ضد ویروس های مجانی برای تبلت های اندروید

/
/
/

اگر چه بد افزار (malware) ها هنوز یک خطر جدی برای اندروید به حساب نمی آیند اما همیشه پیشگیری، بهتر از درمان است!

به طور کلی، اگر از نرم افزار ها و برنامه های ضد ویروس بر روی تبلت یا تلفن هوشمند اندروید خود استفاده نکنید، ویروس یا بد افزار های زیادی شما را تهدید نمی کند اما از آن جایی که با برداشتن یک تیک، می توانید هر برنامه یا اپلیکیشن خارج از فروشگاهGoogle Play  را نصب کنید، ممکن است مشکلاتی جدی و اساسی برای تلفن همراه یا تبلت شما ایجاد شود. همچنین، باید توجه داشته باشیم که اندروید به عنوان پُر طرفدار ترین سیستم عامل تلفن های همراه و تبلت ها، درست مانند آن چه در مورد سیستم عامل ویندوز برای کامپیوتر های دسکتاپ دیده ایم، در حال تبدیل شدن به یک هدف جذاب برای خراب کار ها، می باشد. با توجه به این که ضد ویروس AVG به صورت رایگان در اختیار کاربران اندروید قرار گرفته است، می توانید آن را نصب کرده و بدون داشتن نگرانی از خطرات احتمالی، از تلفن هوشمند یا تبلت خود استفاده کنید.
ابتدا با استفاده از تبلت یا تلفن همراهتان به فروشگاه Google Play مراجعه کنید. در بیشتر تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید، نشانه ی Google Play در صفحه ی اصلی (home screen) قرار دارد اما در صورتی که این نشانه را مشاهده نمی کنید، فهرست اپلیکیشن ها را باز کرده و به دنبال یک کیف (زنبیل) خرید سفید رنگ با یک مثلث در وسط آن (نشانه ی Google Play) بگردید و بر روی آن ضربه بزنید. اگر نخستین بار باشد که Google Play را باز می کنید، صفحه باز شده و از شما درخواست می شود که قوانین و شرایط (terms and conditions) این فروشگاه را قبول کنید. پس از این مرحله، باید یک حساب کاربری گوگل را نیز به عنوان حساب کاربری خودتان وارد کنید (در صورت نداشتن حساب کاربری، می توانید آن را بدون هیچ مشکلی ایجاد کنید).
همان طور که Google Play باز است، بر روی نشانه ی جستجو (ذره بین) ضربه زده و AVG Free را تایپ کنید. بر روی نخستین نتیجه ی نمایش داده شده یعنی AVG Free antivirus for Android ضربه زده و در صفحه ی بعد، Antivirus Security – FREE که به احتمال زیاد نخستین مورد است را انتخاب کنید.
در صفحه ی بعد، توضیحات بیشتری مانند میزان رضایتمندی کاربران و چند تصویر از برنامه را مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه ی سبز رنگ Install (نصب) ضربه زده و پس از آن Accept را فشار دهید تا AVG بتواند به قسمت هایی مورد نظرش دسترسی داشته باشد (تا بتواند امنیت آن ها را برقرار کند). بعد از نصب برنامه، دکمه ی سبز رنگ Install به Open (باز کردن) تبدیل می شود.
قبل از استفاده کردن از AVG باید قوانین و شرایط آن را قبول کرده و پس از آن Continue (ادامه) را برای وارد شدن به صفحه ی ابتدایی برنامه، فشار دهید. در این مرحله، شما می توانید ضد ویروس نصب شده را به AVG Pro ارتقا دهید. تنها در صورتی که به نسخه ی Pro احتیاج دارید این کار را انجام دهید. ضد ویروس AVG مجانی است اما بقیه ی قسمت های آن (که در نسخه های پیشرفته تر ارائه شده اند)، رایگان نبوده و برای شما و امنیت تلفن هوشمند یا تبلتی که در اختیار دارید، ضروری نخواهند بود.
اگر تبلت تا تلفن هوشمندتان را به تازگی خریداری کرده اید، لازم نیست هیچ کار دیگری انجام دهید. به صورت پیش فرض، AVG دستگاه شما را هر هفته اسکن می کند اما خودتان نیز می توانید با استفاده از فهرست Protection برنامه، زمان بندی اسکن های خودکار را تغییر دهید.
اگر تبلت یا تلفن هوشمندتان را به تازگی خریداری نکرده اید، باید بعد از نصب ضد ویروس Scan Now را فشار دهید. البته لازم نیست که تمام چیز هایی که به عنوان threat(s) یا خطر امنیتی توسط برنامه مشخص شده اند را پاک کنید. شما باید بعد از اسکن شدن، موارد مشخص شده را بررسی کرده و در صورتی که به آن ها نیاز ندارید آن ها را پاک کنید (زیرا ممکن است برنامه ای که از طریق Google Play نصب نشده باشد نیز توسط AVG به عنوان یک ویروس یا خطر امنیتی تشخیص داده شود). در غیر این صورت، کافی است تیک ignore را فعال کنید تا برنامه از لیست خطرات امنیتی حذف شود.
برای اطمینان داشتن از عملکرد صحیح AVG، باید همیشه آن را به روز نگه دارید. برای این کار، Google Play را باز کرده و بر روی نشانه ی سه خط افقی در گوشه ی بالای سمت چپ آن ضربه زده و سپس Settings را انتخاب نمایید. در پایین قسمت auto-update apps، یکی از دو مورد Auto-update apps at any time یا update apps over Wi-Fi only را انتخاب کنید. ممکن است هر چند وقت یک بار، صفحه ی درخواست برای دریافت اجازه ی شما به منظور به روز کردن سیستم نمایش داده شود، در هر زمان که با این صفحه روبرو شدید، بر روی Accept ضربه بزنید (این درخواست اجازه، تنها برای دسترسی به موارد به روز شده ی قبلی خواهد بود).

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text