بهترین ابزارهای جدید برای مرورگرها

/
/
/
0 مشاهده

بهترین ابزارهای جدید برای مرورگرها
ابزارهای مرورگر کروم
در کروم یک حالت ناشناخته وجود دارد که بعد از فعال شدن اجازه ذخیره شدن جزئیات مربوط به بازدیدهای شما از وب¬سایت¬ها را به کسی نمی-دهد، اما در مرحله اول باید به یاد داشته باشید که به این حالت سوئیچ کنید تا فعال شود و البته بازهم به یاد داشته باشید پس از اینکه بازدیدهای مخفیانه خود را از وبسایت¬ها انجام دادید مجدداً این حالت را غیرفعال کنید. آیا اگر تنها با گفتن به کروم که در سایت¬های مشخصی اطلاعات شما را ذخیره نکند، راحت¬تر نخواهد بود؟ درواقع اکنون این کار به لطف وجود افزونه¬ای به نام Cuffing Season (bit.ly/cuffing399) امکان¬پذیر است، و به شما اجازه می¬دهد جزئیات بازدیدهای شما از یک وب¬سایت خاص، همه وب¬سایت¬ها یا کلیدواژه¬های مشخص در وب¬سایت¬ها را در history مرورگر محو کنید تا نمایش داده نشوند. به سادگی یک آدرس یا کلیدواژه¬ای را که قصد مخفی کردن history آن را دارید در قسمت History Blocking در افزونه موجود وارد کنید تا دماغ افراد فضول بسوزد و نتوانند به اطلاعات بازدیدهای شخصی شما دسترسی پیدا کنند. شما همچنین می¬توانید با کلیک بر روی نوار ابزار Cuffing Season و انتخاب گزینه مناسب، سایتی را که در مرورگر شما باز است از ثبت جزئیات در مرورگر خود معاف کنید. می¬توانید تب¬های شخصی را به گونه¬ای تنظیم کنید که بعد از ۱۵ دقیقه استفاده نکردن از آن¬ها، به صورت خودکار بسته شوند و بدون نیاز به bookmark کردن صفحات و ویدئوها، می¬توانید آنها را ذخیره و مخفی کنید.
کلید میانبر Backspace را به مرورگر کروم بازگردانید
در کروم جدید، دیگر مانند Chrome 52 قادر نخواهید بود با زدن کلید Backspace بر روی صفحه کلید خود به صفحه وب قبلی برگردید. گوگل گفته است که دلیل برداشتن این میانبر این بوده است که وقتی اتفاقی دستتان به این کلید برخورد می¬کند، اطلاعاتی را که بر روی وب قرار دارند از دست ندهید و البته دلیل دیگر این است که فقط ۰٫۰۴ درصد از وب¬سایت¬ها دارای کلید Backspace بر روی خود هستند، اما اگر از ما سوال کنید، می¬گوییم که برداشتن این کلید میانبر از کروم به نوعی دیوانگی است.
خوشبختانه، شما بعد از آپدیت کردن کروم خود با نصب کردن ابزار Back to Back (bit.ly/back399) می¬توانید کلید میانبر Backspace را همچنان داشته باشید، مزیت این ابزار این است که عملکرد کامل همه کلیدهای شما را برای مرورگر تعریف می¬کند. این افرونه همچنین یک آیکن غیرضروری را بر روی نوار ابزار شما قرار می¬دهد، اما نگران نباشید، شما می¬توانید با راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب گزینه ‘Hide in Chrome menu’ به سادگی آن را مخفی کنید.
همین¬طور اگر ترجیح می¬دهید که افزونه را نصب نکنید، در زمان گشت و گزار در وب برای بازگشت به صفحه قبلی می¬توانید از کلیدهای Alt+[left arrow] بر روی صفحه کلید خود استفاده کنید.
کاهش قیمت محصولات بر روی آمازون را دنبال کنید
قیمت مربوط به محصولات موجود در آمازون به صورت مداوم در حال تغییر است، که این به این معنی است که شما امروز از دیروز برای یک کالا باید پول بیشتری را پرداخت کنید. مرورگرهای فوق¬العاده کروم و فایرفاکس دارای ابزاری به نام Keepa (bit.ly/keepa399) بر روی خود هستند، که این اطمینان را به شما می¬دهد که قیمت¬های محصولات را روزبه روز دنبال کرده و قیمت¬های هفته قبل، ماه قبل، سه ماه قبل یا حتی سال قبل، را نیز در دست داشته باشید، به این ترتیب با دیدن این روند قیمت¬ها خواهید فهمید که این کالاها ارزان¬تر می¬شوند یا گران¬تر شده¬اند.
بعد از نصب ابزار Keepa ، یک نمودار را در صفحه مربوط به محصولات آمازون به شما نشان می¬دهد که در کنار آن یک جدول قرار دارد که بیشترین، کمترین و متوسط قیمت هر آیتم را به شما نشان داده است. می¬توانید آن را به گونه¬ای تنظیم کنید که از یکی از روش¬های ایمیل، فیس-بوک، توییتر، یا دسکتاپ، اعلان¬ها را در زمان افت قیمت یک محصول تا مقداری مشخص به شما گوش¬زد کند، و همچنین به این ترتیب از میزان فروش آیتم موردنظر بر روی Amazon Marketplace باخبر شوید. ابزار Keepa استفاده خیلی آسانی دارد فقط به یاد داشته باشید که برای این که این ابزار کار کند ابتدا باید عبارت http://keepa.com را به لیستی به نام Cookies-exceptions در مرورگر خود اضافه کنید.
بازی نوستالژیک Duck Hunt (شکار اردک) را در مرورگر خود بازی کنید
بازی Duck Hunt که محصولی از شرکت Nintendo بود، احتمالاً مشهورترین بازی در زمینه شلیک اول شخص بازی است، در تمامی دوران است و اکنون به صورت یک افزونه (bit.ly/duck399) بر روی مرورگر کروم قابل نصب است. برای هدف¬گیری و شلیک به سمت اردک مقابل قبل از این که فرار کند، از ماوس خود استفاده کنید، تا سگ وفادار شما پرنده را برای شما بیاورد یا این که در صورت خطا زدن به شما نیش¬خند بزند. این افزونه همچنین دارای یک نسخه به نام Two-duck است که در این حالت شما می¬توانید سگ خود را هم هدف تیراندازی قرار دهید.
ابزارهای موجود در مرورگر فایرفاکس
نحوه نمایش تصاویر را بر روی صفحات وب کنترل کنید
یک صفحه وب بدون هیچ تصوری، قطعاً محیط دلگیر و خسته¬کننده¬ای خواهد بود، اما گاهی این تصاویر به صورتی هستند که به علت حجم بالا، لود شدن صفحه را کند می¬کنند یا این به علت رنگ نامناسب باعث می¬شوند نتوانید مقاله موردنظر خود را بخوانید. هر دوی این موارد مزاحم را می¬توانید با نصب کردن ابزاری به نام Easy Image Blocker (bit.ly/image399) برطرف کنید، این ابزار کنترل کاملی را بر روی نحوه نمایش تصاویر در وب¬سایت¬ها به شما می¬دهد. به صورت پیش¬فرض، این افزونه تمامی تصاویر را از پشت¬زمینه وب¬سایت¬ها برمی¬دارد اما، برخلاف افزونه¬های دیگر، این افزونه دارای یک رویکرد آری یا خیر نیست. اگر شما تصمیم گرفته¬اید که یک تصویر یا یک آیتم خاصی را ببینید، بر روی جای خالی آن راست-کلیک کرده و گزینه Load image را انتخاب کنید. به همین ترتیب، برای این که همه تصاویر مخفی شده بر روی صفحه را بازگردانید، گزینه Load all Images را انتخاب نمایید. شما می¬توانید با کلیک کردن بر روی نوار ابزار Easy Images Blocker آن را روشن یا خاموش کنید، اما بعد از این کار برای اعمال تغییرات باید صفحه مورد نظر را Refresh کنید.
دنبال¬کننده¬های مخفی وب¬سایت گوگل را در وب¬سایت¬ها ظاهر کنید
میلیون¬ها وب¬سایت برای دریافت اطلاعاتی درمورد بازدیدکنندگان و هدف قرار دادن این بازدیدکنندگان برای تبلیغ کردن، از ابزارهای گوگل به نام Analytics و AdSense استفاده می¬کنند. همچنین این اطلاعات به صورت مخفی و ناشناخته با گوگل به اشتراگ گذاشته می¬شود، شاید هنوز هم در مورد این که این موتور جستجوی بزرگ، این همه دسترسی به اطلاعات فعالیت¬های آنلاین شما دارد احساس راحتی نکنید، و دوست نداشته باشید که اطلاعات مربوط به مکان (Location) شما (از طریق آدرس IP) به اشتراک گذاشته شود، برای کنترل این آیتم می¬توانید از ابزار Googley Eyes (bit.ly/googley399) استفاده کنید. این افزونه به شما اطلاع می¬دهد که چه زمانی گوگل در یک وب¬سایت به کمین نشسته، و لیستی از تمامی وب¬سایت¬هایی را که در خود Google Tracker دارند و شما از آنها بازدید کرده¬اید در اختیار شما قرار می¬دهد و همچنین درصد این وب-سایت¬ها را نسبت به کل وب¬سایت¬های بازدید شده به شما می¬دهد. افزونه Googley Eyes به شما اجازه مسدود (بلاک) کردن این وب¬سایت¬ها را نمی¬دهد- برای این کار شما نیاز به ابزاری مانند Privacy Badger (bit.ly/badger393) یا ابزار uBlock Origin (bit.ly/ublock393) خواهید داشت- اما همه این موارد، تسلط زیاد گوگل بر وب¬سایت¬ها را به ما نشان می¬دهد.
از بستن آخرین tab توسط فایرفاکس جلوگیری کنید
زمانی که شما آخرین تب باز را می¬بندید، هر دو مرورگر کروم و فایرفاکس، به صورت خودکار بسته می¬شوند، که ریسک دارد و ممکن است به صورت تصادفی آنها را ببندید. شما می¬توانید این روند بسته شدن را از حالت خودکار خارج کنید. برای متوقف کردن این روند خودکار در مرورگر فایرفاکس باید ابزاری به نام Don’t Close Last Tab (bit.ly/last399) را دانلود و نصب کنید، این ابزار رفتار مرورگر فایرفاکس را به گونه¬ای تنظیم می¬کند که حتی با بسته شدن آخرین تب باز هم، مرورگر باز بماند و به صورت خودکار بسته نشود. این کار با قفل کردن یک New Tab در مکان خود صورت می¬گیرد، اگرچه شما هنوز هم می¬توانید با کلیک کردن بر روی علامت × در بالا و سمت راست صفحه؛ مرورگر خود را ببندید. برای مرورگر کروم یک ابزار مشابه به نام Last Tab (bit.ly/lasttab399) برای انجام این کار وجود دارد.
در بوک¬مارک¬های خود به دنبال لینک¬های بد بگردید
تا بحال به این فکر کرده¬اید که چه تعداد از لینک¬ها به صورت بوک¬مارک بر روی فایرفاکس شما وجود دارند که صفحه مربوط به آنها دیگر وجود خارجی ندارد؟ برای پی بردن به این قضیه ابزار Bookmarks Checker (bit.ly/bookmarks399) را دانلود و نصب کنید، این ابزار سال¬های طولانی مورد استفاده کاربران بوده است و اکنون نیز آپدیت شده و رابط کاربری زیبا و مدرنی دارد. این ابزار پوشه بوک¬مارک شما را اسکن می¬کند و لینک¬های از بین رفته و ورودی¬های تکراری را پیدا می¬کند و به شما اجازه می¬دهد با یک کلیک ساده، آنها را ویرایش را حذف کنید.
ابزارهای مرورگر Opera
وزن وب¬سایت¬های موردعلاقه خود را بررسی کنید
آیا امکان دارد که وب¬سایت BBC News چربی زیادی را بسوزاند و وزنش کم شود؟ آیا ممکن است Mail Online حجمی بیش از یک اینچ رشد کند؟ برای یافتن جواب این سوالات ابزاری فوق¬العاده و جدید به نام Browser Calories (bit.ly/browser399) را بر روی Opera نصب کنید، این افزونه میزان “وزن” وب¬سایت¬ها را اندازه¬گیری می¬کند تا تعیین کنند که آیا سنگین¬تر از همتایان خود شده¬اند یا خیر. این ابزار، میزان داده-ای را که برای HTML، تصاویر، فیلم¬ها، فونت¬ها و مولفه¬های دیگر مربوط به طراحی وب¬سایت را اندازه¬گیری کرده و نتیجه موردنظر را با ۱۰۰ تا از مشهورترین وب¬سایت¬ها مقایسه می¬کند تا نرخ عملکرد وب¬سایت شما را نسبت به آنها بسنجد. همچنین این افزونه برای استفاده برنامه¬نویسان تحت وب مناسب است، و برای پی بردن به این که کدام یک از بوک¬مارک¬های شما نیاز به یک رژیم دارد، مفید می¬باشد.
از به خواب¬ رفتن سیستم خود جلوگیری کنید
زمانی که یک وظیفه مهم مانند دانلود یک فایل حجیم یا پشتیبان گرفتن از تعدادی عکس، را به کامپیوتر خود محول کرده¬اید و آن را ترک کرده¬اید تا کار را انجام دهد، آخرین فکری که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که در وسط انجام این کارها، سیستم شما در حالت Sleep قرار گیرد. شما می¬توانید با نصب کردن ابزاری به نام Sleepless in System (bit.ly/sleep399) از به وقوع پیوستن این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنید. این ابزار به شما اجازه می¬دهد که به صورت مستقیم از مرورگرهای Opera و Chrome، سیستم خود را بیدار نگه دارید. برای فعال کردن حالت ‘Sleepless’ یا همان بی¬خوابی، بر روی نوار ابزار مربوط به این افزونه کلیک کنید تا وظیفه¬ای که به سیستم محول شده کامل شود و بعد از انجام کارها، می¬توانید مجددا بر روی این نوار کلیک کرده و آن را به حالت طبیعی برگردانید.

Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

It is main inner container footer text