img

از تکنولوژی خود حفاظت کنید…

/
/
/

تهدیدات و خطراتی که باید از آنها اجتناب کنید و یک ابزار امنیتی جدید

CryptoLocker 2.0
محققان امنیتی نسخه ای تقلیدی از CryptoLocker را یافته اند. CryptoLocker یک ransomware خطرناک بود که در چند ماه گذشته به بیش از ۲۵۰،۰۰۰ کامپیوتر حمله کرد و فایل ها را رمز گذاری می نمود تا زمانی که قربانی به هکر مبلغی پرداخت می کرد.
CryptoLocker 2.0 وانمود می کند که به روز کننده ای برای ادوب فوتوشاپ و مایکروسافت آفیس در سایت هایی است که از فایل های به اشتراک گذاری شده P2P استفاده می کنند، به این معنی که شخص بزهکار می تواند کامپیوتر ها را بدون اینکه مجبور به ارسال ایمیل اسپم باشد آلوده کند. اولین CryptoLocker اغلب بصورت ایمیل اسپم ظاهر می شد و به یک PDF داخل پیوست .zip تغییر شکل می داد.
ورژن جدید، یک worm است و مانند نسخه اصلی تروجان نیست و خود را در میان کامپیوترهای متعددی با پنهان شدن در USB stick تکرار می کند. این موضوع به خصوص موجب نگرانی کسب و کار ها و سازمانی ها است زیرا کامپیوترهای آلوده می توانند سایر کامپیوترهای روی شبکه را آلوده کنند.
متخصصان بر این باورند که این حمله دوم ممکن است کار بزهکاران فرصت طلب با مهندسی معکوس CrypoLocker اول باشد. اینطور گمان می رود که آنها به اشتراک گذاری فایل را هدف قرار می دهند با این باور که افراد حمله را گزارش نمی کنند زیرا نمی خواهند دیگران متوجه شوند که فایل ها را بصورت غیر مجاز دانلود کرده اند.
هر دو نسخه CrypoLocker به یک صورت عمل می کنند – اسکن کامپیوتر هدف برای یافتن فایل های مطابق با یک سری Extension file سپس رمز گذاری آنها و نمایش یک پیغام که درخواست پول میکند (قابل پرداخت تا ۷۲ ساعت به منظور رمز گشایی فایل ها).

راه حل
باید همیشه نرم افزارهای خود را از سایت های رسمی یا یک جایگزین معتبر دانلود کنید و نه از سایت های P2P. به علاوه مطمئن شوید که هیچ گاه USB stick خود را به یک دستگاه نا آشنا نمی زنید یا از افرادی که به آنها اعتماد ندارید USB نمی گیرید. از فایل های با ارزش خود پشتیبان بگیرید.

SnoopWall
www.snipca.com/11154
یکی از نگران کننده ترین موارد در استفاده از تلفن و یا تبلت این است که چه تعداد اپلیکیشن درخواست مجوز دسترسی به اطلاعاتی در مورد شما و دستگاهتان را داشته باشند که بیشتر از آن است که در واقع برای عملکرد نیاز دارند. گوگل پیش تر راه حلی با ابزار App Ops در آندروئید ارائه داد که به شما این امکان را می داد که تصمیم بگیرید به کدام اپلیکیشن اجازه دهید، ولی شرکت فوق الذکر این ابزار را درست قبل از کریسمس حذف کرد که باعث شکایاتی از طرف فعالان حریم خصوصی شد.
SnoopWall یک اپلیکیشن اندروئید جدید و حیرت انگیز است که به هدف دادن کنترل بیشتر به شما طراحی شده است. این ابزار به شما نشان می دهد هر اپلیکیشن به چه دیتا و چه پورت هایی در دستگاه شما می تواند دسترسی داشته باشد، سپس امکان بلاک نمودن مجوز را می دهد. این قسمت از برنامه رایگان است.

————————
برگردان : هدی ابیضی

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text