img

از سرقت لپ تاپ خود در مکانهای عمومی جلوگیری کنید…

/
/
/

تصور رایج درباره محافظت از لپ تاپ شما درمقابل سرقت اشتباه است. مایک الگان توضیح می دهد که چگونه از وسایل خود محافظت کنید.
بعد از مسافرت های بسیار و تجارب زیاد هر بار که کسی در یک کافی شاپ یا رستوران می گوید ممنکه حواستون به وسایلم باشه من فقط لبخند می زنم چون امکان محافظت وسایل شما به این روش صفر است. چون بهترین راه برای دزدی این وسایل برداشتن و به سرعت فرار کردن است. معمولا روشهای مقابله با این نوع سرقت ها اشتباه است . نشستن شما در کنار این وسایل باعث ترس آنها از سرقت نمیشود. به واقع حتی هنگامی که در حال تایپ هستید هم سارقان می توانند به راحتی لپ تاپ شما را به سرقت ببرند. اگر بتوانید در این مواقع مانند یک نوجوان چابک که خیابان های منطقه را به خوبی می شناسد به دنبال سارق بروید اغلب می توانید لپ تاپ خود را رها شده در یک خیابان پیدا کنید. البته وقتی بدنبال او می کنید ممکن است شریک سارق هم کیف یا کوله شما را ببرد.
برای محافظت از لپ تاپ خود از قاعده سه ثانیه ای من استفاده کنید: در یک مکان عمومی در جایی بنشینید که سارق نتواند در کمتر از سه ثانیه از درب خارج شود. در گوشه ای بنشینید که اطرافتان را چندین میز و صندلی احاطه کرده باشد. دیگر اینکه مطمئن شوید که سارقین نمی توانند از جایی که شما نمیبینید به لپ تاپ شما دسترسی داشته باشند. بسیار مهم است که حواس شما به اطراف میزتان باشد.
دوم اینکه اگر می خواهید میزتان را ترک کنید و دوباره برگردید برخی وسایل بی ارزش میز را باقی گذاشته و دیگر وسایلتان را با خود ببرید حتی هنگام رفتن به دستشویی.
سوم اینکه ظاهر لپ تاپ شما نباید گران قیمت باشد. برای مثال آرم اپل فریاد می زند که می توان در بازار خرده فروشی سود خوبی بدست آورد. با یک کاور ظاهر لپ تاپ خود را ارزان قیمت نشان دهید.
وچهارم اینکه سارقین را گیج کنید. آنها معمولا بدنبال وسایل خاصی مانند کیف پول ، لپ تاپ ، گوشی های هوشمند و آی پدها هستند. بنابراین من به راحتی با گوگل گلاس خود در خیابان راه می روم. آنها وسایل و جدید و خاص را نمی دزدند .
من از طرفداران پروپا قرص کیفهای مخصوص گوشی وتبلت و لپ تاپ با طرح کتابهای قدیمی هستم. (BOOKBOOK ) بهترین حالت این است که سارقان فکر می کنند شما یک کتاب را در دست دارید و در بدترین حالت اینکه گیج می شوند قبل از اینکه بفهمند شما یک وسیله هوشمند گران قیمت را در دست دارید.
این تاخیر در واکنش تفاوت زیادی را ایجاد می کند. هیچ کس نمی خواهد کتاب قدیمی شما را بدزدد . آنها هیچ گاه نمی دانند که آی پد شما جلدی چرمی مانند کتاب را دارد.
از نظر امنیت کوله پشتی هم مناسب است اما متاسفانه باور عموم در این باره برعکس است.

کوله پشتی خود را محافظت کنید.
مهم ترین ویژگی یک کوله پشتی امنیت آن است. اما روشهای محافظت از آن برخلاف چیزی است که اغلب مردم فکر می کنند. شرکتهای سازنده کوله پشتی هم به امنیت کوله پشتی ها اهمیت می دهند. یک شرکت سازنده به نام Pacsafe در این زمینه پیشرو می باشد. آستر آن را رشته هایی تشکیل می دهند که به همراه پوشش آن آنقدر محکم است که سارقان نمیتوانند کوله را پاره کنند یا بند آنرا ببرند .
بررسی های بازاریابان این شرکت ها نشان می دهد که اغلب افراد کوله خود را در اتاق هتل یا مسافرخانه می گذارند و درب را قفل می کنند و یا داخل لاکرها قرار می دهند. باور بستن کوله با قفل مانع سرقت نمی شود چون سارقین می توانند هر قفلی را ببرند. بهترین راه حل استفاده از مهندسی اجتماعی است یعنی طبعیت از برخی دستورها که از خود کوله پشتی شروع می شود. کوله های با کیفیت زیادی در بازار وجو دارد آنهایی که برای امنیت بیشتر تقویت شده اند یا آنهایی که مخصوص ساخته نشده اند. اگر کوله ای مرغوب داشته باشید هدف خوبی برای سارقین هستید . برای مثال طرح کوله های حمل وسایل الکترونیک SOOT بسیار عالی است و حتی خود من طرفدار کوله های اسپرت عالی Pelican Progear S 130 هستم. اینها محصولاتی عالی هستند البته اگردر فضای امن و مکانهای مخصوص ثروتمندان رفت و آمد می کنید.
اما حمل این کوله ها به هر کشوری مانند این است که به زبان محلی روی آن نوشته باشد « بسیار گران ، لطفا مرا بدزید !»
بهترین نکته در امنیت کوله پشتی این است که ظاهر آن خسته کننده باشد . بنابراین یک کوله ساده مشکی بدون طرحی فانتزی یا آرم و لوگو بهترین گزینه است. هر چه ساده تر، بهتر!
دومین ویژگی کوله باید راحتی آن باشد. در حالیکه وسایلی گران قیمت را داخل آن می گذاریم باید با آن احساس راحتی کنیم. طوریکه همه وسایل الکترونیکی مان را به راحتی در خود جای دهد. خود من یک آی پد ، آیفون ، مک بوک ، یک گوگل گلس ، شارژر ،کابل ، کارتهای اعتباری و دیگر وسایلم را در یک کوله حمل می کنم. مجموع ارزش آنچه در کیفم دارم بیش از ۳۰۰۰ پوند می شود. پس هرگز آنرا جایی نمی گذارم!
همیشه کوله تان را پیش خود نگه دارید. وقتی در کافی شاپ هستید آنرا روی صندلی یا روی زمین کنار صندلی نگذارید. بلکه همیشه کوله تان را روی زمین بین پاهایتان یا زیر میز بگذارید. اگر در شرایطی کسی نزدیکتان شد آنرا به پشت بگذارید . یکی از شگردهای سارقان پرت کردن حواس شماست. اگر اتفاقی در اطرافتان افتاد کوله مراقب کوله تان باشید و آنرا در مقابلتان نگه دارید. موفق باشید!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text