img

بدافزار Zero-Day را رایگان مسدود کنید…

/
/
/

برای اولین بار، نسخه رایگان آنتی ویروس AVG، بدافزار روز صفر را اسکن و مسدود می کند که این کار، آن را به ابزار قوی تری به منظور محافظت از کامپیوتر شخصی شما تبدیل می کند. ما به شما نشان خواهیم داد چگونه می توانید با  ایجاد چند تغییر کوچک در تنظیمات پیش فرض برنامه، کاری کنید که این آنتی ویروس همه فایل های مضر در سیستم شما را از بین ببرد. می توانید تنظیمات AVG را به گونه ای تغییر دهید که در حین اسکن سیستم، کم ترین اثر را بر عملکرد کامپیوتر شخصی شما داشته باشد. این آنتی ویروس به شما این امکان را می دهد که برای اسکن های خودکار برنامه ریزی کرده و از تنظیمات ایمیل و مرورگر خود محافظت نمایید.
قدم اول
برای دانلود آنتی ویروس رایگان AVG به آدرس
www.snipca.com/14230 رفته و بر دکمه سبزرنگِDownload Now کلیک کنید. بر فایل نصب کلیک کرده و سپس دکمه های Yes، Next و سپس Accept (به منظور قبول قوانین و شرایط) را بزنید. سپس، Basic protection را انتخاب کرده و Next را بزنید. در صفحه بعدی نیز Next را بزنید (برای تایید کد مجوز اتوماتیک). سپس، Express Install 1  را انتخاب و بعد Next 2 را بزنید. در صفحه آخر، با تیک کردن باکس موجود در بالای صفحه (اختیاری)، می توانید فیدبک خود را به شکل بی نام برای AVG بفرستید و همچنین ایمیل خود را برای دریافت به روزرسانی ها در قسمت پایین وارد کنید (اختیاری). بر Finish کلیک کنید تا AVG باز شود.
قدم دوم
به محض نصب، AVG به شکل خودکار تعاریف ویروس را به روز می کند، که برای اولین بار برای تشخیص بدافزار روزصفر به روز شده است. بر Updating کلیک کنید تا وضعیت به روزرسانی را مشاهده کنید ( مثلا چقدر طول می کشد تا به روزرسانی تمام شود). در پاپ-آپی که باز شده و نصب AVG Web TuneUp را تبلیغ می کند، بر OK کلیک کنید (این نرم افزار از تغییر تنظیمات پیش فرض مرورگر شما توسط نرم افزارهای تبلیغاتی جلوگیری می کند). AVG می خواهد تنظیمات پیش فرض موتور جستجو شما را تغییر دهد. بنابراین مطمئن شوید موتور جستجو فعلی خود را نگه خواهید داشت ۱٫ برای جلوگیری از تغییر آن توسط سایر برنامه ها، باکس زیرین ۲ را تیک کرده و سپس OK را بزنید. وقتی به-روزرسانی به پایان رسید، Back را بزنید تا به صفحه اصلی بازگردید.
قدم سوم
پیش از اسکن کامپیوتر برای اولین بار، بهتر است تنظیمات پیش فرض مربوط به اسکن AVG را بهینه کنید.بر آیکون کنار Scan now و سپس آیکون کنار Scan Whole Computer کلیک کنید. سپس تمامی باکس ها ۱ را تیک کرده و بر Additional scan settings 2 کلیک کنید و All file types 3  را انتخاب کرده و OK را بزنید. اگر تمایل دارید آنتی ویروس هر آرشیو، پرونده یا فایل رمزدار را اسکن کند، بر Set additional scan reports کلیک کرده، باکس های مربوطه را تیک کرده و سپس OK را بزنید.

قدم چهارم
به شکل پیش فرض، اسکن در حالت دینامیک ۱ انجام می پذیرد که در این حالت، سرعت اسکن شدن بسته به سایر برنامه های درحال اجرا متفاوت است. برای اجرای اسکنی که کندتر بوده و کمتر به سایر برنامه های در حال اجرا وابسته است، اسلایدر را به سمت راست حرکت دهید. اسلایدر را به سمت راست و در حالت سریع که به جز در حالت غیرکاری ایده آل است، قرار دهید. حالت مورد نظر خود را انتخاب کرده و Save the current setting 2 را بزنید. در نهایت، Start scan را بزنید ۳٫
قدم پنجم
در صورت تمایل، می توانید اسکن را به شکل موقت یا دائمی متوقف نمایید ۱٫ اگر می خواهید کامپیوترتان به شکل خودکار پس از پایان فرایند اسکن خاموش شود، برAdditional  scan settings  ۲ کلیک کرده و اولین باکس را تیک بزنید۳٫ اگر می خواهید کامپیوترتان در صورت قفل شدن خاموش شود ( مثلا، اگر کامپیوترتان را طوری تنظیم کرده اید که  در صورت عدم فعالیت طی زمان مشخصی به شکل خودکار قفل شود)، باکس دوم را نیز تیک بزنید و سپس بر OK کلیک کنید.
قدم ششم
پس از پایان اسکن، View Detections 1 به شما تهدیدات شناسایی شده را نشان می دهد. آیتم هایی که تنها یک نقطه دارند، کمترین ضرر را دارند در حالی که آن هایی که با سه نقطه نمایش داده شده اند، بیش ترین ضرر را دارا می باشند. برای حذف همزمان تمامی آن ها، دکمه Remove all را بزنید. لیست گزارش اسکن های خود را در سمت چپ خواهید دید. بر هر کدام که می خواهید کلیک کرده و سپس تب Detail 2 را بزنید تا خلاصه ای از آن را مشاهده نمایید. در صورتی که می خواهید گزارش اسکن ها را پاک کرده و یا ذخیره کنید، بر Archive  all 3 کلیک کنید (هر وقت بخواهید می توانید با مراجعه به History در منو Options به آن ها دسترسی پیدا کنید).
قدم هفتم
به منظور برنامه ریزی برای یک اسکن، به صفحه اصلی بازگشته، بر آیکون کنار Scan now و سپس Manage scheduled scans کلیک کنید. سپس، Scheduled Scan در قسمت بالا را انتخاب کرده و در قسمت پایین، بر Edit scan schedule کلیک کنید. برای تعیین برنامه یک اسکن، بر اسلایدر بالایی ۱ کلیک کنید. ما پیشنهاد می کنیم کامپیوتر خود را هفته ای یک بار اسکن کنید، بنابراین گزینه Run at specific times 2 را انتخاب نمایید. سپس، از منو زیر آن، Selected days را انتخاب نمایید. زمان اسکن را وارد کرده و روز مدنظر خود را تیک بزنید ۳٫ سپس بر Save کلیک کنید.
قدم هشتم
AVG به شما این امکان را هم می دهد که اسکن را به دسته ی خاصی از فایل ها و پوشه ها محدود کنید. در صفحه اصلی، بر آیکون کنار Scan now  و سپس آیکون کنار Scan  Specific Files or Folders کلیک کنید. همه-ی باکس ها را تیک بزنید و گزینه های Additional scan settings و Set additional scan reports را تنظیم کنید و در آخر، اسلایدر مربوط به سرعت اسکن را به مقدار دلخواه قرار دهید (مرحله ۳ و ۴ را ببینید). ابتدا بر Save the current settings و سپس Next کلیک کنید. در منو پوشه ها که مکان ۱ کامپیوتر شما را نشان می دهد، درایوها و پوشه هایی که می خواهید اسکن ۲ شوند را انتخاب کرده و بر Start scan کلیک نمایید۳٫

قدم نهم
AVG یک اسکنر ایمیل نیز دارد که به شما امکان اسکن کردن ایمیل های ورودی و خروجی را می دهد. برای فعال کردن آن، به صفحه اصلی بروید، سپس بر Email option (چهارمین مورد) و بعد از آن بر آیکون سمت راست و پایین Email Scanner کلیک کنید. اکنون باکس های Check outgoing email 1، Report enhanced set of potential unwanted programs 2 و Enable thorough scanning 3 را تیک بزنید. با این کار، در صورت دریافت ایمیل مشکوک، هشداری دریافت خواهید کرد.
قدم دهم
AVG به طور اتوماتیک وسایلی که به کامپیوتر خود متصل می کنید (مثل درایو USB یا هارددرایو خارجی) را اسکن نمی کند. برای فعال کردن این امکان، ابتدا بر Scans 1 و سپس Removable Device Scan  در منو کلیک کنید. Enable removable device scan 2 را تیک زده و All file types 3 را انتخاب نمایید. در آخر برای اعمال تغییرات( حاصل از دو مرحله پیش)،  بر Apply و سپس OK کلیک کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text