img

آزمایشگاه نمونه سازی شرکت فورد

/
/
/

وقتی مهندس شرکت فورد، خانوم الیزاب بارون، عینک ۳D را روی چشمش می گذارد و در میان فضای تقریبا خالی آزمایشگاه ارزیابی وسیله نقلیه ی فورد که در مرکز توسعه ی محصولات این کمپانی در Dearbon, Michigan قرار دارد، شروع به قدم زدن می کند، متوجه می شود که آخرین طرح کمپانی تبدیل به ماشینی مثل مدل Edge شده که به تازگی روانه ی بازار شده بود.آزمایشگاه این اجازه را به طراحان و مهندسین می دهد تا ماشین مجازی را بررسی کرده و یا اطراف آن چرخی بزنند و یا سوار ماشین شوند و نحوه ی عملکرد آن را در داخل کابین ببینند. به محض اینکه الگوریتم مدل های اصلاح شده ساخته شدند، تغییرات مورد نظرشان مورد بررسی قرار می گیرند و بسیاری از هزینه های جاری ساخت اتاقک راننده با استفاده از این مدل ها کاهش پیدا می کند. با این کار شرکت فورد دیگر لازم نیست تا مدل هایی با سایز واقعی که چند صد هزار دلار در یک یا چند هفته برای طراحی و ساخت آن ها خرج می شود، بسازد.فورد ادعا می کند که اولین شرکت خودروسازیست که از مزایای تجسم ۳D بهره می برد.
آزمایشگاه ارزیابی وسیله نقلیه فورد
شرکت فورد سال های زیادی است که به کمک امکاناتش در آمریکا، استرالیا و امکانات ماهواره ای مشارکتی در برزیل، چین، آلمان، هند و مکزیک در زمینه واقعیت مجازی فعالیت می کند. جدیدترین ساختمان مربوط به واقعیت مجازی ای که شرکت فورد اخیرا آن را به ممالک خود اضافه کرده است، در Dearborn قرار دارد. بزرگی آن به اندازه ی یک پارکینگ ماشین با ظرفیت دو ماشین می باشد که داخل آن به مشکی-توسی رنگ شده است.
عینک سه بعدی تست، دارای وضوح تصویر ۱۲۸۰ در ۱۰۲۴ می باشد که توسط یک کابل بلند به مرکز پرداخت صحنه متصل شده است. یک صفحه ی نمایش ۱۵ فوتی روی دیوار با وضوح تصویر ۴k این اجازه را می دهد تا دیگران، آن چیزی را که آزمونگر در حال مشاهده هست را در حالت دو بعدی ببینند. ۱۰ دوربین مادون قرمز، حرکات آزمونگر و جهت های حرکت دسته ی حرکتی را دنبال می کنند (مانند دوربین های خارجی Oculus Rift که LEDهای مادون قرمز را دنبال می کنند). محیط مجازی با استفاده از نرم افزار سفارشی VRED 3D توسط کامپیوتر بارگزاری می شود. با توجه به پیچیدگی مدل، تصاویر بین ۱۰ تا ۳۰ فریم در ثانیه به روز رسانی می شوند.
کارشناس واقعیت مجازی و متخصص تصویر پیشرفته ی شرکت فورد می گوید: «ما هدست را می گذاریم، اطراف ماشین مجازی قدم می زنیم، سوارش می شویم و کیفیت این وسیله نقلیه را ارزیابی می کنیم». سوار ماشین شدن به معنای نشستن روی تنها وسیله ی موجود در اتاق (صندلی مکانیکی شرکت فورد) می باشد.
بارون می گوید: ما متوجه قابلیت های بسیاری می شویم؛ ما طراحی های فراتر از زمان را بررسی می کنیم و هزاران هزار نکته را در هنگام ساخت کار دنبال می کنیم».
وقتی آزمونگر هدست واقعیت مجازی را روی سر می گذارد، روی آن سیلندری وجود دارد که روی آن چهار چراغ به بزرگی توپ پینگ پونگ نور را به بیرون انعکاس می دهند. آن گوی ها به ۱۰ دوربین IR کمک می کنند تا محل سیلندر و جهتی که به آن اشاره می کند را مشخص کنند. با زدن دکمه، سیلندر که یک چراغ مجازی می باشد، چراغ های LED و مه شکن روی سپر یا خطوط استیل روی در و یا کنسول هدایتی ماشین را روشن می کند.صحنه هایی از دترویت، نیویورک و یا محل های دیگر در شیشه ی جلوی ماشین به نمایش در می آیند. نرم افزار شبیه سازی، تششع هایی را هنگامی که نور خورشید به شیشه ی جلوی ماشین برخورد می کند روی آن نمایان می سازد.
کنسول هدایتی ماشین نشان می دهد که بالاخره شرکت فورد برنامه ی همگام سازی و نسخه ی صفحه ی نمایش MyFord Touch که لمسی نبودند را به فناوری لمسی ترجیح دادند.

آیا فورد با استفاده از واقعیت مجازی می تواند با مدل های به روز شده رقابت کند؟
اولین نسل از مدل Edge در سال ۲۰۰۶ به عنوان مدل ۲۰۰۷ تولید شد. تولید و توزیع Edge جدید در اوایل سال ۲۰۱۵ عملی می شود که فاصله ی طولانی ای بین این مدل و مدل قبلی است. طول عمر مدل های برخی از شرکت های خودروسازی آسیایی بین ۳ تا ۴ سال است.فورد می گوید که آنها از فروش هشت ساله ی Edge راضی بودند چرا که این فروش آنها را بالاتر از رقبای خود همچون نیسان مورانو، تویوتا ونزا و مدل شکست خورده ی هوندا کراس تور نگه داشت. بعید می رسد که نسل دوم Edge همان طراحی اولیه را تا سال ۲۰۲۲ حفظ کند. حقیقت مجازی زمانی که به یک باید در طراحی ها تبدیل شود، این امکان را به فورد می دهد تا برای ساخت محصولات در دوره ی زمانی کمتری تلاش کند و یا کار بیشتری را در زمان کوتاهتری انجام دهد.
————————–
برگردان : رویا اسماعیل زاده

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text