برنامه‌هایی که به اینترنت دسترسی دارند را متوقف کنید…

/
/
/

بستن برنامه‌هایی که به اینترنت وصل هستند می‌تواند سرعت کامپیوتر شخصی تان را افزایش دهد، چون این کار نصب اپدیت ها را در پشت زمینه متوقف می‌کند. برای دیدن
همه پروسه هایی که به اینترنت متصل هستند، نوار network در Process Hacker که در سایت www.snipca.com/14619  موجود است را انتخاب کنید. در ابتدا با دیدن همه برنامه‌هایی که به اینترنت وصل بوده‌اند تعجب خواهید کرد، اما این حقیقیت دارد. اگر به ستون name نگاه کنید خواهید دید که مثلاً یک برنامه به تنهایی چندیدن اتصال به اینترنت دارد.
برای بستن یک پروسه که به اینترنت متصل است، روی تب network زیر آن، دوبار کلیک کنید در این صورت از طریق یک لیست قرمز رنگ به پروسه منتقل می شوید. از توصیه زیر استفاده کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که یک پروسه را ببندید یا نه! اگر پاسخ مثبت است، کلیک راست کنید و terminate یا suspend (که suspend مطمئن تر است چون به شما اجازه می‌دهد که بتوانید برنامه را دوباره راه اندازی کنید) را انتخاب کنید.

کد رنگ بندی PROCESS HACKER را یاد بگیرید!
اولین چیزی که وقتی process hachekr را باز می‌کنید توجه تان را جلب می‌کند ورودی های لیست پروسه هاست که رنگ بندی شده اند. برای اینکه بدانید هر رنگ چه تعبیری دارد hacker  و options را در گوشه سمت چپ باز کنید و سپس نوار highlighting را. اینجا خواهید دید که پروسه هایی که آبی رنگ شده‌اند پروسه های سیستمی هستند. به عنوان یک قانون کلی، هیچ‌وقت این‌ها را غیر فعال نکنید چون می‌توانند کامپیوترتان را مختل کنند. پروسه های net و DLI (زرد روشن) یا پروسه های service(ابی روشن) نیز همینطور هستند. پروسه هایی که به رنگ خاکستری روشن هستند، پروسه های suspended و threads هستند، که توسط شما یا برنامه دیگری تعلیق شده اند.

به منوی notifaction خود اطلاعات دیگری اضافه کنید
process hacker یک ایکون کوچک در منو notification در سمت راست windows taskbar قرار می‌دهد که میزان حجمی که CPU شما از منابع گرفته است را نشان می دهد. فقط کافی است که مکان نمای خود را روی کادر مشکی با خط‌های سبز و قرمز حرکت دهید. می‌توانید از process hacker برای نمایش دادن اطلاعات دیگری از کامپیوترتان نیز در منوی notification استفاده کنید. روی view در process hacker کلیک کنید، ایکون tray و سپس روی هر تنظیماتی که مایل هستید در لیست برای نمایش دادن اضافه شود کلیک کنید. پیشنهاد می‌دهیم که Disk history و physical memory را انتخاب کنید. نمودار disk history باید زمانی متمرکز شود که در حال انجام کارهایی از قبیل باز کردن یک برنامه یا جستجو در چندین صفحه وب هستید. حافظه فیزیکی(physical memory) باید بیشتر از ۶۰٪ در حالت ایده‌آل نباشد.

process hacker را با task manager جایگزین کنید!
اولین باری که با process hacker کار کنید متوجه خواهید شد که قطعاً  بسیار کاربردی و عمیق‌تر از task manager که با کلیدهای میان‌بر ctrl+alt+delete ظاهر می‌شود است. حال اگر process hacker را به جای task manager انتخاب کرده‌اید می‌توانید آن را به عنوان پیش‌فرض قرار دهید تا با فشردن ctrl+alt+delete ظاهر شود. برای اینکار روی قسمت hacker در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید، options و نوار advanced و replace task manager with process hacker و OK!

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text