img

بهترین راه مدیریت عکس های اَندروید چیست؟

/
/
/

آن دسته از کاربران تلفن های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید که برای نگهداری از عکس های خود از Dropbox استفاده می کنند، با مشکلات اساسی روبرو نمی شوند اما بدون شک نمی توان از محدودیت فضای ذخیره سازی و وجود نداشتن یک راه مناسب برای سازماندهی عکس ها نیز چشم پوشی کرد. پرسش این است که آیا راه بهتری برای مدیریت عکس ها وجود ندارد.
خبر خوب این است که یک روش دیگر وجود دارد که از هر نظر مناسب است. به www.flickr.com مراجعه کرده و پس از ایجاد یک شناسه ی کاربری جدید، به Google Play رفته و برنامه ی کاربردی رسمی Flicker را دانلود کنید. در مرحله ی بعد به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و سرویس مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر می خواهید هیچ کسی امکان مشاهده ی عکس های شما را نداشته باشد، می توانید گزینه ی مشاهده شدن عکس ها تنها توسط خودتان را انتخاب کرده و در غیر این صورت می توانید هر کدام از عکس هایی که می خواهید را با کسانی که مورد نظرتان هستند به اشتراک بگذارید. همچنین امکان سازماندهی عکس ها در مجموعه های مختلف با امکان نمایش یک برچسب تصویری برای شناسایی آن ها با تنها یک نگاه نیز وجود دارد.
مهم ترین و جالب توجه ترین ویژگی، ظرفیت ۱ ترا بایتی برای حساب های کاربری مجانی است که پُر شدن آن برای بیشتر کاربران، چندین سال طول خواهد کشید. اندازه ی هر تصویر می تواند تا ۲۰۰ مگا بایت بوده و با توجه به این که حجم عکس های گرفته شده توسط دوربین تلفن های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید از این مقدار بسیار کمتر است، به سادگی می توانید عکس ها را آپلود کرده و بدون نگرانی در خصوص از دست دادن آن ها، در هر زمان و هر کجا که مایل بودید، آن ها را مشاهده کنید. البته باید توجه داشت که Dropbox امکانات قابل توجهی را در اختیار کاربران قرار داده و امکان ذخیره سازی فایل های مختلف در آن وجود دارد اما در حال حاضر برای ذخیره سازی و مدیریت عکس ها، به هیچ وجه با Flicker قابل مقایسه نمی باشد.

 

نکته ها و ترفند ها برای استفاده ی بهتر از قابلیت های سیستم عامل اندروید
۱- برطرف کردن مشکلات ارتباطی
انتقال فایل ها در سیستم عامل اندروید باید بدون هیچ مشکلی انجام شود اما گزارش هایی در مورد غیر قابل استفاده بودن از آن در تلفن های هوشمند و تبلت های جدید سامسونگ مشاهده شده اند. به عنوان یک روش جایگزین، از Kies Air در Google Play استفاده کنید. بررسی های انجام شده، نشان دهنده ی قابلیت های مناسب و کارایی آن در تمام شرایط دارند.

۲- اهمیت اطلاعات صاحب سیستم
در قسمت Lock screen در Settings می توانید گزینه ی Owner information را مشاهده کنید که امکان وارد کردن اطلاعات صاحب سیستم یا دستگاه را فراهم کرده است. شاید احتمال کمی داشته باشد اما ممکن است در صورت گم شدن تبلت یا تلفن هوشمند شما، این اطلاعات به یابنده ی آن کمک کند تا آن را به دست شما برساند.

۳- برطرف کردن مشکل کُند بودن شارژ شدن
اگر شارژ شدن دستگاه شما به کُندی انجام می شود، به احتمال فراوان کابل شارژر دُچار مشکل شده است. اگر شارژ باطری هرگز به ۱۰۰% نمی رسد، باطری دستگاه خراب شده اما در غیر این صورت، اشکال در سیم شارژر است.

————————

برگردان : سید حمید یوسفی نژاد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text