نصب Clear OS لينوکس در کنار Windows7 در يک دستگاه

/
/
/

گام 1: اگر شما داراي يک درايو هستيد و مي خواهيد اين فضا را اصلاح کنيد تا براي ClearOS بر روي ديسک درايو مناسب شود، بر روي My Computer کليک راست کرده و مسير Manage>Disk Management را انتخاب کرده تا يک تصوير گرافيکي را از ديسک درايوهاي موجود در سيستم شما به شما نشان دهد.

گام 2: بر روي پارتيشني که مي خواهيد حجم آن را کم کنيد کليک راست کرده و Shrink Volume را انتخاب کنيد. اين ابزار بيشترين مقداري را که درايو موردنظر امکان کاهش حجم بدون از دست دادن اطلاعات موجود در آن، دارد را نشان مي دهد (اين فرآيند بسته حجم کلي درايو شما ممکن است چندين دقيقه به طول بيانجامد). زماني که اين آناليز کامل شد، يک صفحه شبيه به شکل بعدي ظاهر خواهد شد.

گام 3: شما مي توانيد به صورت دستي تنظيم کنيد که به چه ميزان از حجم درايو را مي توانيد کاهش دهيد. در اين شکل، ما 80GB از حجم درايو را براي نصب ClearOS خرد کرديم. اکنون سيستم را restart کنيد و از قسمت boot آن را با ClearOS DVD اجرا کنيد.

نصب ClearOS
گام 1: سيستم خود را با ClearOS bootable DVD با استفاده از منوي بوت سيستم خود اجرا کنيد (در اين منو دکمه F12 يا F11 را بزنيد) و DVD drive خود را انتخاب کنيد. شما گزينه هاي مختلفي را براي نصب ClearOS مشاهده خواهيد کرد. اين گزينه را انتخاب کنيد: همانگونه که در تصوير پايين نشان داده شده است يک سيستم را نصب کرده يا اينکه يک سيستم موجود را ارتقا دهيد.
گام 2: اگر مي خواهيد به جاي آدرس آي پي DHCP از آدرس آي پي static استفاده کنيد، مي توانيد تنظيمات شبکه را به صورت دستي پيکربندي کنيد.
گام 3: اکنون، حالت نصب بر روي هارد درايو را انتخاب کنيد. پنجمين گزينه را انتخاب نماييد: يعني گزينه Create Custom Layout را انتخاب کرده و بر روي Next کليک کنيد.
گام 4: پارتيشيني را که در ويندوز خود براي ClearOS ايجاد کرده ايد، انتخاب کنيد. در تصويري که قرار داده ايم مي توانيد ميزان فضاي آزاد 80 گيگابايت را که در گام 1 ساخته شد، مشاهده کنيد.
گام 5: حال بر روي پارتيشن آزاد دوبار کليک کنيد و صفحه اي بالا خواهد آمد که به آن طريق مي توانيد يک پارتيشن اضافي را ايجاد کنيد. پارتيشن Swap (جانشين) را با حجم 2GB ايجاد کنيد.
گام 6: بعد از اين که پارتيشن Swap ار ايجاد کرديد، دوباره بر روي فضاي خالي دوبار کليک کرده و يک پارتيشن boot به حجم 200MB همان گونه که در تصوير نشان داده شده است، ايجاد کنيد.
گام 7: زماني که شما پارتيشن هاي Swap و Boot را ساختيد، سپس بقيه فضاي موجود را در root جمع آوري کنيد. براي انجام اين کار، فضاي خالي را انتخاب کرده و بر روي گزينه Create کليک کنيد. گزينه Standard Volume را انتخاب کنيد. يک پنجره بالا خواهد آمد که شما بايد در آن از يک ليست به صورت آبشاري گزينه Mount point to/from را انتخاب کرده و از گزينه Additional size، سومين گزينه يعني Fixed to maximum allowable size را انتخاب کنيد.
گام 8: اگر تمامي پارتيشن هاي مورد نياز را با موفقيت ساختيد، بر روي Next کليک کنيد تا صفحه اي را ببينيد که از شما مي پرسد کدام سيستم عامل را در ليست سيستم عامل هاي اين کامپيوتر قرار دهد. همان گونه که هست آن را رها کنيد و بر روي Next کليک کنيد.
گام 9: زماني که فرآيند نصب تمام شد، سيستم خود را restart کنيد. از شما خواسته خواهد شد که هر دکمه اي را براي ديدن گزينه هاي ديگر بوت فشار دهيد. حال يک دکمه اي را فشار دهيد تا دو گزينه رو به روي شما قرار گيرد- ClearOS و other. گزينه مربوط به other options همان سيستم عامل Windows 7 مي باشد. تمامي اين گام ها براي زماني هم که مي خواهيد هر نسخه اي از سيستم عامل لينوکس را در کنار هر نسخه اي از ويندوز از جمله 7، 8 و 10 استفاده کنيد، کاربرد دارند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text