img

کوئینزلند استرالیا، طولانی‌ترین بزرگراه الکتریکی جهان می شود…

/
/
/

اگر تا به حال مکانی پر از نگرانی و اضطراب وجود داشته است، آن استرالیا است، با هزاران مایل از بیابان‌های پیوسته. چه کسی حتی فکر رانندگی با یک وسیله ی نقلیه که با باتری الکتریکی کار می‌کند را در آنجا خواهد کرد؟ (کوئیزلند میزبان تنها حدود ۷۰۰ وسیله ی نقلیه ی الکتریکی است.) اما بالاخره مسافران استرالیایی می توانند با این نگرانی‌ها، در سال ۲۰۱۸ خداحافظی کنند.
دولت ایالت Queensland اعلام کرده است که می خواهد شبکه ای از ۱۸ ایستگاه شارژ در طول یک بزرگراه نصب کند که بیش از ۲۰۰۰ مایل امتداد دارد. این اتوبان از ساحل شرقی Queensland از Cairns تا Coolangatta امتداد می یابد و سپس به غرب به سمت Toowoomba متمایل می شود.
نامگذاری «طولانی ترین بزرگراه جهان» قطعا شایسته آن خواهد بود که طولانی ترین بزرگراه وسیله ی نقلیه ی الکتریکی جهان در یک ایالت واحد است که ۱۲۶۰ مایل اضافی (۲۰۰۰ کیلومتر) امتداد دارد.
دولت توضیح نداد که چه مدت وسایل نقلیه در ایستگاه‌ها شارژ خواهند شد. در ایالات متحده ی آمریکا ما تمایل داریم که شارژ سریع را تقریباً به طور انحصاری با Tesla (تسلا) و Superchargers (سوپرشارژرها) آن ارتباط دهیم، اما راه حل های مختلفی برای شارژ سریع در دیگر قسمت های جهان وجود دارد که اغلب به طور جامع به DCQC (شارژ سریع مستقیم فعلی) اشاره دارد. این ایستگاهها می توانند از لحاظ نظری Tesla را برای سرعت شارژ مطابقت دهند با فرض اینکه سخت افزار سازگار وسیله نقلیه نصب می شود اگرچه زمان شارژ و فاصله میانگین بین هر ایستگاه (با فرض اینکه ایستگاهها خودشان، هم فاصله هستند) هر کدام حدود ۷۰ مایل کار می کند. آن به طور فنی در داخل محدوده ی Nissan Leaf 2017 است اگرچه یک سفر ۱۲۰۰ مایلی را توصیه نخواهیم کرد.
اما شارژ سریع تنها ترفندی نیست که Queensland از کتاب Tesla اتخاذ می کند. ایستگاهها برای عموم به منظور استفاده بدون پرداخت هزینه، حداقل در طی فاز اولیه قابل دسترس خواهند بود.
برچسب قیمت این سرمایه گذاری بزرگ ساحل به ساحل چقدر است؟ ۳ میلیون دلار (تقریباً ۱۲۰ میلیارد ریال). این عملاً تغییر بزرگی به لحاظ زیرساخت است، نصب طول مشابهی از بزرگراه آسفالت منظم هزینه ای بالغ بر ۱ میلیون دلار (تقریباً ۴۰ میلیارد ریال) در هر مایل در بر خواهد داشت اما Queensland مجبور به هزینه کردن در کل جاده نیست، فقط در ایستگاههای شارژ. وزیر محیط زیست Queensland، Steven Miles، می گوید همه چیز درباره ی این است که افراد بیشتری از اتومبیل های الکتریکی استفاده کنند.
Miles در یک بیانیه گفت که این پروژه ی بلندپروازی است اما آنها تمامی افراد ممکن را در راه انقلاب وسیله ی نقلیه ی الکتریکی، به عنوان بخشی از مرحله ی تغییر خود به سمت یک آینده ی کم انتشار می خواهند.
دولت استرالیا همچنین اعلام کرده است که انرژی فراهم شده برای ایستگاههای شارژ، خودش یا توسط انرژی تجدیدپذیر تولید خواهد شد یا با استفاده از جبران کربن خریداری خواهد شد.
برای آنچه که خودروسازان فکر می کنند، مدیر Audi Australia (آودی استرالیا)، Paul Sansom، به Guardian (گواردین) گفت که رانندگان EV نیاز به اعتماد به نفس دارند که آنها زمانی که به یک ایستگاه شارژ نیاز دارند قادر به یافتن آن خواهند بود، حتی زمانی که در یک منطقه ی ناآشنا رانندگی می کنند. Sansom گفت که این انتظار فعلی، پیرامون فراوانی پمپ بنزین ها است و آن به طور صحیح چیزی است که مصرف کنندگان هر وقت که متداول تر شود تقاضا خواهند کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text