img

کار های ایمیل خود را کنترل کنید

/
/
/

کار های ایمیل خود را کنترل کنید
چه برای استفاده خانگی باشد و چه برای استفاده کاری ، یک ایمیل با مشخصات شخصی اختصاصی خودتان بسیار بهتر از استفاده از سرویس های رایگان می باشد ، و همچنین بسیار ساده تر راه اندازی می شود .
در حالی که شما با استفاده از سرویس های ایمیل رایگان چیز های زیادی به دست می آورید ، سرویس هایی مثل Gmail و یا Microsoft ، شما از تبلیغات به ستوه می آیید و دارای انتخاب های کمتری در زمینه ی انتخاب اسم برای ایمیل خود می باشید . یک راه بهتر این است که شما دامنه ی اسمی خود را ثبت کنید و سپس یک بسته ی ایمیل به آن اضافه کنید . این به شما یک آدرس ایمیل کاملا انتخابی می دهد و به شما اجازه می دهد تا با اضافه کردن کاربر های بیشتر از قبیل اعضای خانواده ، یا کسانی که می خواهید دامنه ی کاربری خود را وسعت دهید . اگر شما یک کار تجاری را اداره می کنید ، این همچنین بسیار حرفه ایی تر به نظر می رسد تا یک آدرس ایمیل اختصاصی داشته باشید تا اینکه از یک سرویس رایگان استفاده نمایید . در این رابطه ، ما به شما نشان خواهیم داد که گزینه های مختلف چه چیز هایی هستند ، این که شما چگونه آنها را راه اندازی کنید ، و مزایای استفاده از سرویس های رایگان چه چیز هایی هستند .
چرا برای ایمیل پول پرداخت کنیم ؟
فایده ی بزرگ این است که شما آدرس ایمیل اختصاصی خود بر پایه ی دامنه ایی که ثبت کرده اید را دریافت می کنید ، از قبیل david@mydomain.com . به علاوه ، شما می توانید آدرس های ایمیل دیگر را همان طور که نیاز دارید ، اضافه کنید ، به وسیله @mydomainname.com <هر گونه اسمی> که مربوط به شما باشد . این بدان معنی می باشد که شما دیگر نیاز ندارید به صورت بی وقفه username های مختلف را تایپ کنید تا مطمئن شوید که آنها قبلا استفاده شده باشند ، همان کاری که در سرویس های رایگان ایمیل انجام می دهید .
زمانی که شما برای ایمیل خود پرداخت کردید ، شما دیگر درون تبلیغات فرو نخواهید رفت ، همان اتفاقی که در حساب های کاربری Google و Microsoft اتفاق می افتد . این در کل یک تجربه ی بهتر برای کاربر در کل می باشد ، و فرستادن و دریافت ایمیل را به میزان کمتری قابل تهاجم می کند .
به علاوه ، اگر شما از سرویس ایمیل رایگانی استفاده می کنید که همراه ISP شما می آید ، شما نمی توانید بدون از دست دادن حساب کاربری خود ، فراهم کننده ی ISP خود را تغییر دهید . زمانی که شما برای آدرس ایمیل اختصاصی خود نام نویسی کردید ، شما می توانید در حالی که آدرس ایمیل را ثابت نگه می دارید ، ISP را هر تعداد که می خواهید تغییر دهید .
سرویس های مختلف
انواع حساب های کاربری ایمیل متفاوتی وجود دارد ، که به اینکه شما چه می خواهید بکنید ، بستگی دارد . با یک حساب کاربری در سطح ابتدیی ، شما یک صفحه ی مجازی ایمیل ، و چند گیگابایت فضای ذخیره ایی و توانایی اتصال به مشتریان ایمیل و و ابزار های موبایل را دریافت می کنید . با افزایش سطح به حساب های تجاری می رسیم . این به صورت روتین کمی هزینه ی بیشتری داشته و به شما این توانایی را می دهد تا تقویم کاری و لیست مخاطبین را با حساب آنلاین خود هما هنگ کنید . در بالاترین سطح حساب Microsoft Exchange می باشد . این به شما یک صفحه ی ایمیل با ظاهری دوستانه تر ، انتخاب اینکه به طور کامل از Outlook در ارتباط با حساب خود استفاده کنید ، به علاوه تقویم و تنظیم قرار ملاقات های بهتری را ، می دهد .
همچنین انتخاب Google Apps وجود دارد ، که یک ورژن پولی از Gmail رایگان می باشد . این به شما فضای ذخیره ایی بیشتری می دهد و تبلیغاتی در کار نیست ، اما ما آن را در اینجا پوشش نداده ایم ، از آنجا که شما باید تا حدود زیادی تغییرات پیچیده ایی را در دامنه ی ثبت شده ی خود انجام دهید تا آن را به کار اندازید ، این تقریبا گران ، و تا حدود زیادی برای فهمیدن مشکل است . این نوع حساب واقعا برای تجارت هایی طراحی شده است که دارای یک سر پرست می باشند تا همه چیزرا رو به راه کند .
IMAP یا POP3
قبل از اینکه ما به شما نشان دهیم چگونه حساب خود را شکل دهید ، یک جنبه ی مهم از لحاظ شکل بندی وجود دارد : بهتر است شما از IMAP استفاده کنید یا POP3 ؟ هنگامی که شما از طریق POP3 به حساب خود متصل می شوید ، پیام ها از طریق سرور دانلود شده و از طریق آن حذف می شوند . این بدان معنا است که اگر برای مثال شما ایمیل خود را از طریق لپ تاپ خود دانلود می کنید ، زمانی که از طریق تلفن هوشمند خود متصل می شوید ، شما پیام های مشابهی را دریافت نخواهید کرد .
IMAP جایگزین این است و این سیستم پیام ها را بر روی سرور باقی خواهد گذاشت . مهمتر از این ، هر تغییری که شما بر روی یک ابزار اعمال کنید با سرور هماهنگ خواهد شد . برای مثال ، یک پیام را بر روی لپ تاپ خود بخوانید و تلفن هوشمند شما همان پیام را که مشاهده شده است نمایش خواهد داد ، یک پیام را بر روی یک ابزار یا از طریق ایمیل پاک کنید ، و آن پیام از روی همه چیز پاک خواهد شد .
IMAP نیازمند فضای ذخیره ایی بیشتری می باشد ، از آنجا که شما به طور ثابت سرور را پاک نخواهید کرد ، بلکه این انتخاب بسیار بهتری خواهد بود اگر که شما بر روی ابزار های چندگانه ایی می خواهید ایمیل دریافت کنید ، به علاوه اینکه تمامی پیام های شما در جایی امن نگاه داشته خواهند شد . توجه داشته باشید که حساب Exchange مشابه حساب های IMAP کار می کند ، تنها در فرایند آنها کمی متفاوت هستند ، اما ترکیب و شکل اولیه مشابه می باشد .
ثبت کردن یک نام دامنه
شما نیاز دارید تا نام دامنه ی خود را ثبت کنید ، از قبیل ، www.computershopper.co.uk تا بتوانید حساب کاربری ایمیل خود را آغاز کنید . آسان ترین راه این است دامنه ی کاربری خود را از طریق شرکتی که سرویس ایمیل را فراهم می کند ، ثبت کنید ، چرا که هیچ شکل و ترکیب اضافه ایی نیاز نمی باشد . نام های دامنه ایی دارای قیمت سالیانه ی 2.49 پوند برای یک سال می باشند ، پس باعث ورشکستگی نمی شوند .
چگونگی شکل دادن یک حساب ایمیل اولیه
ما از استاندارد 1&1در میزبانی ایمیل برای این مرحله استفاده می کنیم ، اگرچه شکل دادن قدم ها با دیگر حساب ها مشابه هستند. هنگامی که شما به حساب خود وارد می شوید ، شما نیاز دارید برای ایجاد یک حساب ایمیل بر روی انتخاب آن کلیک کنید . شما یک انتخاب بین نوع های Basic و Business دارید ، نوع Basic را انتخاب کنید . شما در آغاز نیاز دارید تا برای حساب ایمیل یک اسم وارد کنید و سپس با استفاده از یک منوی رو به پایین باز شونده دامنه ی اسمی را که می خواهید با اسم مرتبط باشد انتخاب کنید ، مثل david@computershopper.co.uk . بعد ، جزئیات را پر کنید و یک کلمه ی رمز وارد کنید . شما همچنین می توانید سرویس های anti-spam و anti-virus را فعال کنید تا صندوق دریافت خود را از آلودگی و در هم ریختگی حفظ کنید ، و انتخاب کنید اگرکه حساب می تواند به یک حساب تجاری ارتقا یابد . شاید شما بخواهید این گزینه را انتخاب شده باقی بگذارید ، بنابراین شما می توانید بعدا ها از ویژگی های اضافی نوع تجاری هم استفاده کنید .
بر روی OK کلیک کنید زمانی که کار تمام شد ، و حساب کاربر ایجاد شده است . حالا شما می توانید با ایمیل و کلمه ی رمز خود در webmail.1and1.co.uk وارد شوید . طراحی داخلی شبکه کمی ابتدایی است ، اما شما در امتداد بالای صفحه گزینه های ایمیل ، تقویم ، مخاطب ها ، لیست کارهایی که باید انجام داد و بیشتر را مشاهده می کنید .
بر روی ایمیل کلیک کنید و مشاهده خواهید کرد که ظاهر تقریبا مشابه اپلیکیشن دکستاپ خواهد شد . خواندن و نوشتن ایمیل های تازه از این ساختار داخلی کار آسانی خواهد بود . اگر شما فقط می خواهید از ظاهر داخلی شبکه ایی استفاده کنید ، آنگاه شما می توانید از قسمت مخاطبین و تقویم استفاده کنید ، اگر می خواهید به عنوان یک مخاطب در دسکتاپ از آن استفاده کنید ، ما این امر را توصیه نمی کنیم زیرا هیچ راهی وجود ندارد تا بتوان لیست مخاطبین و تقویم را با کامپیوتر خود هماهنگ کرد . در عوض ، به این حساب پایه ایی به عنوان یک وسیله فقط برای ایمیل فکر کنید .
راه اندازی یک نوع دسکتاپی ، مانند Windows Live Mail آسان است . شما فقط نیاز دارید تا به یک حساب ایمیل جدید وارد شوید ، و از اطلاعات موجود در جدول زیر استفاده کنید . توجه داشته باشید بعضی کامپیوتر ها به شما اجازه می دهند تا حساب کاربری را اضافه کنید اما فقط به شما اجازه می دهند تا عدد پورت خواسته شده را بعد از آن وارد کنید، بنابراین ناراحت نباشید اگر در آغاز پیام خطا دریافت کردید . آدرس ایمیل و کلمه رمز شما برای تصدیق شدن لازم است .
حساب های تجاری پیشرفته
اگر شما کمی انتظار بیشتری از حساب ایمیل خود دارید ، شامل فضای ذخیره ایی بیشتر ، و توانایی هماهنگی میان مخاطب ها و تقویم ها ، شما نیاز دارید تا به حساب تجاری ارتقا یابید . ما از حساب تجاری 1&1 در اینجا استفاده می کنیم ، اگر چه شما ویژگی های مشابهی را از دیگر ارائه دهندگان مشاهده خواهید کرد .
در آغاز ، شما نیاز دارید تا یک حساب ایجاد کنید . فرآیند بسیار مشابه ایجاد یک حساب پایه ایی می باشد ، همان گونه که در بالا گفته شد : گزینه ی ایجاد یک حساب را انتخاب کنید ، نوع Business را انتخاب کنید و فرم را پر کنید تا حساب خود را ایجاد کنید . هنگامی که کار شما تمام شد می توانید از طریق webmail.1and1.co.uk با استفاده از آدرس ایمیل و کلمه ی رمزی که ایجاد کرده اید ، وارد حساب خود شوید . بر خلاف دفعه ی قبل ، شما متوجه خواهید شد که محیط داخلی از حساب کاربری پایه ، تمیز تر و امروزی تر است .
با ایمیل نوع تجاری شما می توانید از کامپیوتر های رومیزی ، و همچنین تلفن های هوشمند استفاده کنید . ما به شما نشان خواهیم داد چگونه هر دو نوع را شکل دهید . اگر شما از یک PC استفاده می کنید و می خواهید تقویم وهمچنین مخاطبین خود را با کامپیوتر هماهنگ کنید ، شما چندین گزینه دارید . اول ، اگر شما Outlook دارید می توانید 1&1 MailChange connector را دانلود کنید . Outlook نمی تواند با سرور های 1&1 به طور مستقیم صحبت کند ، اما همین نرم افزار مکالمات اتوماتیک هوشمندی را برای شما انجام خواهد داد . آموزش های کلی در سایت bit.ly/OutlookConnector یافت می شود . اگر شما Outlook ندارید ، شما می توانید به طور جایگزین به CalDAV و CardDAV متصل شوید تا به تقویم و مخاطبین متصل شوید ؛ در حالی که ایمیل از طریق IMAP رسیده باشد . Mac هایی که دارای CalDAV و CardDAV به صورت سر خود هستند ، از این سیستم حمایت می کنند . به System Perferences بروید ، Internet Accounts و بر روی دکمه ی (+) کلیک کنید ، Add other account را انتخاب کنید و گزینه ی Add a CalDAV account را انتخاب کنید . در گزینه های بعدی Manual را انتخاب کنید ، آدرس ایمیل 1&1 و کلمه ی رمز خود را در قسمت های مرتبط وارد کنید ، سپس آدرس https://dav.mailxchange.1and1.co.uk را به عنوان آدرس سرور وارد کنید . کار های فوق را دقیقا تکرار کنید ، به جز انتخاب کردن Add a CardDAV account برای هماهنگ کردن لیست مخاطبین خود .
حالا هنگامی که اپلیکیشن های مخاطبین و تقویم را شروع می کنید ، مشاهده خواهید کرد که همه چیز از حساب اینترنتی شما انجام می شود .
اگر شما یک PC دارید ، نیاز به کامپیوتری دارید که بتواند از CalDAV و CardDAV استفاده کند . بهترین نوع رایگان که ما یافتیم ، نوع eM ( www.emclient.com ) بود . بر روی Tools کلیک کنید ، سپس Accounts و بعد بر روی Add Accounts کلیک کنید . Calendar را انتخاب کنید و سپس CalDAV را انتخاب کنید و بر روی next کلیک کنید . به جای آدرس حساب https://davmailxchange.1and1.co.uk ، به جای نام کاربری و کلمه ی رمز آدرس ایمیل 1&1 ، را وارد کنید . بر روی Next برای تایید کلیک کنید و تقویم حساب شما و به دنبال آن لیست مخاطبین به صورت خودکار اضافه می شود .
از آنجایی که حساب تجاری از سیستم ActiveSync پشتیبانی می کند ، راه اندازی آن در یک ابزار موبایل آسان می باشد . در Android یا iOS ، فقط یک حساب جدید به تلفن اضافه کنید ، و نوع آن را Exchange انتخاب کنید . از روش آسان پیروی کنید، آدرس ایمیل 1&1 و کلمه رمز را به صورت نرمال وارد کنید ، اما برای آدرس سرور از s.mailxchange.1and1.co.uk استفاده کنید . زمانی که کامل انجام دادید ، تلفن شما آدرس ایمیل شما ، تقویم ولیست مخاطبان شما را ترسیم می کند .

راه انداختن یک حساب Exchange
ما از سرویس Fasthosts’ Exchange در این راهنمایی استفاده می کنیم ، اما شکل دادن آن برای سایر شرکت های سرویس دهی Exchange مشابه خواهد بود . هنگامی که وارد شدید ، بر روی لینک برای ایجاد یک حساب ایمیل کلیک کنید ، سپس Exchange2013 را انتخاب کنید . شما قادر خواهید بود انتخاب کنید که چند عدد حساب ایمیل ایجاد کنید ( هر چه بیشتر ایجاد کنید ارزان تر خواهد بود ) ، و اگر شما می خواهید می توانید آخرین نسخه ی Outlook را دانلود کنید ( 1.49پوند بیشتر برای یک ماه ) . Outlook نیاز نیست ، چرا که محیط داخلی شبکه همه کار را کرده است ، اما انتخاب خوبی است اگر می خواهید بهترین پشتیبانی دسکتاپ را داشته باشید . انتخاب کنید که می خواهید پرداخت ماهیانه و یا سالیانه داشته باشید و هنگامی که آماده شدید بر روی Continue کلیک کنید . شما نیاز خواهید داشت تا برای دامنه ایی که در اختیار دارید یک اسم انتخاب کنید و یا قبل از ادامه دادن یکی خریداری کنید .
هنگامی که نام دامنه ی خود را انتخاب کردید ، شما می توانید یک صندوق دریافت به حساب خود اضافه کنید . بر روی Email و سپس Manage Email Packages و بعد بر روی دکمه ی Email در کنار نام دامنه ی انتخابی خود ، کلیک کنید . بر روی دکمه ی Create Mailbox کلیک کرده و سپس فرم را پر کنید . حساب ایمیل Exchange شما حالا آماده است تا راه اندازی شود .
برای دسترسی به حساب خود از طریق شبکه ، فقط از طریق مرورگر خود به آدرس 1.exchange2013.livemail.co.uk/owa مراجعه و با نام کاربری و کلمه ی رمز خود وارد شوید . هنگامی که وارد شدید شما با یک طرح داخلی مواجه خواهید شد که مشابه نسخه ی دسکتاپ Outlook می باشد . نوار های جدایی برای تقویم شما و مخاطبین تان وجود دارد . به طرز هوشمندانه ایی ، هر حساب ایمیل دیگری که شما به دامنه ی خود اضافه کرده باشید به صورت خودکار در Global Address List ظاهر می شود . اگر شما آنها را به یک ملاقات دعوت کنید یا بخواهید برای آنها یک ایمیل ارسال کنید ، آدرس های آنها به طور اتوماتیک کامل خواهد شد . اگر شما ترجیح می دهید از یک کامپیوتر دسکتاپ استفاده کنید ، آنگاه شما به یک دستگاه نیاز دارید که از Exchange پشتیبانی کند . برای PC ها ، eM مورد خوبی می باشد ، اگر شما Mac دارید شما می توانید از Mail از پیش نصب شده استفاده کنید یا Outlook را تهیه کنید . به عنوان مثال برای Outlook ، شما نیاز دارید تا یک حساب جدید اضافه کنید و Exchange را انتخاب کنید . بعد ، آدرس ایمیل خود ، نام کاربری خود ، و کلمه ی رمز خود را وارد کنید . بر روی Add account کلیک کنید و Outlook تمام تنظیمات درست سرور ها را پیدا خواهد کرد و به صورت خودکار خودش را شکل خواهد داد . حالا شما می توانید ایمیل بفرستید ، تمام تقویم ها را دریافت کنید و از طریق کامپیوتر دسکتاپ خود لیست مخاطبین خود را مدیریت کنید .
اگر می خواهید حساب ایمیل خود را به تلفن هوشمند خود اضافه کنید ، هم ابزار های Android و هم iOS شکل دهی خودکار Exchange را پشتیبانی می کنند ، که این بدان معنی است که شما فقط نیاز دارید تا یک حساب Exchange را اضافه کنید ، آدرس ایمیل و کلمه ی رمز خود را وارد کنید و همه چیز به صورت خودکار انجام می شود . حالا، هر کاری که شما بر روی یک ابزار انجام می دهید ( دسکتاپ ، شبکه و یا موبایل ) بین تمامی ابزار های شما هماهنگ خواهد شد .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text