مدرن‌سازی Adobe Dreamweaver CC

/
/
/

وقتی Adobe Dreamweaver برای اولین بار در سال ۱۹۹۷ انتشار یافت، به عنوان ویرایشگر صفحه وب از نوع WYSIWYG طراحي شد. در طول سال‌ها، Adobe، Dreamweaver را به عنوان ابزاری یکجا برای ایجاد، انتشار و مدیریت وب سایت‌ها و محتواي سيار توسعه داد. هرچند، همپای تکامل دائمی وب، بسیاری از ویژگی‌ها، پانل‌ها، کادرهای محاوره‌اي و آيتم‌هاي منو به Dreamweaver اضافه شد که Dreamweaver را کمی حجیم و پردردسر کرد، خصوصاً برای کاربران جدید.
به‌عنوان مدیر تولید Dreamweaver، اینجا هستم تا به شما بگویم، که ما، یعنی تیم تولید، مصمم به مدرن‌سازی Dreamweaver هستیم. ما تاکنون بخش‌هایی از برنامه را ساده‌سازی کرده و رابط کاربری و گردش‌های کاری متنوع را کارآمدتر کردیم. اگر مدتی است Dreamweaver را باز نکرده‌اید، امیدوارم بتوانم شما را ترغیب کنم تا نگاه دیگری به آن بیندازید.
در این مقاله، شناختی از آنچه را كه تیم Dreamweaver انجام داده است، به شما ارائه می‌دهم و به شما خواهم گفت که امروز و در آینده چه انتظاری می‌توانید از Dreamweaver داشته باشید.

با تحقیق شروع شد
به عنوان یک طراح و توسعه‌دهنده وب، سال‌ها از Dreamweaver استفاده می‌کردم. هنگامي كه در سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیر تولید به Adobe پیوستم، اولین مأموریتم شامل تحقیق روی ویژگی‌هایی بود که قبلاً هیچگاه استفاده نکرده بودم. من تنها نبودم، كل تیم مهندسی Dreamweaver هم به این تجربه ملحق شدند. ما محصول را در سطوح مختلف آزمودیم و به نتایج جالبی نیز رسیدیم. همچنین بازخورد‌های بسیار خوبی از اعضای گروه خود دریافت کردیم که نقشی تعیین‌کننده در فرآیند مدرن‌سازی داشت. در ابتدا و اکثر موارد، از اینکه تکرارهای زیادی وجود داشت متعجب می‌شدیم. اغلب چندین راه برای انجام یک کار مشخص وجود داشت که مدخل‌های زائدی را برای گردش‌های کاری متنوع ایجاد می‌کرد. مثلاً، در قسمت مدیریت فونت، تعداد زیادی کادرهای محاوره‌ای زائد برای کار با یک ویژگی واحد وجود داشت. این مسأله گیج‌کننده بود و مانع کار بود. ما باید رابط کاربری را کارآمد می‌کردیم.
در Dreamweaver CC که در ماه ژوئن ۲۰۱۳ منتشر شد، کارایی برنامه را با حذف ۱۰ پانل، ۱۴ کادر محاوره‌ای و ۶۲ آیتم از منو افزایش دادیم. رابط کاربری آسان‌تر یعنی گام‌های کمتر برای انجام فعالیت و وقفه‌های کمتر در گردش کار.
تیم ما همچنین به آنچه که مشتریان حقیقتاً با محصول انجام می‌دهند دقت کردند. بر اساس داده‌های کاربردی درون برنامه‌ای ، دریافتیم بسیاری از ویژگی‌ها توسط کاربران مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
برای مثال بسیاری از ویژگی‌های مربوط به داده و سرور از سوی جمع کثیری از مشتریان بدون استفاده مانده بود. علاوه بر آن، بسیاری از ویژگی‌ها متمرکز بر انجام کارهایی بود که امروزه بهترین به حساب نمی‌آیند. مجموعه ویژگی Spry در پشته اختصاصی Adobe ساخته شد به جای فناوري متن باز وب، که تصميم به جایگزینی آن با اجزاي چارچوب کاری jQuery گرفته شده.
توجه: زمانی که ویژگی‌های قدیمی‌تر را از Dreamweaver CC حذف کردیم، دریافتیم که ممکن است هنوز بعضی مشتریان به گردش‌های کاری و فناوري‌ها وابسته باشند. بنابراین، علاوه بر قابلیت دسترسی Dreamweaver از طریق ابر خلاق ، جایگزین‌هایی را نیز تدارک دیدیم.
مدرن‌سازی
در مأموریت مستمر ما برای مدرن‌سازی Dreamweaver، هدف اصلی ما اینست که تولید ویژگی‌های جدید و بهبود ویژگی‌های موجود را ادامه دهیم تا کارایی گردش کار را برای طراحانی که به ابزار بصری اعتماد دارند افزایش دهیم.
این تلاش ترکیبی است از همگام بودن با استانداردهای وب و کار با مشتریان و گروه‌های داخلی برای توسعه محصولی که هم خلاق و هم قابل اعتماد است.
از خلاقیت صحبت شد، استانداردهای وب تماماً درباره خلاقیت است و با توافق اعضای W3C تعریف شده که شامل Adobe، فروشندگان مرورگرها، اعضای جامعه توسعه‌دهندگان و کارمندان W3C است.
در Adobe، تیم پلت‌فرم وب  است که مسئول اجرای استانداردهای خلاقیت وب می‌باشد به گونه‌ای که بتواند تولیدات Adobe را چه اکنون و چه در آینده پشتیبانی کند.
تیم Dreamweaver ما مستقیماً با تیم پلت‌فرم وب در Adobe کار می‌کند تا این اطمینان حاصل شود که ما محصولی را تولید می‌کنیم که به کاربران امكان مي‌دهد به شیوه‌ای شهودی و کارا سایت‌هایی تابع استانداردها طراحی کنند. یکی از ویژگی‌های جدید در آخرین نسخه Dreamweaver CC، رندر صفحات در نمای زنده  است که از همان موتور رندری بهره می‌برد که مرورگر Chrome را قدرتمند می‌کند، که مستقیماً ناشی از همكاري ما با تیم پلت‌فرم وب است و کاری که آن‌ها مستقیماً با فروشندگان مرورگر‌ها انجام می‌دهند.
تأثیر مشتریان
ارتباط ما با مشتریانمان بی‌نهایت مهم است و مشتریان ما نقش بزرگی را در جهت‌گیری محصول دارند. ما یک گروه قبل از عرضه مستعد و پر سروصدا داریم. علاوه بر آن، ما با مشتریان خارج از گروه پیش از عرضه کار می‌کنیم که با قالب‌های نسبتاً متفاوتی تناسب دارند و همچنین از کاربران مشتاق Dreamweaver هستند.
ما همچنین به آنچه کاربران واقعاً در خود محصول انجام می‌دهند نگاه می‌کنیم. با استفاه از داده‌هایی که از برنامه دریافت می‌کنیم، می‌توانیم دریابیم کدام ویژگی‌ها توسط اکثریت کاربران استفاده شده یا نشده‌اند. ما این داده‌ها را با داده‌های نامعتبر شواهد از سوی کاربران ترکیب می‌کنیم تا بفهمیم چه چیزی در Dreamweaver باید اضافه شود، بهبود یابد یا حذف شود.

ویژگی‌های جدید و به‌روزرسانی شده
Dreamweaver CC رابط کاربری را با ترکیب ویژگی‌های جدید و به‌روز‌رساني شده کارایی بخشیده است. تصاویر ۱ تا ۸ و ویدیو ۱ که در زیر آمده به شما نشان می‌دهند که انتظار دیدن چه چیزی را باید داشته باشید. علاوه بر این به‌روز‌رساني‌ها، Dreamweaver CC قصد دارد الحاق با PHP را ادامه دهد و هم اکنون PHP 5.4 را پشتیبانی می‌کند.

ویدئو ۱- يكپارچه‌سازي Edge Tools براي بهبود استفاده از Adobe Edge Web Fonts، Adobe Edge Animate CC و PhoneGap Build تقويت شده است (جهت مشاهده این ویدئو به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://tv.adobe.com/watch/companion-videos-for-inspire/modernizing-dreamweaver-updated-edge-tools-integration-in-dreamweaver-cc/

مقصد بعدی
در تلاشی مستمر برای رسیدن به مشتریانمان، نقشه‌ای جامع برای دستیابی به اطلاعات مهمی درباره Dreamweaver داریم؛ از طریق کانال‌هایی مانند پست‌های وبلاگ، نمایش آموزش Dreamweaver CC خودمان در Adobe TV و YouTube. کاربران Dreamweaver می‌توانند ویدئوهای زیادی در YouTube و Adobe TV بیابند که به جزئیات خوبی درباره استفاده از ویژگی‌ها می‌پردازند.
همچنین از نمایندگی‌های رسانه اجتماعی اسفاده کردیم، از قبيل LinkedIn، Facebook و Twitter تا بتوانیم ترافیک را به پست‌های وبلاگ و ویدئو‌هایی هدایت کنیم که جرئیات بیشتری را در مورد Dreamweaver مثل منابع آموزشی و اطلاعاتی درباره چگونگی استفاده مشتریان Dreamweaver در مسایل کاریشان تأمین می‌کند.
اگر شما عضو Creative Cloud هستید، حتماً آخرین بهنگام‌رسانی‌ها را دانلود کنید. اگر نیستید، نسخه رایگان را دانلود کنید و ببینید ما روی چه چیزی کار می‌کردیم.

——————————-

برگردان : رامین مولاناپور

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text