سرمقاله ۲۵۳

/
/
/

به نام ایزد یکتا
با سلام و عرض احترام خدمت کلیه خوانندگان محترم ماهنامه رایانه
آذرماه امسال را در حالی پشت سر می گذاریم که شاهد برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بودیم .این بار نمایشگاه بین المللی الکترونیک ، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در مدت ۴ روز فعالیت با شعار « زندگی هوشمند « در دو بخش دولت الکترونیک و الکامپ برگزار شد . از شعار برگزیده برای این دوره نمایشگاه چنین بر می آید که نگاه ها به مقوله فناوری در حال گذر از نگاه های تجملاتی و لوکس به دیدی کاربردی است . در چند سال اخیر شاهد بودیم که گام هایی در این زمینه برداشته شده است ، که بارزترین آنها ایجاد دولت الکترونیک است.
اما آیا برای رسیدن به چنین اهداف بزرگی نباید حداقل در برنامه ریزی های کوچک توانمندی و قدرت خود را نشان دهیم . آیا می توان نمایشگاهی با چنین شعار بزرگی را اینقدر بی برنامه و بی هدف برگزار کرد .
نمایشگاه امسال در حالی برگزار شد که تقریبا تمام شرکت کنندگان با زمان برگزاری آن مشکل داشتند و بسیاری از شرکت های بزرگ در آن شرکت نکرده بودند . هرچند که در انتخاب این بازه زمانی قطعا صلاحدیدها و اهدافی وجود داشته اما هرچه که بوده مانند روال سال‌های گذشته به ضرر الکامپ و حوزه الکترونیک و کامپیوتر کشور تمام شده است. برگزاری نمایشگاه در روزهای اداری و آن هم ساعات اداری چه معنایی جز بی اهمیت دانستن آن می تواند داشته باشد ؟!
درحالی که برگزار کنندگان این نمایشگاه باید حضور شرکتها را که با وجود هزینه های زیاد و امکانات کم قدر بدانند و در راضی نگاه داشتن آنها کوشا باشند .
امسال متفاوت‌ترین چیزی که به نسبت سال‌های گذشته در الکامپ بیستم اتفاق افتاد، رونق گرفتن بازار شرکت‌های خدمات دهنده PAP بود که برای جذب مشتری پای جوایز را بیش از هرچیز دیگری به نمایشگاه باز کرده بودند . و این نشان از آن دارد که بیشتر مخاطبان این نمایشگاه کاربران هستند ، که این برای نمایشگاهی در سطح بین المللی ! خوب نیست .
امید است که در سالهای آتی شاهد برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه و امثال آن باشیم تا در راستای آن به اهداف مهم دست یابیم .
————–
رضا علیجانی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text