img

سرعت عمل دستگاه آندروید خود را افزایش دهید…

/
/
/

اگر فکر می‌کنید دستگاه اندرویدتان کند شده است این پنج برنامه رایگان را یکبار نصب کنید،
تا سرعت و قدرت مانور بیشتری به دستگاهتان بدهد. حال توضیح می‌دهیم چگونه کار می‌کنند.

۱- برنامه‌هایی که لازم ندارید را ببندید
Greenify (اندروید ۴.۰ و قبل‌تر)
www.snipca.com/11358
اندروید همه برنامه‌های باز شده را در خلال دیگر کارهایتان در حال اجرا نگه می‌دارد برای اینکه بتوانید با سرعت بیشتری بین آن‌ها سوئیچ کنید. اما داشتن برنامه‌های باز متعدد باعث کندی دستگاهتان نیز می‌شود. Greenify به وسیله برنامه hibernate کردن،برنامه‌ها را زمانی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید به طور موقت متوقف می‌کند. پس از اینکه برنامه‌هایی که می‌خواهید hibernate کنید را انتخاب کردید، یک میان‌بر Hibernate Now بسازید و روی صفحه Home الصاق کنید و برنامه‌های انتخاب‌شده‌تان را hibernate کنید. زمانی که به برنامه‌تان برمی‌گردید از حالت hibernate خارج می‌شود.آگاه باشید که برنامه‌های alarm clock و instant-messaging  از instant از  Greenifying    آن‌ها را از هشدار دادن به شما باز ‌می‌دارند.
۲- زمان بوت شدن را کاهش دهید
Fast Reboot (اندروید ۱.۵ و قبل‌تر)
www.snipca.com/11359
Fast Reboot پروسه‌های اندروید را که در‌واقع دنباله‌هایی از دستور‌العمل‌های پایه‌ای مدام در حال اجرا که به دستگاه فرمان می‌دهند هستند را متوقف و دوباره راه‌اندازی می‌کند.
برای مثال یک service process ممکن است اجرای موسیقی یا دانلود داده‌ای باشد در حالی که background process ممکن است یک ساعت هشدار دهنده باشد. زمانی که سیستم روشن می‌شود هر برنامه اندروید پروسه خودش را اجرا می‌کند و فقط زمانی متوقف می‌شود که دستگاه دوباره بوت شود. این یعنی حتی اگر برنامه‌ها را ببندید پروسه‌ها در خلال دیگر کار‌ها اجرا می‌شوند و چون هر پروسه از RAM استفاده ‌می‌کند باعث کندی می‌شود.
۳- بارگذاری روی CPU را کاهش دهید
Watchdog Task Manager Lite (اندروید ۱.۵ و قبلتر)
www.snipca.com/1136
Watchdog Task Manager Lite برنامه‌هایی که از ظرفیت CPU شما استفاده ‌می‌کنند را مشخص می‌کند و اینکه چه مدت باز بوده‌اند، چه مقدار حافظه مصرف کرده‌اند و چه درصدی از CPU را در اختیار دارند. از اینجا می‌توانید تصمیم بگیرید که کدامیک از آن‌ها را می‌خواهید از حالت اجرا در خلال دیگر کارها تا زمانی که دوباره دستگاه خود را روشن کنید باز دارید.
۴- applauncher خود را عوض کنید
Lighting Launcher Home (اندروید ۲.۰ و قبلتر)
www.snipca.com/11527
صفحه home دستگاه شما در‌واقع یک applauncher (برنامه‌ای که برنامه‌های دیگر روی آن راه‌اندازی می‌شوند)است. اگر از appluancher از پیش تعریف شده اندروید خود راضی نیستید Lighting Launcher Home  را امتحان کنید، که به شما امکان قرار دادن آیتم‌هایتان را در هر کجا از صفحه home خود می‌دهد نه فقط در کناره‌ها. اگر صفحه‌ای که دلخواهتان است را داشته باشید می‌توانید سریع‌تر با وسیله‌تان کار کنید.
۵- حافظه Cache دستگاهتان را به طور مرتب پاک کنید
Cache Clear (اندروید ۱.۶ و قبل‌تر)
www.snipca.com/11524
Cache Clear  به شما اجازه می‌دهد داده‌های مرتبط با برنامه‌هایی که روی حافظه‌ گوشیتان ذخیره شده‌اند را پاک کنید، که می‌تواند شامل ثبت رویدادهای تماس، نوشته‌ها، پیام‌های متنی، نتایج جستجو و داده‌های ذخیره شده روی کلیپ بورد اندرویدتان باشد.
Clear call را انتخاب کنید تا به طور دستی Cache را پاک کنید یا چیز‌هایی که در حال اجرا هستند را نگه دارید و در بازه‌های زمانی منظم از بین ببریدشان.

————————

برگردان : مژده علی اکبری

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text