استفاده از OpenStack در یک محیط تمام آی پی

/
/
/

مقدمه
Deutsche Telekom، TeraStream را هدایت می کند که یک شبکه تمام آی پی بوده که بازی سه گانه و سرویس های دیگری را از طریق کلاد به عنوان مدلی برای نسل بعدی شبکه های اپراتور ارائه می دهد.
به علاوه TeraStream عرصه آزمایشی برای software-defined networking (SDN) و network functions virtualisation (NFV) می باشد به طوری که Deutsche Telekom به دنبال خودکار و هماهنگ سازی سرویس های کلاد برای راه اندازی سرویس های تولید درآمد و مطابقت دادن با نیازهای کاربران با سرعت بیشتر است.
Deutsche Telekom با A10 Networks به منظور توسعه یک راهکار IPv4- over-IPv6 softwire به صورت شبکه مجازی وارد همکاری شده است که Deutsche Telekom را قادر می سازد سرویس های کلاد را متمایز کرده و افزایش دهد.
چالش ها
*     ساخت یک مدل الاستیکی مقیاس پذیر برای هسته دیتا سنتر مرکزی، بهینه سازی شده برای عملکرد، زمان تاخیر و هزینه پایین
* انتقال سرویس های IPv4 به مشتریان در یک شبکه IPv6 محلی
*     آماده سازی خودکار سرویس های IPv4 و سایر خدمات L4-7 با سرعت و کارامد
* معماری در انطباق با اسناد هسته ETSI NFV
* حفظ وظیفه نخست (سادگی و باز بودن)

نتایج
* افزایش سرعت کسب و کار با سرویس شبکه مجازی سطح عامل و مجوز پرداخت در ازای استفاده بر اساس معماری خدمات  کلاد A10 Networks
* متمایز کردن سرویس ها بر اساس هر مشترک
* کاهش زمان استقرار سرویس IPv4 over IPv6 برای شرکایی با پاسخگویی بیشتر
* سرویس هایIPv4 Deutsche Telekom TeraStream Virtualises با vThunder CGN

Hyper-connected
دنیای ماورای اتصالات امروزی با ارائه دهندگان خدمات مهربان نبوده است. تقاضای پهنای باند بیش از حد است زیرا مشتریان به دنبال اتصال همیشگی به اینترنت برای بازی و کار بوده ولی تمایل ندارند برای مصرف پهنای باند رو به افزایش خود هزینه بیشتری بپردازند. در حقیقت رقابت سخت میان شرکت های ارتباطات راه دور، اپراتورهای سیمی و اپراتورهای تلفن همراه، ARPU (میانگین درامد به ازای هر کاربر) را کمتر و کمتر می سازد.
به دست آوردن رشد بازار جدید مانند سرویس های کلاد نیازمند سرعت و نوآوری است. با این وجود بسیاری از ارائه دهندگان خدمات با پیچیدگی شبکه های خود متوقف شده اند که زمان میان آغاز و تکمیل فرایند تولید و هزینه را افزایش می دهد، در حالی که رقبای زرنگ تر و ارائه دهندگان خدمات OTT سرویس هایی ارائه می دهند که سریع تر، ارزان تر و بهتر هستند. بار ارائه خدمات سنتی که نیازمند هفته ها یا ماه ها برای پیکربندی با استفاده از تکنولوژی های شبکه قدیمی است دیگر رقابتی نیستند.
نوآوری و سرعت
Deutsche Telekom پیشتاز این تغییر است. به عنوان رهبر نسل بعدی شبکه های اپراتور،  TeraStream را که یک شبکه تمام آی پی و دارای کلاد فعال است، در Hrvatski Telekom در کرواسی هدایت می کند.
Deutsche Telekom  می گوید در TeraStream این طور تصور شده است که همه سرویس ها از جمله صدا، IPTV و دسترسی به اینترنت توسط شبکه ارائه شود.
Deutsche Telekom گام های پر رنگی در تغییر بنیادین نحوه ارائه سریع تر خدمات  با هزینه کمتر و با تجربه کاربری بهتر برداشته است.
TeraStream یک بسته یکپارچه شبکه های نوری است که در مرکز آن IPv6 قرار گرفته و بر روی یک مدال زیرساخت کلاد ساخته شده است.
TeraStream معماری شبکه را به شدت ساده کرده و مفاهیم SDN (Software-Defined Networking) و NFV (Network Functions Virtualisation) را از جمله نرم افزارها، سخت افزار COTS (Common-Off-The- Shelf) و تأمین خودکار و ارکستراسیون خدمات در بر می گیرد.
TeraStream بصورت معماری طراحی شده است که بسیاری از قوانین سمت اپراتور را می شکند. در اینجا دیگر این رفتار که «کارها همیشه به این منوال انجام می شده اند» وجود ندارد. در TeraStream همه لایه ها و همه پروتکل ها در شبکه های امروزی  مورد بررسی و سوال قرار می گیرند. مسئولین Deutsche Telekom درک کرده اند که اگر بخواهند هزینه ها را از پایه تغییر دهند باید روش را عوض کنند.  TeraStream یک شبکه باز دارای چندین فروشنده است که موجب نوآوری های بیشتر می شود. برای اپراتورها بسیار مهم است که تاسیسات خود را بر اساس پلتفرم باز بسازند. در TeraStream مسئولین به دنبال تکیه بر یک فروشنده در زیرساخت های حیاتی خود نیستند. TeraStream از OpenStack برای ارکستراسیون کلاد استفاده می کند که به آن اجازه می دهد در کنار توانمندسازی مشتریان در تدارک راحت منابع، محاسبه، ذخیره سازی و منابع شبکه را در مراکز داده کنترل کند.  TeraStream فعالیت های شبکه را مجازی سازی می کند به طوری که بتوان آنها را برای ایحاد خدمات ارتباطی سفارشی با سرعت و بر مبنای نیاز در کنار یکدیگر قرار داد.

مجازی سازی فعالیت های شبکه
TeraStream به عنوان یک شبکه IPv6، پشتیبانی محلی برای IPv4 ندارد. با این وجود باید در هر صورت IPv4 را به عنوان یک سرویس به مشتریان خود ارائه دهد.
انتظار می رود که تا انتهای این دهه کار ترافیک IPv4 به پایان برسد ولی با این وجود باید این سرویس برای مدتی ارائه شود. تولید IPv4 به عنوان یک سرویس، ایده آل است زیرا می توان بر اساس بار فعلی واکنش نشان داد و نیاز به تدارم بیش از حد بصورتی که در سناریوی ابزارهای فیزیکی وجود دارد نیست.
تیم TeraStream به دنبال شریکی هستند که بتواند در مراکز داده خود یک سرویس virtualised Softwire Encapsulation را هدایت کند. چندین راه برای انتقال ترافیک IPv4 بر روی IPv6 وجود دارد و این تیم Mapping Address over Port (MAP) و همچنین Lightweight 4 over 6 (LW4o6) را به عنوان یک استاندارد IETF نوظهور در نظر گرفته است که تعمیمی از Dual-Stack Lite(DS-Lite) می باشد. در DS-Lite ترجمه آدرس در اپراتور انجام می شود در حالی که LW4o6 این ترجمه را به  تجهیزات مشتری می فرستد. تیم TeraStream این طور می اندیشد که رویکرد LW4o6 مقیاس پذیری کارامدتری دارد و به کاربران اجازه می دهد بصورت تکی مدیریت شوند.
جستجو برای راهکار virtualised Softwire تیم TeraStream را به A10 Networks رساند. این تیم به دنبال  شریکی بود که بتواند LW4o6 softwires را توسعه داده و ثابت کند که عملی است و این طور که به نظر می رسید زمینه های مشترکی با A10 Networks داشتند.
A10 به سرعت برای پیاده سازی LW4o6 در Thunder Series CGN خود اقدام کرد و TeraStream، vThunder را به صورت یک سرویس مجازی مستقر کرد. TeraStream با vThunder کارایی بالا، شفافیت زیاد و رویکردی مقیاس پذیر برای مشتریان خود دارد که بازگشت سرمایه بسیار خوبی ارائه می دهد.
خط تولید Thunder CGN بخشی از A10 aCloud Service Architecture است که اپراتورهای کلاد را قادر می سازد بصورت پویا سرویس های کاربری لایه ۷-۴ را در کنار ارتقای سرعت و کاهش هزینه فراهم کنند. به علاوه aCloud on-demand licensing به اپراتورها در ارائه خدمات کلاد سازگار با مدل مصرف کلاد کمک می کند. aCloud Services Architecture با محصولات شبکه SDN، OpenStack و پلتفرم های هماهنگی و ارکستراسیون کلاد ادغام می شود تا اپراتورها بتوانند بصورت پویا برنامه های کاربردی و سرویس های امنیتی و سیاست ها را برای هر کاربر منتقل کنند/ ارائه دهند.
اتوماسین از طریق OpenStack و یکپارچه سازی با aCloud on-demand licensing، آماده کردن سرویس های جدید برای مشتریان در صورت نیاز به آنها  و از بین بردن آنها در زمانی که دیگر نیازی به آنها نیست را میسر می سازد.
A10 ، vThunder  را برای استفاده از LW4o6  و ارائه کارایی بهنیه، مقیاس پذیری و اتوماسیون تنظیم کرد که به TeraStream  این امکان را می دهد که برای پشتیبانی از تعداد مشتریان بیشتر و ارائه تجربه بهتر به شدت مقیاس پذیرتر شود.

درباره Deutsche Telekom
Deutsche Telekom  یکی از شرکت های پیشتاز ارتباطات راه دور  یکپارچه جهان با ۱۴۲ میلیون مشتری سیار، ۳۱ میلیون خطوط شبکه ثابت و بیش از ۱۷ میلیون خط پهنای باند (تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳) می باشد.
این گروه شبکه های ثابت، ارتباطات سیار، اینترنت و محصولات IPTV  و خدمات مشتریان و راهکارهای ICT  برای کسب و کار و شرکت هاش مشتری فراهم می کند. CSP  در حدود ۵۰ کشور حاضر بوده و قریب به ۲۲۹ هزار کارمند در سراسر جهان دارد.

درباره A10 Networks
A10 Networks  متخصص در نرم افزارهای شبکه بوده و برنامه های کاربردی شبکه ای با کیفیت بسیاری تولید کرده است که برنامه های مراکز داده شبکه های هزاران شرکت بزرگ، ارائه دهندگان خدمات و ارائه دهندگان وب بسیار بزرگ در سراسر جهان را تسریع و امن کرده است.
محصولات شرکت بر روی Advanced Core Operating  System (ACOS) پلتفرمی برای تکنولوژی های پیشرفته شبکه ساخته شده است که برای ارائه عملکرد و امنیت بطور قابل ملاحظه  بیشتری طراحی شده اند.
www.a10networks.com

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text