معرفی چند نرم افزار کاربردی…

/
/
/

Wise Care 365
پاکسازی کامپیوتر
سیستم مورد نیاز : ویندوز XP, Vista, 7, 8
با استفاده از این نرم افزار ساده اما بسیار قدرتمند و رایگان فایل های اضافی مخفی را حذف کرده ، از اطلاعاتتان پشتیبان بگیرید و پردازه های مزاحم را غیرفعال کنید. پیشخوان این نرم افزار شامل پنج برگه است : PC Checkup که رایانه شما را برای پیدا کردن فایل های اضافی، گذارشات کرش و یا از کارافتادگی سیستم و سایر پسماند های دیجیتال اسکن می کند، System Cleaner که در آن می توانید تجمعات ناخواسته و غیر ضروری رجیستری را مشاهده و حذف کنید، System Tuneup که در این قسمت می توانید تنظیمات و پیکربندی هایی که رایانه تان را کند می کند غیرفعال کنید، Privacy Protector که خطرات امنیتی رایانه شما را اسکن می کند و در نهایت Wise Utilities که در این قسمت می توانید ابزار هایی اضافی همچون Program Uninstaller و Folder Hider را به ترتیب برای حذف نرم افزار ها و مخفی کردن پوشه ها دانلود کنید. PC Checkup و System Tuneup احتمالا برگه هایی خواهند بود که شما بیشتر از همه استفاده می کنید. اسکن انجام شده در PC Checkup سریع اما کامل و جامع است. این اسکن فایل های بلا استفاده (معمولا فایل های نرم افزار ها) را لیست کرده، به شما امکان حذف فایل های ضائد را می دهد و نمره شاخص سلامت رایانه تان را تعیین می کند. System Tuneup به شما این امکان را می دهد تا پردازه های ضایع سیستم همچون پیغام های خطا را غیرفعال کنید. در برگه Privacy Protector برای حذف ریسکها و حفره های امنیتی پیدا شده باید نرم افزار را به نسخه خریداری شده (۲۳٫۹۸ یورو برای سه رایانه) ارتقا دهید، اما بگذارید سر اصل مطلب باقی بمانیم، نسخه رایگان نرم افزار Wise Care 365 نرم افزاری خارق العاده است که عناصر محبوبیت و پایداری نرم افزارهایی همچون CCleaner و Glary Utilities را با هم ادغام کرده و می تواند ابزار اساسی جدید در رایانه شما باشد.

۱- برگه PC Checkup به صورت پیشفرض باز می شود. بر روی Checkup Now کلیک کنید تا اسکن فایل های قدیمی ویندوز، میانبرهای نامعتبر و سایر فایل های ضائد سیستم شروع شود. این اسکن یک یا دو دقیقه طول می کشد.
۲- بر روی Clean کلیک کنید تا فایل های بلا استفاده را از سیستم حذف شوند. نمره شاخص سلامت رایانه شما بلافاصله بالاتر می رود. به سایر برگه ها مراجعه کنید تا این نمره حتی بالاتر هم برود.
۳- برگه System Cleaner به شما نشان می دهد که کدام نرم افزار ها و فایل ها رجیستری رایانه شما را مختل کرده اند. قبل از اینکه تابع System Cleaner را اجرا کنید باید از رایانه تان پشتیبان بگیرید.
۴- برگه System Tuneup نشان می دهد که کدام تنظیمات اعمال شده رایانه شما را کند کرده اند. تیک گزینه تنظیماتی که میخواهید نگه دارید را بردارید و با کلیک کردن بر روی Optimize بقیه را پاک سازی کنید.

ویرایشگر تصاویر
Image Tuner 4.7
سیستم مورد نیاز : ویندوز XP, Vista, 7, 8
با این ابزار سریع که دارای استفاده ای آسان است چندین تصویر را همزمان با هم ویرایش کنید. دسته ای از فایل ها و یا یک پوشه را انتخاب کرده و یک عمل را بر روی همه آنها اعمال کنید; عمل کردهایی همچون نام گذاری تصاویر با ترتیب، تبدیل فرمت آنها از یک یا چند فرمت به فرمت دیگر (فرمت های زیادی از جمله فرمت های RAW مربوط به دوربین های دیجیتال پشتیبانی می شوند) و یا تغییر اندازه تصاویر به ابعاد دلخواه و یا برای گنجاندن آنها در یک قالب خاص. شما حتی قادر خواهید بود تا تصاویر را شارپ کرده، قیچی کنید، بچرخانید و یا حتی یک آرم دلخواه را به تصاویر خود بیافزایید و به منظور نگه داشتن آمار یک لیست از تصاویر خود را از نرم افزار استخراج کنید.

ابزار کپی دی وی دی
BurnAware 7.0
سیستم مورد نیاز : ویندوز XP, Vista, 7, 8
تمامی اسناد، تصاویر و فایل های خود را در یک DVD و یا CD پشتیبان بگیرید تا مطمئن شوید که دیگر آنها را از دست نمی دهید حتی هنگامی که رایانه تان به طور کامل پاک شود! نرم افزار BurnAware پروسه ساخت دیسک های DVD داده قابل بوت، فایل های ISO و ایمیج دیسک ها به منطور پشتیبان گیری از تمامی داده های سیستم و یا قسمتی از فایل ها و نرم افزار ها را تسهیل می کند. شما علاوه بر این می توانید دیسک های DVD ویدئویی و یا CD های صوتی با کیفیتی را برای نگه داری و یا به اشتراک گذاری تصاویر خانگی و موزیک های مورد علاقه تان ایجاد کنید. در هنگام نصب این نرم افزار مطمئن شوید که تیک گزینه “Use AVG Security Toolbar” را برداشته باشید.

ابزار رمزگذاری بر روی فایل
Quick Crypt
سیستم مورد نیاز : ویندوز Vista, 7, 8
برای رسیدن به نهایت امنیت فایل های خود را با استفاده از این نرم افزار بسیار کوچک و قابل حمل کد گذاری کنید. یک فایل را از داخل نرم افزار انتخاب و یا با ماوس داخل پنجره نرم افزار Quick Crypt بیاندازید (با حجم نهایتا ۲۰ مگابایت) یک رمز عبور انتخاب کنید، یک عبارت یادآور انتخاب کنید تا اگر احیانا رمزعبور را فراموش کردید از آن بهره بگیرید و نهایتا بر روی Encrypt File کلیک کنید. از این به بعد هیچ کس و هیچ چیز (از جمله سروری های نرم افزار Quick Crypt) بدون رمزعبور قادر به مشاهده و باز کردن فایل های شما نخواهند بود. شما حتی می توانید یک تاریخ انقضا برای فایل تعیین کنید تا بعد از اتمام آن نه خودتان و نه هیچ کس دیگر قادر به مشاهده فایل نباشد. می توانید این نرم افزار را بر روی حافظه فلش و یا سرویس ابری نگه دارید و از آنجا نرم افزار را بر روی هر رایانه ای اجرا کنید.
———————-
برگردان : ناصر منصوری

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text