مشکلات ویندوز 10 را با یک کلیک برطرف کنید

/
/
/

در مقاله های قبلی از این مجموعه، مشکلات مربوط به ویندوز 8 را با یک کلیک برطرف کردیم، و نحوه استفاده از ابزار رایگان FixWin را توضیح دادیم. اکنون نسخه جدیدی از این نرم افزار با نام FixWin 10 وجود که دارد که به صورت تخصصی برای برطرف کردن مشکلات مربوط به آخرین نسخه از سیستم عامل کمپانی مایکروسافت می باشد.
پس اگر سیستم شما مشکلات احتمالی رایج را داشته باشد، مثلاً در اتصال به اینترنت مشکل داشته باشد، پرینتر شما کار نمی کند یا حافظه شما پر شده است، در هر صورت نرم افزار FixWin 10 در برطرف کردن این مشکلات به شما کمک خواهد کرد و این کار تنها با یک کلیک ساده انجام می گیرد.
گام1:
فرآینده دانلود کردن FixWin 10 بسته به این که شما از چه مرورگری استفاده می کنید، تفاوت دارد. ما از مرورگر جدید مایکروسافت در ویندوز 10 به نام Edge استفاده می کنیم، اما این کار در مرورگرهای Chrome، Firefox و Internet Explorer هم به همین راحتی انجام می شود. به آدرس www.snipca.com/18705 بروید، به پایین صفحه رفته و بر روی لینک آبی رنگ Download File کلیک کنید. زمانی که دانلود این فایل کامل شود، شما در قسمت پایین مرورگر خود یک پیام را مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه open کلیک کنید تا چهار فایل را مشاهده کنید، بر روی فایل نصبی FixWin 10 دوبار کلیک کرده و سپس Extract all را بزنید.
گام2:
سپس بر روی Browse کنید، یک مقصد را برای محتویات فایل نصبی در کامپیوتر خود انتخاب کنید (برای مثال پوشه Download را انتخاب کنید)، ابتدا اطمینان حاصل کنید که تیک مربوط به Show extracted files when complete فعال است و سپس بر روی Extract کلیک کنید. زمانی که پوشه مورد نظر باز می شود، فایل نصبی FixWin 10 را باز کنید، سپس بر روی Yes کلیک کرده تا برنامه باز شود. نرم افزار FixWin یک میانبر روی Desktop نمی سازد پس هر زمان که نیاز به استفاده از این نرم افزار را داشته باشید باید فایل نصبی آن را باز کنید. این برنامه در ابتدا یک صفحه خوش آمد گویی را که حاوی اطلاعات پایه ای در مورد کامپیوتر شما (نسخه ویندوز 10 شما، پردازنده، هارد درایو و…) است برای شما باز می کند.
گام 3:
قبل از استفاده از FixWin، ساختن یک system restore point ایده خوبی است زیرا از این طریق می توانید اگر تغییراتی را که اعمال می کنید نتوانستند رضایت شما را جلب کنند، به حالت قبل برگردانید (undo کنید). بر روی option کلیک کنید. بعد از چند ثانیه شما یک پیام Restore point has been created succussfully را مشاهده خواهید کرد. این ویژگی از این نرم افزار می تواند سیستم شما را اسکن کند و تمامی فایل های معیوب را به صورت خودکار درست کند. یک پیام را مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید این اسکن در پس زمینه انجام می گیرد. بر روی Ok کلیک کنید تا پنجره command prompt باز شود و میزان پیشرفت اسکن را به شما نشان دهد. این کار حدوداً 10 دقیقه طوب می کشد و اگر مشکلی را پیدا کند، شما باید یک بار پس از اتمام اسکن، سیستم خود را restart کنید.
گام 4:
FixWin 10 شامل شش قسمت است که هر قسمت در برگیرنده تامیرات خاصی است. هر تامیر دو دکمه دارد، دکمه علامت سوال (؟) که مشکل مورد نظر را با جزئیات بیشتری شرح می دهد و به شما می گوید که اگر بر روی Fix کلیک کنید FixWin چه کاری را انجام خواهد داد. در بسیاری از موارد کلیک کردن بر روی Fix تنها باعث تغییر در یک مقدار در رجیستری کامپیوتر شما شده و یا به پنجره command prompt سیستم شما یک دستور را اضافه می کند. ابتدا بر روی قسمت Windows 10 کلیک کنید تا مشکلات رایجی را به وسیله کاربران دیگر پس از به روز رسانی کردن سیستم عامل آنها گزارش شده است، مشاهده کنید.
گام 5:
ویندوز 10 بسیاری از فضای هارد درایو شما را اشغال می کند، اما ورود به OneDrive می تواند باعث آهسته تر شدن سرعت کامپیوتر شما شود. اگر شما از سرویس ذخیره سازی ابری مایکروسافت استفاده نمی کنید، بر روی دکمه “Disable OneDrive…” کلیک کنید، سپس Ok را بزنید تا تغییرات شما را پس از یک restart اعمال کند. برخی از گزینه ها (مانند OneDrive) دارای یک کلید revert هم هستند که می توانید تغییرات اعمال شده را undo کنید. اگر وای-فای شما در ویندوز 10 کار نمی کند، بر روی دکمه “Wi-Fi doesn’t work after upgrading to Windows 10” کلیک کنید تا مشکل برطرف شود. با استفاده از این گزینه می توانید هر مشکلی را در ویندوز 10 برطرف کنید.
گام 6:
سپس بر روی File Explorer کلیک کنید تا اصلاحات انجام شده را برای مشکلات مورد نظر مربوط به File Explorer، Recycle Bin و پوشه های خود، مشاهده کنید. برخی از گزینه دارای دو گزینه برای fix هستند، پس بر روی علامت سوال کلیک کرده تا ببینید کدام یک از این دو به کار شما می آید. در این قسمت می توانید یک آیکن Recycle Bin که حذف شده را بازیابی کنید، مشکل مربوط به درایو DVD را حل کنید و پوشه های بدانگشتی موجود در File Explorer را بازیابی کنید. اگر مشکلات سیستم شما بلافاصله برطرف نشدند، نگران نباشید زیرا بسیاری از این fix ها نیازمند این هستند که PC خود را restart کنید تا این تغییرات اعمال شوند.
گام 7:
اشکالات اینترنت و اتصال به پهنای باند، وای-فای و فایروال شما از طریق گزینه Internet & Connectivity برطرف خواهد شد، که این قسمت ممکن است برخی از قسمت ها را بلاک کند. اگر شما از Internet Explorer استفاده می کنید، می توانید یک fix را انجام دهید که به شما اجازه دانلود دو فایل به صورت همزمان را می دهد (از قسمت پایین سومین fix است). گزینه System Tools شامل دو قسمت است، که fix های مربوط به Administrator سیستم، Command Prompt، Registry Editor، Device Manager و Windows Defender را انجام می دهد. قسمت Advanced System Information دارای جزئیاتی در مورد کامپیوتر شما می باشد، و شامل اطلاعاتی مربوط به RAM و رزولوشن صفحه نمایش است.
گام 8:
اگر در جای دیگری هیچ گزینه fix ای وجود نداشتف باید قسمت Additional Fixes را بررسی کنید. برای مثال، این قسمت شامل گزینه اضافه کردن گزینه Hibernate به مجموعه Shutdown می باشد. شما همچنین می توانید notification ها، آیکن های خراب شده desktop و فایل های آفیسی که باز نمی شوند، را در ویندوز 10 مجدداً فعال و مرمت کنید.
گام 9:
قسمت عیب یابی (Troubleshooters) شامل دکمه های Fix نمی باشد. در عوض، این قسمت از Troubleshooter توکار ویندوز 10 برای مشخص کردن مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و شبکه است (شامل مشکلات مربوط به پرینتر، ضبط صدا و Windows Update است). برای مثال اگر بعد از اعمال تامیرات بالا نتوانستید به اینترنت متصل شوید، بر روی Internet Connections Troubleshooter کلیک کنید، سپس بر روی Next کلیک کنید. ویندوز برای پیدا کردن مشکلات احتمالی شروع به اسکن سیستم شما خواهد کرد. برای مثال، اگر مشکل مورد نظر مربوط به درایورها باشد، شما به یک وب سایت هدایت خواهید شد، و در آنجا می تواننید درایور مناسب را دانلود و نصب کنید.
گام 10:
همچنین قسمت Troubleshooter دارای شش گزینه در پایین آن است. این گزینه ها مربوط به مشکلات پرینترها و برنامه های بدرفتار (Mail، Calendar، Settings و Windows Store) هستند. برای fix کردن هریک از اینها، بر روی لینک متناظر Download Troubleshooter آنها کلیک کنید. این انتخاب هم وب سایتی را برای شما باز خواهد کرد که به شما نحوه برطرف کردن مشکل مورد نظر را توضیح می دهد، یا این که شما را به وب سایتی هدایت می کند که در آنجا بتوانید یک فایل مرتبط را دانلود کرده و مشکل مورد نظر را برطرف کنید. در نهایت، بر روی دکمه Start کلیک کنید، Power را انتخاب کرده و از این قسمت Restart را انتخاب کنید تا این که تغییراتی که در راه هستند، اعمال شوند.
دانلود های ناقص را ادامه دهید.
اگر شما درحال دانلود کردن یک فایل پرحجم (برای مثال یک فیلم با کیفیت HD یا یک فایل نصبی حجیم) هستید و اتصال به اینترنت شما در اواسط این فرآیند دانلود قطع شده است، مجبور خواهید بود که این دانلود را از اول مجدداً شروع کنید. ولی اگر نرم افزار Xtreme Download Manager را نصب کنید نیازی به این کار نیست. این یک نرم افزار فوق العاده و رایگان است که به شما اجازه می دهد دانلودهای قطع شده خود را از آخرین جایی که قطع شده بود، ادامه دهید و کامل کنید. این نرم افزار همچنین فایل های دانلود شده شما را گروه بندی کرده و منظم می کند (اسناد، فیلم ها، برنامه ها) و به شما اجازه دانلود فیلم های سایت YouTube را تنها با چند کلیک ساده می دهد. همچنین ما پی بردیم که این نرم افزار بسیار سریع تر از مرورگرها، فایل های شما را دانلود می کند.
گام 1:
برای دانلود و نصب Xtreme Download Manager (XDM) به آدرس www.snipca.com/18722 رفته و بر روی لینک Windows Installer کلیک کنید، سپس فایل setup آن را اجرا کنید (این برنامه فاقد هرگونه فایل تبلیغاتی است). زمانی که این برنامه بارگذاری شود خواهید دید که ویژگی های آن به صورت Slideshow نمایش داده خواهند شد. بر روی دکمه Next آنقدر کلیک کنید تا به Launch XDM برسید (یا این که از همان اول بر روی Skip کلیک کنید). نرم افزار XDM نیازمند ابزاری به نام Ffmpeg است-که به صورت خودکار فیلم های یوتیوب را کشف کرد و به شما گزینه هایی را برای دانلود آنها می دهد- پس بر روی install now کلیک کنید تا این فایل دانلود شود. زمانی که دانلود به اتمام رسید بر روی Close و سپس Ok کلیک کنید.
گام 2:
اکنون شما باید گزینه YouTube Download را فعال کنید، پس بر روی Enable، OK، Yes، و سپس OK کلیک کنید. درنهایت باید XDM را با مرورگرهای خود یکپارچه (integrate) کرده تا از این طریق بتوانید دانلود های خود را از طریق این نرم افزار انجام دهید. در پنجرهBrowser Integration تیک مربوط به Browser Integration را فعال کنید تا همه مرورگرهای لیست شده فعال شوند. اکنون بر روی جعبه مربوط به مرورگرها دوبار کلید کنید تا مرورگری را که استفاده نمی کنید، از این فرآیند معاف کنید. اگر از ویندوز 10 استفاده می کنید، گزینه “Takeover downloads from Microsoft Edge” را فعال کنید. در نهایت، بر روی Apply و سپس دوبار بر روی OK کلیک کنید.
گام 3:
XDM را ببندید زیرا هر زمان که می خواهید فایلی را دانلود کنید این نرم افزار به صورت خودکار ظاهر خواهد شد. این نرم افزار میانبری را بر روی صفحه Desktop نمی سازد، در عوض درون notification centre در Taskbar شما قرار دارد. حالا هر فایلی را که دوست دارید دانلود کنید (این کار را با کلیک کردن بر روی لینک مربوطه Download آن انجام دهید). در حالی که قبلاً فایل ها درون مرورگر شما دانلود می شدند، اما اکنون یک صفحه دانلود جدا را مشاهده خواهید کرد، که دارای سه گزینه است. بر روی Download Now کلیک کنید تا دانلود شروع شود. میزان پیشرفت این دانلود بر حسب درصد مشخص است، در کنار این گزینه سه انتخاب دیگر هم دارید- Hide، Preview و Pause.
گام 4:
اگر به هر دلیلی فرآیند دانلود متوقف شد (برای مثال، اگراتصال به اینترنت شما قطع شد یا با کلیک کردن بر روی Pause دانلود را متوقف کردید)، پنجره جدید دانلود غیب خواهد شد. برخلاف مرورگرها، XDM دانلود قطع شده شما را در آخرین مرحله پیشرفت قبل از قطع ذخیره می کند و می توانید آن را ادامه دهید. زمانی که اتصال شما برگردد، notification را از قسمت Taskbar خود باز کنید، و XDM را اجرا کنید. حال بر روی قسمت ناقص (Incomplete) کلیک کنید، فایلی را که در حال دانلود کردن آن بودید، انتخاب کنید و بر روی Play کلیک کنید تا دانلود شما ادامه یابد. در پایان این دانلود شما گزینه هایی را برای باز کردن فایل دانلود شده یا باز کردن پوشه ای که در آن ذخیره شده مشاهده خواهید کرد.
گام 5:
تمامی فایل هایی که دانلود می کنید، در حالت پیش فرض درون پوشه Downloads در کامپیوتر شما ذخیره می شوند. با این حال، XDM دارای گروه بندی هایی برای این فایل ها می باشد که به این وسیله می توانید به راحتی فایلی را که می خواهید پیدا کنید. بر روی نوار All کلیک کنید، سپس بر روی هرکدام از گروه ها کلیک کنید تا فایل های دانلود شده مرتبط با آن را ببینید. اگر قصد باز کردن فایل را دارید بر روی آن دوبار کلیک کنید. بر روی هر فایل کلیک راست کنید تا منویی را که حاوی لیستی از گزینه هاست، مشاهده کنید- شامل باز کردن فایل با یک برنامه به خصوص در سیستم شما، کپی کردن، یا کپی کردن URL فایل می باشد. برای پاک کردن یک فایل دانلود شده، به راحتی آن را انتخاب کرده و بر روی آیکن bin کلیک کرده و سپس Yes را بزنید.
گام 6:
در دفعه که شما فیلمی را در یوتیوب تماشا می کنید، XDM لینک مربوط به آن را در ی منوی کوچک به نام Download Video که در پایین صفحه نمایش شما قرار دارد، ذخیره می کند. بر روی این منو کلیک کرده تا لیستی از فیلم هایی را که تماشا کرده اید، مشاهده کنید، فیلمی را که دوست دارید انتخاب کرده و بر روی Download کلیک کنید. همچنین شما می توانید این فیلم های دانلود شده را که در حالت پیش فرض MP4 هستند، به فرمتی دیگری با استفاده از XDM تبدیل کنید. برای این کار، XDM را باز کرده، فیلم مورد نظر را پیدا کنید (در قسمت Videos) بر روی آن راست-کلیک کنید، سپس گزینه Convert Audio/Video را انتخاب کنید. شما گزینه هایی را برای تغییر نام فایل و فرمت تبدیل شده خواهید دید (XDM بسیاری از فرمت های مشهور فیلم ها را پشتیبانی می کند که شامل AVI، WMV و MPEG هستند). برای شروع تبدیل بر روی Convert کلیک کنید.
گام 7:
نرم افزار XDM به صورت پیش فرض لینک مربوط به فیلم های موجود در یوتیوب را که شما از طریق سایت های دیگری مانند فیس بوک، تماشا کرده اید در منوی Download Video در پایین و سمت چپ، ذخیره می کند. برای جلوگیری از این اتفاق دکمه + را در قسمت پایینی سمت چپ نرم افزار XDM بزنید تا پنجره New Download ظاهر شود. حال نام وب سایت را در کادر آدرس تایپ کنید (برای مثال www.facebook.com)، بر روی دکمه More کلیک کنید، سپس بر روی گزینه “Don’t capture downloads from this address” کلیک کنید. دکمه های Settings دارای گزینه های مفیدی هستند. برای مثال، اگر در حال دانلود کردن یک فایل حجیم هستید و دوست دارید کهه بعد از اتمام دانلود، کامپیوتر شما به صورت خودکار خاموش شود، در سمت چپ گزینه Advanced را انتخاب کنید، تیک مربوط به “Shutdown computer after download completes” را فعال کرده و Save را بزنید.
روتر خود را از خطر هک شدن در امان نگه دارید.
آخرین نسخه آنتی ویروس Avast در سال 2016 اولین نسخه ای از این نرم افزار است که برای استفاده های خانگی ساخته شده است. این نرم افزار مودم شما و هر دستگاه متصل دیگری (برای مثال، کامپیوترها، تبلت ها، گوشی ها، پرینترها و اسکنرها) را اسکن کرده و آنها را از خطر هک شدن نجات می دهد و در امان نگه می دارد.
این محصول به شما اجازه می دهد تا برای درایورهای خود آپدیت های مناسب را بر روی کامپیوتر خود پیدا کنید، افزونه های ناامن را در مرورگر خود غیرفعال کنید و برای مرمت PC معیوب خود، یک میز نجات (rescue desk) بسازید. ویژگی جدید دیگر در این نرم افزار، مدیر پسورد توکار آن است که به شما اجازه می دهد پسوردهای خود را به صورت کاملاً امن در Avast نگه داری کنید.
گام 1:
برای دانلود نسخه رایگان Avast 2016 به آدرس www.avast.com رفته، به پایین صفحه رفته و در زیر Free Antivirus Essential، بر روی گزینه آبی رنگ Download کلیک کنید. حال فایل دانلود شده را اجرا و نصب کنید. زمانی که برنامه بالا آمد، دوبار Continue را بزنید، سپس بر روی “No, I don’t want to protect my Android phone” کلیک کنید. نرم افزار Avast 2016 دارای قسمتی به نام Smart Scan است که به راحتی اجرا می شود و یک بررسی و عیب یابی کلی را در نواحی مشکل دار سیستم شما انجام می دهد- شامل ویروس ها، تهدیدهای شبکه ای و نرم افزارهای تاریخ انقضا گذشته. برای شروع این فرآیند بر روی Run Smart Scan کلیک کنید.
گام 2:
پس از اسکن، شما تیک هایی را مقابل ناحیه هایی که مشکلی ندارند خواهید دید، و در مقابل قسمت هایی که نیاز به اصلاح و تامیر دارند علامت ضربدر قرار خواهد گرفت. بر روی “Resolve all” کلیک کنید. اکنون شما جزئیات بیشتری را در مورد نقص های کشف شده مشاهده خواهید کرد و با کلیک کردن بر روی Resolve آن ها را برطرف کنید. برای مثال، اگر کامپیوتر شما به کندی کار می کند، آنگاه احتمالاً Avast به شما پیشنهاد دانلود ابزار بهینه سازی به نام Avast Cleanup را می دهد. در عوض، شما باید پنجره مورد نظر را ببندید، آنگاه ابزار رایگان CCleaner را دانلود و نصب کنید (www.snipca.com/18760) که این ابزار هم همین کار را برای شما انجام می دهد.
گام 3:
کمپانی Avast در نسخه های جدید از نرم افزارهای خود، طراحی رابط کابری را تغییر داده است. برای این که در هر زمان دلخواه به صفحه اصلی برگردید، بر روی لوگوی Avast کلیک کنید. این برنامه دارای چهار گروه دسته بندی شده در بالای هر گزینه است. برای مثال، برای اجرای یک اسکن با جزئیات کامل از مودم کامپیوتر خود و حفظ آن از تهدید های شبکه ای، گزینه مربوط به آن موجود است. برای این که تمامی دستگاه های متصل به شبکه خانگی خود را بررسی کنید، گزینه ای برای این کار در این نرم افزار به نام detailed scan قرار داده شده است. بر روی Resolve کلیک کرده و گام ها را پیگیری کنید تا هر مشکلی که سیستم شما دارد، برطرف شود.
گام 4:
امنیت کامپیوتر شما همچنین می تواند به وسیله برنامه هایی که آپدیت نشده اند و یا افزونه های ناامن مرورگرها، به خطر بیافتد. به صفحه اصلی بروید، بر روی Scan کلیک کنید، سپس “Scan for outdated software” را انتخاب کنید. در کنار هر برنامه ای که تاریخ انقضای آن تمام شده است، بر روی دکمه Update کلیک کنید. بر روی لینک Software Updater Settings کلیک کنید، تیک مربوط به “Allow update of system-wide products for administrators only” را فعال کنید، سپس OK را بزنید. این کار شما را از برنامه هایی که نیاز به آپدیت دارند آگاه می کند. حال به صفحه اصلی رفته، بر روی Scan کلیک کرده، سپس بر روی “Scan for browser add-ons” کلیک کنید. شما گزینه هایی را مشاهده خواهید کرد که به وسیله آن ها می توانید افزونه های ناامن را غیرفعال کنید.
گام 5:
ویژگی جدید دیگر در این نرم افزار، توانایی ساخت یک rescue disk (USB یا CD) است، که به این وسیله این دیسک می توانید کامپیوتر خود را اسکن و مشکلات آن را برطرف کنید. ابتدا یک حافظه USB را که ظرفیتی بیش از 500MB دارد و یا یک CD خالی را درون کامپیوتر خود قرار دهید. سپس، بر روی Tools در صفحه اصلی نرم افزار کلیک کنید، و سپس Rescue Disk را انتخاب کنید. در منوی آبشاری آن، دستگاه وارد شده را انتخاب کنید، بر روی Create Rescue Disk کلیک کنید، و درایو انتخاب شده خود را برگزینید. سپس بر روی ‘Install on USB’ کلیک کنید. این فرآیند ممکن است به مدت 30 دقیقه به طول بیانجامد، زمانی که تمام شد بر روی OK کلیک کنید. اکنون اگر به خرابی سیستم خود، مشکوک هستید، سیستم خود را restart کنید، درایو rescue drive را وارد کنید، و دکمه مربوط را برای وارد شدن به Boot Menu کامپیوتر خود بزنید. سپس به قسمت Boot رفته و rescue disk drive را انتخاب کنید و برای اسکن و رفع مشکلات کامپیوتر خود، Enter را بزنید.
گام 6:
برای استفاده از password manager جدید Avast بر روی قسمت Passwords در صفحه اصلی کلیک کنید، سپس Overview رابزنید. این قسمت، تمامی پسوردهایی را که در مرورگر پیش فرض خود استفاده کرده اید را بررسی کرده و اگر هر ضعفی را در آن مشاهده کند به شما هشدار می دهد. بر روی این جعبه ها کلیک کرده تا ببینید هر پسوورد مربوط به چه حساب کاربری است. سپس بر روی “Activate for free” کلیک کنید. به این وسیله می توانید یک پسوورد اصلی برای محافظت از دیگر پسووردها، تعیین کنید. بر روی Continue کلیک کنید، پسورد اصلی خود را وارد و مجدداً وارد کنید (اطمینان حاصل کنید که این پسورد ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک و اعداد است)، سپس بر روی Create Main Password کلیک کنید.
گام 7:
اکنون بر روی لینک Install extension در زیر مرورگر خود کلیک کنید (Avast از مرورگرهای Chrome، Internet Explorer، Firefox و Opera پشتیبانی می کند). مرورگر مورد نظر باز خواهد شد. بر روی لینک Enable Extension در داخل آن کلیک کنید. دفعه بعدی که با استفاده از این مرورگر به هر سایتی وارد شوید، گزینه هایی را برای ذخیره پسوورد خود در Avast مشاهده خواهید کرد. برای دسترسی داشتن به این پسورد های ذخیره شده، بر روی قسمت Passwords در صفحه اصلی نرم افزار Avast کلیک کنید. بر روی یک حساب کاربری کلیک کنید تا بتوانید پسوورد مربوط به آن را کپی کنید و در صفحه لاگین وب سایت مورد نظر paste کنید. اگر شما پسورد یک حساب را فراموش کردید، بر روی آیکن چشم کلیک کنید، سپس پسوورد اصلی خود را وارد کنید.
نرم افزار Google Maps را برای استفاده آفلاین دانلود کنید
اکنون Google Maps برای اندروید به شما اجازه می دهد که مناطقی از این نقشه را برای استفاده آفلاین دانلود کنید. این امر در زمانی مفید است که شما به خارج سفر می کنید، زیرا این امکان را به شما می دهد که گام به گام مسیرها را بدون داشتن اتصال به اینترنت دریافت کنید. بسته به اندازه ناحیه مورد نظر، نقشه های دانلود شده ممکن است صدها مگابایت از فضای حافظه شما را اشغال کنند، پس فقط زمانی آنها را دانلود کنید که احتمال استفاده شما از آنها زیاد است. برای این که سرعت خوبی در دانلود داشته باشید سعی کنید از یک اتصال اینترنتی به صورت وای-فای استفاده کنید و حجم اینترنت همراه شما تمام نشود. این نقشه به صورت خودکار پس از 30 روز پاک خواهند شد.
گام 1:
اکنون Google Maps را باز کرده و نام ناحیه ای را که می خواهید برای استفاده آفلاین دانلود کنید، تایپ کنید (برای مثال، Canary Wharf)، سپس بر روی گزینه هایی که به صورت خودکار پیشنهاد می شوند بزنید تا ناحیه مورد نظر را ببینید. برای انتخاب دقیق این ناحیه صفحه نمایش خود را زوم کنید. سپس در کادر جستجو برای پاک کردن کادر،”x” را بزنید، در داخل آن عبارت “ok maps” را وارد کنید، و سپس بر روی آیکن Search بزنید.
گام 2:
اگر ناحیه ای که انتخاب کرده اید بیش از 50 کیلومتر در 50 کیلومتر است، پیامی به شما می گوید که زوم کنید تا ناحیه کمتری را ببینید. بعد از این، شما پیغامی را در مورد این که حجم نقشه آفلاینی که دانلود می کنید چقدر خواهد بود و این که چه میزان فضای خالی در دستگاه شما وجود دارد، دریافت خواهید کرد. شما می توانید بر روی این ناحیه زوم کرده و به چپ و راست حرکت کنید. زمانی که از انتخاب خود راضی بودید، بر روی Download بزنید، نامی را برای نقشه آفلاین خود انتخاب کنید، سپس Save را بزنید.
گام 3:
اکنون هر زمان که شما این ناحیه دانلود شده را باز می کنید و اینترنت هم ندارید، به سادگی برنامه Maps را باز کنید و در درون این ناحیه، هر جا را که می خواهید مسیریابی کنید. برای دیدن موقعیت مکانی و زمانی خود، و همچنین مقصد خود بر روی آیکن ماشین بزنید. برای شروع مسیریابی، بر روی فلش آبی رنگ بزنید. در درون ناحیه دانلود شده ، تجارت ها و یا رستوران هایی را که دوست دارید جستجو کنید تا مکان آنها با یک علامت کوچک قرمز مشخص شود. در پایین بر روی نام رستوران بزنید تا جزئیات و اطلاعاتی شامل ساعت های باز و بسته شدن آن و شماره تماس آن، را مشاهده کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text