img

5 سیستم عامل برای Internet Of Things

Internet of things (سیستمی شامل ابزارهای محاسباتی، ماشین های دیجیتالی، اشیاء، حیوانات یا افراد است که با هم مرتبط هستند، که این سیستم قادر است از طریق شبکه اطلاعات را بدون نیاز به ارتباط انسان با انسان یا انسان با کامپیوتر، رد و بدل کند)
در اینجا لیستی از 5 سیستم عامل سر بازی را که برای پشتیبانی از حسگرهای شبکه، دستگاه های کم مصرف بی سیم، سیستم های نظارت سودمندی، و… به کار گرفته می شود، به شما معرفی می کنیم.
1- Contiki
این یک ابزار سر باز است که عملکرد حافظه، شبکه کردن از طریق IP، آگاهی از انرژی، بارگذاری ماژول های پویا، و پشتیبانی از دامنه وسیعی از سخت افزارها را بالا برده و باعث کارایی بیشتری آن ها می شود. Contiki همچنین برای سیستم های روشنایی خیابانی، نظارت بر صداها برای شهرهای کوچک، سیستم های نظارت بر تابش، و سیستم های هشدار دهنده هم استفاده می شود. این سیستم عامل با استفاده از رد و بدل کردن به بسیاری از اعمال پیشگیرانه نیز کمک می کند.
2- FreeRTOS
این سیستم عامل یک سیستم عامل قابل مقیاس بندی است که به خصوص برای سیستم های کوچک ساخته شده است. این سیستم عامل از واحد حفاظت حافظه (MPU) ARM Cortex-M3 پشتیبانی می کند. این سیستم از هردو ویژگی وظایف real-time و co-routines پشتیبانی می کند. این سیستم عامل برای کارها و مجموعه وظایف مختلف، نرم افزارها و گوشی های هوشمند، دارای روش های مختلفی است. یک گزینه بدون تیک هم برای کاربرد هایی نظیر مصرف کم برق مهیا شده است.
3- Platformml0 Storage
Platformml0 Storage یک ابزار سازنده کدهای سیستم عاملی مشترک بین چند سیستم عامل است که با استفاده از یکپارچگی پیوسته و IDE این کدها را می سازد. این ابزار با Arduino و MBED سازگار است. این سیستم دارای یک ویژگی توسعه سیستم عامل است که از قبل در آن قرار داده شده است و متشکل از زنجیره های ابزار، خطایاب ها، آپلودکننده ها و چارچوب های کاری می باشد و تحت سیستم عامل های مشهور Mac، Windows و Linux کار می کند.
4- Raspbian
Raspbian یک سیستم عامل رایگان است که بر پایه Debian کار می کند و برای سخت افزارهای Raspberry Pi ساخته شده است. این یک نرم افزار از پیش ساخته شده است و دارای شکل خیلی خوبی در نصب است. این سیستم عامل دارای ویژگی های امنیتی خوب، شبکه بندی عالی و توانایی دسترسی به هزاران برنامه رایگان و واحدهایی به نام بسته ها، که به راحتی قابل نصب هستند، می باشد.
5- TinyOS
TinyOS یک محیط اجرایی است که برای استفاده در حسگرهای شبکه طراحی شده است. این سیستم عامل برای استفاده برای کار با دستگاه های بی سیم کم مصرف، مانند آنهایی که در Internet of Things مطرح شد، به کار برده می شود. TinyOS از شبکه کردن و اجرا در مصرف کم برق پشتیبانی می کند. این سیستم عامل میزان حجم ذخیره سازی را کاهش داده است تا از مصرف کم برق اطمینان حاصل کند. TinyOS به ما اجازه می دهد که از برنامه های بسیار کارا استفاده کنیم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text