تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی یک تلفن دارای سیستم ویندوز موبایل

/
/
/

در این مقاله خواهیم دید که چگونه می توان که یک بک آپ فعلی از ویندوز موبایل خود داشته باشید و چگونه این نسخه بک آپ یا پشتیبان را در یک گوشی هوشمند جدید بازیابی نمایید.
یک ویژگی که به ویندوز موبایل اضافه شده است ، توانمندی تهیه نسخه پشتیبان از والپیپر، تنظیمات صفحه اصلی، پیام های کوتاه، تصاویر و ویدیوها، گذرواژه ها، یادداشت ها و سایر موارد از بخش تنظیمات گوشی تان است. این بدان معناست که دقیقاً هر آنچه در گوشی تان پیش از یگ آسیب جدی و یا زمانی که گوشی تان را به یک ویندوز موبایل جدید ارتقا می دهید، دوباره بازیابی خواهد شد. در اینجا نشان خواهیم داد که چگونه می توان یک نسخه پشتیبان از گوشی تان ایجاد نموده و چگونه این دستگاه را در قالب یک گوشی تلفن جدید بازیابی نمایید.
ما در اینجا از یک ویندوز موبایل ۸٫۱ استفاده می کنیم، اما تمامی گوشی هایی که از سیستم عامل ۸ بهره می برند نیز قاعدتاً تا حد زیادی از همین روش استفاده می شود.

شروع: روی ویندوز موبایل خود به قسمت تنظیمات بروید و نوار لغزان اسکرول را پایین بکشید تا به قسمت بک آپ برسید.
۲- در قسمت بک آپ، شما سه بخش مختلف را خواهید یافت که شامل اپلیکیشن ها، تنظیمات (پیام های متنی، تصاویر) و ویدئوها می باشد. زیر هر یک از این موارد، وضعیت آنها نشان داده شده است که شامل مواردی نظیر فعال سازی بک آپ و غیر فعال نمودن بک آپ می باشد. روی هر یک فشار دهید تا بخش ترجیحات (Preference) تنظیم گردد؛ پیشنهاد ما این است که برای هر مورد، بخش بک آپ را فعال نمایید.
۳- زیر قسمت تصاویر و ویدئوها، گزینه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان از تصاویر با کیفیت مطلوب وجود دارد که برای طرح داده شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت (و یا اگر به شبکه وای فای متصل باشید). گرچه بهترین انتخاب، بهترین کیفیت است که نیاز به شبکه وای فای دارد. برای ویدئوها، شما تنها یک گزینه پیش رو دارید.
۴- به منظور ایجاد دستی نسخه بک آپ، روی apps و تنظیمات (زیر تنظیمات، بک آپ) فشار داده و سپس back up now را انتخاب نمایید.
۵- زمانی که برای نخستین بار دستگاه جدید خود را روشن می کنید، لازم است تا زبان دستگاه را انتخاب کنید و مفاد استفاده را بپذیرید، سپس به وای فای متصل شوید، گزینه های Wifi Sense را انتخاب کرده، تنظیمات کلی گوشی را برگزینید و سپس به بخش زمان و منطقه بروید. سپس از شما خواسته می شود تا به حساب مایکروسافت خود متصل شوید.

۶- در طول فرایند اتصال به حساب (Sing in)، شما قاعدتاً با بخش یافتن بک آپ مواجه می شوید که در بالای صفحه قرار دارد. لیستی که برای شما نشان می شود تا انتخاب نمایید. تاریخی که می دانید بروز ترین تاریخ است به شما نشان داده می شود. اگر در خصوص بک آپ گوشی خود مطمئن نیستید، می توانید برای تولید شماره و یا مدل دستگاه خود به صورت آنلاین جستجو نمایید.
۷- قسمتی را که می خواهید بازیابی نمایید را انتخاب و روی بک آپ کلیک کرده و گزینه «بعد» را فشار دهید. فرایند بازیابی آغاز خواهد شد و شما قاعدتاً با پیغامی مواجه می گردید که عنوان می کند اپلیکیشن های شما در بخش پیش زمینه دانلود خواهد شد. اگر هر آنچه که جهت استفاده نیاز دارید، بلادرنگ در اختیارتان است، می توانید به صورت دستی از بخش فروشگاه ویندوز دانلود نمایید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text