img

پشتیبان گیری از تلفن هوشمند

/
/
/

اگر چه پشتیبان گیری کار کِسِل کننده ای است اما اهمیت بسیار زیادی دارد.
در این مقاله روش پشتیبان گیری خودکار از تلفن های هوشمند را به شما آموزش می دهیم.

در گذشته پشتیبان گیری از تلفن ها اهمیت چندانی نداشته و با توجه به این که در تلفن های همراه تنها اطلاعات تماسی، چند پیام متنی و تعدادی از یادداشت ها و یادآوری ها وجود داشت، نیازی به پشتیبان گیری از آن ها احساس نمی شد. اما امروزه و با توجه به این که تمام اطلاعات ما در تبلت ها و تلفن های هوشمندمان قرار دارند، اهمیت آن ها در زمان کوتاهی به اندازه ی کامپیوتر ها و لپ تاپ ها بالا رفته و خطر از دست دادن اطلاعات آن ها بسیار جدی تر از قبل شده است.
پشتیبان گیری غیر خودکار یک کار کِسِل کننده است که بیشتر ما علاقه ای به انجام آن نداریم. سرویس های پشتیبان گیری خودکار مبتنی بر اَبر از هر نظر عالی هستند اما تنها زمانی قابل استفاده هستند که امکان دسترسی ایمن به اینترنت وجود داشته باشد. اما اگر امکان دسترسی ایمن به اینترنت را ندارید، می توانید از یک کارت SD مجزا استفاده کرده و از اطلاعات خود پشتیبان گیری کنید. در ادامه، چگونگی استفاده از برنامه ی مجانی MyBackup و پشتیبان گیری خودکار توسط آن، توضیح داده شده است.

محافظت از اطلاعات و داده ها با استفاده از MyBackup
۱- نصب کردن MyBackup
برنامه ی MyBackup را در Google Play Store جستجو کرده، بر روی دکمه ی Install برنامه کلیک کرده و تمام درخواست های برنامه را تایید کنید. بعد از باز کردن برنامه، از شما درخواست می شود که برای محافظت از برنامه و فایل های پشتیبان گیری شده، یک کلمه ی عبور تعیین کنید. شما می توانید کلمه ی عبور مورد نظرتان را مشخص کرده یا ایجاد یک کلمه ی عبور را لغو کنید.

۲- اجرا در حالت root
اگر MyBackup تشخیص داد که می تواند در حالت root اجرا شود، بر روی Yes کلیک کنید تا امکان این کار برای برنامه فراهم شود. اجرا شدن MyBackup در حالت root، امکان دسترسی برنامه به داده هایی که در حالت عادی در دسترس آن وجود ندارند را فراهم کرده و موجب می شود که عملیات پشتیبان گیری از داده های سیستم نیز صورت گرفته و پشتیبان گیری کامل تری انجام گردد.

۳- پشتیبان گیری محلی (local)
برای پشتیبان گیری محلی (موضعی)، ابتدا مطمئن شوید که یک کارت SD در تلفن هوشمند یا تبلت شما قرار داده شده و سپس بر روی New Backup کلیک کنید. در این قسمت Data را به عنوان نوع پشتیبان گیری انتخاب کرده و بر روی Local کلیک کنید. اکنون تمام انواع داده هایی که می خواهید به بایگانی

(آرشیو) اضافه شوند را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. در این مرحله تنها کافی است یک نام برای داده های پشتیبان گیری شده انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید تا پشتیبان گیری از داده های شما انجام شود.

۴- بازگرداندن (restore) یک فایل پشتیبان
بر روی MyBackup کلیک کرده، نوع فایل پشتیبان و گزینه ی محلی (local) را انتخاب کنید. از فهرستی که نام بایگانی (آرشیو) ها در آن قرار دارد، فایل پشتیبان مورد نظرتان را انتخاب کرده و بر روی Restore کلیک کنید. انواع داده هایی که می خواهید بازگردانده شود را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید. پس از تایید، عملیات بازگردانی آغاز خواهد شد. بعد از تمام شدن مراحل و راه اندازی مجدد دستگاه (تلفن هوشمند یا تبلت)، بازگردانی کامل می شود.

۵- مدیریت فایل های پشتیبان
شما می توانید محتویات فایل های پشتیبان را بررسی کرده تا از بازگرداندن فایلی که مورد نظرتان قرار دارد، مطمئن باشید. در MyBackup یکی از فایل های بایگانی (آرشیو) را انتخاب کرده و بر روی View کلیک کنید. با این کار، فهرست دسته های فایل های پشتیبان نمایش داده می شوند. با کلیک کردن بر روی هر کدام از آن ها، می توانید محتویات فایل مورد نظر را مشاهده کرده و از بازگردانی فایل پشتیبان صحیح، مطمئن شوید.
۶- پشتیبان گیری زمان بندی شده
برای انجام پشتیبان گیری خودکار، بر روی Schedule کلیک کرده و پشتیبان گیری محلی (local backup) را انتخاب کنید. انواع داده هایی که می خواهید ذخیره کنید را مشخص کرده و بر روی OK کلیک کنید. یک نام و زمان مشخص برای انجام پشتیبان گیری را وارد کرده و تعداد فایل های قابل نگهداری (برای نمونه ۵ فایل) را نیز مشخص کنید. برای انجام پشتیبان گیری خودکار، بر روی Schedule کلیک کنید.

۷- غیر فعال کردن پشتیبان گیری
با وارد شدن به Schedule می توانید پشتیبان گیری خودکار را غیر فعال کرده یا تمام فایل های ایجاد شده در فرآیند پشتیبان گیری را پاک کنید. بر روی جدول زمان بندی خودکار مورد نظرتان کلیک کرده و برای غیر فعال کردن بر روی Disable و برای پاک کردن بر روی Remove کلیک کنید. متاسفانه برای ویرایش زمان بندی، باید زمان بندی موجود را پاک کرده و یک زمان بندی جدید تعریف کنید که یک مشکل در طراحی برنامه به حساب می آید.

۸- مدیریت برنامه های کاربردی (app ها)
شما می توانید داده های ذخیره شده توسط برنامه های کاربردی را پاک کرده یا آن ها را ثابت (freeze) کنید (تا امکان اجرای آن ها وجود نداشته باشد). در MyToolbox نوع برنامه ی کاربردی (سیستم یا غیر سیستم) را انتخاب کرده و بر روی برنامه هایی که می خواهید مدیریت آن ها را انجام دهید، کلیک کنید. پس از ثابت (freeze) کردن، امکان اجرای آن ها تا زمان غیر ثابت (unfreeze) شدن آن ها وجود نخواهد داشت. همچنین شما می توانید داده های ذخیره شده و Cache آن ها را نیز پاک کرده یا به طور کلی برنامه را پاک (uninstall) کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text