Amazon Kindle Voyage

/
/
/

آمازون به جای اینکه بر افتخاراتش در زمینه فروش کتاب در جهان بسنده کند، همچنان به دنبال انجام اصلاحاتی در دستگاه های Kindle خود و پیشقدم در ارائه ویژگی های جدید می باشد. Kindle Voyage همچنان بهترین است، با یک نمایشگر بدون حاشیه دورbezel)) با درجه وضوح بالا و کنترل خودکار روشنایی.
با این ارتقاها Voyage بیشتر به یک تبلت شباهت دارد. دکمه پاور پشت دستگاه قرار دارد که به تقلید از تبلت های Kindle Fire آمازون می باشد. قاب پشتی زاویه دار ، وزن کم 180 گرم و لمس نرم آن از جمله خصوصیاتی هستند که موجب می شود  نگاه داشتن این دستگاه به مراتب راحتتر گردد. این مدل کمی براق تر از مدل های قبلی و در ابعاد 162*115*7.6 میلی متر می باشد.
در جلوی گوشی، قاب لب به لب نمایشگر را پوشانده است و حاشیه باریک دور صفحه نمایش در مقایسه با دستگاه های قبلی فوق العاده است، این مسئله بیشتر از آن نظر حائز اهمیت است که موجب می شود صفحات به شکل راحت تر و طبیعی تری ورق زده شوند و دیگر انگشت شما هنگام سوئیپ کردن به راست و چپ به این حاشیه یا bezel برخورد نمی کند.
سطح نرم صفحه نمایش موجب می شود تا صدای آزاردهنده که هنگام سوئیپ کردن صفحه در دستگاه های قبلی Kindle شاهد آن بودید به کلی از بین برود. عکس العمل صفحه نمایش هم بالاست، یک صفحه نمایش E-INK هرگز نمی تواند همانند یک پنل LCD باشد، اما این صفحه نمایش بهترین صفحه نمایشی است که دیده ایم.
صفحه نمایش با ورودی شما به سرعت نوسازی می شود و به همین دلیل بسیار سریع تر از Kindle Paper White است.
آمازون دکمه های حساس به فشار را که در دو طرف صفحه نمایش قرار دارند PagePress می خواند. احتمالا برخی از کاربران Kindle افسوس می خوردند که چراKindle  دکمه های فیزیکی برای تغییر صفحه ندارد، چیزی که آخرین بار در Kindle 2012 شاهدش بودیم. و PagePress تلاش آمازون برای آرام کردن این افراد است. دکمه های بزرگترکه پائین تر قرار دارند صفحه را به جلو می برند و دکمه های بالایی صفحه را به عقب برمی گردانند. این دکمه ها به خوبی کار می کنند ولی وقتی متوجه شدیم که صفحه لمسی جدید چقدر خوب کار می کند این دکمه ها را غیر فعال کردیم، به این ترتیب می توانیم شست دستمان را کنار صفحه بگذاریم بدون آنکه تصادفاً صفحه را عوض کنیم.
صفحه نمایش شش اینچی دارای 300پیکسل در هر اینچ (ppi) می باشد که از212ppi در Paperwhite بیشتر است. ما رزولوشن 1430*1080 را برای آن محاسبه کردیم که همانند گوشی 6.8 اینچی بزرگتر Kobo Aura H2o با رزولوشن 265ppi می باشد.
صفحه نماهیش Kindle Voyage فوق العاده است.صفحه Kindle Voyage به قدری فوق العاده است که وقتی آن را در کنار PaperWhite مقایسه می کنید صفحه Paperwhite تیره بنظر می رسد. اما صفحه نمایش e Reader Voyage بهترین نما را دارد و در ارائه جزئیات و کنتراست یک قدم جلوتر از دستگاه های دیگری است که تا بحال دیده ایم.
بهرحال، نرم افزار موجود در دستگاه استفاده از آن را محدود می کند و برای بهره مندی بیشتر از این رزولوشن بالا نیاز به افزایش سایز فونت ها است. از 8 اندازه فونت پیشنهادی، اکثر کارمند یک شرکت از یکی از سه فونت پائینی استفاده می کردند و به تنظیمات دقیق تری در خصوص اندازه متن نیاز داشتند. کوچکترین سایز خیلی کوچک است و سایز فونت بعدی بسیار بزرگ می باشد. همچنین فهمیدیم که برخی ها به فونت های بسیار بزرگتر نیاز دارند، پس چرا فونت های بیشتری در این رنج ارائه نمی شود؟
با وجود فوق العاده بودن صفحه نمایش، ویژگی کنترل خودکار روشنایی خود یک امتیاز واقعی محسوب می شود. روشنایی دستگاه به آرامی کم و زیاد می شود طوری که حواس شما هنگام خواندن پرت نشود و در هر شرایط نوری که باشید کاری می کند که کنتراست صفحه واضح و شفاف باشد. میتوانید این ویژگی را غیرفعال کنید، البته یک مد اضافی دیگر وجود دارد که وقتی در شب در حال مطالعه هستید متن را آرام آرام تاریک می کند تا زمانیکه چشمان شما به تاریکی عادت کند.
دستگاه Voyage همانند Kindle (2014)، با سیستم Family Sharing آمازون سازگاری دارد. با این ویژگی 2 بزرگسال و 4 کودک امکان به اشتراک گذاری eBookهای رایگان بین یکدیگر را پیدا می کنند، بنابراین لازم نیست یک eBook دوبار خریداری شود.
Kindle Voyage بهترین کتاب خوان الکترونیکی است که تابحال دیده ایم. ویژگی نوردهی خودکار آن کاری می کند که دیگر نتوانید به سراغ Paperwhite بروید. این نمایشگر فوق العاده است و اگر گزینه های مربوط به اندازه فونت ها بیشتر بود، فوق العاده تر هم می شد.
Kindle Voyage گرانتر از Paperwhite است و ما یقیناً توصیه نمی کنیم که دارندگان Paperwhite به سراغ خرید Voyage بروند، اما اگر یک Kindle قدیمی دارید که هر روز با آن کتاب میخوانید، پرداخت این هزینه اضافی ارزشش را دارد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text