img

معرفی چند نرم افزار و بازی محبوب

/
/
/

AVG-Zen
avg.com
tinyurl.com/mhkdpb6
پیش نیاز: ویندوزXP، ویستا، ۷،۸، اندروید

AVG نخستین شرکتی بود که آنتی ویروس رایگان برای ویندوز رایانه های شخصی ارائه داد و آن را با نرم افزار رایگان PC TuneUp گسترش داد. نسخه اشتراکی پرمیوم هر دوی اینها در دسترس می‌باشد. Zen آخرین محصول شرکت است که در نسخه های جاری هر دو ویندوز و همچنین بعنوان یک محصول مستقل در دستگاه های اندرویدی تعبیه شده است که این محصولات را حول دامنه وسیعی ازابزارها جمع می‌کند.
اینترفیس بصری نرم افزار شبیه یک داشبورد است، که لوازم را در ‘Zen Network’ شما در بالا و با ابزارهای مرتبط در پایین نشان می‌دهد. این سرویس رایگان است و تمام آنچه شما برای استفاده از حساب Zen نیاز دارید یک آدرس ایمیل و یک گذرواژه است.
افزودن Zen بر روی رایانه های شخصی آسان است اما برای دستگاه های اندرویدی مستلزم تلاش بیشتری است: قبل از اینکه ابزار افزوده شود، شما باید برای آنها ایمیلی بفرستید و نصبی سه مرحله ای را درپیش بگیرید.
به محض نصب، شما می‌توانید عملکردهای برنامه را به فراخور نیازتان تنظیم کنید. نرم افزار در چهار حوزه به شما گزارش می‌دهد: Proection، Perfomance،  Privac IdentityوSupport.
زمانیکه شما بر روی هر یک از اینها کلیک می‌کنید وضعیت برنامه های کاربردی که در هرکدام این حوزه ها نصب کرده اید مشخص می‌شود.
برنامه های کاربردی اندروید شامل این گزینه هاست: Anti-Theft، Camera Trap و Device Lock
Camera Trap از هر کسی که در تلاش برای قفل گشایی ناموفق از یک ابزار است عکس می‌گیرد و به آدرس مشخصی ایمیل می‌کند.
AVG در حالیکه Zen را کنسول مدیریتی می‌نامد، ما آن را بیشتر یک ابزار نمایش وضعیت می‌بینیم. انتظار ما این بود که با استفاده از نرم افزار بتوانیم اسکن های AV و ابزارهای تنظیمی‌(تون آپ) را شروع کنیم، و دیگر بخش های AVG را از راه دور اجرا کنیم. اما به جای این ها Zen تنها وضعیت فعلی امنیت و کارآیی (performance) را نمایش می‌دهد و لازم است شما برای اعمال تغییرات سری به رایانه یا وسیله مورد استفاده تان بزنید.
این موجب کاربرد محدود می‌شود. اگر نظیر یک مدیر شبکه ساده و ارزان عمل می‌کرد، که در آن می‌توانستید تنظیمات را تغییر دهید و ابزارهای AVG را بکار بیاندازید ارزش بیشتری می‌داشت.
مشاهده وضعیت firewall روی دستگاه کنترل از راه دور یا دیدن اینکه وسیله شما برای مدتی اسکن نشده، سود چندانی ندارد اما اگر نتوانید این چیزها را از راه دور درست کنید، پیشرفت زیادی نکرده اید.
هم چنان ترکیبی از برنامه های کاربردی رایگان و غیر رایگان درسری های AVG با تنظیم رایانه و آنتی ویروس پایه رایگان موجود است. محصولات پیشرفته که بصورت پیش فرض دانلود می‌شوند تنها بصورت آزمایشی ۳۰ روزه قابل ارائه می‌باشند.

نظر نهایی
AVG اولین شرکتی نیست که «حساب» هایی را فراهم می‌کند که در آنها شما برای کنترل مدیریت، ابزارهای متصل از پلت فرم های مختلف را مشترک می‌کنید. Zen بدون اشکال کار می‌کند و نمایش وضعیت هر ابزاری متمایز از دیگر ابزارها را ممکن می‌سازد. این امکانات اضافی محدودتری را فراهم می‌کند اما همچنان شما را به یک تامین کننده امنیت نرم افزار متصل می‌کند.
Pipemetrics Bvckup 2
bvckup2.com
پیش نیاز: ویندوزXP، ویستا، ۷، ۸، ۸٫۱،
اطلاعت رایانه شما ممکن است تصادفا از راه های مختلفی نظیر خطای هارد دیسک، یا چیزی در حد …یا قطع برق ناگهانی از بین برود. Pipemetrics’ Bvckup 2 یک برنامه کوچک جذاب است که اطلاعات ما را نجات می‌دهد. اینترفیس نرم افزار ساده و واضح است با اجتناب از رنگ های پر زرق و برق و آرایش غیر ضروری تا برای استفاده حاضر و آماده باشد. تمام اطلاعاتی که لازم است شما در مورد back up هایتان بدانید در مقابل شما در هر ….است.
در نوار منو تنها دو گزینه وجود دارد: Go و Stop. همین! اگر یک نرم افزار پشتیبان گیری (back up) در حال اجرا باشد Stop آن را متوقف می‌کند و کلیک دوباره، آن را کنسل می‌کند و یک بار دیگر زدن دکمه آن را از کار می‌اندازد.عکس همین در مورد دکمه Go صدق می‌کند.
Back up پروسه ای است که در آن فایل ها از یک مکان به مکانی دیگر کپی می‌شوند و نحوه انجام آن سرعت کلی back up را نشان می‌دهد. back upهایی که هر فایلی را در هر بار اجرای برنامه کپی می‌کنند در صورتیکه فایل ها تغییر نکرده باشند کار اضافه زیادی انجام می‌دهند و برای back upهای بزرگ این کار بسیار زمان بر است. این تنها زمانی کاربرد دارد که در انتخاب آنچه باید کپی شود گزینشی عمل کند. اما چه می‌شود اگر بتوانید نه فقط فایل های تغییریافته بلکه تنها بخش های تغییریافته فایلها را کپی کنید؟ این کاری ست که Bvckup برای شما انجام می‌دهد: با استفاده از یک الگوریتم هر بخش از فایل اصلی را با بخش مربوطه از کپی back up موجود آن چک می‌کند و تنها بخش های تغییریافته را کپی می‌کند. این بدین معناست که اگر تنها ۲ مگابایت از یک فایل ۵ مگابایتی تغییر کرده است تنها همان ۲ مگابایت روی بخش قبلی کپی می‌شود. می‌توانید تصور کنید که چقدر در زمان صرفه جویی می‌شود.
یک دیگر از ویژگی های کلیدی Bvckup سیستم لاگینگ آن است. دانستن اینکه در طول back up چه اتفاقی می‌افتد سودمند است اما براحتی نیز می‌توان در زیر تمام جزئیات آن مدفون شد. این برنامه تمام فعالیت های back up را بصورت سلسله مراتبی نمایش می‌دهد. پس براحتی می‌توان در آن از اطلاعات سطح بالا به جزئیات واقعا بخصوص حرکت کرد. این درعمل بدان معناست که اگر خطایی بروز دهد تمام اطلاعات درباره چرایی و زمینه بروز مشکل با دو کلیک در دستان شماست. اسنپ شات های مقصد از دیگر ویژگی های مفید ۲Bvckup می‌باشد. به عبارتی دیگر لازم نیست مقصد را هر بار در مقایسه آن با منبع و ساخت طرح back up دوباره اسکن کرد که این در زمان صرفه جویی می کند. back up های زمان بندی شده (schedueled)، دستی (manual) و بی وقفه (real-time) نیز وجود دارند در حالیکه تشخیص فایل های منتقل شده یا تغییرنام یافته در مدت زمان دوباره کپی کردن فایل ها صرفه جویی می کند. شما این انتخاب را دارید که فایل های حذف شده را در مقصد آرشیو کنید.
این برنامه هم چنین از یک فرمت اختصاصی برای فایل ها استفاده نمی‌کند بنابراین شما فایل های back up شده را دقیقا مثل فایل های اصلی تان باز می‌کنید. با کمکDevice Tracking  به جای اختصاص دادن یک درایو ویندوز که در ذیل آن فایل ها می آیند، شما می‌توانید back up ها را به USB disk خاصی وصل کنید.

نظرنهایی
Bvckup 2 یکی از برنامه های کاربردی آست که بعد از اجرای آن دیگر نیازی به فکر کردن درباره آن ندارید. عینا کار می‌کند، سریع و قابل اعتماد است با قابلیت های خوب فکر شده برای کمک به شما در طول مسیر. در مقایسه با کپی های تمام-فایل، دلتاکپی back up ها را سرعت می‌بخشد و اعتماد بیشتری ازکنترل خطای هوشمندانه و لاگینگ با جزئیات بدست می‌دهد. Bvckup برای کاربران خانگی بسیار با ارزش است.
Nero BackItUp 2014
پیش نیاز: ویندوز XP 32 بیتی، ویستا SP2، ۷ SP1، ۸، ۸٫۱،
اندروید، Mac OS X ، ios
هدف Nero BackItUp 2014 این است که back up را تبدیل به یک امر ساده و مبرهن کند. در فرم بیسیک این برنامه یک دانلود رایگان همراه با ۵ گیگابایت ذخیره سازی آنلاین است. شما فایل های مورد نظر برای back up و مقصدتان را انتخاب می‌کنید که مقصد می‌تواند یک درایو محلی، درایو بیرونی USB، CD یا DVD ، ذخیره سازی در شبکه یا بصورت آنلاین باشد.
اگر شما فشرده سازی، رمزگزاری، یا back up برنامه ریزی شده خودکار می‌خواهید لازم است یکی از سه نسخه Pro نرم افزار را خریداری کنید که اینها ذخیره ساری آنلاین ۵ گیگابایتی، ۲۵ گیگابایتی ویا با حجم نامحدود در اختیار شما قرار می‌دهند.
برنامه زمانبندی شده به شما این امکان را می‌دهد که back up های روزانه، هفته ای و یا ماهانه را اجرا کنید یا به صورت مداوم کپی کنید بدین معنا که هر بار فایلی تغییر می‌یابد یک کپی از آن تهیه می‌شود.
کنترل ها ساده اند، اکثر آنها نیازمند یک کلیک بر روی یک آیکون هستند که این قابلیت، اجرای برنامه را راحت می کند. به عنوان مثال، انواع مختلف ذخیره سازی، از درایو محلی گرفته تا ذخیره سازی آنلاین، در یک خط روی صفحه نمایش با اشاره به محافظت های مربوط به هریک، نمایش نشان داده می‌شوند. با این وجود، این برنامه برای پشتیبانی از مجموعه فایل هاست، نه تولید back up های سیستمی. هیچ امکاناتی برای کپی کردن یک درایو کامل نیست و برای احیای یک سیستم درهم شکسته فایده ای ندارد.
افرادی که کنترل بیشتری می‌خواهند ممکن است BackItUp 2014 را ناامید کننده ببینند. شما نمی‌توانید بعنوان مثال یک rolling multiset backup را تولید کنید که قدیمی‌ترین آن در هر بار تولید جدید پاک شده است. ما همچنین نقدهایی بر سرعت بک آپ آنلاین برنامه دیده ایم اما این به سرعت آپلود پهنای باند شما بستگی دارد. به صورت امتحانی، ما از ۳٫۷۶ گیگابایت فایل های مختلف توسط یک لینک ماهواره ای با سرعت آپلود ۶Mb/s بک آپ گرفتیم. این عمل در زیر یک ساعت و ۵۰ دقیقه با سرعت انتقال ۴٫۵۶Mb/s انجام شد.
بعد از back up اولیه نرم افزار آنقدر هوشمند هست که تنها تغییرات را ثبت کند، در نتیجه back up بسیار سریعتر پیش می‌رود. اطلاعات می‌توانند بر روی فولدرهایی که ازآنها آمده اند ذخیره شوند و شما می‌توانید به هر فایل درون یک back up ازطریق دستگاه اصلی یا هر کدام از نهایتا ۵ تای دیگر با ورود به حساب کاربری BackItUp خود دسترسی پیدا کنید. یعنی این نرم افزار می‌تواند برای انتقال فایل از/به وسیله همراه و نیز رایانه شخصی استفاده شود.
ما برنامه رایگان مخصوص اندروید را روی یک Samsung Galaxy S III نصب کردیم و هیچ مشکلی دروصل شدن به حسابمان و مشاهده و دانلود فایل ها از back up آزمایشی مان یا مخاطب ها، پیام ها، موسیقی، تصاویر و فایل های ویدئویی back up شده نداشتیم. برنامه هایی برای Mac و ios نیز موجود می‌باشد.

نظر نهایی
برای هر کسی که نیاز به یک سیستم پشتیانی بیسیک بدون لوازم غیر ضروری برای پوشش تمام وسایل مورد استفاده هر روزش دارد،Nero BackitUp 2014  دقیقا همان چیزی است که می‌خواهد. با این وجود اگر شما می‌خواهید چگونگی نگهداری مجموعه های back up را customize کنید بهتر است سراغ آن را از جای دیگری بگیرید.
Mozilla Firefox
پیش نیازها: ویندوز Xp SP2، سرور ۲۰۰۳Sp1، ویستا، ۷،۸،
Mac Os X10.6-10.9،
اگرچه Mozilla بطور منظم آپدیت هایی برای مرورگر وب Firefox خود بیرون می‌دهد، بطور کلی اینها تنها پیشرفت های کوچکی هستند. به عنوان مثال ممکن است پیامی‌ دریافت کنید که به شما می‌گوید نرم افزار در حال چک Plug-in Compatability است اما پپام درباره همان است. این بار Firefox اینترفیس دوباره تنظیم شده ای ارائه داده است که از نظر بصری و کاربردی ساده است.
بارزترین تغییر اینست که منوی کشویی به سمت راست منتقل شده است، مانند مدل Internet Explorer و Chrome. مانند Chrome این منو با کلیک بر روی دکمه سه خطی قابل دسترسی است.
Mozilla هم چنین کار جالبی کرده است: منوی جدید را با آیکون های به آسانی قابل تشخیص ارائه کرده است. حرکت دادن تنظیمات و ویژگی های firefox بسیار آسان تر از IE و مخصوصا Chrome است، درحالیکه ما قبلا عکس این مطلب را می‌گفتیم.
اگر طرحFirefox  را نمی‌پسندید، personalize کردن آن کار راحتی ست. روی آیکون Menu و سپس روی دکمه Customise درپایین کلیک کرده، تعدادی گزینه چون Find، Print و Full Screen به شما نمایش داده خواهد شد. اگر می‌خواهید هر کدام از اینها را مثلا به نوار ابزار یا tap strip منتقل کنید به راحتی آن را به مکان مورد نظرتان drag-and-drop کنید، با اتمام این کار رویExit Customise  کلیک نمایید.
tabهای گردشده جدید بسیار برای چشم راحت ترهستند و Firefox جای دکمه های back و forward را نیز تغییر داده است. دکمه forward نزدیک فیلد URL است که بسیاری از حرکات ماوس در اجراهای طولانی را از بین می‌برد. این تنها زمانیکه می‌توانید forward کنید قابل رویت می‌باشد.
ویژگی جدید مورد علاقه ما بوک مارک کردن سریع است. اگر صفحه ای پیدا کردید که می‌خواستید دوباره به آن برگردید روی ستاره بالا سمت راست صفحه کلیک کرده و یک انیمیشن کوچک به شما می‌گوید که صفحه شما بوک مارک شده است.
درFirefox 29 تغییرات داخلی جدیدی اعمال نشده است. با این وجود، برخی پیشرفت ها در جستجوهایYahoo (HTTPS) و راه دسترسی به حساب Mozilla Sync برای هماهنگ سازی بوک مارک ها در بین ابزارهای تان حاصل شده است.
ما از Chrome،IE ، Firefox و Opera برای تمایز دادن کارو مرورگری اختصاصی مان استفاده می‌کنیم. همه اینها کم و بیش از نظر فن آوری با هم برابری می‌کنند.
استفاده ما از Chrome بیشتر بدین دلیل است که ثابت است و به ما برنامه مورد علاقه text-to-speech در SpeakIt را ارائه می‌دهد.
Opera جذاب است و اینترفیس های زیبایی دارد اما نسخه جدید Firefox ما را عمیقا به این فکر فرو می‌برد که به یکی از اینها بسنده کنیم. ما این نسخه را از نظر بصری جذاب ترین و همچنین از نظر اعمال تغییرات در تنظیمات آسان ترین گزینه می‌دانیم.

نظر نهایی
نظرها متفاوتند اما ما گلایه های موجود در فضای مجازی درباره اینترفیس جدید یا تبلیغات جمع شده در این باره را درک نمی‌کنیم. این ویندوز ۸ نیست شما می‌توانید … اینترفیس را از طریق customise tab برگردانید و اگر دوست دارید اساسا اینترفس قبلی را با یک پلاگین سوم ….
با این وجود حتی اگر شما موافق اعمال تغییرات هستید بهتر است این کار را نکنید: Firefox 30 طرحی تمیزتر وآسان تر دارد با گردش کاری پیشرفته که هم زمان شما را صرفه جویی می‌کند و هم زندگی را برایتان راحت تر.
Mozilla بهترین تکه های پازل رقابت را گلچین و سلایق زیبایی از خودش را نیز به آن اضافه کرده است. Firefox یک طراحی و نوسازی بصری اعمال می‌کند که در نگاه ما آن را هم از لحاظ ظاهری و هم کارآمدی در راس همه قرار می‌دهد.
Daylight
بازی
پیش نیاز: ویندوز ۷ SP1، ۸، ۸٫۱، رم ۴GB، فضای هارد دیسک۵GB، DirectX 11 compatible card، کارت گرافیک nVidia 470 GTX یا بیشتر، پردازنده اینتل ۴۰۰۰ یا بیشتر
فیلم های ژانر وحشت، حداقل آنها که متعلق به جریان اصلی هستند، اخیرا به شدت فرموله شده اند اما دست ازتکنیک های وحشتناک، بیمارستانهای شبح وار، درهایی که خودبخود باز می‌شوند با ترسیم جمعیتی بسیار زیاد برنمی‌دارند، متاسفانه بازیهای ژانر وحشت نیز در این راستا حرکت می‌کنند. بازیهای Slender Man بی حد و اندازه اند و معمولا آماتور و روتین. اما فرمول « شبحی که پشت سرتان ظاهر می‌شود» از بسیاری از شخصیت های Youtube شخصیت های قوی ساخته است که در ترس ساختگی کارتونی برتری دارند.
اول شخص ترسناک Daylight با بوی گوشت گاو تازه سرخ شده در سوراخ های بینی اش، از راه می‌رسد. بازی از همان اول با واقع شدن در همان مکان ترسناک، یعنی بیمارستان متروکه، در عرض یک دقیقه به اندازه ده استریوتایپ ترسناک، روی صفحه نمایش هراس به جان شما می‌اندازد.
صداهای ترسناک در پشت صحنه، درهایی که تصادفی به هم می‌خورند یا اثاثیه ای که می‌افتند، نوشته های غمناکی که بسیار بدخط نوشته شده اند، خالکوبی های مرموز و حضور اجتناب ناپذیر یک زن لاغر شبح وار با موهای بلند مشکی.
او یک کهن الگو/ استریوتایپ است و پی بردن به داستانش اصلا جذاب نیست. او آنجاست برای اینکه سرو کله اش غیرمنتظره پیدا شود، با دستان کشیده اسکلتی اش به سمت تان بیاید، و هرازگاهی با صرف یک شعله با ارزش غیر قابل جایگزین پا به فرار بگذارد. عجیب است که با وجود این که او شخصیت آشنایی است غالبا ترسناک است—شما بیشتر Daylight را به تنهایی سپری می‌کنید، با صداهای شکنجه که از دور به گوش می‌رسند از جا می‌پرید طوری که وقتی کسی ظاهر می‌شود، میل به هر چه سریعتر دور شدن از او دست پاچه کننده است.
علاوه بر میل عمیق به دوری از این شخصیت بدانید که مرگ در Daylight به سادگی صحنه ای نیست که لود شود. علاوه بر این، layout همان مرحله ای که در آن بودید دوباره ساخته می‌شود. بنابراین تلاش برای رسیدن به خروج یا جمع کردن آیتم های مختلف لازم برای باز کردن خروج پیچیده تر می‌شوند با توجه به اینکه شما دیگر نمی دانید چی کجاست و شما قبلا کجا بوده اید. باید بمیرید و اینجا با آن زن شیطانی برای مدتی مدید به دام بیفتید.
این چینش فقط برای بلندمدت کارآیی دارد و بدون شک به این خاطر است که یک بازی Daylight کمتر از سه ساعت زمان می‌برد. این هم جلوی خستگی ناشی از تکرار را می‌گیرد و هم احتمالا میل به بازی مجدد در زمانی دیگر آنهم با Layout تصادفی متفاوتی را برمی‌انگیزد. با این وجود، صادقانه بگوییم دومی‌ محتمل نیست زیرا درحالیکه Daylight نه تنها ترس ها بلکه خستگی ها را نیز کنترل می‌کند، در هر مرحله  باید میزان مشخصی از نوشته ها ونامه ها را پیدا کنید و این تلاش برای یافتن یک آیتم که احتمالا ندیده اید همیشه شما را در قدم هایتان گیج می‌کند.
فرمول بازی اینگونه جذاب تر می‌شود که در هر مرحله همان وقتیکه شبح ترسناک شعله می‌دهد. بدین گونه مرحله آخر هرماموریت یک مرحله وحشتناک بی یاور برای خروج است.
Daylight با روایت sub-Vincent Price و بدون قهرمانی که فریادهای ترسناک یکنواختش را مدام تکرار می کند خیلی بهتر می‌بود. این جنبه از بازی تنها به این معناست که این برای یک بازار خاصی ساخته شده است- استریمرهای Youtube و twitch که در پانتومیم ترس تخصص دارند. حتی حمایت twitch نیز در بازی آمده است. مشکلی با این جریان نیست اما این یعنی Daylight فقط برای یک کار آنهم غیرحرفه ای ساخته شده است. این بعضی ترس ها را کنترل می‌کند و به خاطر یکسری صداهای محیطی عالی است که فضای پایدار ترس ایجاد می‌کنند.

نظر نهایی
Daylight ارزش یک مسابقه… در مدت کمپین کوتاهش را دارد اما آنقدر در استریوتایپ و ضعیفی ساختار قوی است که نمی تواند بازدیدهای مجددی که برایشان طراحی شده است را تضمین کند.
Betrayer
بازی
پیش نیاز: ویندوزویستا(۶۴ بیتی)، پردازنده دو هسته ای ۳GHz، رم ۳GB، DirectX 9 compatible با ویدئو رم ۱GB یا بهتر
(NVidia GeForce GTX 460/AMD Radeon HD 6850)  فضای دیسک ۴GB، کارت صوتی استریو متناسب با ویندوز
Betrayer لزوما سیاه و سفید نیست اگر این حالت را دوست ندارید– در واقع حالت رنگ انتخابی واقعا زیباست. اما دیگر رازآلودگی تاثیرگذار حالت تک رنگ بازی تک پرسوناژ نیزه ای قرن هفدهی را ندارد. قدم گذاشتن آن در دنیای جدید تاریک و شبحوار است با آن جلوه های خون قرمزروی پالت های روزنامه به سبک Schindler’s list که شما را به تهدیدها و عجایب دعوت می کند. این به ظن بسیاری از طراحانش که پیشتر در Monolith ، خالق سری های FEAR، کار می کردند ترکیبی از داستان روح و بازی اکشن است. اگرچه هیچ مسلسل و گلوله ای اینجا شلیک نمی شود، این …..با یک لحن فراواقعی قوی است.
شما درقالب  یک سرباز استعمارگر در کشف منطقه ای که اخیرا با خون و جنایت احاطه شده از راه می رسید و با مجموعه ای از اشیای پیداشده و محافظت شده از اشباح، یک داستان بهم ریخته از آنچه اینجا اتفاق افتاده را سرهم می کنید.
برای این کار باید بین شب و روز، هرکدام با دشمنان و رازهای متفاوت، جابجا شوید و در درگیری های دشواری دخیل شوید که به همان اندازه اکشن، تکیه بر فرار دارند. این یک مکان خطرناک و وحشت ناک است و درگیری بیرحمانه، هرچند ساده، نشاندهنده آن است.
دشمنان در چند ضربه شما را می کشند پس یادگیری الگوهای حمله شان مهم است وهمچنین مطمئن شدن از اینکه هیچ کدام از گلوله هایتان را با آن تفنگ فتیله ای که به طرز رنج آوری به آرامی بارگزاری می شود از دست ندهید. ارتقا سلاح های قابل خرید کمی به مشکلات کمک می کند اما یادگیری قوانین درگیری بسیار مهم تر است. مخصوصا وقتی که تمام غارت تان با جنازه شما روی زمین می ماند و اگر شما در راه برگشت به آن کشته شوید، برای همیشه از دست رفته است. متاسفانه، پس از چند ساعت بسیار سخت اولیه همه اینها کمی تکراری می شوند. تیپ های دشمنان کم هستند و سریع با آنها آشنا می شوید. درحالیکه زمان زیادی صرف دنبال کردن یک نشانگر به یکسری چیزها می شود، یعنی همان ردگم کردن، حالا دوباره باید این کاررا در Dark mode انجام داد.
این تنها یک نشانگر نیست، Betrayer به جای استفاده از پیکان رایجی که فلش می زند، از یک سیستم صوتی استفاده می کند، اما متاسفانه این باعث می شود مدام به جای جستجوی اشیا از راه جهت یابی صوتی مجبور شوید دکمه ای را فشار دهید تا نشانگر بر روی قطب نما ظاهر شود. تمام آنچه برای یک بازی عالی لازم است اینجاست، اما Betrayer با نقطه میان راهی خارج می شود و خودش را بازیابی می کند. درحالیکه این بازی لحن مناسبی از راز و تهدید را در ذهن ترسیم می کند، اما کمی منفصل است، و افشاهای بزرگ آنچنان که قرار بوده است، دکمه های احساسی را در راه نمی زنند.
با این وجود دنیای خاطره انگیز بسیار پیشتر از آن لحظه ای که ممکن است بازی خسته کننده شود به کمک می رسد. درختان در نسیم می لرزند، علف های بلند به اهتزار در می آیند، قلعه ها ی بزرگ خالی ترسناک ناگهان از دور نمایان می شوند. از نظر بصری Betrayer بسیار چشم گیر است و اگر حتی بازی به زودی از رده خارج شود، امیدواریم درآینده با تکنولوژی آن شاهد چیزهای بهتری باشیم.

نظرنهایی
Betrayer زیبا و جدید ست که علیرغم داشتن خاستگاه مستقل نه چندان خوبی، تقریا پا به پای بازی های اکشن اسم و رسم دار به پیش می رود. اما علیرغم داشتن ایده های عالی در نیمه دومش کمی خسته کننده می شود.

————————–

برگردان : ساجده کیانفر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text