بهترین نرم افزار های کنترلی والدین

/
/
/

تا دوره های اخیر ، اطمینان یافتن از از اینکه فرزندانتان در فضای آنلاین ایمن باقی بمانند به طوری منطقی امری آسان بود . تنها کامپیوتری که آنها اغلب از آن استفاده می کردند pc  مخصوص خانواده بود ، که نرم افزار های کنترلی به آسانی بر روی آنها نصب     می شد . چت های لحظه ایی و مرور کردن صفحات وب را محدود می ساخت ، و به طور امیدوارانه ایی مانع دسترسی کودکان به پسوردها ، یا جزئیات مالی و شخصی می شد . این اپلیکیشن ها همچنین راهی را برای محدود کردن مدت زمانی که کودکان صرف استفاده از کامپیوتر می کردند ، فراهم می کردند ، و حتی بعضی بسته های نرم افزاری راه هایی را برای نظارت بر آنچه آنها انجام می دادند ، ارائه می کرد .
اما با پیشرفت های دنیای تکنولوژی موبایل ها ، این چشم انداز به سرعت تغییر کرد . اکنون داشتن تبلت ها ، لپ تاپ ها و تلفن ها یی که می توانند به صورت آنلاین به اطلاعات دسترسی یابند ، برای یک خانواده امری غیر معمول نیست ، و کنترل داشتن بر روی    همه ی این ابزارها می تواند یک امر دست نایافتنی باشد . مجله ی Android Advisor اینجاست تا شما را راهنمایی کند که اینکه چگونه شما می توانید از تنظیمات یک سیستم ، ویژگی های یک ابزار ، و نرم افزار های کنترلی والدین ، استفاده کنید تا در حد امکان تهدیدات دیجیتالی را از خود دور سازید .
پیش از آنکه وارد دنیای متنوع راه های سخت افزاری و نرم افزاری شویم ، مهم است تا به این نکته اشاره کنیم که هیچ یک از چیز ها نمی تواند جایگزین نقش بی همتای والدین و پشتیبان های کودکان باشد .
« صحبت کردن با کودک تان یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگاه داشتن او می باشد « این گفته را موسسه ی ملی پیشگیری از ظلم شدن به کودکان ( NSPCC ) ، بیان می کند. « مانع شدن از اینکه کودکانتان از اینترنت یا تلفن های موبایل استفاده کنند آنها را در فضای آنلاین ایمن نخواهد ساخت ، بنابراین این مهم است که شما با کودکانتان گفتگو هایی داشته باشید تا به کودک خود کمک کنید تا بفهمد که چگونه باید ایمن بماند و در صورت ترسیدن یا احساس عدم راحتی ، چه کاری را باید انجام دهد .
به طو ر رویکردی ، آگاهی کودکان باید به طور قطع به یقین به وسیله ی گفتگو درباره ی خطرات بالقوه محتوی نامناسب ، مزاحمت های سایبری ، و صحبت کردن با غریبه ها ، افزایش یابد . به موازات اینکه کودک شما بزرگ تر می شود ، به سطح متفاوتی از مراقبت نیاز خواهد داشت ، و گفتگو ها باید در باره های موضوعات رو به رشد باشد ، تا اینکه درباره ی یک موضوع خاص باشد . بسیاری از مدارس اکنون این موضوعات را در دروس خود به همراه دارند ، که یک موقعیت فوق العاده برای تداوم بحث در خانه را فراهم می کند . این بدان معنی نیست که شما نباید از نرم افزار های محدود سازی برای تامین امنیت در دسترسی به اینترنت  ، استفاده کنید . بسیاری موارد نا مناسب به صورت آنلاین با چندین فشار دکمه در دسترس است ، که این حماقت خواهد بود تا به افراد کوچک خانواده ی خود اجازه دهید تا در این جنگل بدون مراقبت رها شوند . اما آماده سازی فرزندتان برای در معرض قرار گرفتن امور بزرگسالان ، عاقلانه ترین روش است ، چرا که اگر شما موفق شوید تا فضای خانه ی خود و ابزار ها را با موفقیت بسته نگاه دارید ، همیشه در مدرسه دوستانی هستند که تبلت یا تلفن و دسترسی نامحدود به اینترنت ، خواهند داشت .                 در آخر ، این شمایید که والدین هستید و مسئولیت بر دوش شماست . اگر شما حس می کنید که کودکتان هشدار ها را نادیده می گیرد ، یا به صورت عمدی به دنبال سایت های اشتباه می باشند ، سپس شما می توانید امتیازات اینترنتی آنها را بر دارید ، یا آنها را به مرکز داخل خانه انتقال دهید ، جایی که شما می توانید رفتار های آنها را کنترل کنید .
در حالی که بعضی از نرم افزار ها به شما اجازه می دهند تا بر روی فعالیت های اینترنتی فرزندانتان نظارت داشته باشید ، این بسیار بهتر است که قبل از انجام این کار به آنها در مورد این مسئله بگوئید . اعتماد یک کودک می تواند آسیب ببیند اگر آنها فکر کنند که شما به صورت مخفیانه جاسوسی آنها را می کرده اید و یا به همه ی مکالمه های آنها گوش می داده اید .
باز هم ، به طوری که ما نمی توانیم به اندازه ی کافی  بر روی این مسئله تاکید کنیم ، با کودک خود صحبت کنید تا از یک راه حل نرم افزاری استفاده کنید . اگر این کار را انجام دهید ، سپس تنظیمات و اپلیکیشن هایی که در اینجا برای کمک به شما در محافظت ازخانواده ی جوان خود ، ارائه شده است ، از ارزش محدودتری برخوردار خواهد بود .

راه هایی که اینترنت را ایمن می سازد
در حالی که ترفندها و ویژگی های متعددی درون مرورگرها وجود دارد و همچنین نرم افزار هایی که می تواند دسترسی شما را به اینترنت مطمئن تر کند ، یک راه ساده لوحانه این است که مستقیما به منبع آن ، روتر ، بروید . آن جعبه ی کوچک با همه ی چراغ های چشمک زن ، درگاه ورودی شما به شبکه است ، و این ممکن است تا از اپلیکیشن های به خصوصی استفاده کنید مثل Family Shield از شرکت OpenDNS تا به طور مستقیم تمام مفاهیمی را که از قلب تپنده ی آن منشا می گیرد را ، فیلتر کنید .
ما یک راهنما داریم که به شما نشان می دهد چگونه اپلیکیشن Family Shield  را نصب کنید ، اما قبل از اینکه به آنجا هجوم ببرید ( tinyurl.com/n2dueh ) ، این نکته شایان ذکر است که این شامل یکسری تنظیمات یکطرفه است – راه ههای کمی برای تنظیمات خوب وجود دارد . شما از بین گزینه های ، بالا ، متوسط ، و فیلترینگ پایین انتخاب می کنید ، اما این تنظیمات برای تمامی کسانی که از شبکه استفاده می کنند ، و نه فقط برای فرزندان شما اعمال می شود . راه هایی در رابطه به این قضیه ، همان طور که در راهنما توضیح داده شده است ، وجود دارد ، اما آنها می توانند پیچیده باشند .
این تنها Family Shield نیست که از این رویکرد بدون جزئیات رنج می برد . بسیاری از ارائه کنندگان سرویس های اینترنتی ، مثل Sky ، BT ، و Virgin فیلتر های امنیتی خانوادگی را ارائه می دهند ، اما دوباره اینها اپلیکیشن هایی هستند که بر روی تمامی موضوعات روکش می گذارند ، و اینترنت را به ورژن کاهش یافته مخصوص کودکان برای همه ی تبدیل می کنند . اگرچه ، ما تا به امروز پیشرفت هایی را مشاهده کرده ایم که از طریق محصولاتی شامل Sky’s Broadband Shield  ارائه شده اند .
« در اندروید شما قادرید تا پروفایل های کاربری با سطوح امنیتی متفاوت را راه اندازی کنید. «
با اجازه دادن به شما برای تعیین محدودیت های زمانی ، دسترسی به مرز ها زمانی که کودکان در خواب هستند ، باز خواهد بود . بدیهی است که سود این رویکرد این است که همه ی ابزار های متصل به Wi-Fi خانگی شما محدودیت های مشابهی دارد ، و شما نیاز نیست تا در خانه بچرخید و هریک از تبلت ها و PC ها را به طور جداگانه تنظیم کنید . به یاد داشته باشید ، با این وجود Broadband Shield برای سیگنال های ۳G و ۴G مربوط به تلفن های همراه و ارتباطات Wi-FI که دارای پسورد نمی باشند ، اجرایی نمی باشد .
تنظیمات کاربر
اگر رویکرد مرکزی راه حل های بر پایه ی روتر به شما احساس محدودیت بیش از حد و سنگینی را می دهد ، شما می توانید بر روی سطح ابزار شخصی کار کنید . بر مبنای دستگاه اجرایی که شما استفاده می کنید ، رویکرد ها به طور جزئی تفاوت دارند . بر روی هر دو پلتفرم google ، Chrome and Android ، شما قادرید تا پروفایل های کاربری متفاوتی را تعریف کنید تا تعدادی از افراد بتوانند ابزاری مشابه را به اشتراک بگذارند ، اما سطوح امنیتی مشترکی را نداشته باشند . اگر کودکان شما حساب های Google خود را دارند ، این پروفایل ها از یکدیگر مستقل هستند  و تنظیمات دائما برای استفاده کننده در دسترس می باشد ، بنابراین کنترل کردن سخت ترمی باشد .
برای کودکان جوان تر ، پاسخ ایجاد یک حساب کاربری نظارتی در مرورگر Chrome  می باشد . اینها به حساب هاب کامل Google شما مرتبط می باشند ، اما به شما اجازه می دهند تا محدودیت هایی را برای وب سایت هایی که آنها می توانند مشاهده کنند تعریف کنید ، و همچنین بر روی عادت های آنلاین آنها نظارت داشته باشید .اگر شما یک تبلت اندروید Nexus7 را به اشتراک بگذارید ، سپس یک ویژگی مشترک حساب های کاربری را محدود می کند .
آنها به آسانی از طریقه ی گزینه ی Setting از منوی User menu تنظیم می شوند ، و به فرد دارای مسئولیت ( شما ) این توانایی را می دهد تا مشخص کنید که حساب کاربری به کدام یک از اپلیکبشن ها دسترسی داشته باشد ، و یا هر گونه خریدی و یا حتی هر گونه ورود به فروشگاه های اپلیکیشن ها را کاملا محدود کند . این یک راه حل کاملا راضی کننده نیست ، چرا که سایر تنظیمات هنوز هم از طریق YouTube و Chrome  در دسترس هستند ، و موارد آشکاری می توانند به صورت مخفیانه وارد شوند . به عبارت های مختلفی این ویژگی که از به اجرا در آوردن صورت حساب ها از طریق خرید های  اپلیکیشنی و یا نصب اپلیکیشن ها به صورت رندم بر روی ابزار تان ، جلوگیری شود ، بسیار عملی تر می باشد .
با عرضه شدن Android 5.0 (Lollipop) ، Google برای اولین بار امکان ایجاد پروفایل های متفاوت بر روی یک تلفن اندروید را فراهم کرد . اگرچه این می تواند در یک همه کیری اولیه بسیار مفید باشد ، برای مثال از آنجایی که می توانید تماس های تلفنی و پیامک ها را متوقف سازید ، این همچنین به طور واقعی برای کودکان مناسب نمی باشد ، چرا که این به شما اجازه نمی دهد تا چیزهایی را که آنها می توانند به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند ، محدود کنید .

تبلت های مناسب کودکان
طی چندین سال گذشته یک افزایش واقعی بر روی تبلت هاب متمرکز بر روی کودکان ، وجود داشته اشست ، بنابراین این اغلب لازم نیست تا یک ابزار تمام عیار تهیه کرد سپس برای محدود کردن آن تلاش کرد . بعضی ابزار های اندروید ی جدیدتر که ما آمدن آنها را دیده ایم به صورت کامل با ابزار های کنترلی والدین از پیش نصب شده ، ارائه شده اند . Tesco Hudl 2 دارای ویژگی های امنیتی کودکان می باشد که به والدین اجازه می دهد تا زمانی که فرزندان آنها به صورت آنلاین می باشند ، آنها را محدود سازند ، اینکه برای چه مدت ، و چه سایت هایی را می توانند مشاهده کنند . محدوده ی تبلت های Amazon Fire ( مثل Fire HD 6 ) نیز همچنین مناسب کودکان می باشند ، که دارای کنترل های FreeTime می باشند که به همان میزان Hudls تنظیمات شخصی را ارائه می دهد ، در حالی که همچنین به شما اجازه می دهد تا کتاب ها و فیلم های به خصوصی را از طریق حساب خود در Amazon با کودکان خود در اشتراک بگذارید .
FrreTime حتی دارای تنظیمات پیشرفته ایی می باشد که می توانند دسترسی به سرگرمی ها را تا جایی که که به وسیله ی کاربر تعریف شده است ایجاد کند ، تا کار های آموزشی   ( برای  مثال خواندن ) مورد نظر کاربر به دست آید . ما اخیرا چندین بررسی را انجام دادیم تا بفهمیم که بهترین تبلت های مناسب برای کودکان در بازار کدامند ، و با خشنودی دیدیم که دامنه ی تعداد آنها وسیع است و در رویکرد ها دارای تنوع هستند . این نکته ایی است که باید زمانی که یک تبلت را به عنوان هدیه برای کودک خود می خرید ، در نظر داشته باشید .

یوتیوب و فیس بوک
دو تا از پرکاربردترین وب سایت های در حال حاضر Facebook و Youtube  هستند . Facebook از نظر محتوی و خدمات مانند یک کیف است که ترکیبی از هر چیزی را داراست . هیچ فیلتر آشکاری وجود ندارد که بتواند محتوی آشکار آن را محدود کند ، هر چند زمانی که نوبت به دوستانی می رسد که شما پیگیری می کنید این فیلتر می تواند بسیار بزرگ باشد .
بر روی انواع مواردی که در اخبار هایتان پدیدار می شوند ، تاثیر گذار باشید . شما می توانید کاربر های شخصی و اپلیکیشن ها را در گزینه های تنظیمات مسدود کنید ، اما این درباره ی میزان کنترل شما می باشد . خوب است که به یاد آوریم حداقل سن برای داشتن حساب کاربری در Facebook ، ۱۳ سال می باشد ، بنابراین این کاملا به منظور مناسب بودن برای کودکان نمی باشد . بسیاری از بسته های نرم افزاری مراقبتی خانواده که اکنون در دسترس می باشند ، اغلب شامل ویژگی رسانه های اجتماعی می باشند ، پس اگرکودک شما از کاربران مداوم Facebook می باشد ، بهتر است بعضی از این ویژگی ها را بررسی کنیم . YouTube یکی دیگر از جاذبه های بزرگ برای کاربران جوان است ، خصوصا به خاطر تعداد فراوانی از موزیک ویدئو ها که در این سایت یافت می شود . Google یک حالت دارای گزینه ی امنیت فراهم کرده است : هنگامی که اجرایی شود، این تمامی های ورودی های YouTube  را که درای یک حساب کاربری هستند ، پوشش می دهد . بر روی PC خود تمام چیزی که نیاز دارید این است که تا به سایت YouTube  وارد شوید ، دکمه صفحه را بالا پایین کنید و بر روی گزینه ی « Safety « کلیک کنید . در اینجا شما توضیحاتی از اینکه این گزینه چگونه کار می کند و محدودیت هایی که این گزینه اجرایی می کند ، خواهید یافت . برای راه اندازی حالت safe mode در یک تبلت روش کار کمی متفاوت است . در ابزار های اندروید ، اپلیکیشن YouTube  را راه اندازی کنید ، سپس سه نقطه ی موجود بر گوشه ی سمت راست و بالای صفحه را کلیک کنید . این کار منوی تنظیمات را باز خواهد کرد ، جایی که شما نیاز دارید تا Search را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه ی SafeSearch  کلیک کنید . این یک گزینه ی تمام عیار نیست ، اما حداقل میزان موارد نامناسبی را که در غیر این صورت ممکن بود نفوذ کند ، محدود می کند .
« حالت safemode ، YouTube یک گزینه ی تمام عیار نیست ، اما این مقدار موارد نامناسبی را که ممکن است نفوذ کند ، محدود می کند « .

نرم افزار های کنترلی والدین
بسیاری از راه حل های نرم افزاری که اخیرا پیشنهاد می شوند ، به خوبی بسیاری از موارد پلتفرم های در دسترس را پوشش می دهد ، و همچنین همراه بعضی شکل های کنترل از راه دور عرضه می شود ، بنابراین شما می توانید بدون دسترسی مستقیم به خود ابزار ، آن را تنظیم کنید . Norton Family ، McAfee Family ، AV Family Safety ، و Net Nanny ، بعضی از مثال های اولیه هستند که اجرا کننده ی محافظت در فضای پلتفرم ها هستند ، که هر کدام سطوح بالایی از امنیت را برای خانواده ی شما فراهم می کنند .
نصب آغازین نرم افزار های بیان شده از یک تنظیمات ساده اولیه ، زمانبر تر است ، چرا که شما نیاز دارید تا نرم افزار را بر روی هریک از ابزار ها به صورت جداگانه نصب کنید . هنگامی که این کار انجام شد ، مطالبی که کودک شما می تواند به آن دسترسی داشته باشد باید بسیار تنظیم تر شده از حالتی باشد که می توانست از طریق رویکرد های عمومی مرورگر ها و پروفایل ها ، دسترسی داشته باشد . یک راهی که اپلیکیشن های موبایل اغلب این را اجرایی می کنند جایگزینی مرور گر موجود با یک مرورگر با ورژن درخواستی از شرکت امنیتی می باشد .
همچنین یک عامل مالی هست که باید در نظر گرفته شود ، اینکه بسیاری از ویژگی های پیشرفته که در این بسته ها یافت می شوند ، اغلب در ورژن ابتدایی عرضه می شوند و ممکن است نیاز داشته باشند تا به طور سالیانه با قیمتی در حدود ۳۰ پوند ، به روز شوند . سرانجام ، اگرشما درباره ی حفاظت کودکان خود از خطر هایی که در ورای مرورگرهای وب قرار دارد ، جدی هستید ، این یک سرمایه گذاری ارزشمند می باشد .
یک مثال خوب از این گونه نرم افزار ها Qustodio می باشد ، که ترکیب مناسبی از کنترل و انعطاف داشتن را شامل می شود ، بدون اینکه کاربر ها کمترین نیازی به مسئولیت در شبکه داشته باشند تا ویژگی های آن را درک کنند . همچنین یک ورژن رایگان وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا آن را بر روی ابزار نصب کنید و یک پروفایل کاربری ایجاد کنید ، که راهی خوب خواهد بود تا کل سیستم ارائه شده را بررسی کنید . اگر فکر می کنید که این مفید است ، مشابه بسیاری از دیگران که آن را دراینجا ذکر کرده اند ، شما میتوانید آن را به یک بسته ی با اعتبار یک سال با فقط مبلغی زیر ۳۰ پوند ، ارتقا دهید . نمای داخلی مرتب و تمیز Qustodios فهمیدن آن را بسیار آسان کرده است و شما همه چیز را از طریق یک شبکه پرتال وب که سایت هایی را که کودکتتان بررسی میکند و اینکه چه مدت زمانی را صرف دیدن آن سایت ها کرده اند ، مشاهده کنید . این همچنین به شما اجازه می دهد تا فیلتر های محتوایی را تغییر دهید و محدودیت های زمانی جدید را ایجاد کنید ، همه ی اینها به صورت از راه دور ممکن است . این کامل کامل نمی باشد ، چرا که ما توانستسیم از فیلتر های امنیتی بر سایت های ورزشی گذر کنیم ، به وسیله ی بازدید کردن از سایت های نگهبان و سپس رفتن به آدرس بخش فوتبال ، بدون اینکه شناسایی شویم ، اما در بسیاری از موارد این یک محافظ موثر می باشد .
شکی نیست که وظیفه ی والدین با وجود اینترنت کمی چالش برانگیز تر شده است . در حالی که ما دور هم جمع می شویم برای رسیدن به ویژگی هایی که بیشترین کمک تا جای ممکن را در این زمینه می کند ، و همچنین ابزار های مفید در دسترسی وجود دارد ، باز هم هیچ یک از اینها گارانتی نمی کند که کودک شما در فضای آنلاین دارای امنیت خواهد بود . این بدان معنی نیست که اینها کمکی نمی کنند ، اما در ابتدا این مسئله را روشن می کنیم که آنها در صورتی کاملا مفید هستند اگر که در ارتباط با حضور خود شما و ایفای نقش کودکان در این فرایند باشند .
با ترکیب بسیاری از ویژگی ها ، با این وجود ، حداقل ، پتانسیل حضور موارد ناخوشایند در جلوی دیدگان جوان آنها محدود می شود . مطمئن شوید که حالت های امن متنوعی بر روی موتور های جستجو فعال شده است ، پروفایل های محدود کننده تا جای ممکن را اضافه کنید ، و بر روی یکی از بسته های امنیتی که ما در بالا اشاره کردیم سرمایه گذاری کنید . این یک مسیر خوب در راستای رسیدن به امنیت برای شما ، فراهم می کند .
اما مهمتر از همه ، به یاد داشته باشید تا زمانی را برای صحبت با افراد جوان خانواده ی خود صرف کنید تا دربارهی اینکه چگونه از شبکه استفاده کنند ، آنها چه چیز هایی را دوست دارند و اینکه دوستانشان چگونه بر روی آنها نفوذ دارند ، صحبت کنید . این فقط  می تواند بهترین راه برای محافظت از آنها باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text