img

۵ خطر اصلی تاخیر در حرکت به سمت کلاد

/
/
/

زمانی در آمریکا به مردم گفته می شد که همه معیارهای محاسباتی آنها در حال تغییر است. سیستم دیگری وجود داشت – سیستمی بسیار بهتر – که تقریبا توسط همه افراد استفاده می شد؛ و اکنون زمان آن فرا رسیده بود که شیوه های قدیمی محاسباتی تغییر کند و اینچ جای خود را به سانتی متر داده و مایل به دست فراموشی سپرده شود. همه از کودکان گرفته تا مادربزرگ ها خود را آماده تغییر سیستم متریک کردند.
گاهی اوقات بحث هایی که در مورد به کارگیری راهکارهای نرم افزاری کلاد وجود دارد آهنگ مشابهی با تغییرمعیارهای محاسباتی در آمریکا به خود می گیرد. همه ما این پیام را گرفته ایم که اتخاذ گسترده میزبانی کلاد دیر یا زود اتفاق می افتد.
با این وجود، بر خلاف سیستم متریک روشن است که زمان کلاد بالاخره فرا رسیده است. کاهش ناگهانی هزینه های کلاد کامپیوتینگ، صرف نظر نمودن از مزایای انتخاب رویکردهای سازمانی مبتنی بر کلاد نسبت به پیاده سازی های on-premise را مشکل می سازد. تحقیقات نشان می دهند بسیاری از سازمان ها به سرعت صرفه جویی چشم گیر در هزینه ها که در طول زمان و با کنار گذاشتن نرم افزارهای on-premise افزایش می یابد را تشخیص داده اند. مطالعات IDC جدید نشان می دهد که راهکار کلاد به طور میانگین دوره بازگشت سرمایه ۷٫۱ ماه و میانگین ROI 5 ساله ۶۲۶ درصد را ارائه می دهند، سطحی که سرمایه گذاری های کمی می توانند با آن برابری کنند.
با این نوع مزایای اقتصادی که کلاد ارائه می دهد، گرایش نسبت به کلاد به سرعت در حال تغییر است و بحث درباره جوانب منفی بالقوه به کارگیری کلاد به سرعت در حال تکامل به سمت ارزیابی های خطرات مرتبط با نرفتن به سمت کلاد است. پس بگذارید نگاهی داشته باشیم بر اثرات بالقوه حفظ وضعیت موجود on-premise.

۱- هزینه های سخت افزاری رو به افزایش
مرکز داده ای که میلیون های هزینه ساخت آن می شود، میلیون ها نیز هزینه نگهداری، به روز رسانی، برق، خنک سازی و مدیریت خواهد داشت که این هزینه هر ساله بیشتر می شود؛ با این وجود استدلال غلط مدیران از هزینه های مخفی اغلب آنها را وسوسه می کند که پول بیشتر را در جای اشتباه سرمایه گذاری کنند. قطع سرمایه گذاری بر روی مراکز داده پر هزینه شاید تصمیم سختی باشد ولی در بسیاری از موارد هزینه اختصاص داده شده به پشتیبانی از آنها را می توان به طور سازنده تری به کار گرفت.

۲-تاخیر در پاسخ به اختلالات
در دنیای ارتباطات بلادرنگ و بازارهای مجازی، توانایی واکنش سریع به رویدادهای غیر قابل پیش بینی ضروری است. رقبای جدید اکنون می توانند یک شبه سبقت بگیرند، در کار صنایع موجود اختلال ایجاد کنند و ادعای در هم شکستن بازار موجود در طول چند ماه را داشته باشند. بخش قابل توجهی از کسب و کارهایی که سریع ترین رشد را دارند راهکارهای کلاد را به منظور ساختار بندی، گسترش و مقیاس دهی سریع ترعملیات برای به دست گرفتن مواضع بازار، پیش از آنکه رقبای کندتر بتوانند واکنش نشان دهند، انتخاب کرده اند. برندهایی مانند Pinterest، Foursquare، Etsy و Yelp همگی ظرف چند ماه رشد کرده و به نام هایی خانگی تبدیل شدند و همه آنها کسب و کار خود را در کلاد پایه ریزی کرده اند. ارزشی که با بهره گیری از قابلیت های کلاد برای افزایش مقیاس سریع برای کسب و کارها به دست می آید قابل چشم پوشی نیست.

۳-موانع ادغام مفید و مالکیت فراگیر
در محیطی که تحکیم و تثبیت در یک چشم به هم زدن رخ می دهد، تعداد فزاینده ای از سازمان ها مجبور به رویارویی با چالش هایی می شوند که ادغام و مالکیت فراگیر به وجود می آورند که برخی از آنها سخت افزار، نرم افزار و زیرساختی است که هر سازمان دارد. کلاد می تواند روشی اقتصادی، امن و کارامد برای اجتناب از اختلال ارائه دهد و به آرامی در بین سازمان های جدید خود را جا می کند.
راهکار کلاد به طور میانگین دوره بازگشت سرمایه ۷٫۱ ماه و میانگین ROI 5 ساله ۶۲۶ درصد ارائه می دهند، سطحی که سرمایه گذاری های کمی می توانند با آن برابری کنند

۴- آمادگی ناکافی در برابر بحران
همه ما دوست داریم اینطور فکر کنیم که هیچ گاه برای ما اتفاق نخواهد افتاد ولی بسیاری از سازمان هایی که میزبان مراکز داده خود هستند تنها یک سیل یا آتش با اختلال به طور بالقوه برگشت ناپذیر در کسب و کار خود فاصله دارند. پشتیبان گیری کمک می کند ولی بک آپ ها تنها نمایانگر یک بخش از حفاظت ارائه شده توسط ارائه دهندگان سرویس کلاد سازمانی هستند و مشابه با مشکلات امنیتی که در بالا به آن اشاره شد، فروشندگان میزبانی کلاد، بازیابی و قابلیت های مقابله با خرابی ارائه می دهند که بسیاری از شرکت ها بصورت مستقل نمی توانند با آنها برابری کنند. حتی اگر سیستمی از کار بیافتد ارائه دهنده کلاد عموما می تواند سرویس را روی وسیله دیگری ذخیره کند تا تداوم کار را تضمین نماید. شرکت های کمی استطاعت نگهداری زیرساخت آی تی با این سطح از افزونگی را دارند.

۵- قابلیت پایداری کم
فشار بر روی سازمان ها برای کاهش زیانهای زیست محیطی آنها رو به افزایش است و متعادل نگه داشتن گرما، سرما، برق ، فضا و نیازهای ذخیره سازی مراکز داده برای کسب و کارها روز به روز سخت تر می شود در حالیکه راهکارهای کلاد آنها به راحتی در جای دیگر نگه داشته می شود. هاست های کلاد می توانند مصرف منابع را به دلیل مقیاس بزرگتر بهینه سازی کنند و سپس با پخش آن بین صدها مشتری اثر آن را بیشتر کاهش دهند. انتقال از راهکارهای در محل یا on-premise به کلاد راه سریع و اقتصادی برای ذخیره پول و در عین حال نمایش ارتقای چشم گیر در پایداری محیطی است.

بررسی هزینه های واقعی
اکنون که نگاهی بر خطرات داشتیم بگذارید نگاهی نیز به هزینه ها بیاندازیم. زیرا در عین حال که ارزش استفاده از نرم افزارهای سازمانی مبتنی بر کلاد از صرفه جویی فوری در هزینه ها فراتر می رود، این دسته از صرفه جویی ها هستند که نوعا بیشتر بحث های مربوط به تغییر مسیر دیر یا زود به سمت کلاد را به خود اختصاص می دهند.
نرم افزار مبتنی بر کلاد نوعا جایگزین تعداد زیادی هزینه های مستقیم یا غیر مستقیم نرم افزای تنها با هزینه مبتنی بر اشتراک و میزان استفاده می شود. اگرچه هزینه های مستقیم در نگاه اول قابل مقایسه به نظر می رسند، بررسی عمیق تر برای آشکارسازی صرفه جویی های واقعی که با در نظر گرفتن هزینه های غیر مستقیم به دست می آیند، نیز خالی از لطف نیست.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text