چگونه … از ویژگی Continuity در iOS خود استفاده کنید

/
/
/
0 مشاهده

از ویژگی Continuity در iOS خود استفاده کنید .
بیشتر از یک ابزار Apple دارید ؟ شما می توانید تماس های تلفنی خود را بر روی همه ی ابزار های iOSای خود با استفاده از ویژگی Continuity دریافت کنید .
یکی از اهداف Apple این بود تا تمام محصولات خود را بسیار محکم تر با هم مرتبط کند ، تا این که آنها بتوانند ویژگی های مختلف را بین آنها به اشتراک بگذارند . به طور کلی ، این مجموعه از ویژگی ها Continuity نامیده می شوند ، و نوع آوری که اغلب افراد آن را قطعا آن را تحسین خواهند کرد توانایی تماس گرفتن با یا دریافت تماس از هر نوع ابزاری می باشد .
این ویژگی فقط با OS X Yosemite قابل اجرا است ، و از iOS 8.2 ببعد قدرت پشتیبانی کردن آن را به پیام های SMS وسعت داده است ، بنابراین شما می توانید متن هایی را از ابزار های iOS 8 و OS X Yosemite ببعد دریافت کرده و یا آنها را ارسال کنید . این ویژگی اخیر بسیار آسان قابل استفاده می باشد ، بنابراین ما برروی چگونگی استفاده از ویژگی Continuity برای تماس های تلفنی تمرکز کرده ایم .
۱ . تمامی ابزار های خود را در iCLOUD وارد کنید .
اولین و مهمترین نیاز برای استفاده از Continuity این است که شما تمامی ابزار های خود را در یک حساب iCLOUD یکسان ، ثبت کرده باشید . شما می توانید این را با رفتن به Setting , General , iCloud بررسی کنید . اگر شما نام نویسی نکرده باشید ، بر روی نوار Sign in کلیک کنید و وارد جزئیات حساب خود شوید . اگر شما در حسابی اشتباه نام نویسی کرده اید ، بر روی گزینه ی Sign Out کلیک کنید و سپس با جزئیات درست حساب خود را ثبت کنید .
۲ . به شبکه ی WI – FI مشابهی ملحق شوید .
ابزار های شما باید همچنین به شبکه ی WI_FI مشابهی متصل شده باشند . این به این خاطر است که تماس های Continuity فقط با ابزار هایی که در دسترس یکدیگر باشند ،
کار می کند . با وجود همه ی این ها ، زنگ خوردن iPad شما در خانه زمانی که سرکار هستید ، به طور به خصوصی مفید نمی باشد .
۳ . دریافت کردن تماس ها به طور خود کار کار می کند .
نکته ی عالی درباره ی Continuity این است که این کاملا یکپارچه می باشد و و فورا کار می کند . بنابراین زمانی که کسی با تلفن شما تماس می گیرد ، iPad شما ( یا دیگر ابزار های iOS ) به طور خودکار زنگ می خورد . شما می توانید به تماس از طریق هر ابزاری با کلیک کردن برروی دکمه ی Accept پاسخ دهید . زمانی که شما پاسخ می دهید، ابزار iOS شما به مناسب ترین حالت برای تماس تغییر حالت می دهد : برای مثال ، iPad شما به حالت hands-free پاسخ می دهد . تماس هایی از قبیل این از تلفن شما از طریق شبکه ی خانگی شما به دیگر ابزار ها فرستاده می شود ، بنابراین یک تاخیر کوچک وجود دارد .
اگر می خواهید تماس را به تلفن خود سوییچ کنید ، فقط iPhone خود را برداشته و بر روی نوار سبز ” Touch to return call ” در بالای صفحه ، کلیک کنید . حالا شما قادر خواهید بود تا از تلفن خود به صورت نرمال استفاده کنید .
۴ . مدیریت کردن گزینه ی DO NOT DISTURB
Do Not Disturb یک ویژگی عالی می باشد که به شما اجازه می دهد تا تلفن خود را روشن گذاشته ، و یا تماس ها و یا متن ها را خاموش نگه دارید . همه ی ابزار ها از قواعد Do Not Disturb که شما برای iPhoneخود تنظیم می کنید ، پیروی می کنند ، بنابراین اگر شما یک تماس را در میانه ی شب دریافت کردید ، iPad شما زنگ نخواهد خورد اگر تلفن خود را بر روی حالت silent تنظیم کرده باشید . هر تماس گیرنده ایی که شما از طریق گزینه ی Do Not Disturb به آن اجازه داده باشید ، از قوانین مستثنی می باشد .
به طور مشابه ، اگر شما تنظیم اولیه ی ” Only While the iPhone is locked ” باقی بگذارید ، iPad شما زنگ خواهد خورد اگر تلفن شما قفل نباشد .
۵ . بر قرار کردن یک تماس تلفنی
اگر شما می خواهید تا یک تماس معمولی را از یک ابزار دیگر بر قرار کنید ، فقط
اپلیکیشن FaceTime را باز کنید . شما می توانید از گزینه ی Video و یا Audio استفاده کنید : فرقی نمی کند کدام گزینه را انتخاب می کنید . شماره ی تلفنی را که می خواهید با آن تماس بگیرید ، وارد کنید ( شما همچنین می توانید لیست مخاطب ها را در ابزار خود جستجو کنید ) ، بر روی آیکن تلفن کلیک کنید ، سپس iPhone خود را از بسته ی مکالمه ایی انتخاب کنید . تماس شما از طریق iPhone شما برقرار خواهد شد . اگر شما می خواهید تماس را به تلفن خود انتقال دهید ، شما می توانید بر روی نوار سبز در بالای صفحه کلیک کنید تا تماس را در اختیار بگیرید .
۶ . روشن کردن پیام های متنی
ابزار های Apple که میتوانند iOS 8 و یا OS X Yosemite ببعد را اجرا کنند ، می توانند پیام ها را از طریق iPhone شما ارسال یا دریافت کنند. بر خلاف تماس های تلفنی ، ابزار های شما نیاز نیست بر روی یک شبکه ی یکسان باشند ، چرا که iPhone شما پیام های SMS دریافتی را بر روی cloud آپلود می کند ، بنابراین تمامی ابزار های شما می توانند آن را دریافت کنند . هنگامی که شما یک SMS را ارسال می کنید ، این بر روی cloud آپلود شده است ، جایی که iPhone شما آن را بر می دارد و آن را از طریق شبکه ی موبایل ارسال می کند .
فقط اپلیکیشن Message را بر روی هر یک از ابزار های Apple خود استارت کنید و شما یک پیام pop-up را مشاهده می کنید که از شما می پرسد آیا شما می خواهید ارسال و دریافت پیام های متنی را از طریق این ابزار فعال کنید . گزینه ی Turn On را انتخاب کنید . شما پنجره ی جدیدی را به همراه یک کد درون آن مشاهده خواهید کرد ، که باید آن را درون iPhone خود وارد کنید ، و بر روی Allow کلیک کنید تا به ابزار جدید خود اجازه دهید تا به پیام های SMS دسترسی داشته باشد . اگر شما پیغام pop-up را ندیدید ، مرحله ی ۸ را دنبال کنید تا آن را مجبور کنید نمایش داده شود .
شما حالا می توانید همه ی پیام های استاندارد را بر روی آن ابزار Apple ارسال و دریافت کنید ؛ این مراحل را برای هر ابزاری که می خواهید دسترسی داشته باشد ، تکرار کنید .

۷ . چگونه تماس های تلفنی Continuity را غیر فعال کنید .
اگر شما نمی خواهید از این گزینه در یکی از ابزار های خود استفاده کنید ، به منوی Settings بروید ، گزینه ی Face Time و گزینه ی iPhone Mobile Calls را خاموش کنید . تماس های تلفنی Continuity در این ابزار غیر فعال خواهد شد تا زمانی که شما دوباره آن را فعال کنید . توجه داشته باشید که همه ی ابزار های دیگر شما به صورت نرمال کار خواهند کرد .
۸ . غیر فعال کردن پیغام ها در یک ابزار
برای جلوگیری کردن یک ابزار از ارسال و دریافت پیغام ها به iPhone خود رفته و به ترتیب گزینه های Settings ، Messages ، Text Message Forwarding را انتخاب کنید . از سوییچ های سر خورنده برای انتخاب ابزار هایی که شما می خواهید پیغام ها را در آنها فعال کنید ، استفاده کنید . برای فعال سازی دوباره ، سوییچ را دوباره بر گردانید . این امر یک پیغام را حاوی یک کد بر روی ابزار نشان خواهد داد ، آن کد را در iPhone خود برای روشن کردن دوباره ی دریافت و ارسال پیغام ، وارد کنید .

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text