی قرار می دهد. برای شناسایی برنامه هایی که مسئول این کار هستند، روی سربرگ History کلیک کنید (۳)  و سپس هدر ستون Time را کلیک نمایید تا فرآیندهای شما در زمان فیلتر شوند. به پائین به سمت زمان هایی که جرقه¬ها رخ می¬دهند اسکرول کنید و بررسی کنید کدام برنامه ها در آن لحظه اجرا می شوند.
مرحله چهارم: ممکن است متوجه شوید که این جرقه ها توسط برنامه ضدویروس شما ایجاد شده که در حال اجرای یک اسکن است یا این که توسط سرویس ذخیره سازی ابر شما که آیتم ها را در زمینه همگام سازی می کند.اما اگر به فرآیند دیگری شک دارید، سربرگ Process را کلیک کنید، آن فرآیند را در لیست بیابید، سپس Check/Details را در ستون Security کلیک کنید. در اینصورت یک سربرگ جدید با اطلاعات مربوط به برنامه باز می شود. به سمت پائین به بخش ‘Is the process (name of the program) Safe or Threat?’ اسکرول نمائید (۱) و آخرین ارزیابی ها را بررسی کنید (۲).
مرحله ۵: اگر تهدیدی مشخص شد، آن برنامه را به سرعت uninstall نمائید. اگر فکر می کنید این فرآیند مطمئن است و میخواهید بهرحال اجرای برنامه را متوقف نمائید، به سربرگ Process از System Explorer بروید، برنامه را راست کلیک کرده و End Process (1) و سپس Yes را کلیک کنید.
مرحله ششم: شما میتوانید سربرگ های System Explorer را با کشیدن آن ها به سمت چپ و راست دوباره مرتب نمائید. برای اضافه کردن سربرگ های بیشتر علامت + را در بالا سمت راست کلیک کنید، سپس سربرگی را که میخواهید اضافه نمائید، انتخاب کنید. سربرگ Tasks تمام برنامه هایی که در کامپیوتر شما اجرا می شوند را نشان میدهد.
برای مسدود کردن یک برنامه مشکل ساز، روی آن کلیک کرده و سپس End Task (1) را کلیک نمائید. سربرگ مفید دیگر Autoruns است که آیتم های راه اندازی و تسک های زمانبندی شده را به شما نشان میدهد. روی علامت “+” در بالا سمت راست نوار سربرگ کلیک کنید و سپس Autoruns را کلیک نمائید (۲).
مرحله هفتم: در سربرگ Autoruns روی علامت “+” کنار Logon (آیتم های راه اندازی) و Scheduled Tasks (1) کلیک کنید تا آن تسک را ببینید. ابتدا، برنامه¬های مایکروسافت را با کلیک کردن روی آیکن Microsoft پنهان کنید. سپس علامت تیک آیتم هایی که نمی خواهید با کامپیوتر راه اندازی شوند را در منوی Logon حذف کنید و همینطور علامت تیک تسک هایی را که میخواهید در منوی Scheduled Tasks (3) بدون زمانبندی باشند. علامت تیک آیتم هایی که اطمینان ندارید را حذف نکنید چون ممکن است برای اجرای روان کامپیوتر شما لازم باشند.
مرحله هشتم: سربرگ مفید دیگری که میتوانید اضافه کنید، Security Info (1) است که به شما می گوید آیا آنتی ویروس، نرم افزار ضد جاسوسی و فایروال شما نیاز به بروزرسانی دارند(۲). اگر بیش از یک برنامه آنتی ویروس دارید، Security info به شما می گوید که در حال حاضر از کدام یک از آن ها استفاده می کنید (۳).
مرحله نهم: دو سربرگ دیگر وجود دارد که پیشنهاد می کنیم آن ها را اضافه کنید. سربرگ Uninstallers (1) که به شما امکان می دهد برنامه هایی را که نمیخواهید Uninstall کنید.برنامه داخل لیست را راست کلیک کرده، Uninstall Application (2) را کلیک و مراحل را دنبال نمائید. میتوانید برنامه¬هایی را که میخواهید حذف یا uninstall کنید را با استفاده از نوار جستجو پیدا کنید (۳). سربرگ Additional Info به شما امکان می دهد اطلاعاتی از کامپیوتر خود داشته باشید از جمله تاریخ نصب سیستم عامل، آخرین باری که کامپیوتر شما بوت شده، نام فردی که کامپیوتر به نام او ثبت شده و غیره. این اطلاعات برای ارائه به یک تکنسین لازم هستند.
مرحله دهم: اگر میخواهید پنل Action Log که در زیر System Explorer ظاهر می شود را غیرفعال کنید، روی سه خط (۱) کلیک کنید. مکان نمای خود را به سمت View حرکت دهید و بعد Show Action Log (2) را کلیک نمائید. System Explorer بطور خودکار با کامپیوتر شما راه اندازی می شود. اگر این را نمیخواهید روی سه خط کلیک کرده و سپس روی Options (3) کلیک نمائید. در سربرگ General، علامت تیک را از گزینه¬¬Automatically Start System Explorer After Login  بردارید و Save را کلیک کنید. وقتی System Explorer را می بندید، این برنامه در system tray (در پنل نوتیفیکیشن) شما کوچک می شود و در پس زمینه اجرا می گردد. برای آنکه کاملاً از آن خارج شوید، روی سه خط کلیک کرده و سپس Exit Application را کلیک نمائید.

اپ های پولی آیپد را به رایگان به اشتراک بگذارید
آنچه نیاز دارید: آیفون یا آیپد
زمان لازم : ۳۰ دقیقه
IOS 8 ویژگی جدیدی به نام Family Sharing را معرفی کرده که به کاربران امکان می دهد محتوایی که در iTunes و App Store اپل (مثل اپ ها، موسیقی، فیلم و کتاب های الکترونیکی) خریداری کرده اند را با ۵ نفر از اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارند. Family Sharing را در اکانت خود تنظیم نمایید، ۵ نفر از اعضای خانواده را دعوت کنید، هرکسی که در این گروه قرار دارد می تواند محتوای خریداری شده را با دیگران به اشتراک بگذارد و آنها می تواند این محتوا را رایگان در دستگاه خود داشته باشد. از Family Sharing میتوان برای همگام سازی آلبوم های عکس مشترک و تقویم ها با دیگر اعضای گروه استفاده نمود.
مرحله اول : ابتدا مطمئن شوید که شما و همه افراد گروه دستگاه های خود را به IOS 8 (آیپد یا آیفون) بروز کرده¬اید. وقتی دستگاه شما به اینترنت وصل است (ترجیحاً از طریق وای فای، چون IOS8 یک بروزرسانی بزرگ است) روی Settings، General و Software Update ضربه بزنید. اگر گزینه Download and Install (1) را می بینید، این یعنی شما نسخه جدید iOS را ندارید. روی Download and Install و سپس Install  ضربه زده، کد عبور خود را (در صورتی که از آن استفاده می کنید) وارد نمائید و سپس بگذارید دستگاه تان بروز شود.
مرحله دوم: این مرحله باید توسط شخصی که اکانت Family Sharing را تنظیم کرده انجام شود (این شخص می تواند شما یا یکی ازاعضای گروه باشد). در دستگاه خود روی ¬Settings->iCloud (1)->Setup Family Sharing->Get Started و سپس Continue ضربه بزنید. Apple ID خود را وارد نموده و ضوابط و شرایط را بپذیرید. میتوانید با ضربه زدن روی گزینه Share Your Location، موقعیت خود را با دیگر اعضای گروه به اشتراک بگذارید. روی Add Family Member ضربه بزنید، آدرس ایمیل خود را در کادر To تایپ کرده و سپس Next را کلیک کنید. در نهایت روش پرداخت را تائید نمائید.
مرحله سوم: یک ایمیل به تمام اعضای خانواده که به اکانت اضافه شده اند فرستاده خواهد شد، به آن ها اعلام کنید تا دعوت Family sharing را بپذیرند. آن ها باید این دعوت را در اپ Mail دستگاه خود باز کرده و دکمه View Invitation را کلیک نمایند. سپس Accept را در صفحه بعد کلیک کنند. در اینصورت اعضای خانواده میتوانند به iTunes Store دارنده اکانت Family sharing و کتابخانه های App Store و همچنین به کتابخانه دیگر افراد در اکانت Family Sharing دسترسی کامل داشته باشند. توجه داشته باشید که اگر قبلاً عضو گروه دیگری بودید، نمیتوانید اکانت Family Sharing را بسازید.
مرحله چهارم: برای دسترسی به خریدهای iTunes Store (مثل فیلم و موسیقی) اعضای دیگر خانواده  یا App Store(برای اپ های مختلف) در دستگاه خود، روی Purchased (1)My Purchases  (۲) ضربه زده سپس روی نام عضو خانواده (۳) که کتابخانه او را میخواهید ضربه بزنید. از اینجا میتوانید هر اپ یا محتوای دیگری را که آن ها برای دستگاه خود خریداری کرده اند را رایگان نصب کنید. این ویژگی در مورد محتوایی که خریداری شده و سپس uninstall شده نیز کاربرد دارد.
مرحله پنجم: شخصی که اکانت Family sharing را تنظیم کرده مسئول پرداخت دانلودهای بعدی است که توسط تمام اعضای گروه انجام می شود. برای اجتناب از چنین چیزی، اعضای دیگر میتوانند ¬iTunes Gift Certificates www.apple.com/uk/gif-cards) را بخرند تا اعتبار پیش پرداخت را به اکانت های خود بیافزایند و هزینه خریدهایی که در آینده انجام می ¬گیرند را پوشش دهند. در دستگاه خودتان روی App Store->Featured (1) ضربه بزنید و سپس به سمت پائین اسکرول کرده و روی Sent Gift (2) ضربه بزنید. آدرس ایمیل اپل خود را در کادر To وارد نمائید، مقدار پولی که برای اعتبار در اکانت iTunes در نظر گرفته اید را انتخاب نمائید (با ضربه زدن روی Other مقادیر دیگر را مشخص کنید، سپس روی Next ضربه بزنید). سپس ایمیلی را شامل کد فک رهن iTunes است، دریافت خواهید کرد. در App Store، به سمت پائین اسکرول کرده روی Redeem ضربه بزنید و کد را وارد کنید تا این اعتبار به اکانت شما اضافه شود.
مرحله ششم: Family Sharing به شما امکان می دهد تا به آلبوم عکس های خصوصی که در دسترس همه افراد در اکانت خانوادگی قرار می گیرد، دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به این آلبوم، ابتدا مطمئن شوید که iCloud Photo Sharing فعال باشد این کار با ضربه زدن روی Settings، iCloud، Photos، iCloud Photo Sharing و سپس تغییر اسلایدر به سمت on انجام می گیرد. سپس به اپ Photos بروید و روی Shared در پائین (۱) ضربه زده سپس روی Family ضربه بزنید. در این صورت تمام عکس های اضافه شده به اکانت توسط افراد این اکانت به نمایش در می آیند. برای اضافه کردن عکس های خود به این آلبوم روی علامت “+” (۲) ضربه بزنید، روی عکس هایی که میخواهید اضافه کنید ضربه زده سپس روی Done کلیک کنید. میتوانید با ضربه زدن روی عکس ها روی آن ها نظر بگذارید، پس روی دکمه Add a comment ضربه بزنید.
مرحله هفتم: با Family Sharing اعضای گروه می توانند رویدادهای تقویم خود را همگام سازی کنند. برای این کار، اپ Calendar را باز کنید، روی Calendars (1) و سپس Family (2) ضربه بزنید. برای تغییر رنگ رویدادهای خانوادگی در تقویم، روی آیکن “i” (3) در کنار Family ضربه بزنید، سپس روی Done ضربه بزنید. اگر اکانت Family Sharing را ساخته اید میتوانید روی آیکن “i” در کنار هر رویداد ضربه بزنید و مشخص کنید که کدام یک از اعضا میتوانند رویدادهای تقویم را بسازند و یا تغییر دهند. اگر میخواهید Family Sharing را ترک کنید، به Settings->iCloud->Family بروید، روی نام خود ضربه زده و سپس روی Leave Family Sharing ضربه بزنید. تمام اپ ها، فیلم ها و آهنگ هایی که با استفاده از اکانت خود در مدت زمان استفاده از Family Sharing خریداری کرده بودید در اکانت شما باقی می مانند. بهرحال، امکان دسترسی به مطالبی که از کتابخانه های اعضای دیگر خانواده دانلود کرده بودید را از دست خواهید داد.

حل ۵۰ مشکل ویندوز ۸ تنها با یک کلیک
آنچه نیاز دارید: FixWin2، ویندوز۸ یا ۱/۸
زمان لازم : ۲۰ دقیقه
وقتی با ویندوز ۸ مشکل پیدا می کنید، میتوانید همیشه آنلاین شوید و بدنبال راه حل بگردید. اما یک راه سریع تر وجود دارد تا مشکلات بسیار متداول را تنها با یک کلیک حل نمایید. برنامه رایگان FixWin2 بیش از ۵۰ مشکل متداول ویندوز ۸ را لیست کرده است. از میان مشکلات لیست شده مشکل مرتبط با کامپیوتر خود را پیدا کرده و Fix در در کنار آن کلیک نمائید. FixWin2 به شما امکان می دهد یک نقطه بازگردانی ((restore point بسازید تا در مواقعی که تغییراتی را به اشتباه انجام می دهید بتوانید آنها را بی اثر نمائید.
مرحله اول: به www.snipca.com/14603 بروید، به سمت پائین اسکرول کنید و دکمه آبی رنگ Download File را کلیک نمائید. فایل زیپ شده که در کامپیوتر شما دانلود می شود را کلیک کنید، سپس برنامه ای را برای استخراج آن (مثل File Explorer ) انتخاب نمائید. حال فولدر fixwin2 را باز کنید، سپس فولدر داخل آن را باز کنید. فایل تنظیم “FixWin v2.1” (۱) را Run (2) کرده و سپس Yes را کلیک کنید تا برنامه اجرا شود. از آنجاییکه FixWin یک فایل قابل حمل است میتوانید از طریق USB از آن در هر کامپیوتری استفاده کنید. FixWin میانبر Desktop نمی سازد، بنابراین هر بار که از آن استفاده می کنید باید این مرحله را تکرار نمائید.
مرحله دوم: پس از آنکه برنامه را باز کردید لیستی از بخش بندیها را در سمت چپ (۱) می بینید. در بخش Welcome، روی System File Checker Utility (2) کلیک کنید تا فایل های خراب سیستم شما درست شوند. اسکن در پس زمینه اجرا می شود، بنابراین میتوانید برای ادامه استفاده از برنامه OK را کلیک کنید. سپس Create Restore Point (3) را کلیک نمایید. مجدداً این مرحله در پس زمینه انجام می شود، بنابراین برای حل مشکلات دیگر برنامه Ok را کلیک کنید. وقتی نقطه بازگردانی ساخته شد، پیامی را خواهید دید، Ok را کلیک نمائید.
مرحله سوم : سپس File Explorer (1) را برای دیدن لیست مشکلات مربوط به File Explorer ،Recycle Bin ، فولدرها و درایوهای CD/DVD، کلیک کنید. مثلاً یکی از این مشکلات آزار دهنده زمانی است که ویژگی Folder Options در Control Panel (که به شما امکان  انتخاب نحوه باز و بسته کردن فولدرها را می دهد) توسط یک Administrator یا یک برنامه نصب شده، غیرفعال می شود. برای بازگرداندن  Folder Option گزینه Fix (2) کنار مشکل داخل لیست را کلیک کنید، سپس Ok (3) را کلیک نمائید. اگر هنوز این ویژگی را در Control Panel نمی بینید، باید کامپیوتر را مجدداً راه اندازی کنید. لیست کامل این بخش را بررسی کنید و مشکلات دیگر کامپیوتر خود را برطرف نمائید.
مرحله چهارم: برای دیدن لیست مشکلات اتصال شبکه Internet & Connectivity (1) را کلیک نمائید. اگر نمیتوانید مثلاً به اینترنت وصل شوید، روی Fix کنار گزینه دوم کلیک نمائید. FixWin مشکلات شبکه را یافته و حل می کند (شاید نیاز باشد کامپیوتر را دوباره استارت کنید) دو راه حل پیشنهادی که سرعت کامپیوتر شما را افزایش می دهد گزینه fourth (2) است که تاریخچه بروزرسانی ویندوز را پاک می کند و گزینه ninth (3) که نرم افزار شبکه ویندوز را تعمیر می نماید.
مرحله پنجم: روی Modern UI در سمت چپ کلیک کنید تا دو سربرگ یا تب را ببینید. Windows Store (1) شامل راه حل های برای دانلود کردن، نصب و خرید اپ ها از Windows Store است. Modern UI (رابط تایل Modern) شامل گزینه هایی برای تنظیم مجدد تنظیمات کامپیوتر یا غیرفعال کردن OneDrive در زمانی است که همگام سازی فایل ها مدت زیادی طول می کشد. برخی گزینه ها دارای دکمه Revert هستند که به شما امکان می دهند تا تغییراتی که توسط یک Fix صورت می گیرد و شما از آن راضی نیستید را بی اثر نمائید.
مرحله ششم: System Tools (1) شامل fixهایی برای Task Manager کامپیوتر، Command Prompt، Registry Editor ، System Restore و Security Settings است. همچنین این امکان به شما داده می شود تا جستجوی ویندوز خود را به تنظیمات پیش فرض آن برگردانید و مشکل Device Manager خود را (در صورتی که دستگاه های متصل به کامپیوتر شما را نشان نمی دهد) برطرف نمائید. اگر fix یا راهکار خاصی را در هیچ یک از بخش های اختصاصی نمی یابید، ممکن است آن را در Additional Fixes پیدا کنید. این بخش شامل گزینه هایی برای اضافه کردن Hibernate به دکمه Shutdown، اضافه کردن   balloons tips(3) (پاپ آپ هایی که نوتیفکیشن های جدید را به اطلاع شما می رسانند) و اضافه کردن fixها برای کدهای خطایست که هنگام باز کردن فایل های تصویر و آهنگ با آن ها مواجه می شوید.
مرحله هفتم: Troubleshooters (1) شامل گزینه هایی با دکمه های Fix نیست. در عوض، شامل دکمه هایی برای مشکلات متداول کامپیوتر (پرینتر، پاور، صدا و غیره) است. دکمه ای که به مشکل شما مربوط می شود را کلیک کنید تا پنجره Troubleshooter پیش فرض ویندوز باز شود و مراحل را دنبال کنید تا مشکل برطرف شود.با هر بروزرسانی جدید Fix Win شامل Fixهای بیشتری می شود. FixWin بطور خودکار بروز نمی شود، بنابراین About (3) را کلیک کنید و سپس برای بروز کردن آن Check for Updates را کلیک نمائید.

مانع جاسوسی هکرهای روسی شوید
در اوایل نوامبر، یک وب سایت روسی پیدا شد که فوتیج زنده از هزاران وب کم هک شده در سراسر دنیا را استریم می کرد. صدها تصویر آن مربوط به خانه هایی در بریتانیا بودند. افراد متوجه نبودند که فوتیج خانه ها به صورت آنلاین پخش می شود. گرچه حالا این وب سایت از بین رفته ولی نشان می داد که تکنولوژی خانگی ما چقدر میتواند آسیب پذیر باشد. Webcam On-Off یک برنامه رایگان است که به شما امکان می دهد که وقتی از وب کم خود استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید و این گونه از هکرها در امان بمانید.
مرحله اول: برای دانلود کردن Webcam On-off به آدرس www.snipca.com/14576 بروید، به پائین صفحه اسکرول کنید و دکمه خاکستری رنگ Download را کلیک نمائید. فولدر زیپ شده را باز کنید و بعد فولدی با نام ‘webcam_on_off’ را باز کنید، فایل تنظیم WebCam.exe را دوبار کلیک کرده و Run را کلیک نمایید. پنجره Webcam On-Off را با سه دکمه مشاهده می کنید: Enable (1) وب کم را روشن می کند، Disable (2) آن را خاموش می کند و آیکن جعبه ابزار(۳) Device Manager  را در کامپیوتر شما باز می کند.
مرحله دوم: اگر از وب کم استفاده می کنید، نمایشگر ON (1) را در زیر تصویر وب کم می بینید. روی دکمه disable کلیک کنید تا خاموش شود. برای آنکه از خاموش شدن آن مطمئن شوید، برنامه ای که معمولاً برای وب کم خود استفاده می کنید (مثل اسکایپ) را باز نمائید و بررسی کنید که هیچ فوتیجی استریم نمی شود. باید پیامی که شما را از خاموش شدن وب کم آگاه می کند و یا درخواست روشن شدن آن را دارد( بسته به برنامه ای که استفاده می کنید)، ببینید.
مرحله سوم : Webcam On-Off به شما امکان دسترسی به Device Manager را می دهد. پس میتوانید دوباره بررسی کنید که آیا وب کم شما خاموش است. آیکن سفید رنگ جعبه ابزار را کلیک نمائید تا Open Device Manager باز شود و درایور وب کم خود را با کلیک کردن علامت + در سمت چپ Imaging devices (1) باز نمائید. اگر وب کم شما غیرفعال باشد علامت + قرمز رنگ کوچکی را در کنار ورودی آن می بینید. برای فعال یا غیرفعال کردن وب کم از اینجا، روی آن راست کلیک کرده و Disable  (۲) یا Enable را انتخاب کنید.

دانلودهای فایرفاکس را در پنجره مجزا مدیریت کنید
فایرفاکس در مقایسه با چندسال گذشته از پیشرفت ها و بهبودهای چشمگیری برخوردار شده است. آخرین ورژن آن از هر لحاظ به خوبی کروم بنظر می رسد البته بدون حس مزاحمی که از سوی گوگل به واسطه نظارت دائم آن بر تمام رفتارهای ما احساس می شود.
چیزی که همچنان فقدان آن به صورت پیش فرض احساس می گردد، یک پنجره مجزاست که فرد بتواند دانلودهایش را مدیریت کند. برخی کاربران این عادت بد را دارند که وقتی چیزی در زمینه در حال دانلود شدن است، فایرفاکس را می بندند و همین باعث کنسل شدن دانلود شده و کاربر باید همه مراحل را از ابتدا آغاز کند.
خوشبختانه، افزونه رایگان فایرفاکس به نام Download Window یک پنجره مجزا می سازد که به شما امکان مدیریت و یا توقف دانلودها را می دهد، به این معنی که شما میتوانید مرورگر خود را ببندید، بدون آنکه فرآیند دانلود قطع شود.
فایرفاکس را باز کنید، به www.snipca.com/14538 بروید و Add To Firefox را کلیک کنید در آینده هرچیزی را که دانلود می کنید در پنجره اختصاصی دانلودها ظاهر می شود.

استفاده از میانبرهای صفحه کلید در جی میل
برای فعال کردن میانبرها در جی میل، آیکن (چرخ دنده) Settings را در بالا سمت راست کلیک کنید و سپس Settings را کلیک نمائید. به پائین به سمت keyboard shortcut on اسکرول کرده و آن را انتخاب نمائید، سپس در پائین صفحه Save Changes را کلیک نمائید.
برای دیدن لیست تمام میانبرهای صفحه کلید جی میل به www.snipca.com/14568 بروید. مثلاً با فشردن کلید C (یا C+Shift برای ساختن ایمیل جدید در یک پنجره جدید) می توانید یک ایمیل جدید بسازید. اگر مشغول خواندن یک مکالمه در جی میل هستید میتوانید با فشردن کلید P(Previous) و کلید N(Next) همراه با Enter، برای مرور کردن ایمیل ها در آن مکالمه استفاده نمائید. کلید (/) به شما اجازه می دهد تا کار تایپ کردن در نوار جستجو را آغاز نمائید.

نکسوس را به آندروید ۵ لالی لاپ ارتقا دهید
گوگل مدتی است که نسخه ۵ سیستم عامل آندروید (لالی لاپ) را برای نکسوس منشتر کرده است. اگر تاکنون دستگاه خود را به آخرین نسخه بروز نکرده اید، دو راه برای این کار وجود دارد، یک راه بروزرسانی دستی است. برای این کار، روی Settings->About device->System updates و سپس Check now ضربه بزنید. اگر بروزرسانی موجود باشد، از شما خواسته می شود آن را دانلود نمائید.
راه دیگر بروزرسانی OTA نام دارد. از آنجائیکه اندروید بروزرسانی هایش را همزمان برای همه کاربران عرضه نمی کند (برخلاف اپل) احتمالا اندروید ۵ را به صورت یک بروزرسانی OTA دریافت می کنید. OTA مخفف over the air است. به این معنی که اگر بروزرسانی آماده دانلود و نصب باشد، پیامی در پنل نوتیفیکیشن شما ظاهر می شود. روی پیام ضربه بزنید و گزینه Download را فشار دهید.
از وصل بودن به شبکه وای فای مطمئن شوید چون فایل بروزرسانی بسیار بزرگ است (حدود ۴۸۰مگابایت). بعد از پایان گرفتن دانلود، روی Restart & Install کلیک کنید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه دیگر منتظر بمانید تا دستگاه شما Restart شود و اپ ها برای سیستم عامل جدید بروز شوند.

چندین اکانت ایمیل را به جی میل بیافزائید
جدیدترین نسخه جی میل برای آندروید (www.snipca.com/14573) به شما امکان اضافه کردن اکانت های ایمیل از سرویس های دیگری همچون یاهو و Outlook.com (Hotmail) را می دهد. برای انجام این کار، جی میل را در دستگاه خود باز کنید و روی سه خط در بالا سمت چپ ضربه بزنید تا به اکانت خود دسترسی پیدا کنید. حال روی منوی کرکره ای کنار اکانت فعلی جی میل خود ضربه زده و سپس Add Account را انتخاب کنید. اگر اکانت جی میل دیگری را اضافه می کنید، گوگل را انتخاب نمائید. اگر اکانت یاهو، Outlook یا AOL را اضافه می کنید، Personal را انتخاب کرده و ok را ضربه بزنید. آدرس ایمیل خود را وارد و Next را ضربه بزنید، پسورد خود را وارد و مجدداً Next را ضربه بزنید.
بطور پیش فرض، جی میل همگام سازی تمام ایمیل های شما از آن اکانت را از هفته گذشته آغاز می کند (هنوز هم میتوانید به ایمیل های قدیمی که در زمینه همگام می شوند، دسترسی داشته باشید). اگر میخواهید ایمیل¬های قدیمی تر را در setup همگام سازی شوند، منوی کرکره ای Sync email from را ضربه زده و Last Two Weeks و Last month یا All را انتخاب نمائید. مطمئن شوید که تمام کادرها تیک خورده باشند تا در مورد ایمیل های جدید مطلع شوید و همچنین تماس ها و تقویم از اکانت جدید شما همگام سازی شوند. دوبار Next را کلیک کنید تا صندوق دریافتی یا inbox شما برای آن اکانت تنظیم گردد.
با ضربه زدن روی سه خط در گوشه چپ در بالا و سپس منوی کرکره ای کنار اکانت فعلی می توانید بین اکانت ها سوئیچ کنید.

مطمئن شوید که دستگاه دست دومی که میخرید آنلاک باشد
ویژگی Activation Lock اپل بطور خودکار زمانی که Find My iPhone را فعال می کنید، فعال می شود. وقتی این ویژگی فعال شد، شخصی که اکانت به نام او در دستگاه ثبت شده میتواند از راه دور دستگاه را جستجو کند و حتی تمام داده های آن را پاک کند. اگر یک دستگاه دست دوم iOS خریده اید، باید ابتدا بررسی کنید که این ویژگی توسط شخص فروشنده دستگاه به شما آنلاک شده باشد. یک راه ساده هم برای این کار وجود دارد.
ابتدا باید شماره IMEI آن دستگاه یا شماره سریال آن را بفهمید که  هر دو آنها روی جعبه دستگاه iOS نوشته شده اند. میتوانید این شماره ها را از طریق دستگاه خود با ضربه زدن روی Settings->General و سپس About پیدا کنید. حال مرورگر خود را باز کنید و به www.snipca.com/14577 بروید. شماره سریال یا IMEI دستگاه خود را از روی جعبه تایپ نمائید، کد Captcha را وارد نمائید و سپس Continue را کلیک کنید. قبل از خریدن دستگاه مطمئن شوید که Activation Lock، حتما Off باشد.

از Siri بخواهید که آهنگ مورد نظر شما را پخش کند
با هر نسخه جدید iOS ، برنامه Siri -دستیار صوتی iOS- کمی هوشمندتر می شود. با iOS8، برنامه Siri میتواند آهنگ هایی که در اطراف شما پخش می شوند را شناسایی کرده و گزینه ای را برای خرید آنها به شما ارائه دهد.
بنابراین هربار که آهنگی در اطراف شما (از تلویزیون، رادیو یا غیره) پخش می شود و میخواهید آن آهنگ را شناسایی کنید، دکمه Home خود را مدت طولانی تری فشار دهید تا Siri فعال شود و سپس بگویید “What song is this”. ظرف چندثانیه Siri اطلاعات آهنگ و گزینه ای برای خرید آن آهنگ را از فروشگاه iTunes ارائه می دهد. اگر تعجب می کنید که Siri چگونه این قدرت تشخیص جادویی را دارد، باید بگوییم که دلیلیش مجتمع سازی آن با Shazam ، اپ رایگانی است که عنوان آهنگ ها و هنرمندان را شناسایی می کند.

برای بوت شدن سریع تر ویندوز، آیتم های راه اندازی را غیرفعال نمائید
برخی برنامه هایی که شما نصب می کنید بطور خودکار هنگام راه اندازی کامپیوتر با آن راه اندازی می شوند و در کل زمان بوت شدن را افزایش می دهند. برنامه های رایگانی همچون Startup Delayer وجود دارند که به شما امکان غیرفعال کردن و به تاخیر انداختن آیتم های راه اندازی را می دهند و بنابراین زمان بوت شدن کامپیوتر سرعت می یابد. اما آیا می دانید که میتوانید آیتم های راه اندازی را با استفاده از فولدر پنهان در کامپیوتر خود حذف کنید، بدون آنکه مجبور باشید برنامه شخص ثالث دیگری را نصب نمایید؟
ابتدا لازم است دسترسی به فولدرهای پنهان را فعال نمائید. برای اینکار روی Computer، منوی کرکره ای Organize در بالا سمت چپ و سپس “Folder and search options” کلیک نمائید. حال سربرگ View را کلیک کرده و Show hidden files  and folders and drives را در زیر Hidden files and folders انتخاب نمائید. Apply و سپس Ok را کلیک نمائید.
شما میتوانید برنامه های راه اندازی مربوط به اکانت کاربر و مربوط به تمام کاربران آن کامپیوتر را تغییر دهید. در مورد اکانت کاربر خود، از طریق مسیر زیر نویگیت کنید:
C:DriveUsers<i>yourusername<i>AppDataRoamingMicrosoftWindowsStartMenuProgramsStartup
در مورد تمام کاربران در آن کامپیوتر، به مسیر زیر نویگیت کنید:
C:DriveProgramDataMicrosoftWindowsStartMenuProgramsStartup
فولدری شامل تمام برنامه ها که همراه کامپیوتر راه اندازی می شوند را می بینید. برای غیرفعال کردن یک برنامه از راه اندازی شدن، آن را راست کلیک کرده و سپس Delete را کلیک نمائید.

دیدن عکس ها در Photo Viewer به جای اپ Photos
بطور پیش فرض، ویندوز ۸ و ۱/۸ هر عکس یا فایل تصویری را با اپ Photos باز می کند که میتوانید آن را در رابط تایل Modern بیابید. اگر ترجیح می دهید از Windows Photo Viewer (برنامه پیش فرض در ویندوز ۷) استفاده کنید تا عکس های خود را باز نمائید، راه ساده ای برای این کار وجود دارد. مکان نمای خود را به گوشه پائین سمت راست روی رابط تایل Modern ببرید تا نوار Charm نمایان شود. حال روی Settings->Change-> PC Settings->Search and apps و سپس Default کلیک نمائید.
شما لیستی از برنامه های پیش فرض مربوط به تمام تسک های خود را خواهید دید. در زیر Photos روی Choose a default کلیک کنید و سپس Windows Photo Viewer را کلیک نمائید.

غیرفعال کردن شاخص گذاری جستجو برای سرعت بخشیدن به ویندوز
شما میتوانید کارایی کلی کامپیوتر خود را با غیرفعال کردن شاخص گذاری جستجو که بطور پیش فرض On است، افزایش دهید. گرچه ممکن است سرعت جستجوی شما کمی کاهش یابد. اگر میتوانید با این قضیه کنار بیایید، روی دکمه Start و سپس Control Panel کلیک نمائید. حال منوی کرکره ای View by را در بالا سمت راست کلیک کرده و آن را به Large Icons تغییر دهید. سپس در Indexing Options، دکمه Modify در پائین سمت چپ را کلیک کرده و علامت تیک کنار تمام فولدرها و لوکیشن ها در کامپیوتر را بردارید. در نهایت، Ok و سپس Close را کلیک کنید.

پنجره OneNote را به دسکتاپ خود بیافزائید
آیا می دانید که میتوانید پنجره OneNote را به دسکتاپ بیافزائید؟ اگر زیاد از OneNote برای کپی کردن متن از برنامه های دیگر(مرورگر وب) استفاده می کنید این ویژگی به کار شما می آید. این پنجره را میتوانید در گوشه ای از صفحه نمایش قرار دهید و آن را توسط پنجره های دیگر پنهان نمائید.
برای اینکار ابتدا باید گزینه Dock To Desktop را به Quick Access Toolbar (سطر کوچکی از آیکن ها که درگوشه چپ OneNote قرار دارند) بیافزائید. فلش رو به پائین کوچکی را که در سمت آن آیکن ها قرار دارند را کلیک کرده و سپس More Commands را کلیک نمائید. منوی کرکره ای Choose command from را در بالا کلیک کرده و All Commands را انتخاب نمائید. به سمت پائین اسکرول کرده و Dock to Desktop را کلیک نمائید. دکمه Add در وسط و سپس Ok را کلیک نمائید.
حال آیکن Dock To Desktop را در Quick Access Toolbar کلیک نمائید و OneNote خود را به لبه دسکتاپ وصل کنید. برای تغییر جای آن، روی هدر آن کلیک کرده و به هر کجا که میخواهید بکشید.

نوتیفیکیشن را فقط از افرادی که میخواهید دریافت کنید
اگر از Outlook 2007 استفاده می کنید شاهد آن هستید که نوتیفیکیشن های Desktop شما با اسپم ها، ایمیل ها و پیام های نامربوط بمب باران می شوند، شما با یک روش ساده می توانید به راحتی مشخص کنید که از ایمیل کدام تماس ها می خواهید مطلع شوید.
ابتدا باید نوتیفیکیشن های Desktop را در Outlook غیرفعال نمائید. Tools را در بالا، Options، Email Options و سپس Advanced Email Options را کلیک کنید.علامت تیک را از کنار ۴ کادری که در زیر بخش When New items arrive in my inbox قرار دارند، بردارید. حال باید یک قانون برای نوتیفکیشن های ایمیلی که میخواهید دریافت کنید، وضع نمایید. برای این کار Tools->Rules->Alerts و New Rule را کلیک نمائید.  Check messages when they arrive  و سپس OK را کلیک کنید. کادرهای مربوط به From people or distribution list را تیک بزنید. در کادر پایین People or distribution list را کلیک کنید، آدرس های ایمیلی را که میخواهید نوتیفیکیشن های مربوط به آن ها را دریافت نمائید، انتخاب کرده و Ok را کلیک کنید. Next را کلیک و به سمت پائین اسکرول کرده و کادر display a Desktop Alert را تیک زده و Finish را کلیک کنید.

راه اندازی اسلایدشو به محض باز کردن فایل PowerPoint
روش قراردادی راه اندازی اسلایدشو PowerPoint، باز کردن فایل PowerPoint ،کلیک کردن سربرگ Slide Show و سپس کلیک کردن From Beginning ( یا فشردن کلید F5 بعد از باز کردن PowerPoint ) است. بهرحال، راه ساده ای برای دور زدن این مراحل طولانی و پرزحمت و شروع سریع اسلایدرشو وجود دارد.
برای این کار باید پرزنتیشن خود را در فرمت متفاوتی ذخیره نمائید. File را در بالا سمت چپ کلیک کرده و Save As را کلیک نمایید. به فولدری که میخواهید در آن ذخیره کنید بروید و فایل خود را نامگذاری کنید. حال منوی کرکره ای Save as type را کلیک کنید، PowerPoint Show(.ppsx) را کلیک نموده و سپس Save را کلیک نمایید. حال، وقتی فایل را برای بازکردن کلیک می کنید، اسلایدشوی شما سریعاً  شروع به کار می کند.

Task Scheduler
تسک ها را استخراج کنید، فولدرها را بسازید و ریمایندرها را در کامپیوتر خود تنظیم نمائید
ریمایندرها را بسازید تا از کامپیوترتان زنگ تفریح بگیرید
اساساً Task Scheduler در ویندوز برای مدیریت تمام تسک ها در کامپیوتر استفاده می شود، هم آن هایی که با برنامه های از پیش نصب شده تنظیم می شوند و هم آن هایی که توسط برنامه های شخص ثالثی که شما نصب کرده اید، تنظیم می گردند. اما Task Scheduler دارای ویژگی های دیگری هم هست. مثلاً اگر بی وقفه و به مدت طولانی با کامپیوتر کار می کنید، میتوانید آن را طوری تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند یک زنگ تفریح کوتاه (مثلا هر یک ساعت) از کامپیوتر بگیرید. این ریمایندرها به صورت pop-up روی صفحه نمایش ظاهر می شوند.
برای باز کردن Task Scheduler، دکمه Start را کلیک کرده، Task Scheduler را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. Create Task را در قاب Actions در سمت راست کلیک کنید. در کادر Description، عبارت Take a break from your PC! را تایپ نمائید. سربرگ Triggers را کلیک کرده و سپس New را انتخاب کنید. در پنجره New Trigger منوی کرکره ای ‘Begin the task’ را در بالا کلیک کنید و ‘On workstation unlock’ را انتخاب نمائید. کادر Delay task for را تیک بزنید، ۱hour را انتخاب و سپس Ok را کلیک کنید.
سپس سربرگ Actions را کلیک کنید، در منوی کرکره ای Actions ، Display a message را انتخاب نمائید. عنوان و یک پیامی که به شما بگوید از کامپیوتر زنگ تفریح بگیرید را تایپ نمائید. Ok و دوباره Ok را کلیک کنید. برای این که این ویژگی کار کند، باید هربار که از کامپیوتر زنگ تفریح می گیرید با فشردن کلید Windows+L آن را لاک نمائید.

از دست تسک های زمانبندی شده ناخواسته خلاص شوید
برخی از برنامه هایی که نصب می کنید بطور خودکار تسک های خود را زمانبندی می کنند. حتی بعد از Uninstall کردن یک برنامه، ممکن است یکی از تسک های زمانبندی شده آن هنوز اجرا شود. بسیاری از این تسک ها در زمینه اجرا می شوند و کامپیوتر را کند می کنند، برای نظارت، غیرفعال کردن و یا حذف تسک های زمانبندی شده، Task Scheduler را باز کرده و Task Scheduler Library را در کادر سمت چپ کلیک نمائید. لیستی از تمام تسک ها را در کامپیوتر خود می بینید. هر تسکی را که نمی خواهید راست کلیک کرده و Disable را انتخاب کنید. می توانید آن تسک را هر زمان که بخواهید با تکرار این فرآیند و کلیک کردن Enable، برگردانید. اگر مطمئن هستند که دیگر آن تسک را نمی خواهید آن را راست کلیک کرده و سپس Delete را کلیک کنید. در مورد تسک هایی که این اطمینان را ندارید، بخصوص آن هایی که توسط مایکروسافت اجرا می شوند، آن ها را غیرفعال و یا حذف نکنید چرا که ممکن است برای درست کار کردن کامپیوتر شما لازم باشند.

زمانبندی ریمایندرها برای اجرای تسک های PC
شما میتوانید برنامه های ضد ویروس یا Registry-cleaning را تنظیم کنید تا بطور خودکار در تاریخ و زمان مشخص اجرا شوند. اما، جای ناامیدی دارد که وقتی کامپیوتر خود را برای انجام کار دیگری استفاده می کنید، این برنامه ها در قالب یک اسکن اجرا می شوند. برای اینکار میتوانید از Task Scheduler استفاده کنید و برای اجرای این برنامه ها یک ریمایندر تنظیم نمائید.
Create Basic Task را در Actions کلیک کنید و آن را ¬PC maintenance reminder بنامید. در کادر Description، نام برنامه هایی که میخواهید اجرا کنید را تایپ نمائید. Next را کلیک کنید، سپس مشخص نمائید که هرچندوقت یکبار میخواهید ریمایندر ظاهر شود (مثلاً هفتگی). Next را کلیک کرده، Display a message و دوباره Next را کلیک نمائید، سپس پیام ریمایندر را تایپ کنید. در نهایت Next و سپس Finish را کلیک نمائید.
ساخت فولدر برای تسک های زمان بندی شده
برای آن که تشخیص دهید تسک هایی که تنظیم کرده اید از تسک های ساخته شده توسط ویندوز هستند یا تسک های ساخته شده توسط برنامه های دیگر، یک راه ساده وجود دارد.شما باید برای هرکدام از آنها یک فولدر جداگانه بسازید. در Task Scheduler روی Action در بالا سمت چپ و سپس New Folder کلیک کنید. فولدر خود را نامگذاری کرده و سپس Enter را فشار دهید. حال می توانید با راست کلیک کردن در داخل قاب میانی یا با وارد کردن تسک های موجود به داخل آن ، تسکهای جدید در این فولدر بسازید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text