20 نکته ی تخصصی درباره ی Vector ها

/
/
/

راز های هنرمندان حرفه ایی را درکار با Vector ها کشف کنید ، شامل چگونگی ایجاد Vector ها در فوتوشاپ و همچنین ترکیب کردن المان های بر پایه ی پیکسل و Vector ها به صورت یکپارچه
1. تفاوت ها را یاد بگیرید :Vector در برابر Raster
متوجه شدن تفاوت ها میان محیط کاری Raster و Vector مهم می باشد . تصاویر Raster از پیکسل ها ساخته شده است ، که مربع های کوچکی می باشند که در کنار یکدیگر جمع می شوند تا تصاویر را تشکیل دهند . این ها وابسته به پیکسل هستند و اگر اگر شما یک تصویر Raster را بزرگ کنید ، شما شروع به شطرنجی کردن تصویر خواهید کرد .
Vector ها اشکال هندسی می باشند که توسط خطوط ریاضی و منحنی ها ایجاد شده اند ، و آنها وابسته به پیکسل نمی باشند ، که این به آن معنی است که شما می توانید آنها را بدون اینکه کیفیت خود را از دست بدهند به هر میزان که می خواهید بزرگ کنید .
فوتوشاپ بر پایه ی Raster می باشد ، اما می تواند اشکال Vector را هم مدیریت کند . به خصوص در آخرین نسخه های آن ، این ابزار های Vector مخصوص خودش را دارد تا بتواند اشکال مرتبط با این تایپ را ایجاد کند ، که این ها می توانند به آسانی توسط رنگ ها یا الگو هایی که مستقیما از نوار ابزار و یا از Live Shape Propertise در CC برداشته می شوند ، پر شوند . با این وجود ، ممکن است شما نیاز داشته باشید تا این ها را به فرم Raster تبدیل کرده تا بتوانید تاثیرات فوتوشاپ بیشتری را اعمال کنید ، که این فقط بر پایه ی پیکسل عمل می کند . Illustrator بر پایه ی Vector می باشد و هدف اصلی آن این است که طرح های پیچیده ی هندسی را ایجاد کند . این دو برنامه بسیار عالی با هم کار می کنند به این معنی که شما می توانید بهترین های هر دو برنامه را با هم ترکیب کنید .
بیشتر هنرمندانی که در اینجا ذکر می شوند در یک محیط بین هر دو برنامه کار کرده اند ، برای مثال طراح و تصویر گر Ladislas Chachignot توضیح می دهد که ” برای این تصویر من مقداری از تصاویر رنگی را در Illustrator ایجاد کردم ، سپس آنها را به فوتوشاپ انتقال دادم . من کماکان می توانم اندازه ها را تغییر دهم و آنها عالی باقی خواهند ماند . اگر من بخواهم چیزی را به شکل Vector تغییر دهم ، من به Illustrator باز می گردم و آن را اصلاح می کنم و دوباره آن را به فوتوشاپ باز می گردانم . هنگامی که شما هر دو نرم افزار را در کنار هم دارید ، شما منبعی از امکانات و آزادی جدید را خواهید داشت .

2. یک تصویر موفق بسازید
تصویر گر و طراح Stepgen Chan به ما نشان می دهد که او چگونه از تکنیک ها ، رنگ ها و جلوه ها استفاده می کند تا یک تصویر بسیار جذاب را در Vector بسازد .
• لایه هایی که باید ساخته شوند : ” پس زمینه و پیش زمینه از چندین لایه ساخته شده اند که دارای ظرفیت های مختلفی می باشند تا با یکدیگر ترکیب شوند و یک فضای صحنه ایی شناور را یجاد کنند . ”
• ظاهری بازسازی شده : بالاترین لایه خط های شکسته را صاف می کند ، که به آن ظاهری بازسازی شده می دهد و احساسی استاتیک و فضایی را ایجاد می کند .
• انتخاب رنگ ها : انتخاب رنگ های مونوتون نگاه رو به گذشته را القا می کند ، به گونه ایی که به نظر می رسد این تصویر بر روی یک مانیتور سیاه و سفید دیده می شود ( به همراه یک ته رنگ بنفش ) ”
• بلوک های ایزومتریک : ” ماشین از اجزای بسیاری تشکیل شده است ، که همگی به صورت رندم و جدا کشیده شده ند . هر چیزی دارای زاویه ایی مشابه می باشد بنابراین آنها درست مانند بلوک های یک ساختمان برای هم مناسب می باشند . این از فواید تصویرگری ایزومتریک می باشد . ”
• در جزئیات : ” اشکال این روش این می باشد که شما باید همه چیز را بکشید . حتی اگر این اجزا در پشت اجزا دیگر پنهان شوند ، شما نیاز دارید تا آنها را بکشید تا این انعطاف را داشته باشید که اجزا را جابه جا کنید . ”
3. پیکسل ها و Vector ها را ترکیب کنید
ترکیب کردن ضخامت Vector با ظرافت طراحی دیجیتال و ایجاد یک طرح منسجم کار آسانی نیست . این کار استایل به خصوص طراح فرانسوی Ladilas Chachgnot می باشد ، کسی که بهترین های Illustrtor و فوتوشاپ را ترکیب می کند : ” من به دو چیز در هنر مجذوب شده ام : طراحی دیجیتال در فوتوشاپ و هنر Vector در Illustrator . من نمی توانستم بین آنها انتخاب کنم ، بنابراین تصمیم گرفتم تا آنها را ترکیب کنم و بهترین جنبه های هر کدام را انتخاب کنم . من از فوتوشاپ استفاده کردم به علت قلمو های عالی آن و به علت اینکه بتوانم به طور مستقیم در نرم افزار طراحی را انجام دهم . من از بسیاری از ماسک های قطع کننده استفاده کردم ، چرا که اضافه کردن متن به آن بدون نیاز به توجه زیاد به خطوط کاری آسان می باشد . من از Illustrator استفاده کردم تا یک کنتراست بین طراحی های دیجیتال و فاکتور های مسطح Vector ایجاد کنم . من این المان های Vector را منتقل کردم و آنها را با استفاده از لایه های مجزا در فوتوشاپ مرتب کردم . من اغلب از فوتوشاپ استفاده می کنم تا به تصاویر و المان های Vector به وسیله ی اضافه کردن Gaussian Blur در زیر شکل های خود عمق ببخشم . من فوتوشاپ و Illustator را ترکیب کردم تا به تصویر یک ظاهر هندسی و مدرن بدهم که انجام این امر به تنهایی توسط فوتوشاپ کار آسانی نمی باشد . محیط کاری هنری من مقداری از محیط Vector را دارد ، اما فوتوشاپ به من اجازه می دهد تا از این فرا تر روم و به تصویر چیزی جذاب را اضافه کنم . من فکر میکنم هویت هنری و هدف من ترکیب کردن استایل نقاشی با مقداری اشکال هندسی مسطح می باشد ، همان گونه که در تصویر من در اینجا نشان داده شده است . شما می توانید یک مرور کلی بر این فرایند را به صورت گام به گام در Tip4 مشاهده کنید .
4. ترکیب کردن نقاشی دیجیتال با Vector ها
Ladislas Chachignot یکی از برجسته ترین طراحی هایش را تجزیه و تحلیل کرده است تا با ما در مورد روش کار خود به صورت گام به گام صحبت کند .
1. المان های Vector را طراحی کنید
من طراحی خود را در Illustrtor ایجاد کردم ، از آنجا که ساختن اشکال هندسی پیچیده برای من آسان تر است . من از چرخش و یا تقارن استفاده کردم تا طرح خود را ایجاد کنم و لایه های آن را به صورت ساده نگه دارم . از آنجا که اشکال بسیاری در لایه های کمی گروه بندی می شوند ، انتقال دادن آنها به فوتوشاپ و مدیریت آنها کار آسان تری خواهد بود .
2. بافت های زمینه ایی فوتوشاپ
من شکل Vector خود را جدا کردم و آن را وارد یک دنیای جدید کردم . من از دستور Image>Mode>Grayscale استفاده کردم و به آن کنتراست اضافه کردم ، سپس از دستور Image>Mode>bitmap ( 300 پیکسل در اینچ ، روش : Halftone Screen ) استفاده کردم . در صفحه ی بعد من از فرکانس : 15-30 ، زاویه ی 45 درجه و شکل گرد استفاده کردم . من نیم پرده ی خود را وارد طرح رنگی خود کردم و با لایه ها در حالت ترکیبی مشابه Multiply بازی کردم
3. ایجاد یک بافت پیش زمینه
در اینجا من بافت ها را که متشکل از عکس ها می باشند اضافه می کنم و همچنین مقداری جلوه های نوری را به چشمان خفاش با استفاده از قلمو نرم اضافه کردم در حالی که حالت ترکیبی لایه ها را در Lighten قرار دادم . هدف من این است که بین جنبه های متمایز تصاویر Illustrator به وسیله ی مقداری بافت زمینه ایی و تماس قلمو در فوتوشاپ ، کنتراست ایجاد کنم .
5 . کار کردن بین فوتوشاپ و Illustrator
اگر شما یک Creative Cloud دارید ، آنگاه شما هم دسترسی به فوتوشاپ و هم Illustrator را دارید . در آخرین ورژن این دو برنامه به طور یکپارچه با هم کار می کنند و آنها همچنین فاصله ی یادگیری بین دو برنامه را از بین برده اند به وسیله ی اطمینان دادن که اگر شما یک برنامه را آموخته باشید ، به علت تشابه بین محیط کاری و ابزار های دو برنامه ، می توانید با برنامه ی دیگر کار کنید . ما توصیه می کنیم که اگر شما در مورد Illustrator به خود مطمئن نیستید ، زمانی را صرف یاد گرفتن آن اختصاص دهید ، چرا که این می تواند استفاده شود تا کار های فوتوشاپ شما را ارتقا دهد . ” فوتوشاپ یک همراه مناسب و عالی برای Illustrator می باشد . ” این را یک طراح آزاد به نام Michael Lester می گوید . ” از نقطه نظر تکنیکی ، این به شما اجازه می دهد تا پرینت های تصاویر و وبسایت خود را آماده کنید ، در حالی که از نقطه نظر هنری این به شما این توانایی را می دهد که در میان کارهای دستی جستجو کنید در حالی که Vector های خود را آماده مصرف نگه می دارید . موضوعات هوشمند در فوتوشاپ در جریان کار من لازم و ضروری می باشند چرا که به من اجازه می دهند تا Vector های شخصی خود را در Illustrator ویرایش کنم در حالی که ترکیب آن را در فوتوشاپ حفظ می کنم .

6. طراحی یک وبسایت به وسیله ی المان های Vector
Adrian Garcia توضیح می دهد که او چگونه وب خودش را ساخته است و طراحی های UI را انجام داده است ، که این اثبات می کند Vector ها فقط مخصوص کار های تصویر گری نمی باشند .
ابزار های تصویری پایه ایی : ” اغلب برای ایجاد یک UI کامل و یا یک وب سایت ، من با شکل های هندسی پایه ایی در فوتوشاپ کار می کنم ( مربع ها ، دایره ها ، مثلث ها ) و آن ها را بر اساس ایده ی خود اصلاح می کنم . وقتی نوبت به شکل های پیچیده تر می رسد ، قلم حساس هم کمک می کند تا چنین خطوطی رسم شوند ، اما در این موارد من اغلب به Illustrstor مرجعه می کنم و پیکره ی سایت را طراحی می کنم و آن را با المان های فوتوشاپ ترکیب می کنم . این دو ابزار به گونه ایی عالی یکدیگر را کامل می کنند .
جهت یابی را در نظر داشته باشید : محیط داخلی یک وب سایت باید قابل مسیر یابی باشد ، که این مهم است که این امر را در زمان طراحی المان های مختلف طرح کلی وبسایت در نظر داشته باشید . ” من اغلب رنگ ها را در المان های محیط داخلی کاربر ترکیب می کنم ، چرا که این امر می تواند به مقدار زیادی جهت یابی کاربر را مشخص سازد . با استفاده از یک لوزی ساده ، این صفحه جایی است که کاربر می تواند به وسیله ی آن مسیر یابی را انجام دهد . تمام این المان ها و فرم ها در فوتوشاپ ایجاد شده بود ، و آیکن ها در Illustrator ایجاد شده بودند .
محیط را تمیز نگه دارید : این که طراحی محیط را به وسیله ی Vector های زیادی پر کنید کاری آسان است ، اما این ایجاد یک وبسایت را کاری سخت تر می کند . همچنین این امری مهم است که یک محیط کاری تمیز بدون هیچ حواس پرتی ایجاد شود . روش کاری من اغلب حداقل گرا می باشد بنابراین من از نقاط رنگی در ترکیب با خطوط استفاده می کنم . در این صفحه شما می توانید کادر روشن در صفحه ی سیاه را که مخصوص کاربر می باشد مشاهده کنید که به وسیله ی یک طرح ساده در فوتوشاپ ایجاد شده است .
درباره ی ساختار فکر کنید : بعضی صفحات در طراحی شما باید یک حد وسط بین متن و جلوه های تصویری باشند ، بدون اینکه یکپارچگی را که قبلا ایجاد کرده اید ، از بین ببرند . ” هنگامی که صفحاتی با متن بیشتر را ایجاد می کنید ، همچنین تعدادی از المان های UI را برای در بر گرفتن پاراگراف ها طراحی کنید . برای هر یک از این ها ، من استایلی را اضافه می کنم که یک تعادل بین رنگ و ضخامت ایجاد کند ، و من این را دوباره در صفحات دیگر استفاده می کنم . این امری مهم است که یکپارچگی را در ساختار حفظ کنید .
7. تصویر های Vector را از روی عکس ها بسازید
طراحی های Vector نباید همیشه از روی چرک نویس آغاز شوند . با استفاده از عکس ، شما یک راهنما دارید تا المان های Vector برای یک تصویر موثر ایجاد کنید . این روشی است که Alejandro Garcia اغلب استفاده می کند : ” محیط کاری من اغلب از تصاویر دارای رزولیشن بالا به منظور دستیابی به سطوح بالا از جزئیات در محیط کاری نهایی ایجاد شده است . این ها می توانند عکس های شخصی باشند که به سیله ی عکاسان و یا مشتریان تامین می شوند . من همچنین بر روی تصاویر گرفته شده از کلاژ ها یا کار های ترکیبی آماده شده به وسیله ی خودم کار می کنم و از آنها به عنوان پایه ی کار خودم استفاده می کنم . ”
هنگامی که مواد مورد استفاده در جای خود قرار می گیرند ، فرایند ساختن طرح Vector با استفاده از راهنما آغاز می شود . زمانی که Garcia بین فوتوشاپ و Illustrstor جابه جا می شود تا طرح را ایجاد کند روش مشابهی می تواند به تنهایی در فوتوشاپ اعمال شود ،می توان با استفاده از قلم به طور دقیق بر روی تمامی المان های عکس منبع اثر گذاشت : ” من اغلب فقط از قلم حساس استفاده می کنم . من میدانم که این ممکن است کاری پر زحمت باشد ، اما این اجازه می دهد تا من بر روی کل فرایند ایجاد محیط کاری کنترل داشته باشم . ” این نیازمند دانشی دقیق از ابزار قلم حساس می باشد و این که چگونه به دقت از آن استفاده کرد تا قادر باشید که نواحی کوچکی از جزئیات را ایجاد کنید . زمانی که این به طور دقیقی در فوتوشاپ انجام می شود ، اغلب به آن تحت عنوان Vexel اشاره می شود که ترکیبی از ابزار های Vector و المان های پیکسل می باشد .
هنگامی که طرح Vector ساخته می شود ، Garcia ظاهر Illustration را با استفاده از بافت زمینه ایی فوتوشاپ کامل می کند : ” زمانی که من ‘vectorising’ را تمام می کنم یک بافت زمینه ایی را که قبلا در فوتوشاپ ایجاد کرده ام بر روی آن اعمال می کنم تا به تصویر Vector گرمای بیشتری ببخشم ، چرا که بدون این بافت زمینه ایی کل تصویر ممکن است سرد تر به نظر برسد .
8. ساختن و استفاده از بافت های زمینه ایی قراردادی
ما پیش از این نگاهی به استفاده از فوتوشاپ برای ایجاد و اعمال بافت های زمینه ایی بر روی محیط هنری Vector انداختیم ، اما راه های بیشتری از استفاده از عکس ها برای ایجاد بافت های زمینه ایی وجود دارد . تصویر گر و طراح گرافیک Alejandro Garcia از بافت های زمینه ایی از پیش ساخته شده و حالت های ترکیبی لایه ایی استفاده می کند : ” من بافت های زمینه ایی را به وسیله ی غیر اشباع سازی یک تصویر و مجبور کردن سطوح سیاه و سفید به شکستن یک تصویر ایجاد می کنم . بعد از جداسازی نواحی سفید به وسیله ی ابزار جداسازی مثل Magic Wand ، من یک بافت زمینه ایی شخصی را ایجاد کردم . حالت ترکیبی Linear Burn فوتوشاپ به من کمک میکند بافت های زمینه ایی را که قبلا ایجاد کرده بودم ، با هم ترکیب کنم . من همچنین از جلوه های لایه ایی استفاده می کنم ، مثل color OverLay که آن را بر روی یکی از بافت های زمینه ایی که استفاده می کنم ، اعمال می کنم و Drop Shadow به طور ظریفی اعمال اثر می کند ، که دارای درصد Noise بین 30 تا 40 درصد می باشد . در نهایت ، من از لایه های تنظیمی Curves/Levels برای کنترل سایه ها و قدرت رنگ ها استفاده می کنم .
9. یک UI بر پایه ی Vector ایجاد کنید
محیط های داخلی وبسایت ها و کار برها اغلب از المان های وکتور ها برای پیکر بندی و مسیر یابی استفاده می کنند ، همان طور که Adrian Garcia توضیح می دهد
• شکل های فوتو شاپ : ” تمام المان های پایه ایی که در اینجا نشان داده شده اند با استفاده از اشکال هندسی پایه ایی که در فوتوشاپ ساخته شده اند ، ایجاد شده اند ”
• نوار منو : منوی اصلی که از چندین المان UI متمرکز بر روی جهت یابی تشکیل شده است ، اغلب به روشی آسان و قابل دسترس نشان داده می شوند .
• طراحی موبایل : ” در طراحی موبایل ، من همچنین از شکل های هندسی درون جهت یابی کاربر ها استفاده کردم ، که آنها را مناسب استفاده بر روی ابزار های موبایل کرده است .
• فوکوس مرکزی : ” در ناحیه ی مرکزی ، نمای عمده قابل مشاهده می باشد . این به وسیله ی متحرک سازی المان های Vector ایجاد شده به وسیله ی قلم حساس ایجاد شده است .

10. بافت های زمینه ایی را در فوتوشاپ اضافه کنید
یکی از لذت های استفاده از فوتوشاپ در مقایسه با Illustrator توانایی برنامه برای اضافه کردن بافت های زمینه ایی به Vector ها می باشد تا خطوط واضح شکسته شوند و به آنها مقداری عمق و احساس اضافه شود .
طراح و تصویرگر آزاد Michael Lester می گوید که این یکی از فرایند های مورد علاقه ی او می باشد : ” قبل از این که شما فوتوشاپ را باز کنید ، شما باید وارد فرایند انتخاب بافت زمینه ایی شوید . تعداد زیادی کتابخانه ی بافت های زمینه ایی قابل دانلود ( رایگان و پولی ) وجود دارند ، اما آنها هرگز نمی توانند بهتر از بافت های زمینه ایی باشند که خود شما آنها را تنظیم کرده اید . نگاهی به اطراف اتاق خود بیاندازید و شما احتمالات بی پایانی را مشاهده خواهید کرد . در گذشته من روکش نوت بوک ها ، کیف پول ها ، کاغذ سمباده و حتی بسکتبال را بررسی می کردم . یک فایل PSD منفرد دارای تمامی بافت های زمینه ایی ایجاد کنید تا از بین آنها انتخاب کنید و شروع به اضافه کردن آنها به گزینه های هوشمند Vector خود کنید و با حالت های ترکیبی آنها بازی کنید . قبل از اینکه متوجه شوید شما کتابخانه ی شخصی بسیار وسیعی از بافت های زمینه ایی خود را خواهید داشت ، که پر از راه های جدید برای دادن شخصیت های جدید و بسیار یکتا به Vector های شما می باشد .
11. اضافه کردن جلوه های ویژه به Vector ها
طراح گرافیک های حرکتی و تصویر گر Aldo Crusher غالبا کار های هنری برپایه ی Vector را انجام می دهد . ” در ابتدا من تمام شکل های اولیه را ایجاد کردم … من از ابزار های تصویر استفاده کردم مثل دایره و یا مستطیل و برای ساختن شکل های پیچیده تر ، من از Path ها و یا ابزار Pen استفاده می کنم . یک بار که من المان را اثر گذاری کردم ، آن را به یک بوم جدید وارد کردم . من از فوتوشاپ استفاده کردم تا در نهایت دو نتیجه متفاوت به دست بیاورم : تصحیح رنگ ، عکس ها و تصاویر درخشان و یا دست یافتن به به یک ظاهر دست ساز به وسیله ی قلمو ها و ابزار های از پیش تنظیم شده . برای تصحیح رنگ من از یک لایه ی تنظیم کننده ی سطوح استفاده کردم . برای ساختن یک تصویر من لایه ی اصلی را دوبل کردم ، آن را به پیکسل تبدیل کردم و آن را در حالت ترکیبی چندگانه قرار دادم . در این لایه من مرکز تصویر را پاک کردم .
برای المان های درخشنده من لایه را دوبل کردم و یک Gaussian blur را اعمال کردم و این را در حالت Screen و یا Linear dodge قرار دادم . برای ظاهر دست ساز خودم ، من دوباره شکل های پایه ایی را به وسیله قلمو های گچی اثر گذاری کردم تا لبه های غیر معمولی را به دست بیاورم . من بافت زمینه ایی را به وسیله ی اصلاح کردن جریان قلمو اضافه کردم ، من دوست دارم با بازی کردن با درصد این قلمو با این بافت زمینه ایی بازی کنم .

12. ساختن ترکیب های متعادل
اگر شما در حال ساختن طرح های Vector هستید که نیاز دارد تا در کنار یک المان مرکزی تصویری کار کند ، آنگاه شما نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید تا یک تعادل بین مدیا های مختلف وجود دارد . ” هنگامی که یک تصویر دارای Vector ها درمیان باشد ؛ من توصیه می کنم که تصویر را چسبانده و Vector ها را بر پایه ی آن طراحی کنید . به این طریق شما می توانید مطمئن شوید که یک تعادل بین المان های عکس و و فاکتور های جدید Vector برقرار ساخته اید . همچنین استفاده از یک بوم نقاشی در هر دو مورد کمک میکند که که بعدا بتوانید آنها را با هم ترکیب کنید . ” این ها را Carolina Diaz گفته است . شما همچنین نیاز دارید تا درباره ی هدف از تصویر برداری فکر کنید تا اطمینان حاصل کنید که این بعدا در زمانی که بر روی المان های تصویری کار می کنید ، گم نخواهد شد . ” در این مورد هدف تاکید کردن و پررنگ کردن محصول بود . به همین دلیل پیش زمینه هایی که آنها را احاطه کرده بودند روشن تر از آنهایی بودند که در حاشیه قرار داشتند که کیف دستی و مدل را از المان های اصلی این ترکیب قرار می دهد . بنابراین ، ترکیب کردن تصویر نه فقط با Vector ها بلکه با دیگر تصاویر زمینه ایی طرح جذاب تری را ایجاد خواهد کرد .
13. ایجاد کردن طرح های سر مقاله ایی
Michael laster درباره ی فرایند خودش برای طراحی Vector های مربوط به تصاویری که برای استفاده های تجاری می باشند ، صحبت می کند
1. ساختن وکتور ها
من با ساختن وکتور ها در Illustrator شروع کردم ، کار را با یک فرمت سخت شروع کردم تا بعدا بتوانم با فرمت های راحت تر کار کنم . من المان ها را بر اساس اینکه آنها چقدر پیچیده هستند و بر اساس اینکه چندین المان را می خواهم که بتوانم تا در فوتوشاپ بر روی آنها کار کنم ، تقسیم کردم .
2. Vector Smart Object
من سپس این ها را به عنوان Vector Smart Object شخصی به وسیله یک کپی ساده قبل از ساختن دوباره ی تصویر از Illustrator به فوتوشاپ انتقال دادم . در این نقطه من با ترکیب و میزان آنها بازی کردم و مجبور نبودم تا در هنگام بزرگ ساختن تصاویر به مشکل رزولیشن فکر کنم .
3. اضافه کردن جلوه ها
در اینجاست که لذت کار آغاز می شود . من شروع به اضافه کردن بافت زمینه ایی به پیش زمینه کردم ، که یک مثال عالی از این می باشد که چگونه این دوبرنامه بدون نقص با یکدیگر کار می کنند . پاک کردن یک لایه ی ماسک کننده یک اثر گچی عالی به جا می گذارد ، که در زمانی که من فایل وکتور را در Illustrartor ویرایش می کنم ، دست نخورده باقی می ماند .
14. تصاویر را با پیش زمینه های Vector ترکیب کنید
Carolina Diaz تصاویر مد را که از عکس برداری حرفه ایی و پیش زمینه های Vector استفاده می کند برای طراحی های تبلیغاتی تجاری ایجاد می کند . این یک تکنیک عالی می باشد که شمامی توانید آن را برای تصویر های خودتان استفاده کنید و آنها را تبدیل به یک کار هنری تاثیرگذار تبدیل کنید : ” برای ترکیب کردن Vector ها با پیش زمینه های تصویری ، من از حالت ترکیبی Multiply استفاده می کنم . به این طریق Vector ها با سایه ها ، رنگ ها و بافت زمینه ایی عکس هماهنگ می شوند . من همچنین میزان کدورت هر لایه را تنظیم می کنم . لایه های تیره تر نزدیک تر به نظر می آیند در حالی که لایه های شفاف تر دور تر به نطر می آیند . برای قدرت بخشیدن به این اثر من درخشندگی بیرونی و درونی در گزینه های ترکیبی هر لایه اضافه می کنم . اضافه کردن این نه تنها لایه های مختلفی را ایجاد می کند ، بلکه به هر یک از المان ها حجم و عمق را اضافه می کند . من کادر روشن را از عکس به وسیله ی اضافه کردن یک Vector ماسک به یک لایه دوبل شده از عکس جدا کردم و پیش زمینه را به وسیله ی ابزار Brush پاک کردم . با کار کردن بر روی Vector ماسک و با در نظر گرفتن رنگ سیاه به عنوان رنگ پس زمینه ، من می توانم پیش زمینه را به وسیله نقاشی کردن بر روی آن پاک کنم و یا می توانم از یک پس زمینه سفید استفاده کنم اگر می خواهم چیزی پوشیده نشود . این از استفاده کردن از پاک کن های معمولی آسان تر می باشد ، چرا که شما می توانید هر زمان که بخواهید المان ها را بدون اینکه آنها را به طور دائمی پاک کنید بپوشانید و یا پوشش آن را بردارید . ”

15. ارتقا دادن تصاویر در فوتوشاپ
طراح گرافیک و پارچه Carolina Diaz به وسیله ی انتقال دادن Vector ها و شکل ها به درون فوتوشاپ کار های جذاب خود را تولید می کند : ” من هر یک از المان ها را به صورت مجزا و یا در دسته های کوچک وارد می کنم با این هدف که هر یک از آنها یک لایه مختلف را تشکیل دهند . به این روش کار کردن با هر یک از وکتور ها آسان تر خواهد بود . من بافت های زمینه ایی را به هر یک Vector ها اضافه می کنم و آنها را در حالت ترکیبی Multiply با یکدیگر ترکیب می کنم . من میزان کدورت را بر اساس اینکه می خواهم که به چه میزان بافت زمینه ایی اشباع شده به نظر برسد ، تنظیم می کنم . من همچنین تصاویری را به فضاهای خالی که به وسیله ی وکتور ها ایجاد شده است اضافه می کنم ، که شامل الگو های هندسی و یا اسلیمی می شوند . من تصاویر دیگری را که در فوتوشاپ ساخته شده است اضافه می کنم که اغلب تصاویری هستند که به وسیله ی قلمو ایجاد شده اند . در آخر … من تابش های نوری داخلی و خارجی را برای ایجاد عمق اضافه می کنم .
16. کار بر روی Vector ها را به وسیله ی قلموی گچی انجام دهید
بعضی اوقات Vector ها بسیار تمیز و شکننده برای نیاز های شما به نظر می آیند . ابزار های فوتوشاپ شما را قادر می سازند تا ظاهر و حس دست ساز بودن بیشتری را القا کنید . برای Aldo Crusher او با استفاده از ابزار های قلمو به این هدف دست یافته است : “من دوست دارم تا از قلمو های گچی و جوهری استفاده کنم تا ظاهری دست ساز تر و جذاب تر که پر از بافت های زمینه ایی می باشد استفاده کنم . من با دوباره رد گذاری کردن شکل های Vector که قبلا ایجاد کرده ام به وسیله ی قلمو ی گچی شروع می کنم . من حس تمایزی را که این به لبه ها می دهد ، دوست دارم . شکل Vector ها به عنوان یک راهنما برای من عمل می کند . من سپس از قلموی مشابه برای با جریان کمتر برای دست یافتن به بافت زمینه ایی استفاده می کنم . من این بافت های زمینه ایی را در دو لایه ی جدید اعمال می کنم : یکی در حالت Multiply و دیگری در حالت Screen و یا Color Dodge . برای پایان تصویر سازی من مقداری نویز را به وسیله ی فیلتر نویز اضافه می کنم .
17. اضافه کردن جلوه های قدیمی به تصاویر
اگر چه تصاویر Vector بسیار تمیز می باشند در زمانی که در ابتدا ساخته می شوند ، شما می توانید یک ظاهر قدیمی با جلوه های متفاوت را در فوتوشاپ به آن اضافه کنید ، که می تواند کنتراست های فوق العاده ایی را به استایل آن اضافه کند . این کاری است Stephen Chan بر روی کار های Vector خود اعمال می کند : برای دستیابی به ظاهر قدیمی ، من از اسکن های دست نوشته های قدیمی استفاده کردم ، که به سیاه و سفید تبدیل شده بودند ، که در حالت Multiply و در کدورت متوسط تنظیم شده بودند . من تصویر اصلی را دو بار دوبل کردم و دستور Filter Gallery>Texture>Grain را در حالت تنظیمات معمول Grain اعمال کردم .
دستور Gallery>Texture>texturize را با استفاده از تنظیمات Canvas اعمال کردم .
من هر دوی این لایه ها را در حالت Multiply تنظیم کردم و شروع به کاهش آرام کدورت تصویر کردم تا جایی که احساس می شود این مناسب به نظر می رسد ( اغلب در حدود 30 تا 40 درصد برای یک ظاهر فوق العاده می باشد ) . من احساس کردم که رنگ های من مقداری فاقد درخشندگی شدند ، بنابراین بنابراین من یک لایه رنگ درخشان نارنجی را بر روی رنگ اصلی اضافه کردم . من همچنین یک لایه ی Hue/Saturation و یک لایه ی Levels را اضافه کردم تا رنگ ها را را دچار بیرون زدگی کنم و کاری کنم که آنها متعادل تر به نظر برسند . ”

18. برنامه ی مناسب را انتخاب کنید
از طریق این ویژگی ما راه های مختلف استفاده از هردو ابزار فوتوشاپ و Illustrator را برای ایجاد کار های فوق العاده بر پایه ی Vector را جستجو کردیم . با این وجود کلید کار شناختن این است که از کدام برنامه و در چه زمانی استفاده شود ، تا اینکه هر چیزی را در یک طراحی وارد کنید . قبل از اینکه یک کار جدید را شروع کنید ، نقشه ی ظاهر و احساس نهایی کار را در سر داشته باشید ، که این راهی را که برای کار شما مناسب می باشد به شما القا خواهد کرد . ” فرایندی را که من برای ایجاد تصاویر از آن استفاده می کنم از هر کار به کار دیگر متفاوت می باشد . من یا از فوتوشاپ و یا از Illustartor به طور قوی تر در یک کار استفاده می کنم ، که این به نتیجه نهایی مورد نظر بستگی دارد . ” این را هنرمند دیجیتال Sam Moore از Moore Than Design تایید می کند . برای مثال اگر من بخواهم که تصویر احساسی رها تر و طبیعی تر داشته باشد من اغلب به طور کامل از فوتوشاپ استفاده می کنم ، از آنجا که گزینه ها برای لایه بندی و کنترل بافت زمینه ایی در فوتوشاپ بسیار بیشتر و مفید تراز Illustator می باشند . با این وجود اگر قرار باشد محصول نهایی دارای پایه ی هندسی تر و تیز تر باشد من برای قسمت عمده ی تصویر سازی از Illustrator استفاده می کنم و فقط کار را برای دستکاری های نهایی وارد فوتوشاپ می کنم . شما می توانید یک تصویر بسیار پویا را به وسیله ی فوتوشاپ و Illustrator در کنار هم ایجاد کنید ، اگر که از هر برنامه در جایی که بهترین کاربرد را دارد ، استفاده کنید . من متوجه شدم که Illustrator بهترین ابزار برای کار های پیچیده ی Vector ، متحرک و سه بعدی می باشد . فوتوشاپ از طرف دیگر در لایه بندی ها ، بافت های زمینه ایی و تنظیمات نهایی برتری دارد .

19. گرفتن Vector ها در حرکت
برای کار کردن بر روی تصویر های Vector در فوتوشاپ ، اپلیکیشن Adobe Shapes CC به طور فوق العاده ایی مفید می باشد . این مقدار زیادی از کار ها را در ایجاد Vector های از پیش تعریف شده کاهش می دهد . چرا که شما ممکن است اغلب یک تصویر را بگیرید و آن را به فوتوشاپ انتقال دهید و از ابزار قلم برای رد گذاشتن بر روی آن استفاده کنید و آن را به عنوان یک شکل تعریف شده ذخیره کنید . این اپلیکیشن مستقیما تصاویر شما را به گرافیک های Vector تبدیل می کند .
برای استفاده از Shape CC ، شما به آسانی اپلیکیشن را باز می کنید ( و به Adobe ID خود وارد می شوید ) . سپس شما از دوربین iPad برای گرفتن عکس از یک شی استفاده می کنید . یک نوار متحرک وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید تا میزانی از جزئیات را که می خواهید تغییر دهید . شما همچنین می توانید انتخاب کنید که تصویر را به عنوان یک شکل در یک پیش زمینه ی سیاه و یا روشن نمایش دهید . عکس خود را بگیرید ، آن را تایید کنید و اپلیکیشن شروع به کشیدن شکل شما می کند . بر روی Save کلیک کنید و برای شکل خود نامی را انتخاب کنید و آن را به کتابخانه ی CC خود اضافه کنید .
در فوتوشاپ نوار Libraries را باز کنید و تصویر گرافیکی جدید خود را پیدا کنید . شما می توانید مستقیما آن را به درون پرده ی نقاشی بکشید و از آن به عنوان یک کار گرافیکی استفاده کنید . ( این تحت عنوان یک Smart Object منتقل می شود ) . با این وجود اگر می خواهید که دسترسی کامل به Live Shape Properties داشته باشید ، می توانید آن را به یک تصویر در قالب از پیش تعریف شده تبدیل کنید . Cmd/Ctrl بر روی آیکن بند انگشتی لایه ایی که می خواهید ، کلیک کنید و سپس به مسیر جعبه رنگ ها بروید . بر روی آیکن Make Work Path From Selection کلیک کنید تا یک مسیر برای شکل خود ایجاد کنید . سپس به مسیر Edit>Define Custom بروید . این شکلی را ایجاد می کند که شما بعد از آن می توانید به هر گونه ایی که می خواهید از آن استفاده کنید ، در حالی که گزینه های Fill و Stroke برای شما فعال شده است .

20. تعیین کردن یک جریان کاری در کار با Vector
زمانی که شما در حال کار بر روی پروژه ایی می باشید که هم شامل المان های Vector وهم Raster می باشد ، شما باید سیستمی داشته باشید که به شما یک محیط کاری هنری دارای بهترین کیفیت را بدهد ، این را Sam Moore گفته است . ” من همیشه در ابتدا کار Vector را به طور کامل انجام می دهم ، در غیر این صورت هدر دادن زمان برای دوباره انجام دادن کار Raster که با یک کار Vector ناکامل ترکیب شده است ، کار آسانی می باشد . این به آن معنی نیست که شما باید از آزمایش کردن خودداری کنید ، اما باید زمان برای انجام آن و برای انجام کار های جدید وجود داشته باشد . رسیدن به یک محصول نهایی موفق مهم ترین هدف می باشد ، و فهمیدن اینکه شما چگونه به این هدف می رسید بخش مهمی از آن است .
” جریان کاری من به این ترتیب می باشد : به فرم چرک نویس در آوردن یک ایده به سرعت ، تصحیح کردن چرک نویس ، ایجاد خطوط و یا اشکال Vector ، پر کردن خطوط و یا اشکال با شیب و یا رنگ دلخواه ، نهایی کردن کار Vector با تقسیم کردن آن به لایه ها و یا گروه های مناسب ، انتقال دادن Vector Smart Objects به فوتوشاپ ، استفاده از ابزار Layer Brush و بافت های زمینه ایی ، نهایی کردن کار با تنظیمات و دستکاری ها .
گم شدن در کار Vector بسیار آسان می باشد ، اما یک فرایند مطمئن باعث ایجاد یک تجربه ی بهتر در کار با Illustrator و فوتوشاپ می شود .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text