img

تـعـمـیـرات سـریـع

/
/
/

پورت های رایانه: شنیدن با هدفون، اتصال صفحه کلید قدیمی و کارکردن با یو اس بی

رایانه شما دستگاه های یو اس بی را نمی شناسد.
ویندوز دارای ویژگی تعلیق انتخابی است که از فرستادن برق به پورت USB زمانی که در حال استفاده نیست خودداری می کند. این حالت به صورت پیش فرض در اکثر رایانه های شخصی برای حفظ انرژی و کمک به باتری لپ تاپ فعال است. با این حال، این ویژگی گاهی اوقات مانع از کار کردن پورت ها زمانی که می خواهید از آنها استفاده کنید می شود. در این وضعیت، هر دستگاهی که شما از طریق USB به برق وصل می کنید(مانند صفحه کلید) توسط رایانه شما شناخته نمی شود.
برای غیر فعال کردن تعلیق انتخابی به Options power در کنترل پنل بروید و روی change plan settings کلیک کنید در آنجا روی change advanced power setting کلیک و در پنجره ای که باز می شود، تنظیمات USB، روی ‹+› در کنار آن کلیک کنید و سپس + کنار آن و انتخاب USB selective suspend setting. Enable  را کلیک کنید تا به disabled تغییر کند سپس روی OK کلیک کنید (در زیر تصویر ببینید).
هیچ صدایی از هدفون نمی شنوید.
شما باید صدا را از طریق هدفون به محض اتصال آن به پورت رایانه بشنوید(معمولاً پورت سبز با آیکون هدفون). اگر نمی توانید صدایی بشنوید، این پورت ممکن است غیر فعال باشد. برای فعال کردن آن، روی آیکون بلندگو در سمت راست نوار وظیفه راست کلیک سپس روی playback devices  کلیک کنید. روی کادری که باز می شود راست کلیلک و روی show disabled devices کلیک نمایید.
اکنون هدفون شما باید در این لیست باشد اما رنگش خاکستری است. روی آن راست کلیک سپس enable کنید. دوباره راست کلیک و set as default device را انتخاب نمایید.
مانیتور دوم با استفاده از پورت VGA کار نمی کند.
اگر شما مانیتور دوم را با استفاده از VGA (آرایه گرافیک ویدئو) وصل کردید اما نمی توانید تصویری در آن ببینید. ممکن است به خاطر کارت گرافیکی اختصاص داده شده به رایانه (GPU یا واحد پردازش گرافیکی) باشد که غیرفعال شده است. همه کامپیوترها GPU مجتمع دارند اما برخی نیز GPU اختصاص داده شده به سرعت بالای گرافیک دارند.
برای متوقف کردن این تقابل، رایانه خود را تنظیم نمایید تا به طور پیش فرض GPU مجتمع را انتخاب کند. شما می توانیداین کار را از روی صفحه BIOS انجام دهید، که با فشار دادن دکمه delete یا یکی از دکمه های فانکشن روی صفحه کلید هنگام بوت شدن دستگاه این صفحه را باز کنید. با استفاده از کلید های جهتدار advanced, system devices  یا onboard devices را انتخاب سپس اینتر کنید. به video adapter یا   Onboard video بروید سپس بین پورت های ویدیو اینتر را فشار دهید (یا زیر منو را باز کنید)، onboard راانتخاب سپس F10 را برای ذخیره فشار دهید و خارج شوید.

صفحه کلید و ماوس از طریق PS/2 کار نمی کنند.
پورت های سبز و بنفش در عقب رایانه شما پورت های PS / 2 هستند. این پورت ها برای اتصال صفحه کلید و ماوس قبل از آمدن USB مورد استفاده قرار می گرفتند. هنوز هم دلایل خوبی برای استفاده PS / 2 برای دستگاه های جانبی وجود دارند – چرا که آنها پورت های USB را برای دستگاه های دیگر خالی می گذارند. PS/2 از NKRO پشتیبانی می کند، یعنی هیچ کلید مسدودی اگر شما چند کلید را با هم فشار دهید وجود نخواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر به سایت فوق مراجعه بفرمایید.
www.snipca.com/14476
با این حال، اگر شما بعد از استفاده از صفحه کلید USB و یا ماوس به PS/2 باز گردید ، ممکن است کار نکند، چرا که گاهی اوقات ویندوز این پورت ها را پس از استفاده از USB غیر فعال می سازد. شما می توانید دوباره آنها را با تغییر رجیستری مجدداً فعال سازید. regedit را در منوی استارت یا صفحه نمایش، تایپ کنید دکمه ENTER را بزنید ویرایشگر رجیستری باز می شود سپس مسیر زیر را دنبال کنید.
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServiceSI8042prt
سمت راست این صفحه روی استارت راست کلیک کنید، روی modify کلیک و عدد کادر value data را به ۱ تغییر دهید، سپس OK (تصویر بالا را ببینید) را کلیک کنید.

از طریق اترنت نمی توانید به اینترنت متصل شوید.
اگر شمااز طریق اترنت به اینترنت وصل می شوید و به طور ناگهانی نمی توانید آنلاین شوید، بررسی کنید که چراغ کنار پورت اترنت روشن است یا خیر. اگر خاموش است ممکن است برق پورت قطع شده باشد. اگر چراغش روشن است و وای فای کار می کند اما اتصال اترنت هنوز کار نمی کند، ممکن است نیاز به نصب مجدد و یا به روز رسانی درایو اترنت داشته باشید. Device را در استارت تایپ نمایید، اینتر کنید تا  device manager باز شود. روی فلش کنار network adapters’ کلیک، سپس دنبال GBE بگردید، گیگابیت یا اترنت. نام کامل دستگاه خود به اضافه کلمه drive را در گوگل تایپ نمایید لینک دانلود را در وب سایت تولیدکننده پیدا نمایید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text