طراحی لوگو با تبلت

/
/
/

شما می توانید از صفحه لمسی تبلت برای خلق لوگوهایی با تلفیقی از ویرایش عکس، نقاشی و تکنیک های گرافیکی استفاده کنید.

سه نکته ای که ما در برنامه های اندرورید یا iOs می پسندیم قیمت کم، یادگیری آسان و تعامل با صفحه نمایش لمسی است. یک زمینه که برنامه های کاربردی در آن جالب نیستند کار کردن مشارکتی با یکدیگر است. ما از چهار برنامه آیپد – دو ویرایشگر عکس، نقاشی و گرافیک برداری- برای طراحی لوگو استفاده می کنیم. گاهی لوگویی که خلق می کنید ممکن است فقط از نرم افزار گرافیکی استفاده کند.به این صورت شما می توانید طرحی تمیز ایجاد نمایید که بدون پیکسل سازی مقیاسش را بزرگ یا کوچک می کنید. با این حال، نتایجی که به دست می آوریم برای استفاده غیر حرفه ای مناسب است.
برنامه های برداری و نقاشی روی آیپد برای کاربران اندروید قابل اجرا نیستند. کارهای مختلف زیر با استفاده از Infinite Painter  و  Infinite design، انجام می شوند، این دو برنامه برای اندروید موجودند. Adobe   Photoshop Touch  برای اندروید و iOS موجود است.
ما می خواهیم پایه لوگو عکس باشد، بنابراین اول باید سوژه را  از پس زمینه جدا کنیم. این کار با Adobe Photoshop Mix بهتر انجام می شود. این برنامه در حال حاضر تنها برای آیپد موجود است.
عکس را در Photoshop Mix باز و Cut out را انتخاب کنید. Smart mode لبه های شی را در عکس شناسایی می کند. Refine edge برای ایجاد لبه های ملایم هنگام برش شکل های پیچیده مفید است. با این حال، در این مورد ما لبه های تیز می خواهیم پس از refine edge استفاده نمی کنیم. ما می توانیم از حالت های add و subtract استفاده کنیم. برش دقیق پاهای این لک لک در حالت smart بسیار دشوار است، پس از basic استفاده می کنیم. همین روش برای نوک این پرنده نیز کاربرد دارد.
وقتی کار برش تمام شد، فقط باید export را انتخاب و روی save to camera roll کلیک نمایید. این فایل با با فرمت png ذخیره می شود. اگر این تصویر را در  برنامه عکس باز کنید پس زمینه سیاه دارد و اگر در photoshop touch  باز کنید پس زمینه شفاف و روشنی خواهد داشت.

شگردهای تبدیل
ما می خواهیم این عکس تمام رنگی را به سیاه سفید تبدیل کنیم، زیرا بهتر می توان با آن کار کرد. Photoshop touch برای این کار بسیار مناسب است. کاربران اندورید می توانند مراحل قبل را با quick selection و lasso selection tools انجام دهند.
ساده ترین روش برای تبدیل این تصویر به سیاه و سفید فیلتر brightness/contrast است. کنتراست را تا ۱۰۰% کاهش دهید تا باقی پیکسل ها طوسی شوند. با این وجود، با استفاده از فیلتر threshold، زیر FX stylize، کمی از بافت را از رنگ های موجود در عکس انتخاب می کنیم، در راستای پایین بال. کنترل threshold تعیین می کند که تصویر چقدر سیاه و چقدر سفید شود.
باز هم می توانید  لبه ها را به صورت دستی ملایم سازید. در صورت لزوم image size را انتخاب و اندازه را حداقل تا ۲۰۰۰ پیکسل افزایش دهید.
آیکن FX را انتخاب و حدود پنج پیکسل را مات کنید. اثر threshold را از روی پس زمینه روشن حذف کنید. Magic wand tool را انتخاب کنید، روی سوژه اصلی بزنید، نماد + را در پنل لایه ها، layers از selection و done را انتخاب نمایید.
شما باید تصویر سفیدی روی پس زمینه روشن داشته باشید اما روی جزئیات دستی کار کنید. شما از قلموی سفید برای حذف دو نقطه روی سر استفاده نمایید. در نهایت، برای تعیین رنگ این تصویر، آیکن & را انتخاب کنید. شما می توانید از gradient نیز برای رنگ ملایم تصویر استفاده کنید. سپس selection و بعد deselect برای لغو انتخاب را بزنید.
روی پیکان گوشه بالا سمت راست بزنید تا از photoshop touch خارج شوید، تصویر ذخیره می شود. Share و save to camera roll، انتخاب PNG و خروج از برنامه.
اولین کار ایجاد یک سند جدید و وارد کردن تصویر بیتمپ از طریق آیکن عکس در گوشه سمت راست بالا است. ابزار selection را می توان برای انتخاب و حرکت اشیا استفاده نمود. ابزار اختصاصی برای تغییر اندازه در جعبه ابزار پایین صفحه در دسترس است.
مشاهده تنظیمات و راهنما مفید است. گزینه های snap to points, edges, grid options نیز می توانند برای تمیز نگه داشتن تصاویر مفید باشند. نگه داشتن اجزای مختلف در لایه های مجزا نیز مفید است. این کار تنظیم ترتیب آنها را ساده تر می سازد، این لایه ها را قفل کنید تا ناخواسته تغییر نکنند. تمام این امور از طریق دکمه layers در پایین سمت راست صفحه امکان پذیر هستند.
با ایجاد و انتخاب لایه ای جدید، آیکن text را انتخاب و آن را در صفحه بکشید تا جعبه متن ایجاد شود. شما می توانید متن موردنظرتان را تایپ نمایید، اکنون نگران فرمت آن نباشید. به ابزار اشاره گر بازگردید. برای فرمت کردن متن، از دکمه های پایین صفحه به سمت بالا استفاده کنید.
دیگر کار چندانی باقی نمانده – فقط انتخاب فونت، اندازه، سایه و قالب بندی. iDraw در اینجا امکانات بهتری دارد، با گزینه هایی برای تنظیم فضای عمودی و افقی بین کارکترهای متن. این امر در inkpad نیز میسر است اما تنها با تبدیل متن به شکل های برداری. تبدیل متن با این روش سفارشی سازی شکل هر کارکتر، حرکت، اندازه و رنگ آنها را نیز ممکن می سازد.
برای تبدیل متن، شی متن و create outlines from text را انتخاب نمایید. سپس دسترسی آزاد به هر کارکتر به عنوان یک شی را در اختیار خواهید داشت. تنها مشکل کارکترهایی است که مرکز توخالی دارند مانند حرف o,e.گاهی مانند یک شی عمل می کنند و گاهی دو شی. هنگام حرکت یا تغییر اندازه این حروف، ابتدا هر دو جز را انتخاب کنید. دستورات مختلفی برای ترکیب اشیا در منوی path وجود دارد اما هیچ کدام مشکل شما را حل نمی کنند. هر چند گروه بندی اشیای چندگانه از طریق منوی arrange ممکن است.
برای متن اصلی، ما از دستور create outlines  برای جدا کردن کارکترها استفاده کردیم و سپس آنها را به صورت دستی روی صفحه جدا ساختیم. تابع dynamic guides تراز نگهداشتن اشیا را ساده می سازد. برای فضابندی، ما تمام کارکترهای مورد نظر سپس arrange و distribute horizontally  را انتخاب کردیم. ما از align left  و align right برای هماهنگی کارکترها روی هر خط استفاده نمودیم.
ما از فونت مطمئن نبودیم، از این رو لایه جدیدی ایجاد و از ابزار قلموی نقاشی استفاده کردیم. این امر متنی با ظاهری غیر رسمی تر به ما داد. با این وجود، از آن جایی که هر خط منحنی برداری است، پاک کردن هر خطی که کار نمی کند بسیار ساده می باشد.
ویژگی مفید دیگری که ما از آن در طراحی لوگو استفاده نکردیم قرار دادن متن روی مسیر منحنی است. متن را تایپ و فرمت نمایید، سپس یک خط رسم کنید. متن و خط را با ابزار selection انتخاب کنید، سپس path، place text on the path . این خط غیر قابل رویت می شود. متن و خط هر دو قابل ویرایش هستند و می توانید موقعیت شروع متن را تنظیم نمایید.
برنامه های نقاشی با برنامه های طراحی متفاوت هستند، برنامه های طراحی تصاویر بیتمپ ایجاد می کنند نه شکل های برداری. بنابراین هنگام بزرگنمایی پیکسل ها مشخص هستند. هر چند برنامه های نقاشی از قلموهای متنی و قابلیت ترکیب رنگ روی صفحه برای ایجاد نمای نقاشی مرطوب پشتیبانی می کنند.
ما با استفاده از add to photo album از inkpad به camera roll آیپد پیشرفت کردیم. سپس برنامه نقاشی آیپد، procreate، را استفاده نمودیم. سند جدیدی را ایجاد و تصویری از inkpad از طریق آیکن spanner وارد کردیم. وضوح تصویر بالا را هنگام ایجاد سند انتخاب و تصویر را تمام صفحه باز کنید.
سپس، ما دو لایه جدید ایجاد نمودیم. با برنامه های کاربردی طراحی برداری مدیریت اجزای مختلف روی لایه ها بسیار ساده تر است. ما از قلمو برای ایجاد علف استفاده کردیم.

پویایی گروه
ما می توانیم لوگو را از procreate خارج کنیم اما برای نتیجه بهتر، اجزای مختلف را در برنامه طراحی ویرایش نمایید. به این ترتیب، متن و دیگر گرافیک های برداری به هم متصل می شوند. تغییر اندازه اجزای بیتمپ بدون به هم ریختن تنظیمات نیز ممکن می شود.
ما در procreate با پنهان سازی لایه تصویر وارد شده و لایه پس زمینه شروع کردیم. ما لایه هایی را در procreate ایجاد و به camera roll بردیم، این کار را از طریق آیکن spanner، share، share artwork انجام دادیم. تصویر را با فرمت PNG ذخیره نمودیم. سپس نقاشی را به inkpad روی لایه خودش وارد کردیم و سر جایش گذاشتیم. تغییرات نهایی را روی متن انجام دادیم. شما نمی توانید رنگ ها را در inkpad تنظیم کنید، بنابراین این کار را در برنامه ای که آن ها را ایجاد کرده اید انجام دهید و دوباره تصویر را خارج سازید.
تصویر نهایی را با فرمت PDF ذخیره کنید. این کار باعث می شود متن و گرافیک های برداری به صورت بردار باقی بمانند و لوگو کیفیت بالایی داشته باشد.

تست نمایش
ما شما را متقاعد نکرده ایم که آیپد بهترین انتخاب سخت افزاری برای پروژه های طراحی گرافیکی است، اما امیدواریم متقاعد شده باشید که یکی از ساده ترین سخت افزارها است. هزینه کم برنامه های کاربردی و صفحه لمسی راحت تر از ماوس و صفحه کلید برای طراحی و نقاشی آن را بسیار مناسب ساخته است. حتی اگر شما از نرم افزار رومیزی برای پروژه های طراحی استفاده می کنید، برنامه ساده inkpad برای شروع بسیار مفید خواهد بود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text