سرمقاله شماره ۲۵۷

/
/
/

با سلام خدمت کلیه خوانندگان محترم ماهنامه رایانه
فرا رسیدن سال نو شمسی را به تمام ایرانیان در سر تا سر جهان را تبریک گفته و امیدوارم که در سال جاری ، سالی پر از موفقیت  وسلامتی برای همگان باشد و به همچنین سال جدید سال پر شکوهی برای صنعت انفورماتیک کشور باشد.
قدیمی های ما می گفتند که اگر روز اول نوروز در شنبه قرار گیرد ، آن سال ، سالی خجسته و پر شکوهی خواهد بود که امسال نیز جزء همان دسته از سالهاست و امیدوارم که این مسئله به واقعیت بپیوندد.
از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب ، در سرتا سر ایران سال نو رنگ و بوی خود را دارد و در هر نقطه ای بهار ، جلو خود را با تعییر رنگها و جنبش زمین و جانداران نشان می دهد.
چندی پیش در حال مطالعه زندگی نامه دانشمند معروف ، لوئی پاستور بودم.به شخصه من به این دانشمند و پژوهشگر علاقه وافری دارم و تلاش بی وقفه  این مرد بزرگ برای رسیدن و باز کردن اسرار هستی و کمک به بشریت را می ستایم .
در قسمتی از زندگینامه پاستور ، متن زیر را پیدا کردم که کم لطفی دیدم اگر آن را به اشتراک ئگذارم :
«در هر حرفه ای هستید ، نه اجازه بدهید که به بدبینی های بی حاصل آلوده شوید و نه بگذارید که بعضی لحظات  تاسف بار شما را به یاس و نامیدی بکشاند. در آرامش حاکم بر آزمایشگاه ها و کتابخانه هایتان زندگی کنید. نخست از خود بپرسید برای یادگیری و خودآموزی خود چه کرده ام؟ سپس همچنان که پیش می روید بپرسید من برای کشورم چه کرده ام ؟ و این پرسش را آنقدر ادامه دهید تا به این احساس شادی بخش و هیجان  انگیز برسید که شاید سهم کوچکی در پیشرفت و اعتلای بشریت داشته اید. اما هر پاداشی که زندگی به تلاش هایتان بدهید یا ندهید ، هنگامی که به پایان تلاش هایمان نزدیک می شویم هر کداممان باید حق آن را داشته باشیم که بگوییم من آنچه در توان داشته ام را انجام داده ام «
در همین جا از کلیه خوانندگان تشکر ویژه دارم که در  سال گذشته با کمکها و مشورتهای خود ما را یاری کردند.
تشکر ویژه ای نیز از کلیه پرسنل مجله دارم که از اولین تا آخرین مراحل  دلسوزانه فعالیت کرده اند تا این ماهنامه به حیات خود ادامه دهد.
با آرزوی سالی خوب و پر از سلامتی  برای همه بزرگواران

رضا علیجانی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text