img

ده تا از بهترین ویژگی های اندروید مارشمالو

/
/
/

اندروید M:
10 تا از بهترین ویژگی ها
Doze ، Now on Tap ، Android Pay و غیره ، 10چیزی هستند که ما را درباره ی نسخه ی Android M که به بازار می آید ، هیجان زده می کنند .
حالا که Google نسخه ی پیش نمایشی Android M را تا حدودی آشکار ساخته است ، ما قادر بوده ایم تا زمانی را برای بررسی آن ، صرف کنیم . در زیر 10 تا از بهترین ویژگی های جدید Android M آورده شده است .
Doze mode
همه ی ما خواهان عمر باتری بهتری هستیم و پیشرفت ها در این زمینه خوب هستند . در واقع ، تولیدکنندگانی از قبیل Samsung با تولید کردن محصولاتی که باتری های آنها قابل جابه جا کردن نیستند ، مشتریان را عصبانی کرده اند. خوب ، این ممکن است با استفاده از حالت Doze در Android M ، مشکل بزرگی نباشد . این حالت کنترل می کند تا زمانی که دستگاه در حال استفاده شدن نیست ، در یک حالت خواب عمیق قرار بگیرد که این باعث می شود تا نیروی کمتری مصرف شود و می تواند عمر باتری شما را دو برابر کند.
تنظیم کردن سریع تنظیمات
ما حالت Lollipop اندروید را بسیار دوست داریم و یکی از بهترین چیز ها درباره ی Google’s OS راهی است که شما می توانید به دقت چیزهایی را که در اطراف شما هستند را همان طور که دوست دارید ، تغییر دهید . با این وجود ، Lollipop این اجازه را به شما نمی دهد تا تنظیمات سریع را آن جور که می خواهید تغییر دهید یا ظاهری را که برای شما مناسب باشد ، انتخاب کنید . سیستم تنظیم کننده ی UI در Android M به شما این امکان را می دهد تا دقیقا این کار را انجام دهید ، عالی می شود .

حذف کردن سریع اپلیکیشن ها
یک تغییر کوچک ولی کاربردی این توانایی است که شما می توانید اپلیکیشن ها را از صفحه ی اصلی حذف کنید . حالا شما این امکان را دارید تا به آسانی یک آیکن/شرتکات را بر دارید یا یک اپلیکیشن را به طور کامل از ابزار حذف کنید .
Now on Tap
Google Now یک ویژگی عالی از اندروید می باشد و حتی در Android M بهتر هم می شود . Now onTap به این معنی است که شما می توانید در هر زمانی با فشار طولانی دکمه ی home ، Google Now را فرا خوانی کنید . حتی بهتر از این ، این نیاز نیست که شما از اپلیکیشنی که در حال استفاده هستید خارج شوید و این ایده ی خوبی خواهد بود تا شما بتوانید کمک های خوبی درباره ی کاری که در حال انجام آن بودید دریافت کنید ، برای مثال ، جهت های مرتبط با یک مکان خاص زمانی که شما درباره ی یک ملاقات با یک دوست دریک مکان صحبت می کنید .
Android Pay
ما هنوز از این که پرداختن پول با موبایل به صورت یک نرم اجتماعی باشد ، فاصله داریم ، اما Android M بخشی از حرکت به سوی این موضوع می باشد . همانند Apple و Samsung ، Google اعلام کرده است این شرکت دارای یک سیستم پرداختی بدون نیاز به ارتباط مستقیم می باشد . Android Pay در Android M پخته تر می شود ، چرا که به شما اجازه می دهد تا خرید هایتان را با یک tap ساده ( از طریق NFC ) بدون نیاز به باز کردن هیچ اپلیکیشنی ، انجام دهید .
Fingerprint scanner support
ابزار های بسیاری سابق بر این ویژگی اسکن اثرانگشت را ارائه داده اند ، اما Android M اولین Google OS می باشد که به صورت پایه ایی از این فناوری حمایت می کند . این به این معنی است که شما می تواند از اثر انگشت خود برای قانونی سازی پرداخت ها از طریق Android Pay استفاده کنید و خرید هایتان را از طریق Play Store ها ، تایید کنید .
App permissions
یک چیز آزاردهنده درباره ی Android این است که دانلود کردن یک اپلیکیشن نیازمند موافقت با تمامی مجوزهای مرتبط با آن می باشد، که ممکن است شامل چیز هایی باشد که شما با آنها موافق نیستید ، از قبیل اجازه دادن به یک بازی در حال اجرا برای دسترسی یافتن به تمامی contact های شما . Android M این را تغییر داده است ، به وسیله ی دادن این توانایی به شما که تا انتخاب کنید که با کدام یک از مجوز ها درباره ی هر یک از اپلیکیشن ها ، راضی هستید یا نه . شما همچنین قادر خواهید بود تا یک مجوز خاص را رد کرده یا بپذیرید زمانی که یک اپلیکیشن این مجوز را درخواست می کند .
Direct Share
اگر شما لینک هایی ، عکس ها ، یا فایل هایی را برای مخاطب مشابهی ارسال کنید ، آنگاه Android M شروع به اضافه کردن آنها به منوی Share می کند تا سرعت فرآیند ها را بالا ببرد . این تا حدودی مشابه داشتن مخاطبین مورد علاقه است ، هنگامی که شما شماره گیر را باز می کنید .
کنترل بهتر میزان صدا
نه تنها به وسیله ی Do Not Disturb(DND) از پخش Quick Setting در Android M ، بخش کنترل صدا برای بهتر شدن ، بهینه سازی شده است . حالا شما می توانید به آسانی میزان صدای تماس ها ، تذکر ها ، و آلارم ها را توسط سه لبه ی لغزشی ، به آسانی ولی به گونه ایی موثر، تنظیم کنید .
USB Type-C
بله ، این یک ویژگی نرم افزاری می باشد ، اما Android M از USB نوع C حمایت می کند و این خبر خوبی برای ابزارهای آینده می باشد . شما می توانید آن را از هریک از دو راهی که تعبیه شده است ، متصل کنید ؛ این ابزار شما را سریع تر شارژ می کند و حتی به شما اجازه می دهد تا ابزار های دیگر را هم شارژ کنید .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text