کد نویسی را بیاموزید

/
/
/

کد نویسی را بیاموزید
امروزه، کدنویسی به یک مهارت حیاتی تبدیل شده است، چه قصد داشته باشید یک وب سایت شخصی بسازید، یا نمونه کارهای حرفه ای برای خود جمع آوری کنید، یا قصد ترفیع گرفتن در کار خود را داشته باشید، کد نویسی به شما کمک خواهد کرد. یادگرفتن کدنویسی به صورت تنها و بدون کمک گرفتن از دیگران، می تواند کاری سخت، گیج کننده و فرآیندی خسته کننده باشد، اما برنامه های یادگیری آنلاین این یادگیری را در دسترس همگان قرار داده است، حتی افرادی که هیچ گونه تجربه و دانشی نداشته باشند. در اینجا ما بهترین کلاس های یادگیری آنلاین کدنویسی را برای شما و برای فرزندانتان معرفی می کنیم:
به قیمت کلاس ها توجه کنید
صرف نظر از این که چه چیزی را می خواهید خریداری کنید، قیمت، همیشه یک نگرانی است. برنامه هایی بر پایه خرید اشتراک مانند Treehouse، Infinite Skills، CodeHS، Code School، و Learnable وجود دارند که در ازای یک دستمزد سالیانه یا ماهانه ای که از شما می گیرند، به شما اجازه دسترسی به تمامی کلاس ها و زمانبندی دوره های مختلف را می دهند. ابتدا بررسی کنید که وب سایت مورد نظر اجازه توقف عضویت را برای مدتی به شما می دهد یا نه، زیرا اگر می خواهید تا جایی که پیش رفته اید را برای خود نگه داشته و بابت مدت زمانی که مثلاً به مسافرت رفته اید یا این که سرتان خیلی شلوغ است، به سایت مورد نظر دستمزد پرداخت نکنید، این ویژگی مفید خواهد بود.
مدل a la carte مانند مدلی که توسط Code Avengers ارائه شد معقول به نظر می رسد زیرا شما در این مدل فقط برای یک دوره هزینه پرداخت می کنید. قیمت دوره های موجود در Code Avengers از 21 دلار شروع می شود، اما بسیاری از کلاس های مقدماتی به صورت رایگان برگزار می شود. همچنین می توانید برای تمامی دوره های موجود در یک مجموعه، یک پرداخت انجام داده و در همه آنها شرکت کنید. زمانی که شما بابت یک دوره برنامه نویسی باکیفیت پولی پرداخت می کنید، آنگاه به یک کتابخانه بزرگتر، پیچیده تر، و بهتری و پیشرفته تری هم دسترسی پیدا می کنید که نسبت به کلاس های رایگان از مزیت های زیادی برخوردارند. این سرمایه گذاری ارزشش را دارد.
Lynda.com و Udemy کلاس های مختلفی دارند و در رابطه با هر موضوعی، به اندازه کافی گزینه های مختلف دارد و می توانیم یک اشتراک گرفته یا این که یک خرید شخصی را در آنها انجام دهیم. اما اگر تمام توجه و علاقه شما به کدنویسی معطوف است، شاید بهتر است که یک برنامه را که به طور ویژه برای پایخ گویی به نیاز های شما پاسخ دهد، خریداری کنید، مخصوصاً اگر قصد پرداخت کردن هزینه آن را دارید.
از سوی دیگر، Codeacademy همه دوره ها و خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار کابران قرار می دهد، و در خود ابزاری دارد که می توانید به وسیله آنها مهارت های کدنویسی و نوشتن خود را تست کنید. کمپانی Google هم دو دوره رایگان برای برنامه نویسانی که تجربه کدنویسی دارند، تحت عنوان Google for Education قرار داده است، اما باید ابتدا ابزارهای رایگان آن را برای خودتان تنظیم کنید. و برنامه هایی مانند Free Code Camp، Crunchzilla، Dash، و Khan Academy همگی علامت مربوط به خود را بر روی ابزارهای رایگان خود حک کرده اند. عموماً دوره هایی که بابت استفاده از آنها پولی را پرداخت می کنید، از عمق، گستردگی و ارائه بهتری برخوردارند، اما اگر شما مصمم به یادگیری هستید و منابع لازم را در اختیار دارید، شاید کلاس ها و دوره های رایگان هم نیاز شما را برآورده کرده و برای شما کافی باشند.
تنوع دوره ها
نکته دیگری که باید مدنظر داشت این است که چه تعداد دوره برگزار شده اند و دامنه تنوع مطالبی که پوشش می دهند به چه صورت است. برخی از دوره ها زبان های برنامه نویسی HTML، CSS و فناوری های دیگر وب را توصیه می کنند، درحالی که دیگر دوره ها کلاس های مربوط به زبان های پیشرفته تری نظیر Python و C++ ، نرم افزارهای موبایل و برنامه نویسی بازی های ویدئویی، و کار با API ها را ارائه می کنند. از نظر تعداد مفید دوره ها، کلاس هایی که برای شرکت در آن ها هزینه پرداخت می کنید نسبت به کلاس های رایگان برتری دارند. اما یک کتابخانه بزرگ شاید برای شما خیلی قابل استفاده نباشد، پس شروع کار با یک برنامه کوچک تر و متمرکزتر گزینه بهتری است.
قالب دوره ای که شرکت می کنید نیز ارزش توجه کردن را دارد. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک text editor است، چیزی که همه برنامه های کدنویسی در خود دارند. بسته به این که روش یادگیری شما به چه صورت است، شاید فیلم های آموزشی باکیفیت از وب سایت هایی نظیر Khan Academy و CodeHS برای شما رضایت بخش باشد و به شما کمک کند.
راحتی شروع کار
اگر شما تازه کار هستید، باید برنامه ای را انتخاب کنید که محیط خوبی داشته باشد و کار کردن با آن راحت باشد زیرا همین طور که پیش می روید و کدها پیچیده تر می شوند، نیاز به درک آن ها دارید. همچنین باید انگیزه و اشتیاقی داشته باشید که شما را در راه مجاب به یادگیری کند. بسیاری از این سرویس ها، مدال ها و پاداش هایی را برای شما تعیین می کنند تا برای رسیدن به نقاط اصلی یادگیری، در شما انگیزه ایجاد کنند و همچنین میزان پیشرفت شما را بر روی داشبورد شما نمایش می دهند. بهترین سرویس ها، امتحان ها و چالش هایی را برای شما در نظر گرفته اند تا شما بتوانید میزان مهارت خود را محک بزنید. این تست ها فقط برای تازه کاران نیستند- حتی برنامه نویسان باتجربه نیز می خواهند بازخوردی را از نحوه عملکرد و میزان مهارت خود داشته باشند. برنامه های جدیدتر دوست دارند که با فرآیند پیشرفت شما مانند یک بازی رفتار کنند، یعنی با بالا رفتن مهارت های دانش آموزان، به آنها به عنوان پاداش مدال های رنگارنگ می دهند. ولی انتظار نداشته باشید که این ویژگی را در همه برنامه ببینید.
با این حال، افرادی که در مورد ادامه دادن به کدنویسی به عنوان حرفه خود مطمئن هستند، بازهم مجبورند که این مراحل را از ابتدا طی کرده و مراحل آسان را به همراه تست ها و چالش های موجود پشت سر بگذارند. برنامه های رایگانی مانند Crunchzilla تمایل به محدود کردن این ویژگی دارند، پس در نظر داشته باشید که برای ادامه یادگیری خود اگر از یک برنامه پولی مانند Code School استفاده کنید بهتر خواهد بود. Free Code Camp حتی به شما اجازه می دهد که از دانش و مهارتی که کسب کرده اید در کمک به سازمان خیریه real-life استفاده کنید.
انتخابی برای کودکان
اگر شما یک معلم یا والدین هستید، تشویق کردن کودکان به کدنویسی هم کار معقولی است. برنامه نویسی به کودکان کمک می کند تا بتوانند منطقی فکر کنند، مهارت های حل مسئله را در خود افزایش دهند، و نحوه تعامل خود با فناوری را یاد بگیرند. و آنها را برای کار کردن در محیط های کاری آینده آماده می کند. CodeHS یک قابلیت ویژه آموزشی دارد که می توان در کلاس درس از آن استفاده کرد و یک حالت فوق العاده به نام Sandbox دارد که دانش آموزان می توانند برای بیان خلاقیت های کدنویسی خود از آن استفاده کنند. برنامه های دیگر مانند Code Combat، Hopscotch، Scratch، Move the Turtle، و Daisy the Dinosaur با کدنویسی بیشتر شبیه به یک بازی ویدئویی رفتار می کنند، پس کودکان قطعاً علاقه مند به استفاده از آن ها خواهند بود. کدنویسی راه دیگری برای رونمایی از چیزهای جالب است، یعنی کودکان با هر سنی می توانند کدنویسی را یاد بگیرند.
کمک و پشتیبانی
درنهایت، زمانی که بر روی تست ها و تمرین ها گیر کرده اید و توانایی حل کردن آنها را ندارید، نیاز به کمک خواهید داشت. ما سرویس هایی مانند Treehouse و Codeacademy را دوست داریم زیرا دارای گروه های فعال دانش آموزی برای کمک به شما در هنگام حل مسائل هستند و شما با استفاده از آنها یک چشم دوم دارید که می تواند کدهای پیچیده را برای شما توضیح دهد. پشتیبانی برای باگ ها و مشکلات شبکه ای، که اکثر این سرویس ها به نوعی در خود دارند، یک کلید به حساب می آید. برخی از موسسه ها شما را تشویق به ساخت یک حساب GitHub می کنند تا به این طریق بتوانید با هم کلاسی های خود و دانش آموزان دیگر، همکاری داشته باشید و کدها را با هم بررسی کنید. Lynda و Khan سرویس های عمومی بسیار خوبی هستند، اما نمی تواند این سطح از پشتیبانی و کمک را برای کاربران خود فراهم کند.
تمامی این ملاحضات بستگی به سطح مهارت های شما دارد. شاید شما نیاز به کمک زیادی نداشته باشید، در این موارد می توانید کتاب های الکترونیکی را دانلود کرده و با ثبت نام در Learnable به خودتان آموزش دهید، یا این که می توانید مستقیماً به یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید در Google for Education بپردازید. اکثر تازه کارها با سرویس هایی نظیر Dash راحت تر هستند زیرا این گونه سرویس ها، پایه ها را به شما می آموزند و در حین پیشرفت شما در هر دوره، دانش های شما را می آزمایند. خوشبختانه، تمامی این سرویس ها رایگان یا ارزان قیمت هستند. حتی برخی از این دوره ها به صورت کامل رایگان هستند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text