تبلیغات روی نرم‌افزارهای خود را حذف کنید…

/
/
/

تبلیغات انلاین که معمولاً زمانی که در حال جستجو در صفحات وب هستید نمایان می‌شوند واقعاً اذاردهنده‌اند. در اکثر مواقع به آسانی به وسیله افزونه‌های مرورگرتان  مثل adblock متوقف می‌شوند. اما این افزونه‌ها فقط تبلیغات درون مرورگرتان را متوقف می‌کنند و اگر بخواهید تبلیغات برنامه‌ای مثل skype یا دیگر برنامه‌هایی که تبلیغات آزاد را حمایت می‌کنند را ببندید کار به همین راحتی نیست. اینجا ترفندی از ویندوز را به شما آموزش می‌دهیم که بدون نیاز به نصب برنامه جدید می‌توانید تبلیغات روی مرورگرهایتان و همینطور نرم افرزارهایتان را نیز پاک و غیرفعال کنید

گام اول
قبل از هرچیزی باید فایلی به اسم host رأ قرار دهید، که در
c:/windows/system32/drives/etc
جای‌گرفته است. این فایل شبیه یک دفترچه آدرس است که نامی را که به عنوان نام دامنه وارد مرورگرتان می‌کنید(www.google.com) را به آدرس ای پی ترجمه می‌کند. بعلاوه می‌توانید از این فایل برای بلاک کردن یک آدرس سایت نیز استفاده کنید(به علاوه به همرام نام دامنه). فایل host را نگاه کنید و به قسمت آدرس‌ها بروید، روی host دوبار کلیک کنید و به open with بروید و از آنجا notepad را انتخاب کنید.
گام دوم
حال notepad را به همراه متن در آن خواهید دید. هیچ چیزی را ویرایش نکنید، این مرحله تنها برای این است که با نحوه عمل‌کرد فایل host آشنا شوید. در پایین فایل  آدرس ای پی محلی ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ را می‌بینید.این به عنوان loopback address شناخته شده است و برای هر کامپیوتری که از آن استفاده کنید مشابه است. برای بلاک کردن یک سایت تمام کاری که نیاز دارید این است که در انتهای خط متن اینتر بزنید و مثلاً بنویسید ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ facebook.com. یا هرسایت دیگری که دوست دارید آن را بلاک کنید. با این کار فایل host به دنبال ای پی آدرسی که وارد کرده‌اید می‌گردد ولی اگر سایت انلاین باشد اینکار را انجام نمی‌دهد.

گام سوم
حالا به فایل host با میلیون‌ها آدرس سایت مختلف دسترسی داریم.خوشبختانه نیازی به وارد کردن آن‌ها ندارید چرا که وبسایت ها خودشان اجازه ذخیره شدن فایل هاست را می‌دهند که شامل لیستی از تبلیغات است. ما فایل hpHosts را (www.hosts-file.net)که توسط انتی بدافزار Malwarebytes تضمین شده است را پیشنهاد می دهیم. برای دانلود آن به www.snipca.com/14939 بروید و فایلی که بیشترین طرفدار را دارد یعنی host.zip را در ابتدای لیست با کلیک روی لینک Primary link دانلود کنید.
گام چهارم
پس از دانلود host.zip روی آن دوبار کلیک کنید وextract all را بزنید. سپس brows و محلی که می‌خواهید در آنجا فایل قرار گیرد را انتخاب کنید و در آخر extract را بزنید. حال فایل extract شده را باز کنید و روی فایل متنی آن دوبار کلیک کنید. ممکن است اندکی زمان ببرد چون فایلی با حجم بالاست. زمانی که باز شد زیر bad hosts begin here نام های میلیون‌ها آدرس دامنه را برای بلاک کردن خواهید دید.

گام پنجم
اکنون file را بزنید و save as و در پنجره جدید به
c:/windows/system32/drivers/etc
بروید، جایی که فایل hosts آنجا قرار گرفته است. حال در پایین کنار save as type گزینه all files را انتخاب کنید و روی فایل در etc در فولدری به نام hosts دوبار کلیک کنید. اگر بیشتر از یک فایل به نام hosts دارید روی فایلی کلیک کنید که از نوع File است. ویندوز متوجه می‌شود که فایلی با این اسم موجود است و از شما می‌خواهد که آن را با قبلی جایگزین کنید و اینکار را انجام دهید.

گام ششم
باید اندکی برای جایگزین شدن صبر کنید چرا که حجم فایل بالاست و زمان بر و بعلاوه باید فایل جدید notepad به طور کامل جواب دهد و به
c:/windows/system32/drives/etc
برود و سایز ستون کنار hosts فایل را چک کند. اگر حدود ۳۵MB باشد و ۱KB نباشد در اینصورت فایل جدید hosts جایگزین شده است و می‌توانید notepad را ببندید.اگر پیامی مبنی بر اینکه برنامه is not responding دیدید close program to force-close را بزنید.

گام هفتم
هم‌اکنون هیچ برنامه یا مرورگری درون کامپیترتان تبلیغات را نشان نخواهد داد. فایل hpHosts مرتبا به روز می‌شود و بنابراین نیازی نیست که هر ماه به سایت آن سر بزنید تا به روز رسانی کنید یا تمام مراحل قبل را تکرار کنید! اگر دامنه ای را می‌خواهید بلاک کنید که در لیست نیست، فایل hosts را باز کنید و به آخرین داده در لیست بروید و در آن تایپ کنید ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ و بعد از آن آدرس سایتی که می‌خواهید بلاک کنید را اضافه کنید.مثل www.nameofblockedsite.com و در آخر save را بزنید و از فایل خارج شوید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text