منتقدان Apple Watch

/
/
/

من سال هاست طرفدار Apple  بوده ام و حتی یک بار هم از طرفداری خود مردد نبوده   ام ، اما این راه اندازی ساعت Apple بود که مرا مجبور کرد یک قدم به عقب بردارم و یک نگاه کلی تر بندازم . بسیاری از دوستان و همکاران من در باره ی ساعت های هوشمند شکایت داشتند و از عمر باتری ضعیف و قیمت گزاف آن خورده می گرفتند و این برای اولین بار مرا به این فکر وا داشت که من دیگر هرگز خود را یک طرفدار جدی Apple نخواهم خواند .
این بدان معنی نیست که من دیگر محصولات Apple را دوست ندارم . در حقیقت ، من عاشق iPhone خود می باشم و علی رغم استفاده از بسیاری از گوشی های هوشمند Android در ماه های اخیر ، من همیشه مشتاق بوده ام تا به iOS باز گردم . من همچنین فکر میکنم iPad بهترین تبلت از لحاظ ظاهر می باشد و شما قادر نخواهید بود تا تا مرا متقاعد کنید تا از یک PC دارای ویندوز استفاده کنم .
اما هنگامی که نوبت به ساعت Apple می رسد ، من فقط سرخورده می شوم . بله ، این دارای ظاهر خوبی می باشد و من نمی خواهم به گونه ایی دیگر آن را ابراز کنم . اما خرج کردن پولی بیش از 299  پوند برای یک ساعت هوشمند که می تواند با چیزی هزاران بار بهتر جایگزین شود چیزی است که نمی توانم آن را عادلانه بدانم . بدتر اینکه ساعت های هوشمندی وجود دارند ( و برای سال ها وجود داشته اند ) که می توانند با حداقل نصف قیمت Apple Watch عملکرد بهتری از این ساعت داشته باشند .
صادقانه ، من زمان زیادی را با ساعت Apple صرف نکردم . من آن را برای یک هفته پوشیدم و سپس آن را پس دادم . همچنین من هرگز از طرفدار های آن نبوده ام . در مقاله گذشته ماه می ، من در مورد اینکه چگونه از ساعت Apple کسل و سرخورده شدم نوشتم در زمانی که هنوز این محصول در دسترس عموم قرار نگرفته بود .
اما اکنون هم هنوزه نمی توانم درک کنم چرا کسی باید 299 پوند ( و در حقیقت بسیاری برای مدل های با صفحه های بزرگتر و مدل هایی استیل هزینه ی بسیار بیشتری را پرداخت می کنند ) برای محصولی که ضروری نمی باشد ، یک مدل اولیه می باشد ، و به طور جنون آمیزی در مقایسه با رقبای دیگر گران می باشد ، هزینه کند . من شنیده ام که مردم می گویند ( فراموش نکنید که این ها صاحبان یا طرفداران این محصول می باشند ) :
« مفیدترین چیز این محصول این است که اگر تلفن من زمانی که بیرون باشم زنگ خورده باشد ، من متوجه خواهم شد . من همیشه نمی توانم پاسخ بدهم ، اما حداقل می دانم که یک تماس از دست رفته داشته ام . «
« شما می توانید کاری کنید که باتری تمام طول روز دوام داشته باشد ، اما شما مجبور خواهید بود تا بسیاری از ویژگی ها را خاموش نگه دارید . «
بعضی از کاربران این ساعت گفته اند که اگرچه این محصول در آغاز استفاده مشکل می باشد ، اما به مرور زمان قابل درک خواهد شد .
این گفته ها دلیل این می باشند که من این تصمیم را گرفتم که دیگر هرگز نگویم من یک طرفدار جدی Apple می باشم . من نمی توانم تصور کنم چرا کسی باید یک ساعت Apple را خریداری کند مگر اینکه کاملا چشم های خود را بر روی بازار رقابت بسته با شد و این چیزی است که مرا عصبانی می کند.

ساعت چند است ؟
حتی ویژگی پایه ایی اعلام زمان بسیار مشکل تر از یک ساعت معمولی می باشد . شما باید با حرکت دادن مچ خود با یک حرکت پیچشی یا فشار دادن Digital Crown در حاشیه آن به ساعت اطلاع دهید که می خواهید نگاهی به زمان بیندازید . اگر شما بر روی یک نیمکت نشسته باشید و بخواهید به زمان نگاه کنید این باید به صورت یک نگاه رو به پایین به مچ تان باشد ، اما برای ذخیره ی باتری ، شما تا زمانی که آن را حرکت ندهید با ی صفحه خالی روبرو خواهید شد .
اگر این اولین ساعت هوشمند عرضه شده بود ، من این متن را نمی نوشتم ، اما همه ی ما می دانیم که این طور نیست . بسیاری از ابزار های دیگر می باشند که می توانند بسیای از کارهایی را که ساعت Apple انجام دهد را ، انجام دهند . بعضی ار آنها بهتر انجام می دهند ، و ارجعیت عمده این است که آنها بسیار ارزان تر می باشند . به علاوه بسیاری از آنها با iPhone هم کار می کنند ، بنابراین شما نیاز ندارید تا در صورت عدم خواستن سیستم خود را به Android تغییر دهید .
برای مثال ابزار Pebble Time Steel چیزی در حدود 160 پوند هزینه دارد ( این در ماه جولای عرضه می شود ، بنابراین قیمت رسمی نمی باشد ) . بله این به خوش ظاهری ساعت Apple نمی باشد و ویژگی های آن بسیار محدودتر می باشد ، اما این دارای یک صفحه ی e-paper می باشد که این بدان معنی است که باتری آن برای مدت 10 روز دوام داشته و نمایش به صورت دائمی بوده و شما قادر خواهید بود تا با یک نگاه سریع زمان را مشاهده کنید .
شما همچنین آگهی ها را دریافت می کنید ، شما قادر خواهید بود تا به پیام ها به وسیله ی میکروفن تعبیه شده پاسخ دهید و همچنین یک پایگاه اپلیکیشن اختصاصی با هزارن اپلیکیشن اختصاص داده شده است .
این هم مشابه ساعت Apple به آب مقاوم می باشد ، با هر بند استاندارد 22 میلی متری ار می کند ، بنابراین اگر شما خواستار یک تغییر می باشد این بسیار اسان می باشد و سه مدل کامل شده در دسترس می باشد .
همچنین ، همان طور که از اسم بر می آید ، Pebble Time Steel از استیل ضد زنگ ساخته شده است – برای گرفتن این مدل از Apple شما باید حداقل 479 پوند هزینه کنید . این محصول همچنین با این قیمت با بند های چرمی عرضه می شود ، چیزی که Apple برای آن 170 پوند بیشتر هزینه دریافت می کند . ( بله این پول کمی نمی باشد ، بیش از هزینه ی Pebble Time Steel به تنهایی می باشد . )
البته Pebble Time Steel تنها یکی از رقبای متعدد ساعت Apple می باشد . بعضی از ساعت های هوشمند Android مورد علاقه ی من شامل LG G watch R و Motorola moto 360 می باشد ، که هر دو برای خرید با قیمتی زیر 225 پوند در دسترس می باشند ( در حقیقت Moto 360 زیر 150 پوند می باشد ) . شما قادر نخواهید بود تا آنها را با iPhone خود استفاده کنید ، اما آنها به شما کمک می کنند تا چیز های مشابهی را همان طور که من و ساعت Apple دوست داریم ، به دست آورید .
این همه حرف زده شد و من حتی به برچسب قیمت Apple Watch Edition دست هم نزدم که چیزی فراتر از 13500 پوند می رود . این قیمتی است که برخی افراد برای یک ابزار زمانی فوق العاده پرداخت خواهند کرد ، اما آنها ساعت هایی خواهند بود که آنها بعد از 50 سال پوشیدن به فرزندان خود خواهند داد . این ها در طی زمان چندین سال بی فایده خواهند شد .

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text