پنج برنامه کاربردی برتر پیش‌بینی آب‌وهوا

/
/
/

معرفی چند برنامه کاربردی رایگان اندورئیدی
نسخه بتای AutoMate
مقدمه: AutoMate یک داشبورد مشابه Android Auto برای خودروی شماست.
گوگل با رسانه‌ای کردن Android Auto خود در ژوئن سال گذشته میلادی، سر و صدای زیادی هم به راه انداخت. امکان مشاهده اطلاعات مفید و کاربردی و تمامی اعلان‌ها اندروئیدی‌‌تان که از یک تلفن همراه هوشمند روی نمایشگر داشبورد خودرویتان انداخته شده، جاذبه‌ غیر قابل انکاری دارد. با این وجود، در زمان تهیه این مقاله، هیچیک از مدل‌های فعلی خودروها از این سیستم پشتیبانی نمی‌کردند. به همین دلیل تنها راه برای به چنگ آوردن این برنامه، زدن دل به دریا و پرداخت حدود 700 پوند/1000 دلار به ازای یک یونیت مادر سازگار Pioneer است.
پرداخت چنین هزینه بالایی این سوال را هم در ذهن بسیاری از دارندگان وسایل اندروئیدی ایجاد می‌کرد که چرا سیستم Android Auto روی تلفن همراه یا تبلتی که روی داشبورد نصب شده باشد، قابل اجرا نیست؟! AutoMate که گام رو به جلویی نسبت به Android Auto است، برنامه کاربردی جایگزین غیررسمی برای حل این مشکل است. نسخه فعلاً موجود عمومی بتای این اپ را می‌توان از صفحه اجتماعی گوگل پلاس توسعه دهنده به نشانی goo.gl/Zds0KX دانلود کرد.
از آنجاییکه AutoMate نیازمند دسترسی به برنامه‌های سیستمی و سایر برنامه‌‌هاست، باید لیست بلندبالایی از مجوزها به همراه دسترسی به کل نوتیفیکیشن‌ها را داشته باشید. به محض بارگذاری AutoMate، واسط کاربری آنرا بسیار مشابه واسط کاربری Android Auto خواهید یافت. خود واسط طراحی مشخص و ساده‌ای دارد و یک ردیف آیکون-برای Maps، Phone، Home، Music و Shortcuts در پایین آن قرار گرفته‌اند. از بخش عمده این صفحه برای نمایش اطلاعات و اعلان‌ها در کارت‌هایی به سبک Google Now استفاده می‌شود. به صورت پیش‌فرض، کارت بالایی تاریخ، درصد باطری و سرعت (برحسب mph یا km/h) را نمایش می‌دهد. کارت آب و هوا هم ابتدا وضعیت تورنتو را نمایش داد، اما با یک تپ سریع داده‌ها بازیابی شد و در عوض اطلاعات محل ما را نمایش داد. سایر کارت‌ها هم برای نمایش سایر اعلان‌ها، از قبیل تماس‌ها و پیام‌های SMS استفاده می‌شوند-کارت‌ها با دریافت اولین ضربه فعال می‌شوند. یکی از محدودیت‌های این کارت‌ها این است که فقط با برنامه SMS پیش‌فرض کار می‌کند، نه مثلاً Hangouts یا Whatsapp و غیره. بعلاوه هنوز از رویدادهای تقویم هم پشتیبانی نمی‌کند، هرچند ایجاد این قابلیت در دستور کار شرکت سازنده قرار دارد.
با تپ کردن روی آیکون Phone یک نمایشگر قدیمی به همراه شماره‌ تماس‌های دلخواه بعلاوه آیکون‌های مربوط به گزارش تماس‌ها، شماره‌گیر و لیست تماس‌ها نمایش داده می‌شود. آیکون Music پلیر پیش‌فرض را راه‌اندازی می‌کند که از طریق منوی سمت چپ و با کنترل‌های آرت‌ورک، اطلاعات و پلی‌بک راه‌اندازی می‌شود. با تپ کردن روی آیکون Maps هم Google Maps نمایش داده می‌شود. به دلیل محدودیت‌های گوگل، استفاده از ناوبری نوبتی کاربر را از برنامه Maps خارج و به خود برنامه کاربردی منتقل می‌کند. اما این مشکل بزرگی نیست و مادامیکه در AutoMate هستید، پیام‌های صوتی را دریافت خواهید کرد. در آیکون Shortcuts تمام برنامه‌های کاربردی را که به این صفحه اضافه کرده‌اید، بعلاوه یک نوار وضعیت تعاملی برای Bluetooth، تنظیم روشنایی صفحه نمایش، قفل چرخش صفحه و وای‌فای قرار دارد.
سیستم فرمان صوتی AutoMate در حال رانندگی بسیار مفید است. مثلاً بعد از ضربه روی آیکون میکروفون، می‌توانید فرامینی از قبیل “ترک بعدی را اجرا کن”  و “مسیرهای منتهی به نزدیکترین بیمارستان” را صادر کنید. با این وجود، این ویژگی هنوز در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد و به همین دلیل در عمل چنگی به دل نمی‌زد.
AutoMate با وجود برخی محدودیت‌ها تنظیمات فراوانی دارد که گزینه‌ای برای خواندن پیامک‌های دریافتی از جمله آن است. همچنین می‌توانید AutoMate را به نحوی تنظیم کنید که به محض اتصال به یک وسیله بلوتوثی خاص، به صورت خودکار راه‌اندازی شود. قفل تعداد معدودی از گزینه‌های مهم، از قبیل استفاده از AutoMate بعنوان لانچر(راه‌انداز) گوشی، با پرداخت 17/3 دلار/53/2 پوند به صورت درون‌برنامه‌ای باز می‌شود. رویهمرفته، AutoMate، بدون در نظر گرفتن برخی محدودیت‌ها، جایگزین مناسبی برای Android Auto است. این داک خودروی کم‌نظیر، بعنوان بهترین جایگزین رایگان نظیر خود و یک برنامه کاربردی داشبوردی خود، سی میانبر سفارشی برای عملکردها و برنامه‌های کاربردی دارد.
ترجمه عکس: وقتی روی آیکون ناوبری تپ می‌کنید، از برنامه کاربردی Google Maps خارج می‌شوید.
در صفحه خانگی اطلاعات و اعلان‌ها روی کارت‌های مشابه Google Now نمایش داده می‌شود.
ویژگی‌ها:
قیمت: رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌ای
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 6/1
عملکرد: 
طراحی: 
ارزش مالی: 
امتیاز: 

PRO Landscape Home
مقدمه: Pro Landscape Home با قرار دادن چند لایه گل و گیاه روی عکس انتخابی شما، باغ رویایی‌تان را طراحی می‌کند.
برای یاد گرفتن بسیاری از حرفه‌ها یا هنرها فقط کافیست ابزار و لوازم آنرا بخریم و دست به کار شویم. اما اگر بخواهید باغ و باغچه زیبا و چشم‌نوازی داشته باشید، اول باید در آن چیزی بکارید. PRO Landscape Home به شما کمک می‌کند تا پیش از اینکه دست‌هایتان را آلوده هر نوع کار فیزیکی یا کشت و زرعی کنید، طرح‌ مورد نظرتان را به عینه ببینید. فقط کافیست یک عکس از خانه، حیاط یا باغ خود بگیرید و سپس تصاویر گیاهان، درختان، گلدان‌ها، لوازم و هر چیز دیگری را به آن اضافه کنید. PRO Landscape Home بیش از اینکه یک ویراشگر تصویر پیشرفته باشد، یک پروژه دانشگاهی سمبلکاری شده است. با اینهمه به کاربر خود امکان می‌دهد تا با طرح‌های مختلف کار کند و ذهنیتی از ترکیب احتمالی آنها برای خود ایجاد کند.
بعد از گرفتن عکس پس‌زمینه، می‌توانید دست به کار اضافه کردن آیتم‌ها شوید. مثلاً با تپ کردن روی آیکون درخت، منویی حاوی گزینه‌هایی برای استفاده از یک کتابخانه رایگان، کتابخانه پولی یا تصاویر نمونه آفلاین نمایش داده می‌شود. بعد از انتخاب هر گزینه، باید تازه انتظار آزاردهنده “جمع‌آوری اطلاعات کتابخانه تصویر” توسط برنامه‌ کاربردی را هم تحمل کنید. هفت نوع دسته‌بندی اصلی، شامل درخت، درختچه، گل، کفپوش، سنگفرش، خطاهای محاسباتی و روشنایی وجود دارد که اغلب آنها هم دسته‌بندی‌های فرعی خود را دارند. گیاهان را هم می‌توان برحسب مناطق آب و هوایی تفکیک کرد. متأسفانه، کتابخانه رایگان تقریباً بی‌محتواست، چون فقط چند آیتم معدود در هر دسته‌بندی فرعی گنجانده شده است. برای قفل‌گشایی کامل (بیش از 2000 آیتم‌)، باید یک خرید 12 پوندی/99/14 دلاری درون‌برنامه‌ای انجام دهید. البته پیش از خرید هر چیزی، پیش‌نمایشی از آن به شما ارائه خواهد شد.
بعد از انتخاب یک آیتم و افزودن آن به تصویر اصلی با تأخیرهای بیشتری هم مواجه خواهید شد. بعد از تحمل تأخیرها، می‌توانید آیتم انتخابی را در محل خود قرار داده و ابعاد آن را تغییر دهید. نوار ابزار سمت چپ به شما امکان می‌دهد تا اشیاء را به جلو یا عقب جابجا کرده، دو با چند برابرشان کنید یا با آنها در هوا معلق بزنید. با این وجود کارهایی از قبیل ایجاد محوطه‌های چمن‌کاری شده یا پوشیده از کود گیاهی یا سنگفرش تا حدی دشوار است. برای اینکار باید ابتدا مسیری را در داخل متریال مورد استفاده ترسیم کنید و سپس شکل و طراح مورد نظر خود را ببرید و بیرون بیاورید. از آنجاییکه احتمال جابجایی تصادفی آیتم‌ها چندان هم غیرممکن نیست، امکان قفل کردن تک‌تک آنها در نظر گرفته شده است که حقاً امکان مفیدی است. Pro Landscape Home باوجودیکه ابزار ترسیم و تصویرسازی تقریباً ساده‌ای است، اما در عمل مفید و کاربردیست. این برنامه هر آنچه را که برای کشت میوه و سبزیجات و نظارت بر رشد آنها نیاز دارید، در خود دارد.
ترجمه عکس: با استفاده از دسته‌های سبزرنگ می‌توانید ابعاد آیتم‌ها را تغییر دهید. گزینه‌های بیشتر را در نوار ابزار سمت چپ جستجو کنید.
ویژگی‌ها:
قیمت: رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌ای
طراحی شده برای: تلفن همراه و تبلت
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 1/4
امتیاز: 

Phonograph Music Player
اگر به دنبال زیباترین و جذاب‌ترین پلیر موجود هستید، Phonograph Music Player بهترین انتخاب برای شماست. این موزیک پلیر جذاب بعد از اینکه مدتی با نسخه بتای خصوصی خود عرضه ‌شد، اکنون در Play Store در قالب بتای عمومی گنجانده شده است. برای آندسته از افرادیکه تمایل به ذخیره‌سازی محلی ترک‌ها روی گوشی خود برای استریم (اجرای) آنها دارند، این برنامه جایگزین قدرتمند و شایسته‌ای برای اغلب موزیک پلیرهای موجود و قدیمی است. Phonograph باوجودیکه به تقلید از اصول Material Design ساخته شده است، ظاهر دلنشین‌تر و دوست‌داشتنی‌تری نسبت به آن، خصوصاً در صفحه جلدهای آلبوم، دارد. وجود تنظیمات سفارشی به کاربر امکان می‌دهد تا طرح رنگ‌ها و تعداد ستون‌های شطرنجی را بر حسب سلیقه خود تغییر دهد.
ناوبری بکمک واسط پرسرعت آن به راحتی انجام‌پذیر است و دکمه اجرا/توقف آنهم راه‌دست همه است. با ورود به Last.fm هم می‌توانید عکس‌‌های هنرمند و بایوس را دریافت کنید. به همین ترتیب هم می‌توانید جلدهای آلبوم را با تگ ادیتور دانلود کنید. اشتباهات اطلاعات ترک هم از همین طریق اصلاح می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های استاندارد می‌توان به وجود پلی‌لیست‌ها، یک اکوآلایزر، صف اجرا بعلاوه یک ویجت صفحه خانگی اشاره کرد. Phonograph بهترین پلیر رایگان موجود است. این موزیک پلیر جذاب امکان دانلود خودکار آثار هنری و برخی ویژگی‌های برتر دیگر را داراست.
امتیاز: 
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه و تبلت
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 1/4

Puddl
مقدمه: مطالعات و تکالیف خانه خود را سازماندهی کنید.
Puddl: Student Tasks & Planner که بوسیله یک دانش‌آموز سال آخر دبیرستانی نوشته شده است، برنامه ساده و در عین حال مفید و کاربردی از لیست کارهای در حال انجام برای استفاده دانش‌آموزان است. با ساین آپ‌ کردن و ساخت یک اکانت رایگان می‌توانید عملیات‌ها را در بین چند وسیله سینک (همگام) کنید. واسط Material Design با یک صفحه خالی راه‌اندازی می‌شود. سپس باید روی دکمه + تپ کنید تا بتوانید یک عملیات را با شرح، یادداشت‌ها، تاریخ، زمان و کلاس مربوطه اضافه کنید. از طریق منوی Order by هم می‌توانید کلاس‌هایی با کد رنگ مختلف ایجاد کنید و به این ترتیب تسک‌ها را بر اساس کلاس و تاریخ مربوطه مرتب کنید. حتی می‌توانید از طریق Quizlet، Google یا Sparknotes برای انجام یک تسک از دیگران کمک بگیرید.
امتیاز: 
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 0/4
UltraTuner
مقدمه: UltraTuner کوک کردن بسیار دقیق گیتار شما را امکان‌پذیر می‌کند.
با استفاده از UltraTuner می‌توانید از کوک بودن گیتار خود مطمئن شودید. وقتی با ورودی میکروفون یا هر واسط صوتی دیگری کار می‌کنید، USP آن حتی در همهمه و شلوغی یک بازار هم کوک کردن بسیار دقیقی را-تا حدود یک صدم سنت-امکان‌پذیر می‌کند. برخلاف حالت Stage که اصلاح سرعتی، یکنواخت/تند تصویری را در حین اجراهای زنده امکان‌پذیر می‌کند، حالت Studio اطلاعات دقیق و تفصیلی را از طریق دو گونه تصویرسازی ارائه می‌کند: یک بازخوانی موجی شکل زنده و یک منحنی که نوت‌ها را در یک دوره زمانی دنبال می‌کند. از دیگر تنظیمات هم می‌توان به وجود پیچ (گام) نوت A سفارشی، نوع حالت و تغییر کلید اشاره کرد.
امتیاز: 
قیمت:  99/2 پوند/99/4 دلار
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 0/4

Linkagoal
مقدمه: Linkagoal یک شبکه اجتماعی هدف‌دار است.
Linkagoal شبکه اجتماعی است که با هدف ایجاد ارتباط و اتصال بین افراد دوستدار لایک که اهداف مشابهی دارند و برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند، تشکیل شده است. به محض ثبت‌نام در آن، از شما خواسته می‌شود که یک پروفایل را تکمیل کنید و سپس چند کاربر پیشنهادی را دنبال کنید. در فید Home اهداف سایر کاربران لیست می‌شود-با تپ کردن روی هر یک می‌توانید از افرادیکه آنرا پسندیده‌اند، به آن لینک شده‌اند، به آن هدف رسیده‌اند، روی آن نظر داده یا در آن همکاری کرده‌اند، مشاهده کنید. حتی می‌توانید دسته‌بندی‌های مختلف در بخش Explore آنرا هم جستجو کنید.
جالبتر اینکه می‌توانید اهداف خود را با درج یک عنوان، شرح، تاریخ‌های شروع/پایان و دسته‌بندی به لیست اهداف موجود اضافه کنید. هیچ گزینه‌ای برای اضافه‌ کردن تصویر پس‌زمینه وجود ندارد-افزودن بلادرنگ مراحل هدف هم ناممکن است، البته بعداً می‌توانید اینکار را انجام دهید. شاید به همین دلیل هم باشد که جنبه مراحل تا به امروز به ندرت استفاده شده است.
بدتر اینکه وقتی ما به سراغ چند هدف واقعی و نظر مفید سایر کاربران رفتیم، به تعداد زیادی نظر شخصی مثل “این موسیقی Country را باید در جاده و در حال سفر گوش کرد”، برخوردیم. همین هم باعث می‌شود تا به واقعی بودن هدف Linkgoal شک کنیم.
امتیاز: 
ترجمه شکل: سایر کاربران می‌توانند یک هدف را پسند کنند، به آن لینک شوند، روی آن نظر بدهند یا در آن همکاری کنند.
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 3/4

Trepn Profiler
مقدمه: Trepn Profiler ابزار بنچ‌مارکینگ رسمی شرکت Qualcomm است. این برنامه با انجام تست‌های مختلف، کارکرد روزانه وسیله شما را شبیه‌سازی کرده تا بتواند عملکرد آنرا در دنیای واقعی بررسی کند.
این نرم‌افزار خدماتی قدرتمند شرکت Qualcomm گزارشی از عملکرد وسایل مجهز به یکی از پردازشگرهای Snapdragon، Exynos، MediaTek یا Tegra ارائه می‌کند. در منوی اصلی شش ابزار وجود دارد که اغلب آنها را می‌توان در صفحه نمایش رویهم قرار داد تا بتوان در حین استفاده از سایر برنامه‌‌های کاربردی هم نتایج را در آن واحد مشاهده نمود. علاوه بر فرکانس CPU، کارکرد و بار، نمودارهای عملکرد مربوط به CPU و GPU (پردازشگر کارت گرافیکی) هم نمایش داده می‌شود-این نمودارها نشان می‌دهند که آیا یک یا هر دوی این چیپ‌ها برنامه کاربردی خاصی را محدود می‌کند یا خیر؟ Network Activity Tool هم میزان تأثیرپذیری توان باطری از آنرا نمایش می‌دهد، در حالیکه Mobile Data Detective برنامه‌های کاربردی را که بیشترین سهم را از اطلاعات را به خود اختصاص داده‌اند، نمایان می‌کند. باوجودیکه تمام این قابلیت‌ها بیش از هر کسی برای خود توسعه‌دهندگان کاربرد دارند، می‌توانند به شما بگویند که کدام برنامه کاربردی بار زیادی به چیپ‌ست تحمیل می‌کند یا بیشترین سهم اطلاعات را به خود اختصاص داده است. بعلاوه، در حالت Advanced می‌توانید گزارشی از سیستم یا یک برنامه کاربردی خاص تهیه کرده و سپس نتایج آنرا تجزیه و تحلیل کنید.
امتیاز: 
ترجمه عکس: این برنامه شش ابزار اصلی دارد. روی آیکون مربعی شکل ضربه بزنید تا نتایج روی صفحه رویهم قرار بگیرند.
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 0/4

Caliber
مقدمه: Caliber پیام‌رسانی آنی را منحصراً برای تماس‌های تجاری و کاری امکان‌پذیر می‌کند. این برنامه هر چند سرویس ذاتاً مفیدی است، اما نیازمند برخی اصلاحات است.
Calliber که در ابتدا در iOS بعنوان یک برنامه کاربردی گونه Tinder برای تماس‌های کاری جدید راه‌اندازی شد، با تأکید جدیدی بر پیام‌رسانی آنی پا به اندروئید گذاشته است. از آنجاییکه این برنامه فقط برای کاربردهای کاری و تجاری تدارک دیده شده است، باید برای استفاده از آن از طریق یک اکانت LinkedIn سایت‌آپ کنید. همچنین می‌توانید مخاطبین LinkedIn خود را همگام‌ کنید. در اینصورت، تمام افرادی هم که مثل شما از Caliber استفاده می‌کنند، در مخاطبین چت شما نمایش داده می‌شوند و بنابراین می‌توانید در Caliber به آنها پیام‌ فوری (IM) ارسال کنید. در بعد نظری، حتی می‌توانید پیام‌های LinkedIn InMail را به افرادی هم که از این برنامه استفاده نمی‌کنند، ارسال نمایید. با این وجود (برخلاف نسخه iOS این برنامه) با تپ کردن روی یک مخاطب هیچ گزینه InMail نمایش داده نمی‌شود. البته تمام اینها در صورتی امکانپذیر است که بتوانید فردی را که جستجو می‌کنید، همان اول کار پیدا کنید-با این وجود، هیچ دستورالعمل جستجویی برای مخاطبین LinkedIn وجود ندارد و اینها به ترتیب الفبا مرتب می‌شوند.
واسط IM تقریباً استاندارد است. در هر رشته گفتگو هم آواتار، نام و زمان هر پیام نمایش داده می‌شود. با این وجود، هیچ راهی برای ارسال ضمایم وجود ندارد که البته حذفی ناشیانه‌ای است-جای تعجب دارد که بدون وجود آن، Caliber چگونه قادر به ساخت ایمیل برای ارتباطات کاری و تجاری است. مطابق انتظار، برای پیام‌های دریافتی، اعلان (نوتیفیکیشن) دریافت می‌کنید، هرچند برای این قبیل کارها هیچ گزینه درون‌برنامه‌ای در نظر گرفته نشده است.
قوی‌ترین و بهترین بخش Caliber توانایی آن در شناسایی مخاطبین بالقوه جدید کاری از طریق جستجوی نقش‌ها، شرکت‌ها و مهارت‌های مختلف است. عدم امکان فیلتر کردن جستجوها بر حسب مکان اشکال بزرگ دیگر این برنامه است، هرچند می‌توان جستجوها را تک‌تک فیلتر کرد. برای جستجوی اطلاعات پس‌زمینه‌ای در مورد مخاطبین جدید (یا موجود)، می‌توانید سابقه کاری، صفحه LinkedIn و حتی اکانت توئیتر آنها را مشاهده کنید. بعلاوه می‌توانید برای افرادی هم که در لیست مخاطبین شما قرار ندارند، درخواست چت ارسال کنید. برای جلوگیری از بمباران شدن کاربر با اسپم هم گیرندگان فقط یک خلاصه هفتگی از درخواست‌ها دریافت می‌کنند که آنها هم به صورت اتوماتیک هر دو هفته یکبار حذف می‌شوند.
هر چند اپ اندروئیدی Caliber بعنوان یک IM کسب و کار محور و سرویس شبکه‌ای پتانسیل‌های فراوانی دارد، هنوز هم به اصلاحات و تغییرات عمده‌ای نیاز دارد تا بتواند حقیقتاً مفید و کاربردی شود.
امتیاز: 
ترجمه عکس‌ها:
با استفاده از واسط استاندارد IM این برنامه می‌توانید با مخاطبین کاری و تجاری خود چت کنید.
Caliber مخاطبین جدیدی را پیشنهاد می‌کند. خود کاربر هم می‌تواند برای هر کاربری درخواست چت ارسال کند.
برای جستجوهای خود، می‌توانید نقش‌ها، شرکت و مهارت‌های پیشنهادی را بررسی کنید و یا به راحتی یک سرچ انجام دهید.
ویژگی‌ها:
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه و تبلت
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 1/4
عملکرد:
طراحی:
ارزش پولی:

uMash Collage Generator
مقدمه: بکمک این برنامه کاربردی می‌توانید عکس‌ها را به کلاژهای شطرنجی‌ تبدیل کنید. بعلاوه می‌توانید انواع مختلفی از تمپلیت‌ها، از جمله تمپلیت‌های گوشه‌دار، را انتخاب کرده و آرایش‌های مختلفی را در آنها اعمال کنید.
ایده وجود برنامه‌ای که بکمک آن بتوان از بکمک آن از عکس‌ها کلاژهای هنرمندانه‌ای را خلق کرد، ایده جالبی است. با این وجود، uMash آنقدرها هم در اینکار توانمند نیست و در عوض، فقط به شما امکان می‌دهد تا از عکس‌های خود کلاژهایی با طرح‌های مربعی ایجاد کنید. هیچ گزینه‌ای هم برای تغییر تمپلیت‌ها وجود ندارد.
اما از یک جنبه مثبت این برنامه نباید غافل شد و آن اینکه می‌توانید عکس‌ها را از محل‌های مختلفی مثل حافظه ذخیره‌سازی محلی، Flicker، Instagram، Facebook، Google+ و غیره بردارید. پس از انتخاب تصاویر، مدتی طول می‌کشد تا uMash بتواند آنها را پردازش و یک کلاژ ایجاد کند. در خود برنامه خلاقیت‌های چندانی به کار گرفته نشده، بجز استفاده از آیکون‌های پایین صفحه برای تغییر مکان/تغییر ابعاد تصاویر در فریم‌های خود، تنظیم ابعاد حاشیه و انتخاب شکل/ابعاد کلی لی‌اوت. با این وجود، توانایی برنامه در تغییر ابعاد فریم به صورت دستی و تغییر ترتیب تصاویر خوشایند بسیاری از افراد است. بعد از ذخیره کلاژ هم نوبت به اعمال افکت‌ها، استیکرها، متن و یک قاب مناسب برای آن می‌رسید.
امتیاز: 
ترجمه عکس: بعد از ایجاد کلاژ می‌توانید افکت‌ها، فریم‌ها و استیکرهای مختلفی را در آن اعمال کنید.
قیمت: رایگان
طراحی شده برای: تلفن همراه
سیستم عامل مورد نیاز: اندروئید 3/0/4

پنج برنامه کاربردی برتر برای پیش‌بینی آب و هوا
Weather Underground
این برنامه رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌‌ای، با ادغام اطلاعات کاربری مردمی و داده‌‌های بیش از 33000 ایستگاه هواشناسی می‌تواند پیش‌بینی‌های دقیق و فرا‌منطقه‌ای ارائه دهد. نقشه تعاملی آنهم چندین لایه، شامل رادار، و یک ویجت قابل تغییر سایز، دارد.
امتیاز: 
1Weather: Widget Forecast Radar
در 1Weather رایگان با خریدهای درون‌برنامه‌ای، که انتخاب اول اغلب مشتاقان ویجت‌ها است، تعداد زیادی از ویجت‌ها، از جمله سه ساعت، پیکربندی مجدد شده‌اند. برنامه اصلی از یک واسط روان و سبک با گزینه‌‌ای برای پس‌زمینه‌های زنده یا سفارشی برخوردار است. تعداد زیادی از نقشه‌ها هم لایه‌بندی شده‌اند.
امتیاز: 
The Weather Channel
این برنامه رایگان بعنوان یک انتخاب مردم‌پسند، از یک واسط هوشمند برخوردار بوده و قابلیت‌ها پیش‌بینی فراوانی هم دارد. علاوه بر اینها باید به اطلاعات اضافه‌ای از قبیل شرایط اسکی و میزان گرده‌ موجود در هوا هم اشاره کرد. تماشای ویدئوهای مرتبط با آب و هوای آنهم خالی از لطف نیست.
امتیاز: 
AccuWeather
این برنامه رایگان که پر از اطلاعات دقیق و تفصیلی مانند نمودارهای مختلف است، برای طرفداران پر و پا قرص پیش‌بینی‌های آب و هوا و دنبال‌کنندگان جدی این اخبار ایده‌آل است. با این وجود، می‌توانید اطلاعاتی را که نیازی به آنها ندارید، مخفی کنید. گزینه MinuteCast هم پیش‌بینی فرامنطقه‌ای از آب و هوای محل شما نمایش می‌دهد.
امتیاز: 
Yahoo Weather
این برنامه رایگان ظاهر زیبا و جذابی دارد. عکس‌های پس‌زمینه‌ای آنرا هم می‌توانید با مکان شما و شرایط فعلی خود مطابقت دهید. بهتر از همه اینکه، برخلاف برخی برنامه‌های کاربردی مربوط به آب و هوا، هیچ تبلیغی فضای دید و صفحه شما را محدود نمی‌کند. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به وجود نقشه‌های گرمای هوا و باد اشاره کرد.
امتیاز: 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text