پیشنهادهای یک کاربر وب

/
/
/

فضای اشغال شده هارد دیسک خود را با پیدا کردن اسناد، عکس‌ها، موسیقی و ویدئوهای تکراری و سپس حذف آن‌ها کمتر کنید.

تصاویر تکراری ای که تنها کمی با هم فرق دارند را پیدا کنید
ناموفق بودن در پاک کردن عکس‌های دوربین، سینک کردن با حافظه های انلاین و محدودیت در ویرایش فصل ها همگی دلایلی برای ایجاد عکس‌های تکراری هستند. خوشبختانه، ابزار رایگان Similarimages در سایت (bit.ly/similar359) می‌تواند آن‌ها را ردیابی و حذف کند. آن را اجرا کنید و Plus را بزنید که در سمت راست است برای انتخاب فولدر برای اسکن، از قبیل C:/users/yourname/pictures.
حال دکمه اسکن را بزنید تا تصاویر تکراری را نشان دهد. برای پاک کردن یکی روی خط زیر آن کلیک کنید. اسلایدر روی صفحه اصلی تان به شما اجازه می‌دهد تا پارامترهایی که این تکرار را ایجاد کرده‌اند را تنظیم کنید. مثلاً شاید بخواهید تصاویری را که فقط در اندازه و رزولوشن متفاوت هستند را نگه دارید. Semi-automation deletion به این معنا است که تصاویر تکراری به طور خودکار حذف شوند. می‌توانید این تنظیم را برای حذف نسخه های قدیمی تصاویری که قبلاً تنظیم شده‌اند انجام دهید.
از یک یابنده هدفمند برای تکراری ها استفاده کنید
برخی نرم‌افزار ها برای یافتن تکراری ها صرفاً برای نوع خاصی از فایل‌ها طراحی شده اند، از قبیل عکس‌ها یا موسیقی، اما برخی ابزارهای هدفمند هستند که به شما اجازه میدهند همه انواع فایل‌ها را رد یابی کنید. Auslogics Duplicate File Finder در سایت (bit.ly/dupff359) برای مثال، قدم به قدم شما را برای اسکن هارد دیسکتان از طریق تنظمات پارامترها هدایت می کند.
آن را اجرا کنید، درایور ها و فولدرهایتان را در سمت چپ افزایش دهید، و محلی که میخواهید اسکن کنید را تیک بزنید. C:/users به طور خودکار اسکن می‌شود ولی ممکن است بخواهید درایو usb یا چیز دیگری را نیز اضافه کنید. می‌توانید همه فایل‌ها یا انواع خاصی که می‌خواهید از قبیل تصویر یا موزیک را جستجو کنید. به راحتی گزینه هایی که می‌خواهید را انتخاب کنید، next را بزنید و  دراین حال می‌توانید انتخاب کنید که فایل‌های بزرگ یا کوچک حذف شود، یا هر دو مورد را مدنظر قرار دهید برای پیدا کردن تکراری‌ها بدون در نظر گرفتن اندازه و حجم‌شان. گزینه حذف اسامی فایل‌ها (ignor file names) یعنی فایل‌ هایی که تکراری‌اند حتی اگر دارای اسامی یکسان هستند را نیز حذف کند.گزینه آخر هم مربوط به انتقال فایل‌های پیدا شده تکراری به recycle bin، Rescue center است یا کلاً پاک کردن‌شان. ما یکی از دو گزینه اول را پیشنهاد می‌دهیم چراکه می‌توانید در صورت تغییر نظرتان به انها دسترسی داشته باشید.
Search را بزنید. وقتی لیست نتایج نمایان شد، select one in each group را انتخاب کنید، سپس فلش  را دوباره بزنید و invert selection  را برای انتخاب فایلهای تکراری بجز یکی از هر کدام بزنید.
Delete selected file را بزنید، اما توجه داشته باشید که فایل منتقل شده به recycle bin یا rescure center هنوز روی درایوتان موجود می باشد. برای خالی کردن فضا(حذف کلی فایل) کافی است recycle bin یا rescure center را باز کنید و آن‌ها را حذف کنید، البته اگر از انجام این کار اطمینان دارید.
برای انتخاب custom install  در طی نصب مطمئن شوید و bundled extras را بزنید. درطی استفاده از برنامه View  منوی پیشرفته advanced menu را حذف کنید.

تکراری‌های iTunes  را حذف کنید
برای یافتن موارد تکراری در iTunes به منوی view(با فشردن کلیدهای ctrl+B یا منوی بار) بروید و view the duplicate items را انتخاب کنید. برخی مواقع نتایج iTunes بدون داشتن تکراری کاملاً شبیه هستند، بنابراین برای حذف آن‌ها احتیاط کنید. مثلاً برای یک فایل موزیک، ممکن است نسخه ضبط شده در استدیو یا ضبط شده در یک کنسرت را داشته باشید که دارای نام خواننده یکسان و مدت زمان مشابه هستند ولی بخواهید هر دو را نگه دارید.گاهی نسخه توسعه یافته یک قطعه دارای نامی مشابه با اصلی آن است، اما مدت زمان متفاوت. بهترین راه گوش کردن هر دو است تا مطمئن شوید می‌خواهید آن را حذف کنید یا نه و سپس کلیک راست کنید و آن را حذف کنید.

دیگر نسخه‌های صوتی تکراری را پیدا کنید
duplicate cleaner free دارای(bit.ly/cleanre359) ویژگی‌های چشم‌گیرتری برای یافتن تکراری‌های صوتی است.برنامه را اجرا کنید، به قسمت search criteria رفته و audio mode sub-tab را انتخاب کنید. گزینه‌هایی برای یافتن قطعه‌های با نام هنرمند، عنوان، البوم، یا تاریخ  همنام یا مشابه هستند موجود است. در قسمت scan location فولدری که می‌خواهید اسکن شود را انتخاب کنید، مثلاً فولدر اهنگ‌ها و اسکن را بزنید. پس از اسکن، کلید magic-wand را برای انتخاب فایل‌ها بزنید. گزینه mark all but one file in each group را برای نگه داشتن فقط یک قطعه از هر گروه تکراری بزنید. گزینه کاربردی select by audio tags in each group  است که به شما اجازه ‌می‌دهد طولانی‌ترین یا بالاترین مقدار بیت را انتخاب کنید.

مخاطبین خود را سامان دهید
اگر از جیمیل(gmail) در کامپیوتر شخصی یا وسیله سیار خود استفاده می‌کنید، ممکن مخاطب تکراری داشته باشید. جیمیل را روی کامپیوتر شخصی‌تان باز کرده،gmail در سمت چپ را زده و contacts را انتخاب کنید. کلید more را بزنید و finde and merge duplicates را برای نمایش لیستی از مخاطبین تکراری بزنید. Merge در پایین را برای ترکیب کردن دو مخاطب تکراری به یکی انتخاب کنید.
Scrublyدر (www.scrubly.com) یک وبسایت برای حذف مخاطبان تکراری ناخواسته از منابع مختلف  از قبیل gmail،outlook و برنامه‌های گوگل است. بعلاوه می‌تواند اطلاعات مخاطبان facebook، tweitter و linkedin را ارسال کند و تنازع هایشان را رفع کند، از قبیل: زمینه‌های متفاوت در مخاطبان تکراری یا شماره یکسان برای محل کار یا منزل مخاطب. این برنامه رایگان است برای ۲۵۰ مخاطب!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text