img

نظافت کابل های رایانه شخصی

/
/
/

کابل های کثیف خطرناک و همچنین درهم و برهم هستند. رابرت زاک راه هایی را برای کنترل سیم های رایانه و کابل های دیگر یافته است.
کابل ها کار نسبتا ساده ای دارند، اما می توانند عنصر غیر قابل کنترل راه اندازی کامپیوتر در نظر گرفته شوند. مهم نیست چند بار شما زحمت جدا کردن آنها را کشیده اید، آنها دوباره در هم پیچ خورده اند.
لوازم جانبی بی سیم، مانند پرینتر وای فای و موس بلوتوث این مشکل را ندارند اما کمتر قابل اعتماد و کندتر از لوازم کابل دار هستند، بنابراین سعی کنید کابل ها را تحت کنترل خود درآورید. در اینجا ما برخی از هوشمندانه ترین و ارزان ترین راه ها را برای ساماندهی و باز کردن کابل های مزاحم ارائه می دهیم. بنا به گفته استوارت اندروز «کابل ها دردسر هستند».

روی کابل ها برچسب بزنید.
برچسب ساده ترین راه برای حل پازل های گیج کننده است: هر کابل مربوط به کدام دستگاه است و همچنین در زمان خود صرفه جویی کنید. برچسب زدن به شما کمک خواهد کرد تا وقتی چهار دست و پا زیر میز کار خود هستید اشتباهی دستگاهی را از برق نکشید.
ما به خصوص بسته های۲۴ برچسبی را پیشنهاد می دهیم که شما می توانید در اطراف کابل های خود با حداقل هزینه بچسبانید. این برچسب ها در رنگهای مختلف هستند. باید هر دو انتهای همه کابل ها را برچسب بزنید. برای دوام بیشتر می توانید از گیره های پلاستیکی با قطر ۲ تا ۵ میلیمتری استفاده کنید. آن ها برای کابل های شارژ تلفن و صفحه کلید مناسب هستند.

کابل های در هم را بپوشانید.
می خواهید یک کابل برای تمام دستگاه های خود داشته باشید به جای اینکه برای هر دستگاه یک کابل؟ شما می توانید این کار را با کابل زیپ آپ انجام دهید. این کابل می تواند حداقل ۵ کابل با قطر ۳۵ میلیمتر را در خود جای دهد. این کابل دارای طول های ۱ و ۲ متری با رنگ های سیاه و سفید است.
باز هم بهتر مرتب کردن کابل ها می توانید از مرتب کننده کابل فیژوال با اتصال به سبد کابل زیر میزتان استفاده نمایید. شما می توانید این سبدها را میزتان وصل کنید سپس کابل ها را از آنها عبور دهید به طوری که آنها روی زمین در هم گره نخورند یا پایتان را روی آنها نگذارید.
اگر  کابل های شل زیادی در اطراف خودتان دارید، نه تنها نامرتب بلکه خطرناک نیز هستند. این کابل ها را درون گیره امن الکتریکی قرار دهید. هر یک از این گیره ها یک کابل را درون خود جای می دهد و می توانید طول اضافی کابل ها را درون این گیره ها قرار دهید و طول کتبل را ۱ تا ۲ متر کوتاهتر سازید. برای باز کردن مجدد کابل، دکمه وسط آن را فشار دهید.

هر کابل را جدا نگه دارید.
برای جلوگیری از تاب خوردن کابل ها در یکدیگر از مرتب کننده کابل استفاده نمایید که آنها را جدا نگه می دارد. أنواع بسیار متنوعی از مرتب کننده کابل در بازار موجود است، مثلاً کابلکس که شبکه ای ۱۰ سانتیمتری از شیارها است که کانال هایی را برای عبور کابل از داخل آنها ایجاد کرده است. این شبکه ها پشت پسبدار هستند و اگر بخواهید از کابلی استفاده نکنید می توانید آن را به لبه میز بچسبانید.
شما می توانید کابل ها را گروه بندی کنید، مثلاً تمام کابلهای برق را از کابل های USB جدا کنید. کابل های صدا را جدا نگه دارید زیرا کابل های دیگر باعث تداخل در کیفیت آنها می شوند. به نگه داشتن یک گروه از کابل ها، از کابل هوک اند لوپ استفاده کنید زیرا قابل استفاده مجدد و قابل تنظیم هستند. اگر از کابل های ضخیم استفاده می کنید سراغ اندازه XL (فوق العاده بزرگ) بروید.

1 نظرات

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text